Jeszcze trochę

Okładka książki Jeszcze trochę Robert Pucek
Okładka książki Jeszcze trochę
Robert Pucek Wydawnictwo: Linia, Wydawnictwo Linia Seria: Biała plama literatura piękna
Biała plama
Linia, Wydawnictwo Linia
2022-03-17
2022-03-17

Kontynuacja "Zastrzału", znów "brzydkie opowieści", jak pisze Radek Rak na okładce książki.
Tym razem nie tylko ze Wsi Cudów, ale i z warszawskiej Pragi, chyba jednak wolę te pierwsze.
Wciąż alkohol, bijatyki, sąsiedzkie i rodzinne kłótnie, zły stosunek do zwierząt. Bohaterowie tej prozy wydają mi się już mało zabawni, są żałośni, czasem odrażający.
Poczytałam Pucka i, znów zacytuję Raka, "było mi nieprzyjemnie".
Może jego książki o pająkach, ćmach, motylach i innych zwierzętach są przyjemniejsze.

Poczytałam Pucka i,...

Kolejna opowieść o Wsi Cudów i jej mieszkańcach (ale tym razem nie tylko) jest kontynuacją i uzupełnieniem "Zastrzału albo trochę". Jeszcze bardziej malownicza, a właściwie to jeszcze bardziej czuła i jeszcze bardziej brutalna. Autor wprowadza nas do świata, w którym nie każdy chciałby się znaleźć, ale o którym każdy chciałby coś wiedzieć. Dalsze historie bohaterów Zastrzału, a także wielu nowych postaci, chwilami dramatyczne, a chwilami zabawne, ale do bólu prawdziwe. Świetna książka. Mocne 9!

"Oparcia w dawnych pekaesach były prototypem dzisiejszych mediów społecznościowych. Zamiast myszki używano noża bądź żyletki, ale było wiadomo, kto kogo kocha, a komu chuj w dupę."

Czytam od kilku dni kolejną książkę Terzaniego i podobnie, jak w przypadku Koniec jest moim początkiem, niesłychanie przy niej odpoczywam, więc staram się powoli w niej zanurzać. W międzyczasie – w ubiegły czwartek – z drukarni przyszła nowa książka wydana w serii Biała Plama – Jeszcze trochę Roberta Pucka.

To kontynuacja wydanej nieco ponad rok wcześniej Zastrzał albo trochę. Jakoś tak się zdarzyło, że nie napisałem na speculatio.pl o tej pierwszej swoich wrażeń – czytałem w trakcie przygotowywania do druku, później gdzieś mi umknęło. Wygląda więc na to, że nie przyłożyłem się do działań promocyjnych, jako wydawca.

W każdym razie przerwałem Terzaniego i wziąłem Jeszcze trochę ze sobą na długą wycieczkę nad Narew.

Miałem wrażenie, po czytaniu pierwszych stron, że choć może zabrzmieć to absurdalnie, ale świat, jaki opisuje Robert Pucek – Wieś Cudów gdzieś w Polsce jest tożsamy ze światem, za jakim tęsknił Terzani w Azji. Tradycyjny, bez tego wszystkiego co niesie cywilizacja i globalizacja (zarówno dobrego, jak i złego).
[...]
całość:

• E-booki
  • Nie

Dodaj cytat z książki Jeszcze trochę