Heaven

Okładka książki Heaven Virginia Cleo Andrews
Okładka książki Heaven
Virginia Cleo Andrews Wydawnictwo: Pocket Books Cykl: Rodzina Casteel (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Rodzina Casteel (tom 1)
Heaven
Pocket Books
2019-06-25
2019-06-25
1501197010
film paranormalne young adult kryminał tajemnica romans gotyk las strach thiller

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Wszyscy chyba zaczynają swoją przygodę z tą autorką od serii Kwiaty na poddaszu. Ja zaczęłam jednak od tej serii. Nie wiem czy zrobiłam dobrze -okaże się.
Powieść zaczyna się spokojnie. Autorka przedstawia nam rodzinę Casteel. Ojciec Luke- pijak, łazęga i jego piątka dzieci. Najstarsza Heaven opiekuje się swoim młodszym rodzeństwem i stara się im zastąpić matkę ,która w wyniku załamania ucieka ze Wzgórz. Przez to, że Heaven za bardzo przypomina swoją matkę, którą Luke bardzo mocno kochał nienawidzi córki i traktuje ją jak powietrze. Dzieci zdane praktycznie same na siebie starają się jakoś żyć w skrajnym ubóstwie. Często głodują, marzną...
Gdyby tego było mało Luke wpada na pomysł, że sprzeda swoje dzieci bogatym ludziom aby się trochę odkuć. W ten sposób każde z nich trafia do innej rodziny i na samym końcu zostaje sprzedana Heaven. Młoda dziewczyna myśląc, że trafi do lepszego świata niestety trafia na kolejnego złego człowieka. Kitty jej nowa przybrana matka traktuje ją jak służącą - niewolnicę. Na szczęście jej mąż Call widzi jakie piekło gotuje Kitty biednej Heaven i stara się jej pomagać. Kupuje jej ładne ciuchy, zabiera do restauracji, do kina. Niestety to nie jest w stanie zastąpić młodej dziewczynie miłości. Od młodych lat niekochana, traktowana jak samo zło stara się znaleźć swoje miejsce na ziemi. Po liście od ojca, który dostaje będąc szesnastolatką postanawia ruszyć na poszukiwania swojej rodziny od strony matki.
Powieść czyta się dobrze. Akcja rozpoczyna się bardzo powoli. Autorka stopniowo wprowadza czytelnika w świat Heaven i jej rodziny. Pozwala dokładnie poznać każde z rodzeństwa głównej bohaterki. Mam wrażenie, że cała akcja się dopiero rozwinie i kolejne tomy przyniosą mnóstwo wrażeń.

Bardzo dobra książka. Pomysł na opowiedzenie historii rewelacyjny, postacie realne, nie ma cukierkowego, mdląco słodkiego życia i bohaterów bez wad. Jest mocno i dobitnie realnie pokazana mroczna strona życia ubogiej dziewczyny z wielodzietnej rodziny, kochającej rodzinę i stawiającej ją ponad własne potrzeby i ambicje... Wciągający cykl, pierwszy tom to preludium do kolejnych części. Jestem zachwycona lekkością z jaką autorka opisuje sposób myślenia głównej bohaterki. Polecam, książka do przeczytania w kilka wieczorów.

Od tej sagi nie sposób się oderwać. Uwielbiam styl autorki która nie przynudza opisami bez końca. Całą sagę przeczytałam jednym tchem i chciała bym żeby było jeszcze więcej części..

Męczyła mnie ta książka niepomiernie. Dobrnęłam do końca i nie będę się męczyć przy następnym tomie- takie było moje postanowienie. Szkoda czasu na takie nudziarstwo, gdy tyle ciekawszych książek do przeczytania.
Nie polecam

Nie polecam

Krystaliczna grafomania. Cudem przebrnęło mi się przez 3 tomy. Ale ani zdania więcej od tej ckliwej, rozerotyzowanej, rozmiłowanej w nieszczęściach i stylistycznie niezbornej pani.

Jak ktoś chce się mocno zdołować. Polecam.
Mnie silnie przygnębiła.
Nie sięgnę po kolejną część.

Jak ktoś chce się mocno zdołować. Polecam.
Mnie silnie przygnębiła.
Nie sięgnę po kolejną część.

Nie dałam rady sięgnąć po kolejne tomy serii i zatrzymałam się tylko na tym. Dziwne to było. I niezmiernie wkurzała mnie ta młodsza siostra (Fanny?).

Recenzja książki pt. "Rodzina Casteel" autorka: Virginia Cleo Andrews
cyt. Tego dnia, kiedy panna Deale pozwoliła nam zabrać książki do domu, otworzyła przed nami świat". (cytat zawarty w ww. książce)

"Rodzina Casteel" to pierwsza część pięciotomowej sagi. Autorka wprowadza nas do świata rodziny, która zmaga się z licznymi problemami. Rodzeństwo często jest zdane na siebie, ponieważ ojciec zatracił najważniejsze wartości i oddaje się nieprzyzwoitym zachowaniom, z kolei jego partnerka nie potrafi odnaleźć się w tej sytuacji i coraz bardziej oddala się od dzieci. V. C. Andrews ukazała istotne tematy, takie jak: ubóstwo, zatracenie wartości, wsparcie, walka o przetrwanie, siła miłości, zmaganie z przeciwnościami losu i postawami ludzi nie znającymi pojęć empatia, szacunek. Obok wielu smutnych wątków pojawiają się takie, które napawają nadzieją. Główna bohaterka Heaven Casteel ma marzenia i liczy, że kiedyś dojdzie do ich realizacji. Wierzy, że ją i rodzeństwo czeka lepszy los. Choć dziewczynę spotkały liczne trudności, przykre wydarzenia m.in. straciła mamę, znosiła okrutne zachowania ojca, trafiła do nowej rodziny, w której doświadczyła dużo złego- nie poddała się. Książkę czyta się bardzo dobrze, język cechuje przystępność, fabuła wciąga. Treść przepełniona jest różnorodnymi historiami. Sylwetki bohaterów, akcja sprawiają, że czytelnik chce dowiedzieć się, co będzie dalej. Zamierzam sięgnąć po kolejny tom.

Recenzja książki pt. "Rodzina Casteel" autorka: Virginia Cleo Andrews

Porażająca historia o biedzie, cierpieniu, ludzkiej niedoli ale też o nadziei, marzeniach i przyjaźni. Warto przeczytać by docenić drobne rzeczy.

W "Rodzinie Casteel" czuć klimat "Kwiatów na poddaszu". Mamy tu trudne dzieciństwo, biedę, zakazaną miłość... Po pierwszym tomie jestem odrobinę zawiedziona, ale mimo wszystko zabieram się za kolejne części 🤓

• Virginia Cleo Andrews