Coco Chanel. Krótka historia największej dyktatorki mody

1962

Dla osób, które, tak jak ja, nie wiedzą nic o Coco, powinna to być interesująca lektura. Pozostali mogą czuć niedosyt. Dla mnie, na początek, jest ok.

Tak jak w tytule jest to krótka historia słynnej dyktatorki mody Coco Chanel. Jestem teraz na etapie testowania różnych perfum Coco i miałam nadzieję że ten kierunek będzie bardziej rozbudowany. Biografia jest poprawna ale po szczegóły musze sięgnąć dalej. Jednak polecam bo Coco Chanel to była wyjątkowa postać.

Książka bardzo poprawna.Zawiera co należy ale próżno doszukać się w niej jakieś głębi, fakty podane sucho jak chyba sama Coco była. Brakuje mi jakiś smaczków , jakieś historii. Autorka z szybkością błyskawicy przeskakuje od faktu do faktu. Faktycznie jest to krótka , bardzo historia.

To była historia uporu, zdobywania kariery zawodowej, uzyskania bogactwa, sławy, znalezienia się w najwyższych kręgach towarzyskich świata. Gabrielle "Coco" Chanel bardzo lubiła projektować stroje, robiła to wiele godzin, nie męczyła jej ta czynność, dlatego w opinii ludzi odznaczała się pracowitością. Myślę, że w tej książce znalazło się parę mało znanych informacji. Ta treść dopełniła dotychczasowe biografie. Bardzo spodobało mi się stwierdzenie Coco Chanel: "Książki były moimi najlepszymi przyjaciółmi" – jakże to podpasowało mojemu czytelniczemu zamiłowaniu.

W wersji czytanej (audioteka) poznanie życia Coco okazało się bardzo przyjemne. Gdyby oceniać samą treść to zabrakło tu głębi i pewnych cięższych do przełknięcia faktów biograficznych. Mimo wszystko ta pozycja naprawdę wciąga i zachęca do bliższego zapoznania się z życiem tej silnej, wyprzedzającej swoje czasy kobiety

Biografia o strukturze lekarstwa, pod słodką powierzchnią kryjąca gorzką nutę. Historia francuskiej projektantki mody rozpalająca wyobraźnię biografów, pisarzy i reżyserów, opowieść o kobiecie obdarzonej wyczucie stylu, wyobraźnią, odwagą i słabością do cyfry 5.

Urodzona 19 sierpnia 1883 roku Gabrielle była zodiakalnym lwem / piąty znak zodiaku / symbol odrodzenia, siły i piękna.

Kreacja literacka fastrygowana dzieciństwem w sierocińcu, późniejszymi romansami, przyjęciami i kosztownym życiem. Kolaboracyjny rozdział życia potraktowany zdawkowo, jednak samotność, jak u Hemingwaya, hartująca duszę i ciało, nie znika łatwo we mgle niepamięci.

Wiara w astrologię i numerologię sprawia, że stworzony w roku 1921 najsłynniejszy zapach świata to Chanel N°5.

Czytałam w ramach wyzwania na kwiecień -Biografie. Książka jest raczej wstępem do poznania słynnej projektantki mody , nie zawiera wielu wątków z czego zdaję sobie sprawę, więc sięgnę po jeszcze inne pozycje.

Świetna pozycja. Krótka i zwięzła, idealna by poznać życie jednej z najbardziej rozpoznawalnych projektantek mody i zobaczyć, czy ma się ochotę na więcej detali. Polecam.

Krótka, jednakże treściwa opowieść o życiu dyktatorki mody. Dzieciństwo, młodość, miłości i przyjaźnie, związki,relacje. Polecam

Interesująca historia. Można dowiedzieć się o Coco kilku ciekawych rzeczy.

Interesująca historia. Można dowiedzieć się o Coco kilku ciekawych rzeczy.

• Audiobooki
  • Storytel