Druga połowa serca

Ewelina Turczak Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2022-04-07
2022-04-07

Książka pt: "W rytmie serca" jest kontynuacją powieści Eweliny Turczak pt: "Druga połowa serca".
Część pierwszą czytało mi się wyśmienicie stąd też z wielka chęcią sięgnęłam po jej kontynuację.

Octavia Russo zostaje uznana za zmarłą.
Da­emo­n Blac­k nie może pogodzić się z odejściem ukochanej. Gdy znajduje czerwoną sukienkę, przeczuwa że kobieta żyje. Nie tracąc nadziei postanawia ją odszukać, mimo iż demony przeszłości wciąż dają o sobie znać.

Octavia cudem uszła z życiem. Została znaleziona przez małżeństwo Anthonego i Odette, którzy udzielili jej schronienia i wsparcia. To u nich doszła do siebie i walczy z zanikiem pamięci. Dziewczyna nie pamięta wszystkiego z przeszłości jednak migawki jakie co pewien czas wracają sporo dają jej do myślenia.

Czy dziewczyna odzyska pamięć i odnajdzie szczęście?
Brnąć dalej w lekturę zastanawiałam się ile jeszcze łez i cierpienia autorka nam zaserwuje. Wczułam się bardzo w historie naszych bohaterów i kibicowałam im szczęściu. Największym ciosem było dla mnie to co stało się z przyjaciółką Octavii - Anią. Polubiłam ją bardzo i nie mogłam pogodzić się z jej odejściem. Rozumiem doskonale zachowanie Quinna, który poczuł pustkę.

Nasi bohaterowie dalej walczą z prześladowcą Octavii.. Jak myślicie czy potwór może się zmienić?

Historia przedstawiona jest z perspektywy wszystkich bohaterów, dzięki czemu jesteśmy w stanie bardziej wczuć się w jej treść. Moim zdaniem jest fenomenalna. Mamy tu wszystko tajemnice, intrygi, zaskoczenie, miłość, nienawiść i pożądanie. Seria zdecydowanie warta przeczytania. Przepełniona bólem i pełna wzruszeń chwyta za serce. Nieprzewidywalna akcja toczy się błyskawicznie. Czytałam ją jednym tchem i z wielkim żalem odłożyłam.

Długo nie mogłam pogodzić się z jej zakończeniem. Z wielką chęcią sięgnę po kolejne książki autorki. Wysoko postawiła poprzeczkę.

Ewelina ma rację - "Po­two­ry ist­nie­ją, a naj­gor­szy­mi z nich są lu­dzie"

Octavia Russo zostaje uznana za zmarłą.

❗️RECENZJA❗️

Sięgnęłam po "Drugą połowę serca" jako wprowadzenie do jej kolejnej części "W rytmie serca", ponieważ będę ją recenzować.

Powiem Wam szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczona. Tytuł kojarzył mi się ze zgoła innego typy fabułą, niż mamy zaprezentowaną w środku.

Widać, że autorka miała konkretny pomysł i sprawnie nakreśla nam historię bohaterów.
Bez zbędnych ceregieli - akcja toczy się szybkim tempem. Nie ma rozwleczonych w czasie opisów.

Nasi bohaterzy, czy może powinnam napisać antybohaterzy - to mocne osobowości.

Podoba mi się motyw, w którym bohaterka przedstawia nam konkretne środowisko w, którym funkcjonują bezwzględni ludzie, a mimo wszystko pojawiają się subtelne ludzkie odruchy.

Mamy też okazję obserwować mechanizmy obronne osoby po przejściach.

Octavia i Daemon to para, która ma wiele wspólnych cech. Takie trochę swój do swego ciągnie. Oboje niesamowicie seksowni, emanujący drapieżnością. 😈

Historia przy, której nie będziecie się nudzić. Nietuzinkowo osadzona akcja. Nie dajcie się jednak zwieźć pozorą, pod spodem znajdziecie również warstwę emocjonalną.

Cóż Kochani, ja tymczasem zabieram się za kolejną część. ❤️‍🔥

Książka zwierciadłem duszy.
Facebook, insta

❗️RECENZJA❗️

Bez...

Dwa silne charaktery? Dwoje niebezpiecznych ludzi?Traumatyczne wspomnienia z przeszłości i psychopata mylący obsesję z miłością? Znajdziecie to wszystko w debiucie Eweliny😍

Przyznam,że z początku ciężko mi było wejść w tą historię,ale im dalej tym bardziej mnie intrygowała. Bardzo spodobała mi się postać Octavii-silna kobieta,nie jak często bywa cichutka szara myszka bez własnego zdania. A faceta pokroju Deamona chętnie widziałabym przy swym boku😈 Książka pokazuje,że mimo trudnej przeszłości można zacząć żyć na nowo,"odrodzić" się silniejszym.Końcówka zaciekawiła.mnie tak bardzo,że niecierpliwie czekam na kontynuację.@mommy_like_books
Gratuluję udanego debiutu❤ a was Kochani zachęcam do sięgnięcia po tę pozycję😊

Ile razy omijaliście szerokim łukiem książki debiutujących autorów bo uznaliście,że debiutem nie ma co sobie zaprzątać głowy?

Ja muszę się tu przyznać bez bicia, że kilkukrotnie tak postąpiłam ale na szczęście nie w przypadku książki "Druga połowa serca" od debiutującej @mommy_like_books z @waspos.

"Druga połowa serca" to historia namiętnego romansu zabójczyni na zlecenie Octavii Russo i tajemniczego mężczyzny Daemona Blacka. Tych dwoje poznaje się w dość ekstremalnych warunkach a ich relacja należy do tych burzliwych. Z jednej strony podejrzliwość, niechęć, brak zaufania a z drugiej trudna do przeoczenia chemia, przyciąganie i iskry które między nimi przechodzą przy każdym bliższym kontakcie.

Octavia, bardzo skrupulatnie podchodzi do swojej pracy więc gdy "kochający tatuś" daje jej kolejne zlecenie, kobieta czuje się jak między młotem a kowadłem. Czy będzie to jej pierwsze niewykonane zadanie?
Oprócz naszej dwójki głównych bohaterów autorka dodała kogoś jeszcze. Kogoś kto od dawna miał chorą obsesję względem Vi,i śledzi każdy jej krok,odkąd uwolniła się z rąk zwyrodnialca. Czy rodzące się uczucie pomiędzy Octavią i Deamonem rozjuszy bestię?

"Druga połowa serca" to zaskakująco dobry debiut. Niby cieniutka książeczka a tak nasycona emocjami, że po jej skończeniu nie umiałam sobie znaleźć miejsca. Tyle scenariuszy i myśli na ciąg dalszy kłębiło się w mojej głowie i kłębi nadal kiedy piszę ta recenzję. Nie pozostaje mi nic innego jak czekać na kontynuację. Bo kilka pytań wciąż pozostało bez odpowiedzi. Czy autorka zaspokoi ten mój głód w drugiej części? Zobaczymy. W każdym razie polecam ten debiut z całego serca

"Druga połowa serca" to historia namiętnego romansu zabójczyni na zlecenie...

Recenzja🖋📚

Tytuł: "Druga polowa serca"
Autor: @mommy_like_books
Wydawca: @waspos

Dzień dobry 🙂 Jak tam Wam mija weekend? Dziś Wpadam do Was z recenzją książki "Druga połowa serca" która jest debiutem Eweliny Turczak i to bardzo udanym.
Autorka stworzyła bowiem historie pełną emocji i niezapomnianych zwrotów akcji. Taka od której nie można się oderwać i ktorą czyta się z zapartym tchem. Zdecydowanie jest to jedna z tych książek, ktora nie pozwoli Ci się nudzić nawet przez chwile. Co w niej dostaniemy?
A mianowicie główną bohaterkę w roli płatnej zabójczyni. Octavia Russo od dziecka była szkolona do tego by zabijać. Po śmierci matki jej ojciec wychowywał ją twardą ręką. Octavia stała się nie mającą uczuć maszyną do zabijania. Wydarzenia z jej przeszłości naznaczyły ją i sprawiły że jej serce zamienilo się wgłaz a ona sam uważa, że nie jest zdolna do miłości i jakichkolwiek uczuć. Jednak czy na pewno? Może jej serce jest jednak zdolne do uczuć.
Pewnego dnia podczas wykonywania jednego ze zleceń na jej drodze staje tajemniczy mężczyzna, który na dłużej zagości w życiu Octavi i nie raz uratuje jej tylek z tarapatów. Co ich połaczy? Czy serce Octavi drgnie dla nieznajomego? A może nowo poznany mężczyzna wprowadzi w jej życie zamęt?
O tym przekonacie się sięgając po ksiażke ja mogę Wam zdradzić, że autorka raz za razem serwuje nam w tej książce pełne emocji sceny. Do tego wykreowała bohaterów, którzy wzbudzaja silne emocje i nie raz przyprawiają o szybsze bicie serca. Na sam koniec serwuje zakończenie które wbija w fotel i na usta ciśna się pytania: Jak tak można? Ile będzie trzeba czekać na drugą część? @mommy_like_books oby nie długo bo ja jestem ogromnie ciekawa jak potoczy się dalej ta historia i co jeszcze szykujesz dla swoich bohaterów.
Jeśli lubicie książki pełne emocji w ktorych dużo się dzieje ta pozycja jest zdecydowanie dla Was😍 Gorąco polecam😍🔥💕
#recenzja #drugapolowaserca #ewelinaturczak #wydawnictwowaspos #czytamirecenzuje #mojaoponia #recenzjanadzis #polecamksiazke #czytampolskichautorow #czytamlegalnie #mojarecenzna #book #review #readingtime #ksiażkoholiczka #oczarujmnieksiazko #powiesc #książkapelnaemocji

Recenzja🖋📚

Tytuł: "Druga polowa serca"
Autor: @mommy_like_books
Wydawca: @waspos

Octavia Russo od najmłodszych lat wychowywana jest bardzo surowo. Wszystko po to, aby wyćwiczyć ją na płatna zabójczynie. Kiedy dorosła jest jedną z najlepszych łowczyń głów.
Bez mrugnięcia okiem zabija. Kiedy na jej drodze pojawia się Lukas, a raczej Daemon i wyciąga ją z niejednej opresji, serce dziewczyny topnieje, a demony przeszłości powracają. Mężczyzna również pochodzi z mafijnego świata, tylko czy na pewno stoi po ciemnej stronie?
Czy Octavia powstrzyma uczucia, aby dalej uchodzić za bezwzględną zabójczynie?

"Druga połowa serca" to debiut autorki. Moim zdaniem bardzo udany, jednak znajdziemy kilka niedociągnięć. Momentami wprowadzony zostaje chaos, a czytelnik otrzymuje sprzeczne informacje. Mimo to książka bardzo mi się podobała. Akcja mknie jak szalona, nie ma w niej nudy i zbędnych opisów. Chemia między bohaterami wyczuwalna w każdym rozdziale, bez zbędnych kłótni, chociaż Octavia to zdecydowanie wcielony diabeł. Historię poznajemy z trzech perspektyw. Dzięki temu fakty idealnie się zazębiają i bardzo dobrze możemy poznać uczucia postaci. Nie zabrakło gorących, erotycznych chwil oraz wątków, które rozrywają serce.
W tym opowiadaniu znajdziemy wszystko czego można się spodziewać po dobrym romansie owianym niebezpieczeństwem.
Czyta się szybko i wciąga od pierwszych stron. Spokojnie na jeden wieczór.
Całość pomimo niedociągnięć wypada naprawdę dobrze. Czekam na kontynuację 😉

⭐Recenzja⭐

❤ "Druga połowa serca" Eweliny Turczak jest debiutem autorki. Jest to romans z wartką akcją i ciekawą fabułą.

❤ Octavia Russo jest zabójczynią, i od dziecka ojciec przygotowywał i szkolił ją do tej roli.
W przeszłości przeszła traumę, i to ją ukształtowało, oraz sprawiło, że stała się silną i bezwzględną kobietą.
Podczas kolejnego zlecenia poznaje Deamona, który pojawia się znienacka, i ratuje ją z opresji. Kobieta zaczyna go spotykać coraz częściej, i coraz bardziej iskrzy między nimi.
Budzą się w niej dawno zapomniane uczucia, które Octavia próbuje wyprzeć, lecz trudno jej zapanować nad pożądaniem, które do niego czuje.
Wtedy pojawia się ktoś, kto obserwował ją od dawna, i nie cofnie się przed niczym, aby ją zdobyć.

Czy Octavia da szansę Deamonowi?
Kim jest Deamon i dlaczego pojawił się w jej życiu?
Kto próbuje ich rozdzielić?

❤ Książka jest krótka, więc szybko się ją czyta, i powiem wam, że już od pierwszej strony mnie zaciekawiła. Lubię książki z akcją, której tu naprawdę nie brakuje. Pomimo kilku niedociągnięć i błędów stylistycznych, uważam, że jest to dobry debiut, i jestem w stanie przymknąć na to oko.
Polubiłam bohaterów i całkiem miło spędziłam czas czytając tą książkę.
Zakończenie bardzo mi się podobało, i sugeruje, że będzie jeszcze jedna część, którą z chęcią przeczytam.

Jeśli lubicie lekkie i niezobowiązujące historie, które można przeczytać w jeden wieczór, to przyjrzyjcie się bliżej tej książce, może wam się spodobać.

⭐Recenzja⭐

Podczas kolejnego zlecenia poznaje Deamona,...

"Druga połowa serca" to debiut Eweliny Turczak. To jak to jest z tymi debiutami? Lubicie? Czytacie? A przede wszystkim jak oceniacie i na co przymykacie oko. Lubię debiuty, zawsze to coś nowego, nie mam jednak oporów żeby odłożyć książkę kiedy zaczyna mnie męczyć. Czy tak było tym razem? Nie! Książki nie odłożyłam, przeczytałam. Były niestety momenty kiedy przewracałam oczami ze zdziwienia. Jest coś co bardzo mnie razi, to niespójność. Już tłumaczę o co chodzi. Główna bohaterka pije kawę w kawiarni "dopiłam resztki swojego latte...." Czyli jak dopiła to już go nie ma? Tak? No chyba niezupełnie, dwie strony dalej "aż parsknęłam kawą, zalewając sobie cały biust." I ja już dostaje białej gorączki i pamiętam to do końca książki. Scena namiętnego seksu w piwnicy jest według mnie kompletnie niemożliwa. Nie będę jej opisywała, ale z takimi obrażeniami jakie ma Deamon, o seksie może tylko śnić. Ta książka nie jest zła, ale wymaga dopracowania. Korekta to jest dramat, do dziesięciu błędów liczyłam, później przestałam. Dużo rzeczy mnie rozłożyło na łopatki, ale "damska ubikacja" w klubie wygrała. Książka jest napisana prostym językiem, czyta się szybko. jeden wieczór wystarczy by poznać historię Octavi i Deamona. Ciekawa fabuła, bardzo dużo akcji. Postacie fajnie wykreowane, choć muszę się przyznać nie polubiłam ich. Książka kończy się w takim momencie, że chcesz więcej. Zakończenie podobało mi się bardzo.
💔
10lat temu Octavia przeżyła traumę, to co ją spotkało zmieniło dziewczynę w sopel lodu. Nie wie co to miłość, nie szuka uczucia. Jej profesją stało się zabijanie dla pieniędzy. Jedno zlecenie zmienia życie Octavi o 180 stopni. Dziewczyna wpada w tarapaty, ratuje ją Deamon. Miłość wisi w powietrzu, ale czy Octavia potrafi się przełamać i kochać? Na jej nieszczęście duchy przeszłości wracają. Czy razem uda się pokonać wroga?

Dziś chcę Wam przedstawić debiut Eweliny Turczak, który jednocześnie jest pierwszym tomem dylogii „Druga połowa serca”.

Octavia jest niezależną, silną kobieta z przeszłością. Deamon to mężczyzna, który kilkukrotnie ratuje kobietę z opresji i jednocześnie wzbudza w niej dawno uśpione uczucia. Miłość nie wybiera, więc Octavia musi zmierzyć się nie tylko z przeszłością ale także z rodzącym się uczuciem. Tym razem zagrożone jest nie tylko życie kobiety, ale także mężczyzny, który zajął drugą połowę jej serca.

Czy Oktavia pokona duchy przeszłości?

Ogólnie książkę czytało mi się dobrze i dość szybko. Autorka miała dość ciekawy pomysł na fabułę, która przepełniona jest wieloma emocjami oraz zwrotami akcji. Nie ma tu nudy cały czas coś się dzieje. Bardzo polubiłam Octavię, która została przedstawiona jako silna i odważna oraz bezwzględna kobieta. Ale czy na pewno taka jest? Octavia pod maską pozorów stara się ukryć przeszłość, której wspomnienie do dziś wywołuje u niej ciarki. A mężczyzna, który okazuje jej zainteresowanie wzbudza jednocześnie podniecenie i wspomnienia. Poznajemy tu Deamona mężczyznę z krwi kości, który twardo stąpa po ziemi i wie co chce szczególnie od kobiety. Dobrze wykreowana postać prześladowcy Octavi, który przyprawiał mnie o dreszcze.

Zakończenie, no cóż nie mogło być inne po prostu mnie zaskoczyło i spowodowało, że teraz muszę bardzo cierpliwie czekać na kolejny tom.

Książkę polecam!!!

”Druga połowa serca”

Kolejny debiut od naszych polskich autorek , tym razem od Eweliny Turczak. Romans mafijny. Główna bohaterka była od dziecka wychowywana na zabójczynię. Brzmi znajomo? Fakt, niedawno czytałam książkę z podobnym wątkiem wiodącym ale obie są zupełnie różne. Bohaterki zupełnie nie są do siebie podobne. Niestety tej jakoś nie potrafiłam polubić, mimo,że się starałam i podobno jak dotąd tylko ja mam do niej pewną awersję ;) cóż, każdy ma inny gust, mój widocznie jest wyjątkowo indywidualny…

Octavia Russo była jeszcze dzieckiem gdy straciła matkę. Ojciec wychowywał ją twardą ręką na kobietę, która jest żywą bronią. Uczucia dla niej są słabością. Nie ma nikogo bliskiego prócz Keirana, którą dawniej ją trenował, obecnie pełni funkcję towarzysza pod jednym dachem. Czemu jej nie polubiłam ? Dla mnie ta bohaterka jest idealnym przykładem na to jaka jest różnica pomiędzy pewnością siebie , a zarozumiałością. Ma się za niepokonaną i wręcz nieomylną, a tymczasem wciąż wpada w tarapaty , z których nie raz ratuje ją wyjątkowo intrygujący Deamon. Kim jest ten mężczyzna? Nie zdradzę ale tu akurat autorka fajnie urozmaiciła historię. Zarówno Deamon jak i jego przyjaciel - Quinn, zyskali moją sympatię. Ciekawie wykreowani i zabawni bohaterowie.

Między Octavią , a Deamonem iskrzy, jednak kobieta nie chce go do siebie dopuścić, nie chce mieć kogoś kogo mogłaby stracić. Nie jest świadoma w jak wielkim niebezpieczeństwie są oboje, niezależnie od tego czy zdecydują się na coś więcej. Bo od lat w pobliżu Octavii jest ktoś, kto uważa, że kobieta należy do niego . Co się stanie gdy oboje wpadną w ręce psychopaty ?

No i tu też mnie Octavia rozczarowała . Deamon i jego przyjaciel mieli środki i możliwości by uratować sytuację, wystarczyło to wykorzystać, jednak heroiczna kobieta uznała, że sama da radę . Miałam też wrażenie ,że chwilami autorka albo niedokładnie przemyślała pewne sceny albo niedostatecznie zagłebiła się w szczegóły… Konkretnie chodzi mi o jedną scenę gdy Octavia skrada się do Deamona by się z nim pożegnać. Mężczyzna związany i w zamknięciu, bez możliwości skorzystania z prysznica, a mimo to w namiętnym uniesieniu bohaterka delektuje się …jego smakiem. Scena erotyczna, która mnie nieco…zniesmaczyła. Ale ja lubię się nadmiernie czepiać.

Ciekawym wątkiem było pojawienie się Aleksa, jego rola w życiu Octavii, a także przeszłość, traumatyczne doświadczenia jakie ona sama przeżyła. W sumie złapałam się na tym, że liczyłam na jakiś wątek erotyczny lub romantyczny pomiędzy tą dwójką co w zasadzie byłoby zapewne chore i niemoralne ale mogłoby urozmaicić całość. A jak było ? Jak zakończyła się ta historia ? Tak , że szlag trafia bo urywanie w takich momentach powinno być zakazane albo chociaż ciąg dalszy powinien być z miejsca dostępny. Jednak niestety trzeba czekać i czekam, bo muszę się dowiedzieć co będzie dalej. Może Octavia nieco spokornieje . Pożyjemy zobaczymy.

Nie była to zła książka ale liczyłam na to, że porwie mnie bardziej. Lekka lektura przy której można się zrelaksować. Wiele osób jest nią zachwyconych , ja jestem tu ewenementem ;) Jak na debiut jest to całkiem niezły start, obiecujący. Polecam osobiście się przekonać. Dziękuję Waspos za egzemplarz do recenzji.

”Druga połowa serca”

• Audiobooki
  • Przeczytane 2022
  • Brak
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Druga połowa serca