Złodziejka mojej córki

The thief's only child
978-83-7839-398-6
śmierć, dziecko, wybaczenie
Ag2S

Czy można się pogodzić ze śmiercią dziecka i wybaczyć osobie, która ją spowodowała? Diane nie potrafi zapomnieć swojej córki, ani wybaczyć Robercie Fenner, przez którą ją straciła. Sześć lat po wypadku Diane odkrywa, że Roberta ma ponownie trafić do więzienia, zostawiając swoją czteroletnią córkę pod opieką państwa. Diane nie ma wątpliwości: zabójczyni Alyssy jest jej winna dziecko. Nie...

Diane nie potrafi zapomnieć swojej córki, ani wybaczyć Robercie Fenner, przez którą ją straciła. Sześć lat po wypadku Diane odkrywa, że Roberta ma ponownie trafić do więzienia, zostawiając swoją czteroletnią córkę pod opieką państwa. Diane nie ma wątpliwości: zabójczyni Alyssy jest jej winna dziecko. Nie spodziewa się, że pokocha Lisę jak własną córkę.

Roberta nigdy nie przestała kochać córki ani nie pozbyła się poczucia winy z powodu zaniedbań w roli matki. Po wyjściu z więzienia rozpoczyna poszukiwania Lisy. Zawsze wyobrażała sobie, że jej córka trafiła pod opiekę porządnych ludzi, których życia nie zamierza burzyć. Gdy jednak dowiaduje się, że adopcyjną matką Lisy została kobieta, na której córkę sprowadziła śmierć, zaczyna się obawiać najgorszego. Czyżby Diane szukała zemsty kosztem bezbronnego dziecka?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Zlodziejka_mojej_corki-p-31611-1-30-.html

Agnieszka | 2013-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2013

Kiedy zaczęłam czytać tę książkę, napisała do mnie jedna z czytelniczek, informując mnie, że jest bardzo ciekawa mojej opinii o tej książce, gdyż jej lektura jeszcze przed nią. Wtedy odpisałam jej,że przeczytałam dopiero około 30 stron, ale książka wciąga od pierwszej strony, zobaczymy,co będzie dalej. Dziś, kiedy skończyłam czytać, zdanie to jak najbardziej podtrzymuję.
Jest to historia dwóch matek walczących o dobro i szczęście jednego dziecka.
A było to tak...
Wszystko zaczyna się od tragicznego wypadku, w którym ginie pięcioletnia dziewczynka. Matka dziewczynki Diana nie potrafi wybaczyć zabójczyni swojej ukochanej córeczki, Nie jest w stanie spróbować żyć na nowo. Jej małżeństwo rozpada się, jej matka umiera.
Po 6 latach od śmierci Alissy Diana podejmuje charytatywną współpracę z grupą adwokatów wyznaczonych przez sąd, których zadaniem jest działanie na rzecz dzieci z rodzin dysfunkcyjnych pozostających pod opieką państwa. Tam też dowiaduje się, że morderczyni jej dziecka po...

aleksnadra | 2013-02-03
Przeczytana: 25 stycznia 2013

Rodzicielstwo to jedno z najtrudniejszych zadań, wyzwań jakie stawia przed nami życie. Jak wiele można poświęcić w imię miłości do dziecka? Jak postąpić w obliczu tragedii?

Rexanne Becnel w powieści "Złodziejka mojej córki" przedstawia spektakl, w którym główną rolę odgrywają: poczucie krzywdy, żalu i winy, wyniszczająca żądza zemsty, kłamstwo i jego konsekwencje, chęć zadośćuczynienia czy poświęcenie własnych uczuć dla dobra dziecka. Główne bohaterki książki "Złodziejka mojej córki" bardzo się od siebie różnią.

Dla Diane macierzyństwo to sens życia. Kiedy traci córeczkę i przywilej bycia matką, załamuje się. Jest opętana żądzą zemsty i tylko jej podporządkowuje swoje dalsze kroki, ale do czasu. Z kolei Bobbie to młoda kobieta, która weszła w konflikt z prawem. Za swoje niecne uczynki przyszło jej odpokutować. Jest nieszczęśliwa, bez wsparcia emocjonalnego rodziców, pogubiona w życiu. Jednocześnie przytłoczona ciężarem winy i chęcią zadośćuczynienia za tragedię, której była...

Madi | 2014-05-14
Na półkach: Przeczytane, 2014, Obyczajówka
Przeczytana: 13 maja 2014

Jest to bardzo dobra książka-czyta się ją dość szybko.
Tematyką i konstrukcją przypomina mi trochę książki Pani Jodi Picoult.
Fajne w niej jest to,że historię adoptowanej Lissy poznajemy z punktu widzenia trzech osób-matki adopcyjnej ,matki biologicznej i samej Lissy.
Temat adopcji sam w sobie jest dość trudny,ale sam pomysł zagmatwania go jeszcze bardziej uważam za genialny.
Natomiast bohaterki wzbudzają tyle emocji,że nie wiadomo ,której kibicować-ja polubiłam je wszystkie i na pewno nie chciałabym być w skórze żadnej z nich.

Wiola | 2017-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2017

Rexanne Becnel przedstawia spektakl, w którym główną rolę odgrywają poczucie krzywdy, żalu i winy, wyniszczajaca żądza zemsty, kłamstwa i jego konsekwencje, chęć zadośćuczynienia czy poświęcenie własnych uczuć dla dobra dziecka. Główne bohaterki książki bardzo się od siebie różnią. Dla Diane macierzyństwo to sens życia. Kiedy traci córeczkę i przywilej bycia matką, załamuje się. Jest opętana żądzą zemsty i tylko jej podporządkowuje swoje dalsze kroki. Z kolei Bobbie to młoda kobieta, która weszła w konflikt z prawem. Za swoje niecne uczynki przyszło jej odpokutować. Jest nieszczęśliwa, bez wsparcia emocjonalnego rodziców, pogubiona w życiu.
Lisa zaś to nastolatka. Jej życie składa się z samych kłamstw. Jako dziecko mocno zaniedbana, dopiero po adopcji zaczęła oswajać się z życiem, otwierać i czerpać z niego...

summerak | 2013-04-02
Przeczytana: 01 kwietnia 2013

Na początku zaciekawiła mnie śliczna ale smutna dziewczynka na okładce oraz tytuł .
Pomimo poruszanego trudnego tematu , powieść czyta się jednak bardzo dobrze .
Autorka zmusza nas do refleksji na temat śmierci i ludzkiego cierpienia.
Podczas czytania stawiamy sobie pytanie, czy rzeczywiście powinniśmy umieć przebaczać wszystko i wszystkim, nawet jeśli odebrano nam coś najcenniejszego w świecie. Jako mama nie wiem czy umiałabym przebaczyć ...

Diane i Jim Lefwishowie przeżywają ogromną tragedię, gdy pewnego dnia po jednej przejażdżce, w wypadku ich jedyne najukochańsze dziecko - córka Alyssa - ponosi śmierć na miejscu. W jednej chwili życie rodzinne Leftwishów rozsypuje się na kawałki nie do posklejania. Sprawczynią wypadku jest nastolatka bez prawa jazdy, która kilka lat później trafia na dziesięć lat do więzienia za zupełnie inne wykroczenie. Zrozpaczona Diane odnajduje się w pracy na rzecz porzuconych dzieci. Gdy pewnego dnia dowiaduje się, że morderczyni jej dziecka pójdzie do więzienia, a w tym czasie Lissy, mała córka zbrodniarki, trafi do adopcji, Diane postanowi zrobić wszystko by dziewczynka została jej córką. W myśl zasady dziecko za dziecko, córka za córkę. Czy mała Lisa odnajdzie szczęśliwy dom? Czy biologiczna matka będzie jej chciała szukać? Czy adopcyjna matka zdoła pokochać dziecko, które adoptowała głównie z zemsty na jej matce? Odpowiedzi w tej interesującej historii.

Książka jest podzielona na trzy...

Monika | 2014-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2014

"Złodziejka mojej córki" to książka, którą czyta się szybko i trudno się od niej oderwać, ale w niektórych momentach odczuwałam, że historia tu przedstawiona jest trochę naciągana. Wiadomo- fikcja literacka- jednak niektóre zbiegi okoliczności, jakie się tu pojawiały, sprawiały, że zbyt szybko rozwiązywały się tajemnice i problemy głównych bohaterów, co w moim odczuciu było minusem tej książki. Brakowało mi tu trochę tego dreszczyku, który towarzyszy mi, na przykład podczas czytania książek Jodi Picoult.
Całość oceniam pozytywnie.

Deutschland91 | 2014-05-18
Przeczytana: 18 maja 2014

Książkę znalazłam dzięki temu portalowi. Od razu wyszukałam tytuł na stronie internetowej biblioteki miejskiej i ucieszyło mnie, że w kilku bibliotekach książka jest dostępna.
Strata dziecka jest ogromnym ciosem dla rodziców. W jednej chwili szczęśliwe życie rodziny sypie się jak przysłowiowy domek z kart. O tym właśnie jest ta historia. Diane Leftwich miała wszystko czego potrzeba do szczęścia. Kochającego męża Jima i wspaniałą córeczkę Alyssę. Niestety nikt nie przeczuwał , że niedługo szczęście skończy się błyskawicznie. W czasie wyjazdu na przejażdżkę dochodzi do tragicznego wypadku, w którym mała Alyssa ponosi śmierć na miejscu, a Diane sama zostaje ciężko ranna. Osobą, która spowodowała wypadek była siedemnastolatka, która prowadziła samochód bez prawa jazdy i sześć lat po wypadku zostaje aresztowana za posiadanie narkotyków i skazana na dziesięć lat. Diane nie potrafi się pogodzić ze śmiercią córeczki i kiedy już wydaje się , że na rodzinę spadło wystarczające...

Kate1404 | 2017-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

Kolejne moje odkrycie! Książka pisana w stylu Chamberlain, fabuła bardzo ciekawa, poznajemy losy na podstawie trzech osób, najpierw matki adopcyjnej, potem matki biologicznej a na końcu dziewczynki. Bardzo dobra pozycja, wielkie zaskoczenie, trzymała mnie w napięciu do samego końca, historia napisana w taki sposób że sama już nie wiedziałam za kim jestem w tej całej sytuacji... 500 stron dobrej obyczajówki! Polecam.

Anna | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

To książka poruszająca bardzo trudny i bolesny problem, pełna emocji, nieoczekiwanych sytuacji, dramatycznych chwil i przeżyć, zarówno dla jej bohaterów, jak i samego czytelnika.
Kiedy w wypadku samochodowym, spowodowanym przez nastoletnią pijaną dziewczynę ginie czteroletnia Alyssa, świat jej rodziców Diane i Jima rozpada się na kawałki. Nie mogąc się uporać z tragedią - rozwodzą się. Diane powraca do panieńskiego nazwiska i podejmuje pracę w organizacji CAJA, pomagającej dzieciom z patologicznych rodzin w ich adopcji. Po kilku latach od tamtego zdarzenia trafia na sprawę Lissy Anne Davis, córki Roberty Anne Fenner - sprawczyni śmierci jej własnej córeczki. Kiedy poznaje tę dziewczynkę natychmiast wraca do niej dramat sprzed lat. Postanawia adoptować Lissy, dać jej wszystko to, co mogłaby dać własnej córce.
Roberta odbywająca wyrok 10 lat więzienia zrzeka się praw do córki, ale nie przestaje jej kochać. Przez cały czas pisze do niej listy, jednak ich nie wysyła. Miłość obu kobiet...