Skoczek. Ryzykowne związki

Agatha Corlaz Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2022-05-19
2022-05-19

Amelia bierze udział w wypadku samochodowym. Kierowcą drugiego samochodu okazuje się, że jest była gwiazda skoków narciarskich chociaż Skoczek wyszedł bez większego ubytku na zdrowiu to okazuje się, że ta dziewczyna straciła pamięć i nie pamięta ostatniego roku z jej życia. Amelia ma męża i siostrę, która nie odbiera od niej telefonów. Jednak do Amelii wracają pojedyncze wspomnienia w dodatku sugestie sąsiadki nie napełniają dziewczyny dobrymi emocjami. Dziewczyna prosi o pomoc Mikołaja, który chce za wszelką cenę oczyścić swoje dobre imię. Wchodzą w układ, że on jej pomoże odnaleźć siostrę a ona w zamian za to oczyści go z zarzutów. Czy między dwoma nieznajomi pojawi się uczucie? Co się wydarzy, kiedy jednemu z nich wydaje się, że spotkał tę drugą osobę już kiedyś?
Autorka na swój debiut wybrała trudne doświadczenia po wypadkowe i amnezję oraz ciężką walkę głównej bohaterki, aby przywrócić wspomnienia, które utraciła po wypadku. W książce jest pełno intryg i tajemnic. A jeśli chodzi o połączenie tego wszystkiego to, jeśli chodzi o mnie to jest pierwsza książka z taką tematyką wiem, że to jest romans, ale to jest bardzo życiowa książka. Po mimo tematów ciężkich które Agatha porusza w powieści jej styl jest bardzo przyjemny i bardzo szybko się czyta. Już jestem ciekawa następnych książek Autorki. Polecam!

Skoki narciarskie to ogromna pasja młodego ambitnego sportowca Mikołaja Cadlera, lecz pewnego dnia ulega wypadkowi samochodowemu. Wina leżę po stronie młodej kobiety jadącej drugim autem. Mikołaj chce oczyścić się z wszelkich pomówień, lecz kobieta o zielonych oczach nie do końca jest mu tak naprawdę obca.
Amelia wskutek wypadku traci pamięć i nie ma pojęcia jak doszło do wypadku oraz nie pamięta ostatniego roku z życia. Maksymilian w tym momencie jest dla niej obcy, choć tak naprawdę jest jej mężem, poznaję go na nowo, a skłonność do szybkiego wpadania w złość, oraz zazdrość zbija z tropu kobietę, wręcz się go boi. Pożądanie zwycięża, lecz i tak postawia udać się do rodzinnego Krakowa. Rodzina próbuję pomóc Amelii Czarnyk w odzyskaniu utraconych wspomnień, lecz kobieta dochodzi do wniosku, że nie pokrywa się to, co jej przedstawiają z tym, co częściowo jeszcze pamiętała.

Mikołaj wraz z Amelia próbują odnaleźć zgubione części układanki, aby kobieta mogła sobie wszystko poukładać. Znalezione wyniki badań są dla niej bardzo zaskakujące, nieodbierająca telefonu ukochana siostra to kolejna zagadka.

Uwielbiam takie ciekawe debiuty i zaskakująca tematyka, która wciąga czytelnika. Historia budząca różne emocje, choć tak naprawdę wielkie bum było na sam koniec. Z wielką ciekawością sięgnę po kolejny tom.

Czego dowiedzą się Mikołaj i Amelia ?
Co rodzinna Amelia wyznaje jej podczas odwiedzin ?
Jakim człowiekiem okaże się Maks ?

Tego dowiecie się, czytając książkę.

💖

Amelia wskutek wypadku traci pamięć i nie ma pojęcia jak doszło do...

Mikołaj to skoczek narciarski, który właśnie wraca z treningu, gdy auto z naprzeciwka zjeżdża na jego pas. Żeby uniknąć kolizji zjeżdża na pobocze. Niestety mimo to żadne z uczestników tego zdarzenia nie wychodzi z niego bez szwanku. Chłopak w prawdzie nie ma obrażeń , ale zamieszanie wokół sportowca miesza mu w reputacji. Dziewczyna, Amelia, która prowadziła drugie auto nie ma tyle szczęścia. Uderzenie w głowę powoduje wstrząs mózgu i utratę pamięci. W jej przypadku ostatniego roku życia. Zadrapania i złamania są niczym, gdy okazuje się, że dziewczyna być może była w ciąży, którą utraciła. Wszystko dodatkowo się komplikuje, gdy w szpitalu pojawia się mąż Amelia, Max. Jest sporo starszy, a fakt że jest niewątpliwie przystojny nic nie mówi dziewczynie. Zupełnie go nie poznaje. Gdy wracają razem do domu sytuacji nadal się nie zmienia. Pamięć wraca jedynie jako kilku sekundowe scenki nie wnosząc za wiele. Max usilnie stara się pomóc otaczając żonę opieką. Jego troska i uczucie, które jej okazuje urzeka Amelię. Coraz bardziej się do niego przekonuje i choć dalej go nie pamięta nie potrafi się mu oprzeć. Z dnia na dzień dostrzega jednak, że jest on niezwykle zaborczy i zazdrosny, a wszystkie znaki na niebie i ziemi utwierdzają ją w przekonaniu, że doszło między nimi do czegoś złego. Niepokój podsyca również jej sąsiadka, która jak twierdzi jej mąż była jej bliską osobą. Gdy Max zdaje się śledzić każdy jej ruch, dziewczyna wpada w panikę. Czy rzeczywiście zrobił jej coś złego w przeszłości, której nie pamięta?
Pełna obaw postanawia poszukać ratunku w skoczku Mikołaju. Chłopak zgadza się jej pomóc. Coś mu mówi, że już poznał te dziewczynę i w ten sposób próbuje się tego upewnić.

Od tej pory dzieje się szereg różnych wydarzeń, które nieźle mieszają w głowie dziewczynie.

Na początku myślałam, że to będzie romans. Z każdą kolejną stroną przekonywałam się, że jest zupełnie inaczej. Oczywiście mamy tu ogniste uczucie i wiele pikantnych scen, ale całość jest okraszona tajemnicą tworząc budującą napięcie fabułę. Nie sposób oderwać się od tej historii nie poznając jej finału, a jak już się to stanie.. gwarantuje, że takiego zakończenia się nie spodziewacie.
Ja jestem bardzo mile zaskoczona całą fabułą jak i sposobem jej rozwinięcia. Autorka wykonała kawał dobrej roboty.

Skoczek

Mikołaj to sportowiec, skoczek narciarki którego plany i marzenia związane ze sportem nagle legły w gruzach
Głównym tego powodem był wypadek
Chłopak twierdzi, ze Amelia czyli nasza druga główna bohaterka a zarazem druga poszkodowana jest sprawczynią
Czy tak było?
Nie możemy tego do końca stwierdzić gdyż po przebudzeniu dziewczyny okazało się, ze straciła ona pamięć
I tu historia się zaczyna
Poznajemy jej życie razem z nią
Dowiedziała się ze ma męża, czemu sama do końca nie wierzy
Nie pamięta tego mężczyzny
Z rodziną podobno nie miała kontaktu a jedna osobą która może jej pomoc jest właśnie Mikołaj
Mijają dni i jest coraz bardziej pewna ze ten jej mąż nie jest wcale dobrym człowiekiem
Zastanawia się jakim cudem mogła wyjść za niego za mąż
Życie się toczy i nic nie przypomina jej ostatniego roku przed wypadkiem
Postanowiła wiec przyjrzeć się sprawie i przeprowadzić śledztwo na własna rękę
Czy do wypadku doszło przypadkiem? Czy ktoś maczał w tym paluchy?

Amelia to super wykreowana przez autorkę postać, bardzo mi było jej szkoda podczas czytania
W takiej sytuacji jaka opanowała jej życie, musi zaufać komuś kto opowie jej jak żyła przed wypadkiem
Problem w tym ze nie miała komu
Zdać się na słowa pierwszej lepszej osoby, lub kogoś do kogo nie czuje tego zaufania było bardzo trudne
Dlatego nie dziwie się ze ze wszystkich sił chciała sama poznać prawdę która okazała się bardzo gorzka
Od książki ciężko się oderwać
Czułam ze nawet ja nie moge pomoc bohaterce
Widziałam samotność jaka ją opanowywała z każda strona
Ale tez czułam ze dobrze robi prosząc o pomoc skoczka
W mojej głowie rodziło się wiele przypuszczeń na temat prawdziwego powodu wypadku, jednak żadne nie było słuszne
Irytowało mnie to troszkę ale trzeba przyznać ze autorka świetnie buduje napięcie i potrafi wywieźć czytelnika w pole
Bardzo serdecznie polecam
W końcu to coś innego

Skoczek

Głównym tego powodem był wypadek
Czy tak było?

Amelię i Mikołaja poznajemy w niezbyt sprzyjających okolicznościach. Dziewczyna wjeżdża w Mikołaja, powodując wypadek. Mężczyzna, który jest skoczkiem, musi się mierzyć z przerwą w treningach i udowodnieniem, że to nie z jego winy miało miejsce to zdarzenie. Dziewczyna jest w gorszej sytuacji, gdyż po wypadku traci pamięć. Gdy zjawia się jej mąż, piekielnie przystojny i troskliwy Maks, ona go nie pamięta. Maks jednak nie jest zrażony i otacza opieką ukochaną żonę. Z czasem jednak Amelia zaczyna mieć przebłyski wspomnień. W przypominaniu sobie przeszłości pomaga jej sąsiadka Lena i szpitalna psycholog, Nina, która jest matką Mikołaja. Amelia i Mikołaj niezbyt tolerują swoje towarzystwo, lecz do czasu. Gdy Amelia przypadkiem podsłuchuje rozmowę Maska, zaczyna inaczej postrzegać obu mężczyzn. Co ukrywa Maks i kto w tej historii okaże się przyjacielem, a kto oprawcą?

Gdy przeczytałam w opisie, że jednym z głównych bohaterów będzie skoczek narciarski, nie mogłam sobie odmówić tej książki 🙂. W końcu facet, którego jeszcze nie miałam okazji poznać w literaturze, a że w domu mam trzech fanatyków skoków, więc sami rozumiecie 😄. Myślałam, że to będzie taka ot prosta historia, ale nie! To co autorka tu przedstawiła, mnie po prostu bardzo zaskoczyło. W tej historii niczego nie można być pewnym! Główna bohaterka miota się i sama nie wie, komu może ufać. Nic tutaj nie jest jednoznaczne. Życie Amelii przypominało labirynt - ciężko stwierdzić, w którą stronę miała pójść, by mogła wydostać się z otchłani niewiedzy.
Historia ta pokazuje, że każdy człowiek może mieć dwie twarze. Nie zabraknie w niej szaleństwa, obsesji, strachu i osaczania drugiego człowieka. Pochłonęłam ją z zawrotną prędkością i z wypiekami na twarzy 🙂. Niesamowicie dobrze mi się ją czytało. Jedynie do czego mogłabym mieć zastrzeżenia, to niestety błędy literowe zawarte w tekście. Zachowanie głównej bohaterki też nie było przeze mnie do końca zrozumiałe, aczkolwiek wnioskuję, że w jej przypadku mamy do czynienia z syndromem sztokholmskim. Choć czy na pewno?
Sprawdźcie sami, o czym mówię 😉👍. Mi ta historia bardzo podeszła, bo sporo się w niej dzieje, a czytając ma się ochotę rozwikłać tę największą zagadkę dotyczącą Amelii.

Książka wciągająca od pierwszych stron. Amelia bierze udział w wypadku samochodowym ze znanym skoczniem narciarskim. Dziewczyna w wyniku obrażeń traci pamięć. Co wydarzyło się w ciągu roku, który wyparła z pamięci? Mąż wspiera ją w tym, ale przebłyski wspomnień stawiają go w niekorzystnym świetle. Mikołaj-skoczek próbuje jej pomóc w odzyskaniu wolności. Jednak pewne wydarzenia wpływają na dalsze życie Amelii. Zakończenie jest zupełnie niespodziewane, bardzo mi się podobało. Czekam na dalsze losy bohaterów. Polecam

Mega jestem zaskoczona po przeczytaniu tej książki od @agatha_corlaz , myślałam że to będzie kolejny erotyk z nutką historii obyczajowej, a dostałam książkę która dała mi odczuć że czytam thriller psychologicznych z domieszką obyczajówki. Kawał dobrej lektury. Poznajemy tutaj Mikołaja i Amelię, którzy oboje biorą udział w wypadku samochodowym. Amelia traci pamięć, nie wie co się działo w jej życiu przez ostatni rok, Mikołaj bez poważnych uszkodzeń wychodzi z wypadku. Tych dwoje połączy chęć rozwiązania zagadki co się działo z Amelią, dziewczyna nie pamiętam że ma męża oraz to że jej ukochaną siostra nie żyje. Książka napisana jest z perspektywy dwóch głównych bohaterów. Z każdym kolejną stroną odkrywane są nowe zagadki z życia Amelii, kobieta przypomina sobie po woli co się działo w jej życiu, jej przyjaciółka Lena pomaga jej w tym , ale tak by dziewczyna myślała że jej mąż jest desperacko o nią zazdrosny oraz że trzyma ją w ich wspólnym domu jak w klatce. Właśnie wtedy gdy Amelia wyobraża sobie i przypomina momenty z Maksem, odczuwa niepokój i uważa że jej mąż się nad nią znęca psychicznie i fizycznie, lecz tak naprawdę to nieprawda. Gdy Amelia zostaje porwana całkowicie odzyskuje swoją pamięć i tak naprawdę wie komu może zaufać,a na pewno nie jest to Lena, tylko jej mąż. Genialna książka, która trzyma czytelnika w napięciu, przynajmniej ja taką emocje odczuwałam. Bardzo też mi się podobał wątek miasta Krakowa, jak wraz z Mikołajem, Amelia szukała swojej siostry po dobrze znanych mi ulicach miasta.

❤️Recenzja❤️

" Ktoś by mógł pomyśleć, że żyję jak w bajce. Niczym w tej opowieści o Pięknej i Bestii. Tylko tam był dobry człowiek w ciele potwora, a tutaj potwór w ciele pięknego człowieka."

Amelia przeżyła coś, czego nie chciałby przeżyć żaden z nas. Najpierw wydarza się wypadek samochodowy, a później... Jest tylko jedna wielka czarna dziura. Nie pamięta nic. Coś, co miało miejsce rok temu, po prostu ulatuje jej z pamięci. A niestety był to czas burzliwy i wiele się zmieniło. Ma męża, ale rodzina się od niej odwróciła i właśnie do nich w pierwszej chwili chce zadzwonić. Jakie jest jej zdziwienie, kiedy nikt nie odbiera... Dlaczego? Tego niestety nie wie.

W odszukaniu prawdy pomoże jej uczestnik wypadku. Skoczek narciarski Mikołaj. Jednak nic w życiu nie jest za darmo. Musi wziąć na siebie winę za spowodowanie wypadku. Jaka okaże się prawda? Czy sprowadzi na siebie kłopoty? Czy w tym całym zdarzeniu przypomni sobie co tak naprawdę czuła do męża, którego nie pamięta?

"Skoczek. Ryzykowne związki" to historia, która pokazuje nam, że kiedy tracimy pamięć, to jesteśmy niczym dziecko we mgle. Nie wiemy dokąd iść, co okaże się prawdą i jak poradzić sobie w życiu, kiedy nic nie pamiętamy.

Muszę przyznać, że jest to debiut wymarzony. Autorka w tej książce zestawiła ze sobą tajemnice, utratę pamięci, intrygi i dwóch mężczyzn, którzy... Nie do końca będą tacy, jak ich sobie kreujemy. Czasami wydaje nam się, że znamy kogoś na wylot, ale jakże złudne okazują się nasze wyobrażenia. Nie warto ufać wszystkim, bo przyjdzie nam za to zapłacić...

Ukazanie skoków narciarskich w książce to coś, z czym jeszcze nigdy się nie spotkałam. Było to miłe doświadczenie, ale od razu zaznaczam, że nie jest to motyw przewodni książki, to tylko tło dla rozgrywających się wydarzeń.

Akcja tej książki ani na moment nie zwalnia. Miałam wrażenie, jakby na moich oczach działo się dobre kino akcji... Co tam się działo. Kiedy tajemnice wychodziły na jaw, byłam pod wrażeniem. Pikantnych scen również nie brakuje. Ale są one opisane w taki sposób, że autorce należą się ogromne brawa. Były lekkie, ale sprawiające, że można było poczuć uczucie gorąca na policzkach.
Debiut, który zasługuje na wyróżnienie. Czekam na więcej, bo ja wiem, że autorka niejednokrotnie mnie oczaruje.
Polecam wam gorąco książkę, która zabierze was do świata, w którym pamięć odegra kluczową rolę.

❤️Recenzja❤️

Mikołaj jest skoczkiem narciarskim i to dość dobrym i znanym. Pewnego dnia dochodzi do wypadku, w którym bierze udział on i Amelia. Mężczyzna obwinia ją o wypadek, twierdząc, że w niego wjechała i to z premedytacją. Kobieta nawet nie ma się jak bronić, nic nie pamięta ani z wypadku, ani ze swojego życia przed nim. Dowiaduje się, że jest mężatką i chociaż bardzo by chciała, pamięć nie wraca. Jednak ona nie zamierza się poddać, pomimo że jej mąż ewidentnie nie chce, aby ją odzyskała i dziwnie się zachowuje. Na dodatek Mikołaj ma wrażenie, że już kiedyś się spotkali. Oboje postanawiają znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, m.in. dowiedzieć się jak doszło do wypadku i co tak naprawdę się wtedy stało. Kiedy zaczynają swoje śledztwo, nie wiedzą, jak wiele tajemnic odkryją i jak wiele to zmieni w ich życiu. Co takiego się dowiedzą? Jak to na nich wpłynie? Jak potoczy się ta znajomość?

Książka, która zaskakuje i to niejednokrotnie. Historia ciekawa, wciągająca, niebanalna i zdecydowanie nieprzewidywalna. Kiedy już byłam pewna, że wiem, co za chwilę się stanie, okazywało się, że autorka miała zupełnie inny pomysł na dalsze losy bohaterów. To sprawiło, że nie mogłam się od książki oderwać, a podczas czytania towarzyszyły mi emocje. Akcja dość sprawnie poprowadzona.

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani.
Amelia budzi się po wypadku z amnezją. Czuje się zagubiona, tym bardziej że pamięć nie wraca, a jej mąż dziwnie się zachowuje. Jednak ona nie zamierza się poddać, zamierza poznać prawdę. To kobieta odważna, mająca swój cel i dążąca do jego zrealizowania. Osobiście ją polubiłam.
Mikołaj to bohater, który na początku nie zdobył mojej sympatii. Sportowiec, zapatrzony w siebie, dla którego liczy się tylko kariera. Jednak później, kiedy poznałam go bliżej, a on trochę się zmienił, nabrał pokory, ja zaczęłam go lubić.

„Skoczek. Ryzykowne związki” to książka, która wielokrotnie zaskakuje i nic nie jest takie, jak się wydaje na początku. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/07/skoczekryzykownezwiazkiwydawnictwowaspos.html

Cała książka jakaś taka pokręcona. A tytuł? Może lepiej Syrena? 🙄 A końcówka to zapowiedź kolejnego tomu? 🤣 4*

• Egzemplarz w prezencie od wydawnictwa
  • 2022 rok
  • Patronat 2022
  • Nie przeczytam
  • Egzemplarz w prezencie od autora
  • Przeczytane 2023

Agatha Corlaz Skoczek. Ryzykowne związki Zobacz więcej