Drań

Drań
Akurat
2022-04-27
2022-04-27

super,; dawno nie miałam tak ciekawej ksiązki w ekach, w której stale się coś dzieje i nic nie jest wiadome i oczywiste do końca; bohaterka -mloda wdowa z dójka blizniaczek podejmuje trudna decyzję aby przettwać -zgadza się urodzic 'bogaczom' dziecko ... i sie zaczyna cała seria trudnych i burzliwych wątków z ciekawym zakończeniem;

Książka pełna emocji, kłamstw, tajemnic, intryg i manipulacji. Trudne decyzje, ciężkie przeżycia, trauma z dzieciństwa oraz strata najbliższej osoby. Te wszystkie czynniki mają ogromny wpływ na postępowanie i decyzje bohaterów. Często są brutalne i niesprawiedliwe, mało zrozumiałe. Autorka stworzyła świetną historię, od której nie można się oderwać. Główny bohater wywołuje tak silne emocje, że czytelnik na ochotę nim potrząsnąć. Jego zachowanie i stosunek do kobiet są nie do zaakceptowania. Zakończenie zaskakuje i wydaje się mało prawdopodobne. Nie zawsze miłość potrafi zmienić człowieka. Polecam

Intrygi, kłamstwa, manipulacje. Historia opisana w książce pokazuje jak bardzo przeszłość wpływa na człowieka, na to jaki jest teraz.

Książka ciekawa aczkolwiek momentami brutalna. To w jaki sposób została potraktowana główna bohaterka aż mnie zszokowało. Ale sama się na taki układ zgodziła i z drugiej strony jej decyzja jest dla mnie pełna podziwu bo zrobiła to z miłości do swoich dzieci.

Ależ to było dobre :-) Uwielbiam takie pełne

Ależ to było dobre :-) Uwielbiam takie pełne

Takie książki to ja lubię. Mocne, brutalne a jednocześnie pełne nadziei, wiary i miłości ..

Mistrzowsko wykreowani bohaterowie, nie jakieś „pitu,pitu” oraz akcja która zapiera dech w piersi. Poraża brutalnością i bezwzględnością a także zmusza do myślenia i do zastanowienia się, jak bardzo przeszłość wpływa na teraźniejszość .. jak bardzo matka jest w stanie poświecić się dla własnych dzieci.

Pokazuje też, że nie zawsze i nie każdego da się zmienić ..

Intrygi, kłamstwa, manipulacje .. ale i dobroć, czułość oraz chwile szczęścia. Prawdziwy mix uczuć i emocji a takie książki zawsze są w cenie.

Autorka ma świetne, lekkie pióro. A książka czyta się praktycznie sama.
Finał zaskakuje ale czasem i takie zakończenia są potrzebne. Chociaż nie powiem .. widziałabym to inaczej ;-)

Podsumowując. Polecam.

Lubię "mocne" dark książki nie dlatego, że fascynuje mnie brutalność, przemoc, bezduszność ludzka, WRĘCZ PRZECIWNIE, chcę je czytać i uświadamiać sb, że ilość potworności i okrucieństwa do których zdolny jest człowiek, otacza nas niestety na codzień. 💀

Jednak przy tej lekturze po prostu się załamałam.
Męska postać jest koszmarnie toksyczna, a zachowanie brutalne i wstrząsające do głębi. Co ten facet wyczyniał w ilościach hurtowych, przechodzi ludzkie pojęcie. Bicie, gwałt, poniżanie, kazirodztwo, tok myślenia, brak jakiejkolwiek moralności, japierdziu 🙈 masakra, masakra, masakra.
Główna bohaterka... cóż, irytowała mnie dość często. Jej szybkie dochodzenie do sb po brutalnych poniżeniach cielesnych i słownych, rozczarowująca i zatrważająca.
Relacja tej dwójki była po prostu koszmarnie niezdrowa i patologiczna.

Ok, ok nie pierwsza taka historia nie ostatnia (i tak będę je czytać),ale zakończenie tej książki jest tak debilnie głupie, że aż brak mi dosłownie słów. I właśnie zakończenie zdecydowało o mojej ocenie tej książki. Bo może i Pani Agnieszka ma lekkie pióro, ale przekaz do mnie nie trafił.

Jednak przy tej lekturze po prostu się załamałam.
Męska postać jest koszmarnie toksyczna, a zachowanie brutalne i...

Magdalena, młoda kobieta z bliźniaczkami szuka sposobu, by teściowa po zmarłym mężu nie odebrała jej córek. Trafia na nietypowe ogłoszenie. Szybko i brutalnie zostaje surogatką 🤰

Daniel, ojciec dziecka, to cynik i drań, który od początku gra na emocjach Magdy. To on ustala reguły piekła, w którym znalazła się kobieta👿

Choć są między nimi momenty pełne czułości i ciepła, to i tak wszystko szybko odchodzi w zapomnienie, bo Daniel wie lepiej😣

Niepokój, śmiech, smutek, żal i radość co chwilę się ze sobą mieszają. Magda robi co może, by Daniel nie wszedł jej na głowę i nieraz myślałam: "Dobrze mu tak 😃"

Czy dziecko może sprawić, że pomiędzy tą dwójką będzie dobrze? Ile razy kobieta potrafi przebaczyć i gdzie są jej granice szacunku do samej siebie? Ile potrafi wycierpieć kobieta, by zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom? 🤱

Historia pełna emocji i poświęcenia. Chyba zahaczająca już nawet o syndrom sztokholmski.
On "nie zna litości. Niczego nie żałuje. Nikogo nie kocha." Czy na pewno?🤔

Choć są między nimi momenty pełne czułości i ciepła,...

Od kiedy w sobotę przeczytałam tę książkę, zastanawiam się jaką opinię napisać i muszę przyznać, że mam mieszane uczucia. Z jednej strony przeczytałam ją jednym tchem, byłam naprawdę ciekawa losów bohaterki i jej córeczek. Było też kilka zabawnych fragmentów.

Jednak z drugiej strony książka niczym bajka Disneya pokazuje łatwowierność i pragnienie miłości kobiet, które czekają na księcia, żeruje na naiwności kobiet, pokazując, że każdy może się zmienić pod wpływem miłości - to nie prawda. Główna bohaterka wykazuje objawy syndromu sztokholmskiego, chociaż kreuje się na taką dumną i niezależną - tu dało się wyczuć potężny zgrzyt.

Zakończenie - tak bajkowe, że aż załamałam ręce.

Zdecydowanie odradzam tą książkę osobom o słabych nerwach, które nie lubią brutalności i ordynarności, bo ta książka w gruncie rzeczy taka jest. Poniewieranie kobietą, zmuszanie jej do zaspokojenia swoich pragnień i marzeń, co prowadzi do rodzącego się uczucia... trochę jak syndrom Sztokholmski, ale muszę powiedzieć, że naprawdę dobrze czytało mi się tą książkę. Przeczytałam w jedno, niedzielne przedpołudnie i w dodatku jednym ciągiem.

Ani tu fabuły, ani humoru, ani ciętego języka. Nic ciekawego.

Ani tu fabuły, ani humoru, ani ciętego języka. Nic ciekawego.

• Polscy autorzy
  • Romans