Powrót do Whistle Stop

Okładka książki Powrót do Whistle Stop Fannie Flagg
Okładka książki Powrót do Whistle Stop
Fannie Flagg Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Whistle Stop (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Whistle Stop (tom 2)
The Wonder Boy of Whistle Stop
Wydawnictwo Literackie
2021-08-11
2021-08-11
Aldona Możdżyńska-Biała
powieść amerykańska XX wiek Alabama USA

Totalnie lekka. Ciut naiwna ale niezwykle sympatyczna, czasami rozbrajająca, dobra na wakacje.

Równie ciepła i kojąca jak kultowe Pomidory, ale mimo wszystko pozbawiona części dawnego polotu. Mimo to warto, oj, jak warto. Pociesza, zapewnia kilka cudownych godzin w prostolinijnym Świecie Alabamy i poprawia nastrój na długo.

„Powrót do Whistle Stop” to po raz kolejny dowód na to, jak wielka siła drzemie w nas – kobietach. W poprzedniej części wielką odwagą i wytrwałością wykazały się Idgie i Ruth, które w czasach rządzonych przez mężczyzn i pełnych różnorakich uprzedzeń postanowiły samodzielnie prowadzić kawiarnię oraz wychować dziecko. Jest nostalgicznie, wzruszająco i optymistycznie.

Lepiej oceniam, niż pierwszą część, ponieważ ta mnie bardziej oczarowała. Pewno pomogło mi lepiej wczuć się w klimat ponowne obejrzenie wspaniałej ekranizacji " Smażonych zielonych pomidorów". Szkoda, że nie sfilmowano drugiej części...

Miejscami trochę infantylna, ale wciąż rozczulająca i przenosząca w znajome czasy powieści Smażone zielone pomidory. Warto odświeżyć te wspomnienia.

Niesamowite jest to, że skończyłam przygodę z Whistle Stop, a jedyne co mi pozostało to robienie rereadów (które na pewno zrobię).

#powrótdowhistlestop to świetna kontynuacja #smażonezielonepomidory 💚 w której znajdziemy dalsze losy bohaterów, których tak dobrze znamy. Dorasta nowe pokolenie, Whistle Stop zmieniło się nie do poznania, jego mieszkańcy rozjechali się po Ameryce, ale Dot Weems dba o to by kontakt się nie urwał.

Buddy, syn Ruth to jeden z głównych bohaterów w tej książce, poznajemy jego życie, gdzie wraz ze swoją żoną przeżył wiele szczęśliwych lat. Jednak wciąż ma pewne marzenie - chce powrócić do Whistle Stop, a to generuje kolejne wydarzenia, gdzie losy bohaterów od nowa się splatają. Powracamy do Evelyn Couch, która odegra ważną rolę w życiu Buddy'ego!

Pierwsza połowa książki jest bardzo powolna, bohaterowie opowiadają o sobie: co robili, gdzie mieszkają, jakie są ich cele i marzenia. W drugiej części, akcja nabiera tempa, jest dużo przeskoków w czasie, więc zawracajcie uwagę na daty przy rozdziałach!

Świetnie się bawiłam, czuję że jest to idealne uzupełnienie historii, nie zostajemy z niewiadomymi o bohaterach, których tak polubiliśmy. Możemy jeszcze raz wybrać się do Whistle Stop i razem z Idgie i Ruth usiąść przy barze i poprosić o talerz smażonych zielonych pomidorów 🍽💚

Zielone pomidory smaży się tylko raz i nie należy ich odgrzewać.

Zielone pomidory smaży się tylko raz i nie należy ich odgrzewać.

Wiele radości sprawiła mi ta kontynuacja.

Wiele radości sprawiła mi ta kontynuacja.

"Autor: Aleksandra Koperda
Data: 13.08.2021

Pamiętacie książkę „Smażone zielone pomidory” Fannie Flagg? Ja uwielbiałam ją tak samo jak jej ekranizację. 11 sierpnia do księgarń trafiła kontynuacja tej powieści: „Powrót do Whistle Stop”. Dziś na Hygge możecie przeczytać kawałek!

W tej akcji oprócz Hygge biorą udział cztery dziewczyny: Agnieszka z Książka od kuchni, Małgosia z La reine margot, Monika z Prowincjonalna nauczycielka, Monika z Nie samą pracą.

Miłego czytania!"

TAK !!!, dokładnie !!!, to kontynuacja książki pod tytułem "Smażone zielone pomidory". Polecam.

"Autor: Aleksandra Koperda
Data: 13.08.2021

Cukier az chrzęści między zębami.

Jest słodko do bólu, chwilami aż do mdłości, ale jako, że zawsze lubiłam, ba, kocham słodycze, obyło się bez sensacji żołądkowych.

Znalazło się i parę ziaren gorczycy. Owszem gorycz dotyka bohaterów, coż z tego skoro wszystko kończy się słodkim jak wata cukrowa happyendem. Balans między tym, co życie niesie dobrego, a co złego został mocno zachwiany przez co historia jest znacznie, znacznie plytsza. Nie ma w sobie tyle niezobowiązującej mądrości jak kultowa część pierwsza. Bez wątpienia zabrakło też odwagi w obrazowaniu życia na głębokim Południu. Wszystko tu ułagodzone i wyprasowane.

Na pewno to historia bardzo amerykańska. Od zera do milionera. Nigdy nie jest za późno na zmiany. Carpe diem, te sprawy. Na plaży, wygrzewając się w słońcu, jestem skłonna w to uwierzyć.

Cukier az chrzęści między zębami.

• Przeczytane 2022