Ty też potrafisz! Poradnik dekorowania wnętrz

Okładka książki Ty też potrafisz! Poradnik dekorowania wnętrz Anna Drozd, Beata Łańcuchowska
Okładka książki Ty też potrafisz! Poradnik dekorowania wnętrz
Anna DrozdBeata Łańcuchowska Wydawnictwo: Septem poradniki
poradniki
Septem
2021-09-21
2021-09-21
dekorowanie wnętrz porady wnętrzarskie aranżacja wnętrz

Brawo. To jeden z nielicznych poradników który naprawdę wydał mi się przyzwoity. Mamy sporo ciekawych pomysłów DIY. Książka gazetowa, ładnie wydana okraszona masą ciekawych zdjęć. Mamy nieco historii jednak jest to faktycznie poradnik dekorowania wnętrz. Możemy znaleźć tu wiele inspiracji czy tez gotowych pomysłów rozwiązań. Książka sprawia że mam ochotę coś stworzyć do swoich 4 ścian .

Będąc nastolatką marzyłam by zostać dekoratorką wnętrz bo cóż może być fajniejszego do ciągłego ustawiania mebli i dodatków w pokoju? Ciągła reorganizacja miejsca do pracy i odpoczynku to prawdziwa frajda! Każdy z nas marzy o własnym kącie i pięknie urządzonym mieszkaniu lecz czasem brak nam pomysłów jak dopełnić wnętrze by było idealne. Z pomocą przychodzą Anna Drozd i Beata Łańcuchowska i ich "Poradnik dekorowania wnętrz", który został wydany nakładem wydawnictwa Septem.

Książka składa się z dziewięciu rozdziałów. Pierwszy dotyczy kim jest dekorator i przybliża kilka zasad, które stosują autorki w swoich projektach oraz podpowiada jak wybierać kolory we wnętrzu. Rozdziały od drugiego do ósmego dotyczą poszczególnych pomieszczeń w domu bądź mieszkaniu. Ostatni rozdział skupia się na sztuce DIY i dostajemy tu wskazówki odnośnie obrazów i eksponowania sztuki.

W każdym z rozdziałów dotyczących pomieszczeń mamy kilka wskazówek i informacji o nim oraz tutoriali jak stworzyć coś osobiście by wzbogacić urządzane wnętrze. Są to projekty, które w większości wykorzystują stare meble ale nie tylko. Znajdziemy tu praktyczne wskazówki i proste w wykonaniu, a przede wszystkim na każdą kieszeń.

Mi osobiście bardzo spodobała się wartość merytoryczna książki jak i projekty DIY ukazane krok po kroku na zdjęciach i szczegółowo opisane. Bardzo fajne są projekty przy użyciu miedzianych rurek, które mam nadzieję kiedyś wykorzystać. Oprawa graficzna, zdjęcia zawarte w książce są najwyższej jakości aż nie ma się ochoty odkładać książki i ciągle ją przeglądać w poszukiwaniu inspiracji.

Polecam bardzo jeśli planujecie remont albo marzy Wam się zmiana wnętrza małym kosztem.

Zachęcam też do zaglądania na blog autorek "Pani to potrafi" oraz do obejrzenia ich programu "Robota na weekend", który jest emitowany na antenie Nowa TV, być może tam znajdziecie więcej inspiracji, dzięki którym będziecie mieli wnętrze o jakim marzyliście!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję bardzo Biuru Prasowemu Grupy Helion.

Mam wrażenie, że ubiegłoroczny Loockowndz zmusił nas do przyjrzenia się samym sobie i swoim „czterem kątom”. Wielu z nas wykorzystało ten czas na porządki, remonty i przeorganizowaniu mieszkań na biura, przedszkola, siłownie oraz restauracje. Domy czy M4 stały się funkcjonale, wielowymiarowe i usunięto z nich wszystko to, co zabierało cenną przestrzeń. Jeśli komuś się to nie udało w tamtym okresie to nic straconego. Właśnie ukazał się „ Ty też potrafisz! Poradnik dekorowania wnętrz”, w którym znajdziemy aż 45 kreatywnych patentów na zmianę swojej życiowej przestrzeni. Autorki krok po korku pisują działania i możliwości jakie dają stare meble, niebanalne dodatki lub kolory ożywiające wnętrza. Anna Drozd i Beata Łańcuchowska to znane z TV oraz swojego słynnego bloga projektantki z zacięciem dekoratorskim. W książce podoba mi się sposób w jaki wprowadzają czytelnika do rewolucji dekoratorskiej w swoim domu. Wszystko opowiedziane jest w sposób czytelny i przejrzysty nawet dla kogoś, kto nigdy nie miał do czynienia z pędzlem lub renowacją antyków.
Dodatkowym atutem książki jest zachęcanie miłośników dekorowania do tego, by sami odważnie realizowali nowe projekty nie tylko w swoich domach, ale też u innych. Kto wie, może dekoratorskie hobby stanie się czyimś sposobem na życie i zarabianie pieniędzy. Ten poradnik może być dla wielu inspiracją do zmiany otoczenia ale też sposobu życia.

• ARCHITEKTURA
  • Poradniki