Mięsna dieta karniwora rozszerzeniem diety ketogenicznej

Okładka książki Mięsna dieta karniwora rozszerzeniem diety ketogenicznej Paul Saladino
Okładka książki Mięsna dieta karniwora rozszerzeniem diety ketogenicznej
Paul Saladino Wydawnictwo: Vital zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Carnivore Code: Unlocking the Secrets to Optimal Health by Returning to Our Ancestral Diet
Vital
2021-07-16
2021-07-16
Dorota Morawska
dieta karniwora dieta ketogeniczna dieta mięsna mięso dieta mięsożercy cholesterol

Po wielu latach bycia na diecie wegetariańskiej, a prawie wegańskiej, mimo wielu prób tworzenia zbilansowanych, wartościowych posiłków… czułam się źle. Początkowo nie łączyłam mojego samopoczucia i wyników z dietą, a raczej szukałam wciąż innych przyczyn, może chorób, stresu… i żadne moje przypuszczenia się nie sprawdziły. Dopiero powrót do diety zawierającej mięso, a raczej finalnie opartej na mięsie, spowodował, że gdy robiłam przypadkowe badania, pod wpływem pewnej sytuacji… okazało się, że moje wyniki nigdy nie były lepsze. Autor tej książki i świetnego profilu, to jeden z tych, który otworzył mi oczy.

Autor w swojej książce w rewelacyjny sposób przekazuje wiedzę o diecie opartej o mięso i produkty odzwierzęce. Poparte badaniami, latami swoich dociekań i doświadczeń przedstawia w sposób intrygujący, prowokujący do myślenia i szerszego patrzenia nie tylko na dietę w dosłownym znaczeniu, ale także w ujęciu kulturowym czy historycznym. Podważa wiele tez, które od lat są nam sprzedawane przez media, ale podaje też na to solidne podstawy. On po prostu pobudza do otwarcia oczu szerzej. Możemy się zgadzać, bądź nie, ale najważniejsze, że spojrzymy na jakiś temat z innej perspektywy i to daje nam dr Paul Saladino. Daje nam inną, a może właściwie dawniej właśnie naturalną perspektywę, nad którą każe nam się pochylić.

Każdy rozdział porusza inny temat, podnosi inne argumenty i to w sposób merytoryczny, ale także pełen dystansu do świata, z czego właśnie Paula kojarzę z jego profilu.

Ta książka to po prostu solidna dawka wiedzy o niedoborach, chorobach XXI wieku, w tym depresji i różnych schorzeniach głównie autoimmunologicznych (których to mamy dzisiaj istną plagę),która inspiruje po prostu do przemyślenia wielu spraw. Polecam gorąco!

Fantastyczna książka, rzeczowa. Dietę stosuje. Działa cuda!!!

Fantastyczna książka, rzeczowa. Dietę stosuje. Działa cuda!!!

• Zdrowie
  • Dieta i gotowanie
  • Lista 2023
  • Jedzenie
  • Ketoza
  • Biografie/Życie/Przetrwanie/Hobby

Dodaj cytat z książki Mięsna dieta karniwora rozszerzeniem diety ketogenicznej