Egzamin z miłości

,,Zbiór opowiadań, które umilą ci długie wieczory!
Siedem autorek, siedem historii studentów i studentek zdających Egzamin z miłości. Opowiadania choć z jesiennym krajobrazem w tle rozgrzeją Cię nawet w chłodny deszczowy dzień."

Oto opis wydawcy. Nie ukrywam, że zachęcił mnie od razu. Spodziewałam się naprawdę ciekawych historii, klimatu i jesiennej aury, miłości romantycznej, albo chociaż... troszkę realnej.
Niestety, to była najgorsza książka w tym roku.
ŻADNA historia (miłość) nie była realna.
Prawie żadna mnie nie wciągnęła.
Przeważnie opowiadanie było "o niczym" przez 85%, a na ostatnich dwóch stronach wszyscy się w sobie magicznie zakochiwali i koniec.

Dodatkowym minusem były niedoskonałości w wydaniu, ponieważ często słowa na następnej stronie nie zgrywały się z poprzednimi. Jakby ucięto parę zdań.

1 gwiazdka za piękną okładkę i strony tytułowe poszczególnych opowiadań.
2 gwiazdka za te fragmenty, które chociaż na parę minut mnie zaciekawiły.
Więcej dać nie mogę.

Niestety, nie polecam :((

,,Zbiór opowiadań, które umilą ci długie wieczory!

Witam Was ponownie. Kolejna Antologia za mną i oczywiście też przeczytana. Polecam Recenzję.

Autorki: Ewelina Nawara, Agnieszka Zawadka, Kinga Wyskiel, Hernia Stone, Maria Zdybska, Gosia Lisińska, Małgorzata Falkowska.
Tytuł: Egzamin Z Miłości.
Wydawnictwo: Inanna.

Co to były za opowiadania. Dużo erotyzmu i mi osobiście się świetnie czytało. Czy każda pora jest dobra na gorące uczucie? Jeśli chcesz wiedzieć, kto zdał Egzamin Z Miłości, to polecam Wam przeczytać obecną Antologię. Czytało mi się super i ciekawie.
Ocenę daje wysoką.

Moja ocena to: 1000 /1000.

Polecam przeczytać. Jest super i do zobaczenia w następnych Recenzjach. Pozdrawiam. 😯

Tytuł: Egzamin Z Miłości.
Wydawnictwo: Inanna.

Bardzo lubię antologie. Najbardziej te świąteczne i wakacyjne. Pierwszy raz czytałam taką związaną z jesienią. Siedem opowiadań. Co łączy je wszystkie ? Trzy wątki: jesień, studia, miłość. Ta antologia jest genialna! Naprawdę już nie pamiętam, kiedy czytałam tak dobrą.
Każde opowiadanie mnie zaciekawiło, wciągnęło i kiedy się skończyło było mi żal, że to już koniec, bo byłaby z niego świetna książka.

Z tego zestawu znałam jedynie pióro Pań Małgorzaty Falkowskiej i Eweliny Nawary (z ich książek napisanych w duecie),a reszta Pań była dla mnie niespodzianką. Takie lubię najbardziej. Nie wiesz czego się spodziewać, a tu taki hit. Na pewno przyjrzę się ich twórczości. Próbuję wybrać jedno najlepsze ale nie jestem w stanie. Naprawdę świetna, lekka lektura. Polecam!

Jestem jesieniarą, dlatego wszelkiej maści jesieniarskie tytuły musiałam przeczytać, a takim zdecydowanie jest "Egzamin z miłości". Antologia zawiera siedem tekstów siedmiu różnych autorek, które mają jedną wspólną cechę: opowiadają historie miłosne ze studentami w roli głównej. Każde opowiadanie jest unikalne i na swój sposób piękne.

Najbardziej przypadły mi do gustu dwa teksty, "Sztuka chaosu" oraz "Zostań ze mną", napisane odpowiednio przez Agnieszkę Zawadkę i Kingę Wyskiel. "Zostań ze mną" miało dla mnie szczególny urok, bo opowiadało historię zupełnie zwyczajnych ludzi, młodych dorosłych, którym życie zdążyło nieźle dać w kość. Roza i Antek stanowili dopasowaną parę, chociaż początkowo nie zapowiadało się na to, że będą razem. Jednak zakończenie okazało się szczęśliwe, co mnie ucieszyło, bo choć lubię niespodziewane zwroty akcji, to tutaj happy end był bardziej wyczekiwany. Natomiast klimat fantasy "Sztuki chaosu" kupił mnie od razu, a dodatek w postaci romansu stanowił wisienkę na torcie. Relacja między Shay i Loganem rozwijała się w normalnym, zdrowym tempie i właściwie nie wyszła poza pierwszą bazę – to jest picie wina w gabinecie profesora – co również na plus.

W przeciwieństwie do "Sztuki..." w opowiadaniu Eweliny Nawary "Zdobyć Autumn" romans podział się zdecydowanie za szybko. Zaczęło się dobrze. Mamy uniwersytet, pierwsze zajęcia i starszego brata dawnego prześladowcy bohaterki. Okej. Tylko że potem Autumn i Jax zrobili speedrun, który zakończył się związkiem i seksem na pierwszej randce po dwóch tygodniach znajomości... A to już mi się niezbyt podobało. Nie przypadły mi do gustu również "Dwa ognie" Hermii Stone, ponieważ sama koncepcja tego niby-trójkąta była pokręcona i dziwna.

Opowiadanie "Doktorek", które było przesycone komizmem, także trafiło do moich ulubieńców. Mimo posiadania poważniejszych wątków, takich jak śmierć teściowej Marty czy rozwód z mężem, to całość miała zdecydowanie komediowy wydźwięk. Samo imię i nazwisko obiektu westchnień Marty już zakrawa na dobry kabaret – w końcu Makary Karolak to niecodzienne połączenie, przyznacie. Pozostałe dwa utwory, tj. "Diabeł tkwi w szczegółach" i "Nowy rok, nowy początek" nie były złe, ale też nie utkwiły mi jakoś szczególnie mocno w pamięci. W "Diable..." miałam mniej więcej do połowy opowiadania wielki mętlik w głowie, o co chodzi i co się właściwie w tekście dzieje. Z kolei opowieść Małgosi Falkowskiej to spin-off jej innej książki, której nie czytałam, dlatego trudno mi się o nim wypowiedzieć.

Składając te opinie w jedną całość, mogę śmiało stwierdzić, że antologia wydawnictwa Inanna jest warta przeczytania. Cudowne historie tylko czekają, aż sprawdzicie, czy postacie z opowiadań zdały egzamin z miłości.

Najbardziej przypadły mi do gustu dwa...

Wszystkie opowiadania łączy kilka rzeczy:
- studia
- jesień
- miłość

Było tam kilka opowiadań fantasy, który nie jest moim ulubionym gatunkiem.

Opowiadanie "Dwa ognie" gdzie przenosimy się w świat średniowiecza i renesansu, było ciekawe, było inne niż wszystkie, ale zakończenie mnie zawiodło.

Podobało mi się opowiadanie "Zdobyć Autumn" i "Nowy rok, nowy początek". Oraz opowiadanie "Doktorek" o różnicy wieku, gdzie to kobieta jest starsza, takich historii mamy mało 😉

Nie które autorki spotkałam po raz pierwszy, może nie ostatni. Inne przypomniały o swoich innych książkach. Także stos hańby tylko rośnie 🙈

Każde opowiadanie jest inne i dlatego książkę warto przeczytać.

Polecam z całego ❤️

Wszystkie opowiadania łączy kilka rzeczy:
- studia
- jesień
- miłość

Było tam kilka opowiadań fantasy, który nie jest moim ulubionym gatunkiem.

Świetna antologia, naprawdę nie spodziewałam się, że tak pozytywnie mnie zaskoczy.

Witam wszystkich 😉 Kto jeszcze nie czytał antologii " Egzamin z miłości " to szybko musicie te zaległości nadrobić. Klimat książki jest bardzo jesienny, więc kto chciałby się jeszcze wczuć w tę porę roku, to ta książka sprawi, że na skórze poczujecie promyki jesiennego słonka a w powietrzu unosić się będzie zapach spadających liści 🍂🍁Do tego wszystkiego powieść składa się z opowiadań napisanych przez same zacne osoby 😉 Jak to bywa z tego typu książkami interesujące jest to, że możemy poznać pisarza z jego drugiej strony. Autor tworzy coś krótkiego i zarazem zachęcającego w taki sposób, abyśmy znowu sięgnęli na półkę po kolejne powieści. Jak w każdej antologii mam swoich faworytów a że uwielbiam fantastykę to wiadomo o co mi chodzi😁 Chwalę wszystkich, którzy przyczynili się do stworzenia tej książki i jednocześnie kieruje słowa do @mariazdybska i @agnieszkazawadka : Maryśka i Aga, czekam na kontynuację waszych opowiadań. Liczę na to, że historia waszych bohaterów bardziej się rozwinie 😉 Zaciekawicie mnie zawsze w takim momencie, że później dosłownie chodzę zła i zniecierpliwiona 😁Oczywiście w tym temacie to bardzo dobre odczucia, liczę na więcej ❣️@ewelinanawara, Ewcia myślę że Autumn powinna sprawdzić gdzie ta miłość ją zaprowadzi?Co Ty na to? Wszystkim autorom bardzo gratuluję 👍🔟🔝 Moja ocena to 10/10

Lubicie klimat akademii? Ja za nim przepadam, a jeśli zawiera w sobie trochę romansu, to jestem kupiona totalnie.

Egzamin z miłości, to antologia jesiennych opowiadań siedmiu polskich autorek. Każdy tekst jest inny, ale każdy cudownie jesienny i słodki. Tłem opowiadań są różne akademie i kampusy. No i jak to na studiach bywa, bohaterowie zmagają się nie tylko z wykładami i nauką, ale również zawirowaniami sercowymi i walką z demonami :D Myślę, że każdy w tej antologii znajdzie coś dla siebie, bo opowiadania mają swój własny styl (jest tu nawet fantastyka) i miło spędzi z nią czas. Dodam też, że dzięki niej poznałam nowe autorki, po których książki na pewno sięgnę.
Polecam, idealna na jesień do kakałka!

Opowiadanie "Nowy rok, nowy początek" Małgorzaty Falkowskiej to krótka kontynuacja jej powieści "Na lodzie"

Opowiadanie "Doktorek"

Opowiadanie "Doktorek"

Ciekawa antologia, delikatna i romantyczna.
Spodobały mi się opowiadania Marii Zdybskiej, Eweliny Nawary, Agnieszki Zawadki i Małgorzaty Falkowskiej. Myślę że spodoba się fanom ksiązek młodzieżowych

Ciekawa antologia, delikatna i romantyczna.

• Przeczytane na legimi
  • Czytane jesienią / jesienne książki / dla jesieniary

Dodaj cytat z książki Egzamin z miłości