Madame Piaf i pieśń o miłości

Okładka książki Madame Piaf i pieśń o miłości Michelle Marly
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Madame Piaf i pieśń o miłości
Michelle Marly Wydawnictwo: Znak Seria: Wyjątkowe kobiety biografia, autobiografia, pamiętnik
Wyjątkowe kobiety
Edith Piaf Paryż Wojna Yves Montand miłość powojnie

Wyróżniona opinia i

Madame Piaf i pieśń o miłości

przeczytanych książek 1490 napisanych opinii 1169

Polecam książkę! Czyta się jak powieść nie jak typową biografię. Edith Piaf powiem oprócz niesamowitego śpiewu gdzie we Francji ją uwielbiali. Była również bardzo kochliwa, uzależniona od alkoholu, żyła ponad stan. Miałam nie raz wrażenie, że kochała tam gdzie były korzyści. Jednak dwóch mężczyzn najbardziej. O jednym przeczytacie w epilogu. Myślę, że to on był jej prawdziwą miłością. Kiedy umarł załamała się całkowicie. Cieszę się, że mogłam zaczytać się w tej historii. Każdy fan muzyki znajdzie coś dla siebie. Jak również życie w hotelach. trasy koncertowe i komu można ufać. Na prawdę świetna książka.

Lekkie czytadło urlopowe. Można oczywiście lepiej poznać losy głównej bohaterki, ale niektóre wątki są tylko wspominane. Inne - chociaż przez ponad połowę książki istotne dla samej Piaf - zostają zamknięte zupełnie zdawkowo. Sprowokowana lektura z wielką przyjemnością przypomniałam sobie piosenki słynnej artystki i to mogę uznać za największe osiagniecie tej opowieści.

Miłość. Namiętność. Sztuka.

Jak wysoką cenę trzeba zapłacić za miłość?

Edith Piaf wychowała się na ulicy. Po ciężkim dzieciństwie dostaje szansę od losu. Zostaje zauważona i może wznieść się na szczyt kariery. Ciężka praca i talent sprawiają, że Edith staje się ikoną francuskiej piosenki - od lat II Wojny Światowej do dziś.

W szczytowym momencie swojej kariery poznaje młodego piosenkarza, który mimo talentu nie potrafi odnieść znaczącego sukcesu - Yves'a Montanda.

Edith staje się jego mentorką, a z czasem i kochanką.

Ta MIŁOŚĆ zasługuje na wszystkie piosenki romantyczne jakie kiedykolwiek zaśpiewano.

Ale Edith Piaf dobrze wie, że każda wielka miłość musi zostać okupiona łzami.

•••

Jeśli szukacie historii pełnej pasji i namiętności, to ta książka będzie idealna.
Napisana według autentycznego życiorysu artystki, naturalnie zabarwiona literacką fantazją, która niezwykle dobrze pasuje do tej opowieści.

Edith Piaf była kobietą, która nie bała się kochać.

,,Żyła tak jak śpiewała - by niczego nie żałować".

Polecam Wam tę książkę z całego serca ❤️ Tak samo jak piosenki Madame Piaf ❤️

Miłość. Namiętność. Sztuka.

Jak wysoką cenę trzeba zapłacić za miłość?

W szczytowym momencie swojej kariery poznaje...

"Madame Piaf i pieśń o miłości" to powieść biograficzna, która przedstawia życie i karierę Edith Piaf, najsłynniejszej francuskiej piosenkarki. Autorka skupia się na okresie od 1944 do 1948 roku, kiedy Edith przeżywała zarówno triumfy artystyczne, jak i dramaty osobiste. W tych latach Edith poznaje i zakochuje się w Yvesie Montandzie, młodym i utalentowanym piosenkarzu, któremu pomaga w zdobyciu sławy. Ich związek jest pełen namiętności, zazdrości i wzlotów i upadków. To właśnie zainspirowana Yvesem Edith tworzy swoją najbardziej znana piosenkę - La vie en rose.

Autorka pisze z dużym zaangażowaniem i wyczuciem, oddając klimat powojennego Paryża, atmosferę świata artystycznego i emocje bohaterów. Nie ukrywa trudnych stron życia Edith, takich jak jej biedne i burzliwe dzieciństwo, oskarżenia o kolaborację z Niemcami, uzależnienie od narkotyków czy choroba. Jednocześnie pokazuje jej niezwykłą siłę, pasję i determinację, które pozwoliły jej osiągnąć sukces i stać się legendą. Edith Piaf to kobieta, która żyła tak, jak śpiewała - by niczego nie żałować.

"Madame Piaf i pieśń o miłości" to książka, która zainteresuje nie tylko fanów francuskiej muzyki i kultury, ale także wszystkich, którzy lubią czytać o wyjątkowych kobietach, które zmieniły historię. To także piękna opowieść o miłości, która była źródłem inspiracji i cierpienia dla Edith Piaf. Polecam tę książkę, jeśli chcecie poznać lepiej tę fascynującą postać i jej niezapomniane piosenki.

To biografia, ale autorka zbyt streszcza życie bohaterki, by ta książka szczegółowo opisywała całą historię Edith Piaf.

Ta powieść składa się raczej z powierzchownych urywków z życia sławnej piosenkarki, reszta została jedynie przegadana (lub też i nie). Postacie są tutaj również mało pogłębione... Może wyłączając Yvesa Montanda, choć chwilami można odnieść wrażenie, że kochanek Edith odgrywa tu ważniejszą rolę od niej samej 🤷‍♀️ Choć dzięki temu przynajmniej czuć wagę, jaką Edith przykładała do szlifowania talentu wybranka.

Natomiast zdecydowanie odnajdziemy tu wyjątkowy klimat dawnej Francji i magię występów scenicznych!

Byłam trochę zdziwiona, bo właściwie spodziewałam się biografii, a nie fikcji literackiej, choć opartej na życiu Piaf. Ale w sumie całkiem nieźle się czytało.

Fabularyzowana biografia o Edith Piaf.
Pierwszy raz czytałam książkę z serii Wyjątkowe kobiety. Bardzo mi się podobała.

Fabularyzowana biografia o Edith Piaf.

Czytałam lepsze biografie i choć jestem świadoma, że miała być to bardziej beletrystyka niż literatura faktu, zachwycona lekturą nie byłam. Wątek religijności Edith wydał mi się spłycony a jej postać ukazana jako głodna miłości, lecz w praktyce bojąca się zaangażowania trąciła egoizmem. Może taka zresztą była... Dlatego czasem wolę słuchać pięknych piosenek bez zagłębiania się w biografie:)

„”(…) kobieta, od której głosu zapominało się, że ma mniej niż półtora metra. Muzyka niosła ją jak zawsze”

„Tam, gdzie kiedyś była miłość, zaczęła rozprzestrzeniać się pustka”

„Ona jest kobietą o królewskiej prostocie.
Siła emanująca z tego drobnego ciała
Przenosi każdego do królestwa magii”
Jean Cocteau o Edith Piaf

„Tam, gdzie kiedyś była miłość, zaczęła rozprzestrzeniać się pustka”

„Ona jest kobietą o królewskiej prostocie.
Siła emanująca z tego drobnego ciała
Przenosi każdego do królestwa magii”
Jean Cocteau o Edith Piaf

Wielkie rozczarowanie. Ani prawdziwej wiedzy podpartej badaniami/ bibliografią - ani talentu do snucia fabuły.

• Recenzenckie
  • Biografie