Agatha Raisin and the Curious Curate

Okładka książki Agatha Raisin and the Curious Curate M.C. Beaton
Okładka książki Agatha Raisin and the Curious Curate
M.C. Beaton Wydawnictwo: Little, Brown Book Group Cykl: Agatha Raisin (tom 13) kryminał, sensacja, thriller
Agatha Raisin (tom 13)
Agatha Raisin and the Curious Curate
Little, Brown Book Group
2005-10-20
2005-10-20

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Seria o Agacie Raisin potrafi poprawić nastrój. Zawiera nieoczywisty, subtelny humor, przemyca tysiąc szpil i zabawnych zachowań ludzkich.

Upiorna Agatha tym razem (tom 13) podejmuje się śledztwa, gdy zostaje zamordowany nowy wikary, a pastor Bloxby okazuje się pierwszym podejrzanym. Agatha nie spocznie, póki nie znajdzie sprawcy zabójstwa.

Śmiech gwarantowany!

Śmiech gwarantowany!

Cudownie relaksująca

Cudownie relaksująca

Z każdą kolejną książką co raz bardziej lubię Agatę Raisin. Ona jest taka uroczo niezniszczalna, jest jak czołg. Nic i nikt nie jest w stanie jej powstrzymać przed chęcią działania. Przed podejmowaniem wyzwaniem. Mądrych czy głupich -nie jest to ważne. Cały czas jest w akcji. Urocze to jest. I cały czas pracują jej szare komórki. Zawsze jest pełna pomysłów.

Wiadomo, ciągle się zakochuje, nałogowo, jak mówi pastorowa, ale to taka jej cecha osobista. Niektórzy uprawiają kwiatki, a Agaty hobby to zakochiwanie się.
W każdej historii pojawia się jakaś dodatkowa, charakterystyczna, osoba, szczegółowo i złośliwie opisana przez autorkę.
W "Śmiertelniej Pokusie" jest to młody wikary, piękny jak anioł, chociaz nie ma anielskiego charakteru.

Agata, mimo ciągłego zakochiwania się, jest jednak bardzo racjonalna. Wiele innych pań tez ulega urokowi wikarego, ale niektórym brak odrobiny racjonalizmu.

Świetne.
To lekka lektura, do poczytania wieczorem, nic odkrywczego. Ale jako lekka lektura do poczytania i pośmiania się -doskonała.

Wiadomo,...

Już sama nie wiem czy nie wolałabym czytać o Agatce i jej sąsiadach bez tła z morderstwem ... to też było by ciekawe.

Niereformowalna Agatha, dla uzależnionych
(...od M.C.Beaton)

Niereformowalna Agatha, dla uzależnionych
(...od M.C.Beaton)

Raczej nie sięgnęłabym po książkę i sama ją przeczytała, aczkolwiek przesłuchanie jej jako audiobooka, w wykonaniu Pauliny Holtz nadrabia wszystko. Takie przyjemne "czytadełko" bez efektów WOW.

Swietna, lekka lektura na lato i nie tylko. Co jakiś czas wracam do tej serii jak już nic innego mi się nie chce.

84/180/2021
To chyba trochę lepsza część od dotychczasowych. W czerep ze skutkiem śmiertelnym dostaje młody i piękny wikary (ten czerep to przenośnia, bo gnie od ciosu sztyletem w kark),a do tego na nim się nie kończy. Podejrzani są i w Cotswold i w Londynie, bo stamtąd przybył wikary. Chata obok Agaty znowu się zwalnia, bo pisarz wraca do Londynu. Za to wprowadza się atrakcyjny informatyk i też w odpowiednim dla Agatki wieku. Swoją drogą wysyp atrakcyjnych mężczyzn w sile wieku w tak małej wiosce może budzić zazdrość. Jak zwykle organizuje się festyn na cele charytatywne, naprawdę pomysły Agaty na te imprezy są nie do pobicia.
Tylko to durne hasło na okładce, że Agatha Raisin to nowa panna Marple jest nie do przyjęcia. Zniechęca tylko tych, którzy spodziewają się czegoś w stylu innej Agathy (Christie). Tymczasem Rasin nie ma z Marple nic wspólnego – i to nie jest wada.

84/180/2021

To już 13 tom! Tym razem o nowym wikarym, który (a jakże) stał się obiektem westchnień Agaty. Co prawda nie na bardzo długo, ale o tym trzeba już przeczytać.

• Kryminały
  • Kryminał