Kobieta świadoma

poradniki
Świat Książki
2021-07-14
2021-07-14
kobieta świadomośc samoakceptacja cielesność seksualność

Okładka książki #sexedpl. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców Barbara Baran, Alicja Długołęcka, Małgorzata Iwanek, Iza Jąderek, Michał Pozdał, Anja Rubik, Agnieszka Stein
#sexedpl. Dora... Barbara Baran, Alic...
Okładka książki #sexedpl. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie Alicja Długołęcka, Agata Loewe, Michał Pozdał, Anja Rubik
#sexedpl. Rozm... Alicja Długołęcka,&...

Lubię czytać o różnych historiach. Tutaj mamy kilka pigułek o różnych przypadkach. Jednak wg mnie pozycja jest powierzchowna jak na tytuł. Zważywszy na ilość stron i wielkość fontu czyta się szybko. W zależności od usposobienia czytelnika książka może wprawić w smutek, dlatego nie polecam czytania jej, gdy jest się wrażliwym, a akurat macie coś z kimś zaplanowane.
EDYTORSKO: może być, rozmieszczenie tekstu spełnia wszystko co trzeba. Okładka ciekawa i miła w dotyku.

Dobra lektura dla wszystkich zainteresowanych seksualnością kobiet, psychologią.
Autor przedstawia ciekawe historie kobiet, pacjentek ze swojej praktyki zawodowej i ich nieuświadomionych mechanizmów zachowań. Być może ktoś znajdzie tutaj swoje podobne zachowania i uświadomi sobie ich przyczynę.

Seksuologia i psychologia w jednym.
Bardzo pouczająca i interesująca książka.
Polecam serdecznie każdej kobiecie.

Seksuologia i psychologia w jednym.
Bardzo pouczająca i interesująca książka.
Polecam serdecznie każdej kobiecie.

Książka napisana bardzo przystępnie i lekko, czyta się szybko. To taka "książka dla każdego". Jestem jednak trochę rozczarowana. W opisanych przez autora przypadkach bardzo często przejawia się ten sam schemat: pacjentka z problemem czy jakimś zaburzeniem, które okazuje się być następstwem dramatycznego przeżycia (czasem tak skrajnego, że aż wydało mi się przerysowane). Może to doprowadzić mniej świadomego czytelnika do wniosku, że dysfunkcje są zawsze wynikiem doznanych traum. Tymczasem często tak nie jest, bowiem ich przyczyny mogą być bardzo subtelne, trudne do wychwycenia, nieoczywiste. Zabrakło mi właśnie takich "zwyczajnych przypadków", tzn. osób, które zmagają się z jakąś trudnością, mimo że nie mają w swojej historii spektakularnych dramatów.

Dlaczego w rozdziale o osobach transseksualnych nie ma ani jednego zdania (ba, ani pół zdania...) o transmężczyznach? Można by pomyśleć, że istnieją wyłącznie transkobiety. Czy to dlatego, iż to książka o kobietach? To byłoby wyjaśnieniem, gdyby nie to, że w rozdziale o zdradzie to mężczyzna jest bohaterem pierwszoplanowym, to on jest pacjentem autora.

Nie mam poczucia, że dowiedziałam się z książki czegoś nowego albo że stałam się bardziej "świadomą kobietą". Tytuł nieadekwatny, może wprowadzać w błąd. Niektóre recenzentki piszą, że płakały – ja wprawdzie nie, ale mogę się domyślić, w których miejscach – nie tego oczekiwałam po tej książce; liczyłam raczej na dawkę solidnej wiedzy niż na wzruszenia. Jeśli ktoś ma ochotę na barwne, oryginalne historie z gabinetu seksuologa, można polecić.

O kobietach, dla kobiet – napisana przez mężczyznę.
I tutaj zaskoczenie, bo ta książka jest naprawdę dobra. Autor opisuje swoje doświadczenia z klientkami na różnym etapie ich życia i mierzy się z różnymi problemami ze sfery psychologicznej i seksualnej każdej z nich.
Naprawdę godna polecenia, bo czyta sie świetnie, a treść może być przyczynkiem do wejrzenia w głąb siebie i zastanowienia, czy aby ta historia nie jest trochę o mnie?

O kobietach, dla kobiet – napisana przez mężczyznę.

Co tu duzo mowic. Ksiazka wydana ladnie i profesjonalnie. Dlugo nie moglam dostac tego tytulu ale teraz ciesze sie ze moge przeczytac

Książkę traktuję jako swoisty podręcznik, ponieważ praktyka autora miesza się z jego wiedzą z zakresu psychologii, czy seksuologii. Widać w niej męską rękę. Jest temat i opis, a później metodyka rozwiązywania problemów. I takie coś cenię i lubię.

Jest OK. Autor przedstawia menadry kobiecej psychiki - przytacza opowieści ze swojego katowickiego gabinetu. Interesujące, również dla mężczyzn.

Ciekawe historie dla zainteresowanych psychologią, seksuologią i mechanizmem zachowań ludzkich.

super, autor pokazuje jak wygląda (albo jak powinien wyglądać!) proces terapeutyczny, pisze z empatią o pacjentkach, nie oceniając, nie pouczając. Przykłady pokazują, że można zostawić za sobą różne krzywdzące przekonania, relacje, pokonać smutek, żałobę itp. Świetna książka.

• Psychologia

Dodaj cytat z książki Kobieta świadoma