Black nights. Tom 1. Część 1

E. J. Arosh Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2022-05-17
2022-05-17

Całkiem dobra książka, nie wzbudziła we mnie zachwytu, jest po prostu w porządku.

Fajnie, że nie wszystko opiera się na wątku romantycznym, jest on raczej przyjemnym dodatkiem do całej historii, a nie jej głównym punktem.
Fajnie, że poruszone są trudne tematy, uzależnienia, choroby psychiczne, zaburzenia, problemy z agresją i tym podobne.

Nie jest to literatura najwyższych lotów, miałabym do czego się przyczepić, trafiłam na kilka absurdów, kilka dziwnych dialogów, ale generalnie nie jest źle.

Po przeczytaniu pierwszej części nie czuję, że chciałabym jak najszybciej przejść do drugiej, bo nie mogę się doczekać, co będzie dalej.
Za jakiś czas może do tego wrócę.

Nie jest to literatura...

Autora Black to kobieta o wielu twarzach
Z jednej strony ma wszystko o czym marzyła
Sławę, gra na dużej scenie, jest prawdziwa gwiazda rocka
Z drugiej jednak bardzo dużo imprezuje, pije, zażywa narkotyki
Choruje na depresje i myśli ze ten chwilowy kolor jakiemu nadają światu używki, jest jedyna rzeczą która sprawia jej radość i potrafi utrzymać jej dzień w normalności
W pewnym momencie po ostrej imprezie budzi się ledwo żywa z myślą, ze widziała przyszłość w swoim śnie
A dokładniej siebie za kilkanaście lat
Czy otworzyło jej to oczy?
Wydaje mi się ze tak, próbowała nawet zmienić podejście do życia i ogarnąć się trochę
Jednak nie wyszło to tak jak miało
Podczas kolejnej imprezy przegięła z używkami i trafiła do szpitala
Członkowie zespołu Black do którego należy bohaterka stają przed wyborem, co teraz zrobić z Aurora
W jaki sposób jej pomoc? A może w jaki sposób uporać się z nią?
Mimo iż się przyjaźnią uważają ją za aktywny wulkan
Niewiadomo kiedy wybuchnie
Czy będzie trzeba odwołać życiowa trasę koncertową zespołu?

Bardzo podobała mi się książka
Nie była jak wszystkie, o miłości czy depresji lecz o tym co sława może zrobić z człowiekiem
W tym przypadku z kobieta która wpadła w nałogi i nie potrafiła z nich wyjść
Znajdziemy tu również wątek przyjaźni, miłości
No i przede wszystkim lekcje dla nas z morałem
Uwielbiam książki które powstają po coś, nie tylko dla zabicia nudy ale by uczyć nas ze nie jest ciężko wpaść w pułapkę życiowa, za to ciężko z niej wyjść
Aurora jest tego przykładem
Są wzloty i upadki ale niw można się poddać
Książkę bardzo polecam, nie ma nudy i nadaje się dla każdego
W końcu każdemu w życiu może podwinąć się noga

Autora Black to kobieta o wielu twarzach
Z jednej strony ma wszystko o czym marzyła
Sławę, gra na dużej scenie, jest prawdziwa gwiazda rocka
Z drugiej jednak bardzo dużo imprezuje, pije, zażywa narkotyki
W...

Jeśli piękna pełna różu okładka was przyciąga kusząc lekkością to możecie się rozczarować.
Ta historia bynajmniej nie jest słodka i niewinna. To świat gwiazd widziany od ich strony. Intensywne i pełne używek życie, które dla fanów i obserwatorów wydaje się być idealne, wcale takim nie jest. Przekonuje się o tym główna bohaterka.
Autora Black jest piękną i szalenie utalentowana muzycznie wokalistką rockową. Jest niestety znana nie tylko z wyjątkowej barwy głosu a z nieustających problemów jakie lubi sprawiać najczęściej po pijaku. Alkohol i inne używki traktuje jak coś zupełnie normalnego, coś co pozwala jej zapomnieć o innych problemach, czy lękach, a zwłaszcza o przeszłości. Balansuje odbijając się od dna by ponownie na nie opaść. Niczego tak nienawidzi jak właśnie swojego życia i tego jak sama je ukształtowała.
Jedna z suto zakrapianych imprez kończy się inaczej Autora budzi się w zupełnie innej dla niej rzeczywistości. Rozmazany makijaż i ulubiona sukienka leżą jakby inaczej. Co się stało? Czy to jakiś dziwny sen? Czy to nagłe otrzeźwienie coś znaczy? Czy to jej szansa na zmianę? Jeśli tak to czy ją wykorzysta by wreszcie żyć jakby tego chciała?
Zespół i lekarz, będący "pod ręką" gdyby znowu impreza posunęła się za daleko, chcą jej pomóc. Sama dziewczyna zdaje sobie sprawę, że zabrnęła za daleko. Jednak łatwiej powiedzieć niż zrobić. Walka z demonami przeszłości nie jest łatwa, tak samo z nałogiem. Przed dziewczyną długa droga do wyjścia na prostą.

Z drugiej strony jest jeszcze mężczyzna - Vale, który jest zafascynowany dziewczyną. Chce wiedzieć czy to co o niej mówią jest prawdą. Gdy już się to potwierdza nie zniechęca się. Widzi w  niej coś co go przyciąga. Jak wpłynie na dziewczynę? Zwłaszcza, że jak się okazuje sam dobrze wie jak nałóg może niszczy życie? Czy Aurora z jego pomocą znajdzie w sobie siłę na pokonanie wszystkich przeciwności?

Pozostaje tylko zagłębić się w lekturze i przekonać jak trudne może się okazać życie gwiazd, które pozornie mają wszystko

Autora Black jest piękną i szalenie...

Świetnie opisana droga młodej kobiety, kroczącej w stronę upadku po cienkiej linie między życiem i śmiercią. Mechanizm uzależnienia pokazany perfekcyjnie. I cierpienie, którego nikt nie dostrzega u gwiazd. Będę czytać dalej.

Sięgając po tą książkę zachwycałam się jej okładką i zacierałam z zadowolenia ręce, spodziewając się lekkiego romansu. Wiecie co, już po przeczytaniu kilku stronic byłam zaskoczona, gdyż moje oczekiwania okazały się chybione. Jednak moje wrażenia były duże, a emocje tak silne, że nie żałuję ani jednej minuty jaką poświęciłam lekturze.

Aurora Black to dziewczyna na szczycie kariery muzycznej. Jako wokalistka zespołu rockowego narażona jest na kontakt z niezbyt odpowiednim towarzystwem jak i używki, które są nagminnie stosowane w tych kręgach. Bohaterka niestety przesadza z narkotykami i alkoholem, co nie zawsze kończy się dla niej szczęśliwie. Jej luzacki styl życia, arogancja, wybuchowość potęgują u niej napady paniki i stany depresyjne. Udręczona dziewczyna marzy o tym, by wreszcie zmienić swoje życie, lecz czy to się jej uda? Na jej drodze los stawia przystojnego faceta, który bardzo namiesza i spowoduje, że Aurora zapragnie czegoś co do tej pory było dla niej nieosiągalne.

Powiem wam szczerze, że ta powieść to prawdziwa petarda, pełna zaskakujących zwrotów akcji, świetnych dialogów i tak ciekawa, że nie poszłam spać, dopóty nie dotarłam do ostatnich stronic, z których dowiedziałam się, iż będzie kontynuacja. Trochę zdenerwowałam się, gdyż moje pragnienie poznania całej historii było pobudzone do maksimum. W głowie miałam ogromny chaos i wiele pytań, na które chciałam szybkich odpowiedzi. No cóż, pozostaje mi tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż zdobędę drugi tom.

Nie można nudzić się tu nawet przez moment. Fabuła jest intrygująca, fajnie poprowadzona, dynamiczna i nieprzewidywalna. Styl autorki mnie urzekł, gdyż jest lekki, plastyczny i przystępny. Nie miałam żadnych problemów z wdrożeniem się w treść, a czytanie szło mi w iście zawrotnym tempie.

Na pewno dużym plusem tej pozycji jest fakt, że pani Arosh z wyczuciem i niespiesznie budowała relacje między Aurorą a Valentinem, który mimo, iż był jej kolegą po fachu, to okazał się niezwykle wartościowym chłopakiem. Owszem widział, że dziewczyna jest piękna, utalentowana i wrażliwa, ale on potrafił dostrzec to co dla wielu było niewidoczne, głęboko w niej ukryte.

Pisarka nie przesadza z przydługimi opisami. Postawiła na konkrety, wykreowała ciekawe i charakterne osobowości oraz nie zapchała ciekawej fabuły zbytnią liczbą scen łóżkowych. W tej książce jest ich tyle ile powinno i są przedstawione niezwykle gustownie, bez przesady oraz wulgaryzmów. Mimo tego, czytając takie fragmenty miałam rumieńce i doskonale wyczuwałam zmysłowość, namiętność oraz napięcie jakie wytwarzało się między bohaterami.

Podsumowując, uważam te powieść za jedną z lepszych jakie miałam możliwość w tym roku przeczytać. Autorka jest utalentowana i ma ogromny potencjał. Czaruje swym piórem, tworząc genialne i tak realistyczne historie, które trafiają prosto w serce czytelnika, poruszają i zapadają głęboko w pamięć.

Zachęcam wszystkich fanów lektur z wątkiem muzycznym jak i trudnymi tematami. Warto przeczytać takie książki, gdyż mogą otworzyć nam oczy na wiele aspektów, których wcześniej mogliśmy nie dostrzegać. Wiele osób boryka się z depresją i uzależnieniami, a problem ten niestety nasila się. Dlatego polecam wam „Black nights”. Poznajcie losy dwójki młodych ludzi, którzy mimo sławy i uwielbienia nie są szczęśliwi.

Myślę, że będzie to pouczająca książka, która was wciągnie i wzruszy. Gorąco polecam i chętnie się dowiem co o niej sądzicie.

Aurora Black to dziewczyna na szczycie...

✧ 𝑅𝑒𝑐𝑒𝑛𝑧𝑗𝑎 ✧

~ Czy są tu fani rocka? Jak tak to, który zespół jest waszym
ulubionym?

✧ Ostatnio miałam zawieszenie czytelnicze krótko mówiąc nie
byłam w nastroju, by sięgnąć po jakąkolwiek książkę, a mam ich naprawdę sporo. Wszystko zmieniło się pewnego popołudnia zupełnie niespodziewanie sięgnęłam po książkę, którą chciałam przeczytać już jakiś czas temu i tak poznałam pewną młodą gwiazdę rocka. Powiem wam szczerze, że cieszę się ogromnie, iż ta młoda przepełniona bólem dziewczyna zabrała mnie w podróż po najciemniejszych zakątkach swojego życia.

✧ Bohaterowie: Cóż mogę powiedzieć spodobała mi się Aurora moim zdaniem jest idealnie wykreowaną bohaterką. Mogłoby się wydawać, że nikt nie potrafi do niej dotrzeć i tu można się pomylić. Ponieważ na drodze liderki zespołu Black Nights pojawia się Valentin vel Val. Sądzę, że ta dwójka idealnie do siebie pasuje chociaż sporo osób twierdzi, że legendarna Aurora Black nie jest gotowa na to, co zaczyna się dziać między nią, a wokalistą zespołu Love To Death. Mimo, że są z dwóch różnych światów ciągnie ich do siebie, ale czy ich relacja zmieni się w coś poważniejszego?

✧ Aurora Black jest najmłodsza z trójki rodzeństwa osiągnęła sukces w świecie muzyki rockowej wbijając sobie przy okazji do głowy, że jest niepokonana i wszystko może najlepszymi kompanami w jej mniemaniu są prochy, seks, imprezy i duża ilość alkoholu. Wszyscy widzą, że robi sobie krzywdę, ale ona twierdzi, że wszystko jest w porządku i nie ma się czym martwić bo ona przecież sama sobie poradzi. Bywa przy tym chamska i wybuchowa jednym słowem to bardzo skomplikowana osoba, a co za tym idzie tylko ktoś o stalowych nerwach potrafiłaby ujarzmić tę złośnicę. Czy dziewczyna pozwoli sobie pomóc? I dopuści do siebie fakt, że nie wszystko w życiu jest idealne?

✧ Fabuła: Mocna i konkretna trochę depresyjna, ale nie przeszkadzało mi to, czułam się tak jakbym stała z boku i obserwowała życie członków zespołów rockowych poznając najdrobniejsze szczegóły z ich życia zarówno prywatnego, ale i tego scenicznego. Bardzo mi się to podobało, chociaż wasze zdanie może być inne.

✧ Autorka: Pierwszy raz miałam okazję czytać książkę @e.j.arosh a co za tym idzie spodobało mi się do tego stopnia, że mam ochotę na więcej. Chociaż muszę przyznać, że sfrustrowało mnie zakończenie pierwszej części do teraz się zastanawiam o co mogło chodzić, a to spędza mi sen z powiek.

✧ Podsumowanie: Jeśli lubicie motyw rockowy w książkach, to ta historia będzie dla was idealna. Jeśli o mnie chodzi uwielbiam Aurorę jest mimo swojego trudnego charakteru cudowna tylko wstydzi się pokazać swoją lepszą stronę siebie polecam naprawdę warto ją poznać!

✧ Współpraca: @waspos

✧ Ocena: 10/10

✧ 𝑅𝑒𝑐𝑒𝑛𝑧𝑗𝑎 ✧

~ Czy są tu fani rocka? Jak tak to, który zespół jest waszym
ulubionym?

✧ Ostatnio miałam zawieszenie czytelnicze krótko mówiąc nie

„Black Night” @e.j.arosh to książka, która wciągnęła mnie w swoją historię od pierwszych jej stron.
Sam prolog zaintrygował i zaciekawił.
Od samego początku jesteśmy wrzuceni w świat Aurory Black.
Młodej dziewczyny, która jest gwiazdą rocka i śpiewa w zespole Black Nights.
Jest ona wyrazistą postacią, bardzo intrygującą, momentami też wkurzającą za sprawą swojego bezczelnego zachowania.
Ma piękny głos, jest bardzo charyzmatyczna. Fani ją kochają.
Jednak pod warstwą szalonej gwiazdy rocka ukrywa bardzo wiele. A jej główny problem to nadużywanie leków, alkoholu i narkotyków. W duuuużej ilości.
Ta wybuchowa mieszanka często powoduje, że jej organizm nie wytrzymuje.
Ile może mieć wzlotów i upadków jedna drobna dziewczyna?
Z pozoru udającą twardą, lecz w środku bardzo kruchą, która pod osłoną używek pokazuje swoją inną twarz.
W tym całym zamieszaniu w życiu Aurory pojawia się Vale, członek zespołu Love to Death, który swoją ciepłą i jakże ciekawą osobowością będzie próbować ją wspierać.
Miedzy nimi od samego początku iskrzy, czuć „tą” chemię.
Brawo dla autorki za stworzenie tak realistycznych postaci.
A w szczególności Aurory, która swoimi słabościami, upadkami i wzlotami wzbudziła we mnie współczucie, ale też podziw.
W książce przenosimy się w świat celebrytów, gwizd rocka. Jest to bardzo miła dla mnie odmiana i z przyjemnością oddałam się tej atmosferze.
Dialogi w książce są na najwyższym poziomie.
Piękna okładka przyciąga.
Nie ma tu nic, do czego mogłabym się przyczepić.
Może doszukuje się zbyt wielu szczegółów, ale sam tytuł ma jakby podwójne znacznie.
Jest to nazwa zespołu, a drugie znacznie może oznaczać te wszystkie noce zakrapiane używkami. Typowe blackout, gdzie wspomnienia rozmywają się jakby za mgłą…. sprawiając, że są dosłownie ciemne od wspomnień. Tutaj Black Nights.

Jest to lektura „must have” ❤️‍🔥❤️‍🔥❤️‍🔥

Sam prolog zaintrygował i zaciekawił.
Od samego początku jesteśmy wrzuceni w świat Aurory Black.
Młodej dziewczyny, która jest gwiazdą rocka i śpiewa w zespole Black Nights.

Zazwyczaj na tym portalu tylko czytam opinie, ale postanowiłam, że dla tej książki zrobię wyjątek. Kupiłam Black Nights, bo skusiła mnie piękna okładka. Nie spodziewałam się, że to książka o depresji, o świecie gwiazd rocka i miłości, której główna bohaterka wcale nie szuka. Jezu, tę książkę czyta się błyskawicznie, autorka ma dar do pisania. Dialogi są boskie, bardzo naturalne, a opisy (zwłaszcza z perspektywy głównej bohaterki) mnie rozwalały emocjonalnie, kilka razy się popłakałam. Żeby nie było tak ponuro, tam jest sporo świetnego humoru i no i nie można pominąć GENIALNIE opisanej relacji z Vale'm - wątku romansowego, w którym jest wielkie napięcie, jest zmysłowość, flirt, ale tu po raz kolejny autorka robi wspaniałą robotę, bo utrzymuje to napięcie między nimi przez dłuuuugi czas, stawiając na rozwój relacji i emocje między nimi.
To nie jest książka łatwa, lekka i przyjemna, ale polecam ją każdemu, kto lubi myśleć nad tym, co czyta. Wielkie brawa! Świetny debiut!

Aurora Black jest wokalistką rockowego, tytułowego zespołu ,,Black nights”. Dziewczyna choruje na depresję i miewa ataki paniki, w dodatku jest uzależniona od brania leków i narkotyków oraz spożywania alkoholu. Częste imprezy i wspominanie tragicznej przeszłości nie pomagają walki z nałogami. Niespodziewanie w jej życiu pojawia się mężczyzna o zielonookim spojrzeniu, który sprawia, że Aurora chce zmienić swoje życie, a co najważniejsze skończyć z używkami. Czy gwieździe rocka to się uda?

,,Black nights” to książka, która bardzo mnie zaskoczyła swoją zwartością, ponieważ autorka w moim odczuciu, nie skupiła się na wątku romantycznym, a bardziej na przedstawianiu przebiegu choroby psychicznej głównej bohaterki, która jest uzależniona od leków i używek. Dla mnie to zdecydowanie na plus, dlatego, że lubię jak w książkach poruszane są ważne tematy, a chorowanie na depresję jest właśnie jednym z nich. W książce ukazane zostały również bardzo dobrze trudności w przezwyciężaniu tej choroby.

Aurora Black jest bohaterką porywczą, mówi to co myśli, nie zastanawiając się czy to co powie jest odpowiednie. Przez zdarzenia, które spotkały ją w przeszłości jest pogubiona, dlatego nie lubi mówić o niej oraz wracać pamięcią do jakichkolwiek chwil z nią związanych. Aurora aby odciąć się od złych wspomnień korzysta ze ,,wspomagaczy”, a w połączeniu ich wszystkich traci kontakt z rzeczywistością. Sława też zaczyna ją przerastać, gdy zwykłe wyjścia na imprezy, czy koncerty wiążą się z brakiem anonimowości.

Vale Blaze to członek zespołu Love To Death. To postać, która bardzo mi się spodobała, ponieważ nie był to typowy bad boy, który chce zaopiniować kobiecie swoją urodą, tylko mężczyzna chcący bliżej poznać Aurore, bo dostrzega w niej coś więcej niż piękno i sławę. Wspierał i troszczył się o nią w ciężkich chwilach, nie oczekując nic w zamian.

,,Black nights” jest udanym debiutem autorki w świecie wydawniczym. Książka bardzo mi się podobała, porusza tematy problemów współczesnego społeczeństwa, przedstawia świat gwiazd rocka, dobre i złe strony sławy oraz przekazuje jak ważne jest wsparcie bliskich osób w ciężkich momentach.
Zachęcam was do bliższego poznania lektury, a ja z niecierpliwością wyczekuję kontynuacji tej historii.

Książka godna uwagi !
Dawno nie trafiłam na taką oryginalność.👏 Główna postać Aurora Black ma ogromny problem z ...narkotykami 🤯 Do tego dochodzą jeszcze wszystkie inne możliwe używki co sprawia, że kilkukrotnie jest bliska śmierci. Jak daleko może się posunąć osoba uzależniona i co musi się stać żeby w końcu zaczęło jej z nowu zależeć na życiu ?
Jeżeli do tego dołączymy jeszcze fakt , że dziewczyna jest głosem jednego z najbardziej znanych zespołów rockowych, a jej serce bije szybciej na widok innej gwiazdy ,,po fachu,, powstaje mieszanka wybuchowa. 💥
Bardzo ciekawa fabuła, jako czytelnik raczej się nie znudzisz. Motyw przyjaźni który pojawia się na stronach podnosi na duchu i przywraca wiarę w ludzi. Czy Aurora wygra tą walkę ? Zakończenie budzi mój niedosyt i ciekawość co do kolejnego tomu - będę wypatrywać z niecierpliwością. 👀

Książka godna uwagi !
Jeżeli do tego dołączymy...

• Muzycy
  • NIE CZYTAM