Magia Świąt

Okładka książki Magia Świąt A. P. Mist, Katarzyna Grabowska, Karolina Milcarz
Okładka książki Magia Świąt
A. P. MistKatarzyna Grabowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Magia Słów literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Magia Słów
2021-12-06
2021-12-06
#opowiadanie #bożenarodzenie #romans #magiaświąt #literaturaobyczajowa

Wreszcie pod długim czasie, udało mi się sięgnąć po moje ulubione książki świąteczne 🎄🎄. Tym razem, pod lupę wzięłam krótką lekturę, która składa się z trzech świątecznych opowiadań. Każde z nich przedstawia inną, zimową historię. Jakie są moje spostrzeżenia po przeczytaniu? O czym są te opowiastki? Opowiem Wam o tym troszkę poniżej.

Pierwszym z opowiadań jest "Prosto z nieba" Pani Grabowskiej. Mamy tutaj do czynienia z prawdziwą, świąteczną magią. Spotkamy nawet anioły. Główny bohater zaś przejdzie tak gwałtowną przemianę prawie jak Ebenezer Scrooge z "Opowieści wigilijnej Dickensa". Bardzo przyjemnie czytało mi się to opowiadanie. Z dużą chęcią przeczytałabym dalszy ciąg tej historii. Przyznam się też, że ta opowieść podobała mi się najbardziej ze wszystkich trzech. Pani Kasia ma świetne pióro, i widać, że faktycznie wierzy w sprawczą moc świątecznych cudów. 🎄🎄

Druga historia to "Miłosny prezent" Pani Mist. Tutaj poznajemy bohaterów, których postanowiły połączyć świąteczne prezenty 🎁 oraz przeznaczenie. Ponadto opowiadanie zawiera sporo scen miłosnych a także, mnóstwo zbiegów okoliczności i przypadków. Mam wrażenie, że momentami aż za dużo. Jednak czyta się to dosyć szybko i przyjemnie.

No i ostatnia, najkrótsza opowiastka, to "Pierwsze, wspólne święta" Pani Milczarz. Tutaj dowiadujemy się, jak różne postrzeganie świąt mają partnerzy Kamila i Marcel. Jedno pragnie typowej wigilii, drugie najchętniej nie obchodziłoby jej wcale. Jednak najważniejszym elementem tej historii, jest pójście na kompromis. I jak się okazuje, atmosfera świąt, może skruszyć nawet najtwardsze mury.

Trzy świąteczne historie. Każda zupełnie inna. Jednak magia świąt w każdej jest wyczuwalna. Idealna lektura na chwilę relaxu. Dobrze spędziłam z nią czas. Odprężyłam się podczas czytania. Jestem zadowolona z lektury i dlatego przyznaję 8 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów ! 🎄🎄

Pierwszym z opowiadań jest "Prosto z...

Niestety ale "miłosny prezent" od Pani Mist, z początku (delikatnie mówiąc),do złudzenia przypomina film "igraszki losu". Może to nie jest plagiat, ale pomysł własny również nie. Zamiast rękawiczek jest szalik, zamiast zapisu nr telefonów w książce oraz banknocie jest umówienie się za rok, ale aż ciężko mi się czyta coś tak podobnego. Nie ma to jak opowiadanie na motywach filmu.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu, wygrałam w jednym z konkursów.
Przepiękne magnesy i zakładka to dodatkowy prezent. Opakowanie cudne 🤩🤩🤩
Prawdziwa Magia Świąt ❤❤❤

Trzy autorki, trzy opowiadania. Wszystkie w klimacie świątecznym. Bardzo mi się podobało, czytało się lekko i szybko.
Dawka miłości w cudownej atmosferze przeniosła mnie do magicznego świata.

Nie wyróżnię żadnego opowiadania bo wszystkie trzy były na tym samym poziomie.

Gratuluję @a.p_mist @kbgrabowska @karolina_milcarz_autorka . Dobra robota 😘

Polecam, mamy styczeń i warto przenieść się jeszcze troszkę w czasie. Święta, śnieg, miłość, przeznaczenie.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu, wygrałam w jednym z konkursów.
Przepiękne magnesy i zakładka to dodatkowy prezent. Opakowanie cudne 🤩🤩🤩
Prawdziwa Magia Świąt ❤❤❤

Dawka miłości w cudownej atmosferze przeniosła mnie do magicznego świata.

Nie wyróżnię...

Już kilkakrotnie dzieliłam się z Wami moim spojrzeniem na debiuty. Choć dotychczas robiłam to w odniesieniu do autorów tym razem w roli debiutanta przyszło nam powitać wydawnictwo. Na start dane nam jest poznać świąteczną antologię „Magia Świąt”. Ta, licząca nieco ponad 130 stron książka skrywa w sobie 3 opowiadania.
Pierwsze z nich „Prosto z nieba” pióra Katarzyna Grabowska - strona autorska pozwala nam odczuć to, o czym tak dużo mówimy zwłaszcza podczas świątecznego okresu. Magia i to w dosłownym słowa tego znaczeniu. Wierzymy przecież w tak dużo rzeczy. W jedne z tradycji w inne z własnego przekonania. A Wy dajecie wiarę w Aniołów Stróżów?
Jak się okazuje także i w ich szeregach znajdzie się taki, który potrzebuje się jeszcze czegoś nauczyć. Ten zostaje zesłany na ziemię, by w ludzkim ciele mógł sam poznać moc uczuć i niosących ze sobą następstw. Nie można przecież, czuwać nad czyimś życiem nie mając pojęcia o tym, czym to życie jest. „Przyodziany” w ludzkie ciało poznaje smak dobra, współczucia i miłości. A jeśli wiemy, że nie każdy człowiek postępuje dobrze i nie przyjmuje do wiadomości, że nawet słowem może krzywdzić to pomyślcie, jakie trudne zadanie czeka Anioła Stróża. Naprawić to, co zepsute, spowodować, by ludzie ciepło o nim myśleli i miło go wspomagali. Świadomy tego, że każde uczknięcie swojej mocy oddala go od jego pragnienia stania się aniołem wyższego rzędu nie potrafi działać inaczej jak tylko pomagać. Bo pomaganie jest fajne i stanowi przepustkę do lepszego jutra.
„W jego sercu zapłonął płomyk, który sprawił, że nagle zaczął żałować, iż nie jest człowiekiem.”.
Opowiadanie, aż prosi się o ciąg dalszy i mam nadzieję, że będzie mi dane je poznać. Twórczość autorki jest mi bardzo dobrze znana, czego nie ukrywam, dlatego wiem, że nie zawodzi.
Kolejne zaproponowane przez wydawnictwo opowiadanie zatytułowane „ Miłosny prezent” A.P.Mist -strona autorska to historia, której myślą przewodnią jest przeznaczenie. Fakt, że czasami los ślepy bywa tylko z nazwy nie ułatwia nam życia. To czy wierzymy w to, że uda nam się przeżyć wszystko, co dla nas naszykuje to już inna para kaloszy. Zasada dania szansy nieznanemu działa także i tu.
Jednak poznając losy głównych bohaterów odniosłam wrażenie, że zawierało tyle wątków, które stworzyły niesamowity mix przypadków. Wierzę w magię i to wszystko, co dzieje się przy okazji świąt, ale chyba jak na jedno opowiadanie nieco tego too much.
„Jak wspomniał o prezencie, to wszystko inne przestało mieć znaczenie. Typowa kobieta.” – wygląda na to, że nietypowa kobieta ze mnie. Jestem córką, żoną i mamą, czytam ze zrozumieniem i potrafię opisać swoje odczucia po lekturze, ale z tym opowiadaniem miałam niemały problem.
Trzecie i zarazem ostatnie opowiadanie „Pierwsze, wspólne święta.”, którego autorką jest Karolina Milcarz - autorka to przekaz o kompromisie, o tym, że wspólne życie to ustępstwa nawet w temacie tak ważnym jak święta. Nie każdy hucznie je obchodzi i tradycja nie jest czymś najważniejszym. Powody takiej postawy są w tym wszystkim najmniej istotne. Można przecież iść na ustępstwa i tym samym upewnić innych, że ich szczęście też się liczy, też jest ważne. Już sam tytuł informuje nas, na jakim etapie życia są aktualnie nasi bohaterowie. Poznawanie, popularne „docieranie” nie zważa na to, jaki dzień tygodnia, jaki miesiąc czy okazja. Wspólna droga wymaga dialogu i zrozumienia.
„Miłość to nie tylko moje potrzeby, to pójście na kompromis….”.
To najkrótsze z opublikowanych opowiadań i niestety przez to odnoszę wrażenie, że nieco „okradzione z uczuć”. Tak, przytaknę tym, którzy powiedzą, że dla niego jest ok. Recenzja to indywidualne odczucia czytelnicze, a ledwo zaczęłam czytać to opowieść dobiegła końca.
Sztuką jest napisać opowiadanie. Ograniczenie dotyczące zzs to wyzwanie i proszę mi uwierzyć, że wiem, o czym piszę. Piszę jednak jak zawsze szczerze i z pełną odpowiedzialnością za me słowa. Każda opinia jest ważna, jedna doda skrzydeł inna je podetnie. Ale każda jest potrzebna.
Wydawnictwu oraz autorką życzę powodzenia. Spełniajcie się w tym, co robicie, jeśli czujecie, że to Wasza droga. Trzymam mocno kciuki i pozostaję obserwatorem.

Pierwsze z nich „Prosto z nieba” pióra Katarzyna...

❄️Recenzja❄️
Magia świąt jest to książka składająca się z 3 opowiadań. Chciałoby się powiedzieć, że łączy je jedno, a mianowicie magia świąt, ale niestety nie mogę tego powiedzieć. Dwa z nich osadzone są w klimacie świąt, ale to jedno wyróżnia się na tle innych i kompletnie nie pasuje do tej książki.

"𝑴𝒊ł𝒐𝒔𝒏𝒚 𝒑𝒓𝒆𝒛𝒆𝒏𝒕"@a.p_mist
Jest to piękne opowiadanie, które przenosi nas do świata przeznaczenia. Ania jest kobietą, która tkwi w niewłaściwym związku. Dla jej faceta najważniejsi są przyjaciele, a ona schodzi na dalszy plan. Jednak spotkanie Roberta podczas świątecznych zakupów sprawi, że w jej życiu pojawi się jasny punkt. Obietnica, którą sobie składają, wydaje się niemożliwa, ale czy święta to nie czas cudów? Piękna historia, która wzrusza, cieszy i zaskakuje. Autorka w tak krótkim opowiadaniu zdobyła moje serce i ja czekam na więcej. Ta niezapomniana historia zasługuje na ciąg dalszy.

"𝑷𝒊𝒆𝒓𝒘𝒔𝒛𝒆 𝒘𝒔𝒑ó𝒍𝒏𝒆 ś𝒘𝒊ę𝒕𝒂" @karolina_milcarz_autorka
To opowiadanie było bardzo przyjemne i szybko się je czytało. Kamila i Marcel mają własne wyobrażenie świąt i każdy z nich chce spędzić je w inny sposób. Jest to próba dla ich związku. Czy pójdą na kompromis, aby każda ze stron była zadowolona? Autorka w opowiadaniu uświadomiła nas, że tradycje można zmieniać według własnego uznania. Każdy z nas ceni sobie święta na inny sposób. Nie chodzi tutaj o wystawny stół, ale o to, aby w święta być z kimś, kogo kochamy, bo bogactwem świąt jest rodzina.

"𝑷𝒓𝒐𝒔𝒕𝒐 𝒛 𝒏𝒊𝒆𝒃𝒂" @kbgrabowska
To opowiadanie chyba najbardziej mnie zawiodło, spodziewałam się słodkiej historii, a otrzymałam gorzką opowieść, w której nie poczułam grama magii świąt. Daniel był gburem, który nie liczył się z uczuciami innych osób. Wstąpienie anioła w jego ciało, nie przekonało mnie, do jego nagłej przemiany. Nie oszukujmy się, ale jeśli nie zmienimy się sami, nikt tego za nas nie zrobi. Pojawiają się tutaj jeszcze elementy fantasy, które zniechęcały mnie do dalszego czytania. Mnie to opowiadanie nie kupiło, ponieważ nie grało z treścią i motywem przewodnim książki.

To jest tylko moja opinia. Każdy z nas powinien sam sięgnąć po tę książkę i przekonać się co o niej myśli.

❄️Recenzja❄️

"𝑴𝒊ł𝒐𝒔𝒏𝒚 𝒑𝒓𝒆𝒛𝒆𝒏𝒕"@a.p_mist
Jest to piękne opowiadanie, które przenosi nas...

Antologia "Magia Świat" znajdziecie w niej trzy historie które zupełnie sie różnia a za razem mają wspólny wątek jakim są Święta.

Ogólnie jest ona bardzo cienka ma lekko ponad 100 stron i co mi się bardzo podoba każda historia ma swoją okładkę wewnątrz plus te piekne grafiki nawiązujące do tematyki histori 😍
Brawa dla @magiaslow za dbałość o takie szczegóły
Wszystkie historie czyta się lekko I przyjemnie a to za sprawą świetnych styli pisana autorek które nie męczą czytającego. Każde opowiadań ma w sobie coś ciekawego ale szczerze powiedziawszy to dwa były ciekawe jedno zdecydowanie mniej wręcz mnie nudzało 🙂 gdybym miała wybrać jedno opowiadanie to byłoby to zdecydowanie @katarzynagrabowska najbardziej przypadło mi do gustu i to ono zasługuje tu na wyróżnienie spodobał mi sie pomysł na fabułę i chętnie bym przeczytała rozszerzoną wersję tego opowiadania coś innego i świetnego. Naprawdę wzruszyłam się czytając 🥲❤

Ogólnie rzecz biorąc to całość świetnie do siebie pasuje święta święta I jeszcze raz święta te klimat aż wypływa z tej książki.
Książka jest przepełniona miłością ciepłem i świątecznym nastrojem.
Opowiadania są krótkie więc jest to książka na raz. ❤
Jeśli lubicie magię świat to jak najbardzimej polecam. Fajna odmiana od tych wszystkich grubych książek chodź mnie osobiście jest mało 😁
Gratuluje autorką pomysłów na historie 😉

Brawa dla @magiaslow za dbałość o takie szczegóły
Wszystkie...

To już ostatnia książka w świątecznym klimacie na ten rok! I przyznaję, że chyba mnie troszkę poniosło, ale szczerze powiedziawszy warto było. „Magia świąt” to zbiór trzech krótkich opowiadań, które przepełnione są magiczną aurą Bożego Narodzenia oraz nadzieją i miłością!
„Prosto z nieba” to historia, która pokazuje, że każdy z nas ma przy sobie anioła. I to jaką ścieżką podążymy w dużej mierze zależy od nas samych, jednak czasami potrzebujemy wskazówek, a niekiedy osobę, która pokaże nam empatię i dobro w świecie, gdzie te cechy są zapominane.
„Miłosny prezent” – ta opowieść pokazuje, że w tym szczególnym okresie magia jest bardziej wyczuwalna, a przypadkowe spotkanie może okazać się wyjątkowe i pokazać to, o czym skrycie marzymy. Czasami potrzeba czasu, aby przeznaczenie pokazało nam odpowiednią drogę.
„Pierwsze wspólne święta” i historia dwojga ludzi, gdzie jedno kocha święta, a drugie ich nie obchodzi. Powieść, która pokazuje, że kompromisy w związku są bardzo ważne, a jednocześnie to, że cała magia świąt może zmienić nawet najtwardsze postanowienia i niechęci.
Trzy świetne opowiadania w klimacie świątecznym, które przedstawiają to realne i prawdziwe życie. Kłopoty, zwątpienia, zawody, a jednocześnie wiara w coś lepszego. Każda z autorek potrafiła stworzyć mimo, że krótkie, to magiczne historie, które pokazują największe wartości jakie są przez nas niedoceniane!
"Jeśli szukacie przepisu na cuda, wystarczy garść świątecznej magii, odrobina pikanterii i całe mnóstwo miłości.”
@zaczytany_swiat_mamy

Pierwsza nowelka oczarowała mnie swoją magią i daję jej 8*, ale dwie kolejne można sobie podarować, 5*, nie dałabym więcej. Na szczęście ta pierwsza to połowa książki, więc warto dla niej sięgnąć po tę książkę, a resztę po prostu sobie podarować.

"Magia Świąt" kryje w sobie trzy opowiadania:
1) Katarzyna Grabowska "Prosto z nieba".
2) A. P. Mist "Miłosny prezent".
3) Karolina Milcarz " Pierwsze, wspólne święta".

Ta antologia jest jest bardzo cieniutka, wiec jest świetną odskocznią od grubszych książek. Każde z tych trzech opowiadań dotyczy świątecznych wydarzeń. Momentami zakrawają wręcz one o cuda, które ciężko wytłumaczyć logicznie. Atmosfera świąt jest w tej antologii wręcz namacalna. Bohaterowie tych historii po raz pierwszy przeżywają święta zupełnie inaczej niż dotychczas. Czego możecie się tu spodziewać? Anioła, który staje się człowiekiem i naprawia swoje błędy, miłości od pierwszego wejrzenia z dodatkowym bonusem i wigili, która miała być tradycyjna, a jest całkowicie odmienna. W tym około świątecznym czasie warto zatrzymać u siebie tą atmosferę świąt Bożego Narodzenia, a z tą książką wam się to uda w stu procentach 🙂.

"Magia Świąt" kryje w sobie trzy opowiadania:
1) Katarzyna Grabowska "Prosto z nieba".
2) A. P. Mist "Miłosny prezent".
3) Karolina Milcarz " Pierwsze, wspólne święta".

"Magia świąt" Katarzyna Grabowska, A. P. Mist, Karolina Mielcarz
Jest to antologia trzech opowiadań pełnych świątecznego klimatu i miłości.
"Prosto z nieba" Katarzyny Grabowskiej to historia Marii, Daniela i... Anioła Stróża. On zakochany w sobie gbur i arogant. Ona pracująca w fundacji dziewczyna o dobrym sercu. Czy Anioł odmieni postać Daniela i pomoże Marii, a tym samym odkupi swoje winy?
"Miłosny prezent" A. P. Mist to historia Ani i Roberta, których przypadek postawił na swojej drodze. Czy spotkają zgodnie z umową? Czy są sobie przeznaczeni? Czy ich drogi ponowni się skrzyżują?
"Pierwsze wspólne święta" Karolina Mielcarz to historia Kamili i Marcela, pary, która te święta postanawia spędzić inaczej. Pierwsze święta, pójście na kompromis i odejście od tradycji. Czy dla tej dwójki będą to najpiękniejsze święta?
Każde z tych opowiadań jest inne, ale łączy je magia świąt z miłością w tle. Przyjemne, ciepłe i niesamowite historie, które czyta się z ogromną przyjemnością.
Każda z tych historii bardzo mi się podobała, jednak najbardziej moje serce skradł "Miłosny Prezent". Zakochałam się w historii Ani i Roberta. :)
"Magia świąt" to książka idealna na zimowy wieczór. Z pewnością nam go umili i wywoła uśmiech na twarzy i ciepło na sercu. Gorąco polecam po nią sięgnąć.
Dziękuję Wydawnictwu Magia Słów oraz autorkom za egzemplarz do recenzji. :)

"Magia świąt" Katarzyna Grabowska, A. P. Mist, Karolina Mielcarz
Jest to antologia trzech opowiadań pełnych świątecznego klimatu i miłości.

• Przeczytane 2021
  • Świąteczne