Milcząca siostra

Okładka książki Milcząca siostra Diane Chamberlain Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Milcząca siostra
Diane Chamberlain Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Riley MacPherson (tom 1) Seria: Kobiety to czytają! literatura piękna
Riley MacPherson (tom 1)
Kobiety to czytają!
The Silent Sister
Prószyński i S-ka
2015-02-19
2015-02-19
Tomasz Wilusz
Tomasz Wilusz literatura amerykańska rodzina siostry

A jeśli całe twoje dotychczasowe życie okazuje się zbudowane na kłamstwie…

Kiedy tata Riley umiera, pozostawiając w rodzinie tylko ją i jej brata Danny'ego, ona staje przed zadaniem przeglądu jego domu i wystawienia posiadłości na sprzedaż. Riley nie wie, że to „zadanie” odmieni jej życie, gdy dowie się o swojej rodzinie rzeczy, o których wcześniej nie miała pojęcia.

Zapewne nie byłam jedyną osobą, która nader szybko domyśliła się tego i owego (wiele osób uważa, że autorka konstruuje fabuły w sposób przewidywalny),ale historia została podana w tak wciągający sposób, że musiałam ją przeczytać za jednym posiedzeniem, a w zasadzie "poleżeniem", gdyż czytałam do późnej nocy w łóżku.

Kolejna świetna książka autorki.Riley Mac Person pojawia się w rodzinnym miasteczku po śmierci swego ojca żeby zamknąć wszystkie sprawy spadkowe.Przez całe swoje życie sadziła,że jej starsza siostra Lisa,uzdolniona skrzypaczka popełniła samobójstwo.Porządkując rodzinne dokumenty odkrywa krok po kroku mroczne sekrety z życia swoich najbliższych.Dowiaduje się,że Lisa jest jej matką a ona sama jest owocem gwałtu.Czy uda jej się dotrzeć do matki?.Świetna,polecam.

"Milcząca siostra" Dianę Chamberlain

Nie zliczę, które to już moje spotkanie z twórczością autorki - wracam do niej regularnie.

"Milcząca siostra" to opowieść o siostrach i rodzinnych tajemnicach. Tajemnicach, które niosą katastrofalne skutki. Dla kogoś są szansą na życie, a komuś innemu niszczą rodzinę.

Riley MacPherson dorastała w przekonaniu, że jej starsza siostra popełniła samobójstwo na skutek nieszczęśliwego wypadku, z którego konsekwencjami nie umiała sobie poradzić.
Riley żyła z tym ciężarem, tak jak reszta jej rodziny.
Po śmierci ojca bohaterka wpada na tropy, które powodują, że zadaje sobie pytanie: Czy jej siostra naprawdę umarła?
Im bliżej jest odkrycia prawdy, tym więcej kłamstw wychodzi na światło dzienne. Czy właściwie cokolwiek w co wierzyła istniało naprawdę? Czy będzie potrafiła z tym żyć?

Zakończenie nie było zaskakujące i cała historia raczej łatwa do rozgryzienia, ale i tak była to bardzo przyjemna lektura. Jak zawsze w przypadku Dianę Chamberlain.

"Milcząca siostra" Dianę Chamberlain

Riley MacPherson dorastała w przekonaniu, że jej starsza siostra...

Pomimo, że lubię powieści Diane Chamberlain, z tą trochę się męczyłam. Pierwsza część mnie znudziła, dopiero jak na scenę weszła Lisa, zrobiło się trochę ciekawiej. Nadal jednak miałam wrażenie, że książka jest zbyt długa, jakby autorka chciała wypełnić strony wieloma scenami, które właściwie nie wiadomo po co są. Poza tym denerwowało mnie, że Riley jest tak - łagodnie rzecz ujmując - mało bystra. Miałam ochotę złapać ją za ramiona, potrząsnąć i krzyknąć: "Myśl, dziewczyno, kojarz fakty, rozejrzyj się trochę - przecież wszystko układa się w przejrzystą całość. Dlaczego tego nie widzisz??" No i właśnie - całą zagadkę rozgryzłam błyskawicznie, więc nic mnie w tej książce nie zaskoczyło. A ja jednak lubię, jak autor wodzi mnie za nos, podsuwa fałszywe tropy, elegancko wyprowadza w pole i pozostawia z opadniętą szczęką.
Obiektywnie rzecz ujmując nie jest źle, jednak od pani Chamberlain wymagam trochę więcej. Wiem, że potrafi.

Krotko:BARDZO DOBRA!

Krotko:BARDZO DOBRA!

Nie ukrywam, że tą pozycję czytałam przez bardzo długi czas, po kilka stron na tydzień. Jednakże od połowy nie mogłam się od niej oderwać. Przygody Riley bardzo mną wstrząsnęły. Jej smutne życie, przy boku przygnębionych rodziców, myślących tylko o przeszłości oraz przy boku "dziwnego" brata nie były łatwe.
Po śmierci taty Riley wyrusza w wędrówkę ku prawdzie. Odkryje co tak naprawdę wydarzyło się, kiedy miała zaledwie 2,5 roku i jak mocne konsekwencje tego wydarzenia nosiła cała jej rodzina. Poszukiwania prawdziwego "JA" nie są łatwe, często powodują rozczarowania, gniew, łzy ale .... prawda zawsze zwycięży, chociaż byłaby najbardziej brutalna z możliwych prawd to i tak w ostateczności daje ukojenie. I w końcu Riley poznając ją będzie szczęśliwa.

Po śmierci taty Riley wyrusza w wędrówkę ku prawdzie. Odkryje co...

Rewelacyjna! Nie można się oderwać. Tajemnica goni tajemnicę, a zakończenie wcale nie jest takie oczywiste.
Najlepsza książka tej autorki, którą dotąd przeczytałam.

Najlepsza książka tej autorki, którą dotąd przeczytałam.

Bardzo przyjemna książka w sam raz na zimowe długie wieczory.

Bardzo przyjemna książka w sam raz na zimowe długie wieczory.

Książkę czytało mi się na jednym oddechu. Pomimo ciężkiej tematyki jest to książka która się czyta lekko, ciekawie i przyjemnie. Na pewno wrócę do tego autora. Serdecznie polecam wszystkim.

• 2015
  • Diane Chamberlain