Złodziejka mojej córki

978-83-7839-398-6
śmierć, dziecko, wybaczenie
literatura piękna
Ag2S

Czy można się pogodzić ze śmiercią dziecka i wybaczyć osobie, która ją spowodowała? Diane nie potrafi zapomnieć swojej córki, ani wybaczyć Robercie Fenner, przez którą ją straciła. Sześć lat po wypadku Diane odkrywa, że Roberta ma ponownie trafić do więzienia, zostawiając swoją czteroletnią córkę pod opieką państwa. Diane nie ma wątpliwości: zabójczyni Alyssy jest jej winna dziecko. Nie...

Diane nie potrafi zapomnieć swojej córki, ani wybaczyć Robercie Fenner, przez którą ją straciła. Sześć lat po wypadku Diane odkrywa, że Roberta ma ponownie trafić do więzienia, zostawiając swoją czteroletnią córkę pod opieką państwa. Diane nie ma wątpliwości: zabójczyni Alyssy jest jej winna dziecko. Nie spodziewa się, że pokocha Lisę jak własną córkę.

Roberta nigdy nie przestała kochać córki ani nie pozbyła się poczucia winy z powodu zaniedbań w roli matki. Po wyjściu z więzienia rozpoczyna poszukiwania Lisy. Zawsze wyobrażała sobie, że jej córka trafiła pod opiekę porządnych ludzi, których życia nie zamierza burzyć. Gdy jednak dowiaduje się, że adopcyjną matką Lisy została kobieta, na której córkę sprowadziła śmierć, zaczyna się obawiać najgorszego. Czyżby Diane szukała zemsty kosztem bezbronnego dziecka?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Zlodziejka_mojej_corki-p-31611-1-30-.html

Justyna Banasik | 2019-09-29
Przeczytana: 23 września 2019

świetna fabuła, książka bardzo wciąga. Najmniej podobała mi się o dziwo ostatnia część - sytuacja z punktu widzenia dziecka.

Ewa | 2019-01-05
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 09 września 2018

+/-

Wygląda na to, iż im mniej spodziewamy się po książce, tym bardziej może nas ona zaskoczyć. Becnel stworzyła dla czytelnika drogę emocjonalnie trudną i wyboistą, po której to wiedzie swoich bohaterów uwikłanych w moralne wybory. Można powiedzieć, że "Złodziejka mojej córki" jest fabułą naznaczoną ofiarami. Kroki podjęte przez jedną osobę zmieniają drogi życiowe przynajmniej kilku innych. Z bliskiej perspektywy poznajemy działania i myśli trzech żeńskich bohaterek. I tak kolejne części książki stają się głosem sumienia Diany, Bobbie i Lisy. Każda z nich, w różnym stopniu dopuszcza się złamania prawa i pomimo wszystko, niekorzystnego działania na rzecz innych, szczególnie bliskich im osób.

Autorka podeszła do konstrukcji swej powieści bardzo konsekwentnie. Od początku do końca wyczuwa się jej miarowy rytm, spokojne przechodzenie do kolejnych etapów i rzeczowy sposób opisywania wydarzeń. Nie spotkałam tutaj patosu, ani zbędnej słodyczy. Nie ma rozckliwiania się nad sobą i trudami...

Serafina | 2018-06-30

Jejku, nie wiem co napisac. Jestem wstrzasnieta. Ta ksiazka na dlugo pozostanie w mojej pamieci. Zmusza do refleksji, mysle tez, ze uczy wybaczac to, co wydaje sie niewybaczalne. Mieszanka uczuc:ogromnej milosci do dziecka, nienawisci do tych ktorzy nas skrzywdzili, wiary, konsekwencji w podejmowaniu decyzji, zastanowieniu sie co jest najlepsze, nie dla nas, lecz dla naszych dzieci. Nie mam pojecia co bym zrobila, jak myslala, bedac ktorakolwiek z bohaterek. Jestem pod ogromnym wrazeniem. Goraco polecam przeczytac te ksiazke. Jak dla mnie to 10/10

martynina | 2018-02-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 02 lutego 2018

Gdybym napisała, że ta powieść mi się nie podobała tobym skłamała. Ocenę zaniżyłam tylko dlatego, że trochę więcej się spodziewałam. Nie oznacza to jednak, że czegoś jej brakuje. To tylko moja subiektywna ocena. Z pewnością przeczytam jeszcze niejedną powieść Rexanne, a ta była moją pierwszą.

Kinga | 2017-10-17

Dobra, chwilami nudna, przewidywalna, ale warta przeczytania.

jusia1986 | 2017-06-02
Przeczytana: 08 maja 2017

Jak ogromny ból musiała czuć Diane, gdy dowiedziała się, że jej maleńka córeczka zginęła w wypadku? Zapewne nie widziała już sensu dalszego istnienia. Jej małżeństwo również się rozpadło – nie pozostał jej nikt, została sama. Jedyną słuszną drogę widziała w podjęciu zatrudnienia. Pomagając nieszczęśliwym dzieciom odnaleźć nowy dom, nagle dostrzegła swoją własną szansę … Czy z jej strony była to czysta chęć pomocy dziewczynce, czy zaspokojenie swoich ukrytych pragnień dotyczących zemsty na biologicznej matce dziecka?

Doskonała powieść psychologiczna. Można byłoby rzec: „niby nic wielkiego … a jednak!” Dwie kobiety: pierwsza – Diane (straciła dziecko), druga - Bobby (sprawczyni śmierci dziecka Diane), i między nimi bezbronne 4-letnie dziecko Lissy. Autorka umiejętnie manewrowała pomiędzy tymi dwoma bohaterkami, powodując mały mętlik w sposobie myślenia czytelnika. Którą stronę weźmiesz ty? Ofiary czy sprawczyni? A może powstrzymasz się do ostatniej chwili z oceną...

mclola20 | 2017-05-17
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2017
Przeczytana: 17 maja 2017

Ktoś kto nałogowo czyta powieści Jodi Picoult będzie zachwycony tą książką:) Ja jestem. I polecam.

Kate1404 | 2017-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

Kolejne moje odkrycie! Książka pisana w stylu Chamberlain, fabuła bardzo ciekawa, poznajemy losy na podstawie trzech osób, najpierw matki adopcyjnej, potem matki biologicznej a na końcu dziewczynki. Bardzo dobra pozycja, wielkie zaskoczenie, trzymała mnie w napięciu do samego końca, historia napisana w taki sposób że sama już nie wiedziałam za kim jestem w tej całej sytuacji... 500 stron dobrej obyczajówki! Polecam.

" Złodziejka mojej córki"- książka,którą czytałam dosyć dawno, ale jest cudowna i dlatego postanowiłam podzielić się z Wami moją opinią na jej temat.
Diane ma wspaniałe życie- kochającego męża i córeczkę Alyssę,która jest dla niej całym światem... I pewnego dnia ten świat się rozpada... 6 latka ginie w wypadku samochodowym, spowodowanym przez pijaną 17 letnią, Robertę Fenner. Diane nie może pogodzić się ze śmiercią córeczki. I nigdy tego nie zrobi. Toteż 6 lat później, kiedy kobieta odkrywa,że Roberta ponownie trafia do więzienia, postanawia nagiąć pewne procedury adopcyjne i zaopiekować się jej 4-letnią córką, na zrządzenie losu o podobnym imieniu- Lissa...
Kobieta nie chce skrzywdzić dziecka. Wręcz przeciwnie, kocha je i zapewnia jak najlepsze warunki. Co więcej, zaczyna upodabniać dziewczynkę do swojej zmarłej córki. Diana czuje,że to jest teraz jej dziecko i robi wszystko, by Roberta nie odzyskała córki. Ta jednak postanawia walczyć o Lisę.... Sprawa się komplikuje, kiedy Lisa...