Dark Angel
rodzina, koszmar, trauma, romans, miłość
Ag2S

Drugi tom nowej sagi autorki bestsellerowych „Kwiatów na poddaszu”. Siedemnastoletnia Heaven Leigh Casteel otwiera kolejny rozdział swego życia, przenosząc się do babci Gillian i jej znacznie młodszego męża, Tony’ego Tattertona. Tony, właściciel zabawkowego imperium Tatterton Toys, jest człowiekiem zamożnym i powszechnie szanowanym. Dla Heaven, obciążonej traumą dzieciństwa spędzonego w nędzy...

Drugi tom nowej sagi autorki bestsellerowych „Kwiatów na poddaszu”.

Siedemnastoletnia Heaven Leigh Casteel otwiera kolejny rozdział swego życia, przenosząc się do babci Gillian i jej znacznie młodszego męża, Tony’ego Tattertona. Tony, właściciel zabawkowego imperium Tatterton Toys, jest człowiekiem zamożnym i powszechnie szanowanym. Dla Heaven, obciążonej traumą dzieciństwa spędzonego w nędzy i upodleniu pośród dzikich wzgórz Zachodniej Wirginii, a potem koszmaru, jakiego doświadczyła w przybranej rodzinie, nowe miejsce wydaje się rajem. A jednak Farthingale Manor, pełna przepychu posiadłość, w której wreszcie może żyć w dostatku, wkrótce narzuca dziewczynie swój ponury, gotycki klimat. Pewnego dnia Heaven, błądząc w zielonym labiryncie wielkiego ogrodu, natyka się na maleńki domek, jakby żywcem wyjęty z bajek. I jak w bajce, spotyka tam swoją nową miłość – Troya, młodszego brata Tony’ego, zadeklarowanego samotnika i odludka. Troy, choć zrazu niechętnie, dopuszcza ją do swojego życia i romans w cieniu labiryntu zaczyna rozkwitać. Dokąd zaprowadzą tych dwoje poplątane ścieżki?

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2014

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Gosia | 2015-12-20
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 19 grudnia 2015

Drugi tom sagi "Rodzina Casteel" za mną.
Ponieważ zaczęłam tę serię, więc już ją dokończę, ale myślę że potem nie będę już czytać więcej książek Virginii C. Andrews. To raczej nie moja bajka.
Jej książki czyta się na pewno nadspodziewanie łatwo. Jednak poziom nieprawdopodobności zdarzeń przekracza mój poziom akceptowalności. Hermetyczny świat rezydencji oderwany od rzeczywistości, antagonistyczna społeczność miasteczka, szkolny światek nastoletnich okrutnic - to główne miejsca akcji. Tajemniczy klimat, sekrety rodzinne, niepodziewane zwroty akcji - to na pewno zalety. Autroka znana jest z tego, że potrafi trzymać czytelnika w napięciu i wciągnąć w opowiadaną historię.
Jednak największy mój zarzut dotyczy kreacji postaci - ich cechy są tak wyolbrzymione i przerysowane, że aż sztuczne. Ta stylistyka zdecydowanie mi nie odpowiada.

deana | 2016-11-03
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 03 listopada 2016

Wydawać by się mogło, że życie Haeven Leigh Casteel, którą poznaliśmy w ,,Rodzinie Casteel", w końcu się odmieniło. Nie jest już popychadłem i wywłoką ze Wzgórz Strachu ale wyrusza w świat by zamieszkać z rodziną matki, bogatymi Tattertonami. Z dnia na dzień staje się uczennicą prestiżowego liceum i może dysponować znacznym majątkiem. Ale ten sielankowy obraz to kolejna iluzja. Dziewczyna szybko przekonuje się, że kolejny dom kryje w swych ścianach dramatyczne sekrety a każda zmiana ma swoją cenę.

Sama Heaven też przechodzi poważną zmianę psychologiczną. Już nie jest tą samą radosną, promienną, z dumą znoszącą kolejne przeciwności losu i wypatrującą promyków nadziei. Zaczyna dostrzegać ciemne strony życia i uodparniać się na nie, korzystając z tego co podsuwa jej los. Sprytnie lawiruje pomiędzy wydarzeniami, dążąc do tego co w jej ocenie jest najlepsze dla innych, nie oglądając się na ich zdanie. Jedno jednak pozostanie w niej stałe - uparte podążanie do raz wyznaczonego...

wiejskifilozof | 2016-01-06

Druga cześć nie zwykłej sagi.Cóż,mija parę ładnych latek.I Heaven ma już 17 wiosen.
Tam skąd pochodzi,czas już myśleć o mężu i dzieciach.
Książka,napisana znowu prostym językiem.By łatwiej trafić w umysły i serca czytelnika.
Zauważyłem tu o wiele ciekawszą fabułą,może dlatego że,główna bohaterka.
Dorasta,zaczyna poznawać bliżej swą przeszłość.
I z niepokojem patrzy w przyszłość.
Dla mnie przyszłość rysuje się bardzo dobrze.
Bo po zachwycie nad tomem 2,właśnie zaczytuje się tomem numer 3.
Ale o tym inym razem.

neta | 2014-03-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 30 marca 2014

Zachciało mi się bajki dla dorosłych - padło więc na „Mrocznego anioła”. I zachciało mi się też książki, od której ciężko będzie się oderwać, a Virginia C. Andrews miała potencjalnie możliwość mi to dać. Tak przypuszczałam. I przynajmniej w drugiej kwestii się nie pomyliłam.

Szacowna pani Andrews posiadła wyjątkową zdolność utrzymywania władzy nad czytelnikiem, być może przez gładki, lekki i płynny styl, który sprawia, że karty powieści przewracają się dosłownie same. Ale w tym wypadku jest to o tyle zadziwiające, że zawartość słabiutka, oj słabiutka!

Właściwie mój główny zarzut to uboga treść, żeby nie powiedzieć że jej brak. Niby coś się dzieje, ale mało konkretnego; jakieś tajemnice wychodzą na jaw, ale nie jest to nic czego uważny czytelnik nie byłby się w stanie domyślić. A nasza główna bohaterka Heaven przez całą powieść miota się usiłując poskładać rodzinę do kupy i dogodzić wszystkim. Istna to walka z wiatrakami, skazana, wydaje się z góry, na niepowodzenie. Po...

Madi | 2015-04-17
Przeczytana: 16 kwietnia 2015

Uwielbiam powieści Pani Virginii- wraz z czytaniem przenoszę się w inny świat,świat może i trochę smutnych,ale za to pięknych baśni.
Ten tom przypominał mi trochę moją ulubioną książkę "Tajemniczy ogród".
Książkę ,tak jak jej poprzedniczkę, czyta się jednym tchem,nie da się jej odłożyć na dłużej- zawarta w niej historia odrywa od zupełnej rzeczywistości.
Ja akurat miałam trochę wolny czas i pochłonęłam powieść w jeden dzień , bardzo się cieszę ,bo nie wiem czy mogłabym funkcjonować drugiego dnia nie doczytawszy jej do końca.
Dopiero przeczytałam dwa tomy ,ale już teraz mogę stwierdzić ,że jest to PRZEPIĘKNA saga,osnuta wieloma tajemnicami,mrocznymi i smutnymi wydarzeniami,ale przede wszystkim powieść o wielkiej miłości siostrzanej i tęsknocie za akceptacją i miłością.
Cieszę się,że przede mną jeszcze dwa tomy ,ale zarazem smucę się ,że Pani Virginia już nie żyje i nie może tworzyć nowych,przepięknych historii.

Liczba stron:478

''Mroczny anioł'' to drugi tom sagi autorki bestsellerowych''Kwiatów na poddaszu'',które bardzo mi się podobały,tak jak zresztą ''Rodzina Casteel''.
Książkę czytałam długo,ponieważ czas nie pozwalał mi na szybkie przeczytanie:) W końcu dotarłam do końca i jestem pod wrażeniem! Bardzo mi się podobała.Zadziwiające były zwroty akcji,sekrety rodzinnie odkryte po kilku latach. Klimat- autorka cały czas trzyma czytelnika w napięciu,mamy coraz większą chęc zagłębic się bardziej w życiu tej rodziny.Powieśc bardzo wciąga! Miłosc,rozpacz...to wszystko znajdzicie właśnie w tej oto książce Virgini C.Andrewis. Warto też pomyślec po zapoznaniu się z lekturą jak ważna jest dla nas rodzina,kim ona dla nas jest,co ona znaczy.Pieniądze to nie wszystko.Tak było w przypadku głównej bohaterki-Heaven,która z całego serca pragnęła odnalesc rodzeństwo.Jeśli się bardzo czegoś chce,na pewno się to spełni.
Polecam!
Kamyk576.

MountainTobacco | 2014-05-24

Nie rozdzielam poszczególnych tomów sagi, podobnie jak nie odpruwam podeszwy od buta;) Jednym słowem: polecam:))

Katherina87 | 2018-06-02

Rodzina Castell. Tom II.

Siedemnastoletnia Heaven Leigh Casteel otwiera kolejny rozdział swego życia, przenosząc się do babci Gillian i jej znacznie młodszego męża, Tony’ego Tattertona. Tony, właściciel zabawkowego imperium Tatterton Toys, jest człowiekiem zamożnym i powszechnie szanowanym. Dla Heaven, obciążonej traumą dzieciństwa spędzonego w nędzy i upodleniu pośród dzikich wzgórz Zachodniej Wirginii, a potem koszmaru, jakiego doświadczyła w przybranej rodzinie, nowe miejsce wydaje się rajem. Pewnego dnia Heaven, błądząc w zielonym labiryncie wielkiego ogrodu, natyka się na maleńki domek, jakby żywcem wyjęty z bajek. I jak w bajce, spotyka tam swoją nową miłość – Troya, młodszego brata Tony’ego, zadeklarowanego samotnika i odludka. Troy, choć zrazu niechętnie, dopuszcza ją do swojego życia i romans w cieniu labiryntu zaczyna rozkwitać. Dokąd zaprowadzą tych dwoje poplątane ścieżki?

Zastanawiające jest tylko jedno jak bardzo zmieniło by się życie głównych bohaterek gdyby...

Osobliwe Delirium | 2014-04-07
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: kwiecień 2014

Ciąg dalszy życia Heaven Leigh Casteel...

Heaven dziewczyna z tak trudnym dzieciństwem, po tym jak ją bito, poniżano i obrażano, chce wreszcie ułożyć swoje życie i postanawia odnaleźć swoje rodzeństwo. Ale przedtem postanawia odszukać rodziców swojej zmarłej matki Leigh. Myśli, że w ten sposób wreszcie ją ktoś doceni, pokocha, zadba o nią. Niestety nie wszystko idzie tak łatwo.. Po spotkaniu swojej babci, która wcale nie przypomina babci, pod względem swojego wyglądu, nie poświęca jej zbytnio swojego czasu.. Mówi, że się niezwykle cieszy z jej przyjazdu,ale gdy Heaven chce spędzić z nią czas, ma jak zwykle jakieś wymówki. Również ku rozczarowaniu Heaven, okazało się że jej dziadek zmarł dwa lata temu, a babcia ożeniła się o dwadzieścia lat młodszym Tonym, który prowadzi sławną wytwórnię kolekcjonerskich zabawek. Jillian- babcię Heaven interesuje tylko swój wygląd i to jak najlepiej zamaskować swój wiek. Niestety wszyscy męczą ją pytaniami na temat zmarłej matki. Kiedy zmarła?...

FannyBrawne | 2016-05-02

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po raz kolejny dałam się wciągnąć w niesamowity świat pióra V.C. Andrews i chociaż w tym świecie nie brak smutku, mroku i depresji, to bardzo lubię w nim przebywać i w środę idę po kolejne części ,,Rodziny Casteel".

Heaven ma siedemnaście lat. Zostawiła za sobą rodzinną chatę na Wzgórzach Strachu oraz dom w Atlancie, gdzie przeżyła nieszczęśliwy romans ze starszym od siebie Calem. Dziewczyny przybywa do Bostonu, gdzie zamieszkuje ze swoją babką, Jillian i jej znacznie młodszym mężem Tonym. Babka interesuje się jedynie swoją urodą i próbami jej zachowania, udaje, że Heaven to jej siostrzenica, nie wnuczka, nie opiekuje się nią. Pieczę nad wychowaniem dziewczyny zaczyna sprawować Tony, który chce zrobić z niej bostońską panną. Wkrótce jednak Heaven poznaje Troya, młodszego brata Tony'ego, i zacznie się z nim przyjaźnić wbrew woli przybranego dziadka. Zaczyna rodzić się w niej uczucie, ale Troy próbuje do tego nie dopuścić. Do tego Heaven wciąż pamięta o swojej pierwszej miłości,...