Mroczny anioł

Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska
Cykl: Rodzina Casteel (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Dark Angel
rodzina, koszmar, trauma, romans, miłość
literatura piękna
Ag2S

Drugi tom nowej sagi autorki bestsellerowych „Kwiatów na poddaszu”. Siedemnastoletnia Heaven Leigh Casteel otwiera kolejny rozdział swego życia, przenosząc się do babci Gillian i jej znacznie młodszego męża, Tony’ego Tattertona. Tony, właściciel zabawkowego imperium Tatterton Toys, jest człowiekiem zamożnym i powszechnie szanowanym. Dla Heaven, obciążonej traumą dzieciństwa spędzonego w nędzy...

Drugi tom nowej sagi autorki bestsellerowych „Kwiatów na poddaszu”.

Siedemnastoletnia Heaven Leigh Casteel otwiera kolejny rozdział swego życia, przenosząc się do babci Gillian i jej znacznie młodszego męża, Tony’ego Tattertona. Tony, właściciel zabawkowego imperium Tatterton Toys, jest człowiekiem zamożnym i powszechnie szanowanym. Dla Heaven, obciążonej traumą dzieciństwa spędzonego w nędzy i upodleniu pośród dzikich wzgórz Zachodniej Wirginii, a potem koszmaru, jakiego doświadczyła w przybranej rodzinie, nowe miejsce wydaje się rajem. A jednak Farthingale Manor, pełna przepychu posiadłość, w której wreszcie może żyć w dostatku, wkrótce narzuca dziewczynie swój ponury, gotycki klimat. Pewnego dnia Heaven, błądząc w zielonym labiryncie wielkiego ogrodu, natyka się na maleńki domek, jakby żywcem wyjęty z bajek. I jak w bajce, spotyka tam swoją nową miłość – Troya, młodszego brata Tony’ego, zadeklarowanego samotnika i odludka. Troy, choć zrazu niechętnie, dopuszcza ją do swojego życia i romans w cieniu labiryntu zaczyna rozkwitać. Dokąd zaprowadzą tych dwoje poplątane ścieżki?

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2014

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Jolanta | 2019-05-20
Przeczytana: 20 maja 2019

Druga część rodziny Casteel. Niesamowite zmiany w życiu dzieci Casteel.

Beatika | 2019-03-22
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: lipiec 2017

No i co ja mogę poradzić na to, że lubię Virginię Andrews:)
Lubię jej styl, troszkę mroczny, gotycki klimat, nieprawdopodobność zdarzeń i wyraziste, czasem aż przerysowane postaci. Książkę jak każdą inną tej autorki czyta się łatwo i szybko, jest cudownym przerywnikiem między ambitniejszymi pozycjami.

Teresa | 2019-02-09

"Mroczny Anioł" to kolejne dzieło autorki, które ujęło mnie za serce. Książka zaskakuje, porusza, wywołuje uśmiech i wyciska łzy. Połączenie subtelności i delikatności z brutalną rzeczywistością całkowicie mnie do siebie przekonało. Podczas czytania czułam się jakby w transie, zatopiłam się w świecie Heaven i kibicowałam jej do samego końca. W książce odnalazłam wszystko: od prawdy o świecie, poprzez brutalność życia, skończywszy na ludzkim wyrafinowaniu. Delikatny, bogaty i chwilami dobitny język sprawił, że całość zamieniła się w mistrzowską formę znajdującą uznanie u czytelnika.Polecam.

Nicole | 2019-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2019

Szczerze powiedziawszy ja tej książki nie przeczytałam.. ja ją po prostu wciągnęłam na raz! Miałam wrażenie że otwarłam ją, przewracałam strony i zamknęłam - na szczęście, to dopiero druga cześć :)

Nieprzewidywalna! Niczego się nie domyślałam co będzie dalej, jak już myślałam sobie "Aha! Już wiem!", po kolejnych stronach mówiłam sobie "Ale jak to? Przecież zapowiadało się na..." i tak bez końca, strasznie przez to wciągająca.
Wściekałam się, gdy Heaven chciała koniecznie scalić rodzinę - "bo ona chciała", nie patrząc na innych, ale dzięki temu, gdyby losy potoczyły się inaczej nie mówiła bym "ale z niej zołza, odwróciła się od rodziny bo lepiej jej się wiedzie"? Nieprzewidywalne decyzje rodzeństwa, nieprzewidywalne wątki rodzinne, nieprzewidywalne zakręty miłosne.. Przez te ciągłe chwile napięcia, ta książka to numer jeden na mojej liście!
V.C Andrews ma w swoim stylu pisania oraz powieściach coś co mnie tak przyciąga, że boje się zakończyć kolejne części w obawie że będę na tak...

Klaudia | 2018-09-21

Zarowno pierwsza ksiazka z serii jak i druga wciagnela mnie nieziemsko. Po prostu jak juz zaczynalam czytac to ciezko bylo sie oderwac. No i nie spodziewalam sie kompletnie takiego zakonczenia. Bardzo polecam wszystkim! :)

jmd91 | 2018-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2018

"Mroczny anioł" to druga część przygód rodziny Casteel. Siedemnastoletnia Heaven Castel wyrywa się z ubogiej chaty na Wzgórzach Strachu. Wyjeżdża do Bostonu, do swojej babci Jilliani i jej męża Tony'ego. Rodzina niechętnie przyjmuje ją pod swój dach. Przyszywany dziadek stara się na każdym kroku kontrolować życie bohaterki, która za wszelką cenę chce spełnić swoje dziecięce marzenia. Poznaje Troy'a, w którym odnajduje bratnią duszę oraz poznaje przyczyny ucieczki swojej matki Leigh.

Katherina87 | 2018-06-02

Rodzina Castell. Tom II.

Siedemnastoletnia Heaven Leigh Casteel otwiera kolejny rozdział swego życia, przenosząc się do babci Gillian i jej znacznie młodszego męża, Tony’ego Tattertona. Tony, właściciel zabawkowego imperium Tatterton Toys, jest człowiekiem zamożnym i powszechnie szanowanym. Dla Heaven, obciążonej traumą dzieciństwa spędzonego w nędzy i upodleniu pośród dzikich wzgórz Zachodniej Wirginii, a potem koszmaru, jakiego doświadczyła w przybranej rodzinie, nowe miejsce wydaje się rajem. Pewnego dnia Heaven, błądząc w zielonym labiryncie wielkiego ogrodu, natyka się na maleńki domek, jakby żywcem wyjęty z bajek. I jak w bajce, spotyka tam swoją nową miłość – Troya, młodszego brata Tony’ego, zadeklarowanego samotnika i odludka. Troy, choć zrazu niechętnie, dopuszcza ją do swojego życia i romans w cieniu labiryntu zaczyna rozkwitać. Dokąd zaprowadzą tych dwoje poplątane ścieżki?

Zastanawiające jest tylko jedno jak bardzo zmieniło by się życie głównych bohaterek gdyby...

rose_2958 | 2018-02-03
Przeczytana: 17 stycznia 2018

Jest to druga część cyklu, która podobnie, jak pierwsza bardzo i się podobała. Jest to książka od której ciężko się oderwać. Czytałam ja z wielkim zainteresowaniem i wypiekami na twarzy. Już nie mogę doczekać się kolejnej części, a zwłaszcza dalszych losów bohaterów.

prendetevi | 2018-01-09
Przeczytana: 03 stycznia 2018

Nuży mnie już ciągłe wczytywanie się w losy dziewczyn, które są niewydolne społecznie w stopniu skrajnym, ale chyba dokończę serię. Jakoś trzeba było to przełknąć.

Natasza | 2017-12-15
Przeczytana: marzec 2017

Kiedy Haeven Leigh Casteel trafia do pięknej posiadłości swej babci wydawać by się mogło, że w końcu jej życie się odmieni. Spośród rodzeństwa, które bezduszny ojciec posprzedawał obcym ludziom Haeven trafiła najlepiej. Od momentu kiedy zmienia miejsce zamieszkania chce pokazać światu, że zasługuje na miłość i lepszy los. Niestety okrutna babka jest tak skupiona na swoim wyglądzie, że całkowicie nie interesuje się swą wnuczką.
Sielankowy obraz nowego życia u boku babci szybko okazuje się zwykłą iluzją. Kiedy Haeven pewnego dnia gubi się w przydomowym labiryncie i trafia do małego domku.Odkrywa, że kryje on kolejną rodzinną tajemnicę.....