Męskie sprawy. Życie, seks i cała reszta

Okładka książki Męskie sprawy. Życie, seks i cała reszta
Agata JankowskaMichał Pozdał Wydawnictwo: Świat Książki nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Świat Książki
2016-05-18
2016-05-18
męskość kobiecość gender dżender seksualność dorastanie mężczyzna chłopiec związek kryzys wieku średniego dzieci

Okładka książki Hajland. Jak ćpają nasze dzieci Maria Banaszak, Agata Jankowska
Ocena 10,0
Hajland. Jak ć... Maria Banaszak, Aga...

Okładka książki A w konopiach strach Maria Mazurek, Jerzy Vetulani
Ocena 7,8
A w konopiach ... Maria Mazurek, Jerz...
Okładka książki Oswoić narkomana Robert Rutkowski, Irena A. Stanisławska
Ocena 8,0
Oswoić narkomana Robert Rutkowski, I...
Okładka książki Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg Maria Mazurek, Jerzy Vetulani
Ocena 7,7
Bez ograniczeń... Maria Mazurek, Jerz...
Okładka książki Kochaj wystarczająco dobrze Agnieszka Jucewicz, Grzegorz Sroczyński
Ocena 7,3
Kochaj wystarc... Agnieszka Jucewicz,...

Książka o mężczyznach i nie tylko dla mężczyzn.
Obala mity, rozprawia się ze stereotypami i otwiera oczy na wiele spraw.
Forma wywiadu sprawia, że czyta się ją błyskawicznie i naprawdę warto, bo porusza szalenie ważne tematy: wychowanie chłopców, homoseksualizm, starzenie się, postrzeganie roli matki, pojmowanie ojcostwa, temat masturbacji wśród dzieci, pornografii. I to, o czym się nie mówi — temat gwałtu na mężczyźnie i męskiej prostytucji.

Książka o mężczyznach i nie tylko dla mężczyzn.
Obala mity, rozprawia się ze stereotypami i otwiera oczy na wiele spraw.

Obowiązkowa lektura dla każdego mężczyzny w każdym wieku i... jego partnerki, matki, siostry, żony czy przyjaciółki. Bardzo dobrze poprowadzana rozmowa. Uświadamiająca w wielu obszarach: męskiej seksualności, poczuciu bycia męskim i podejściu do kreowanych przez świat stereotypów.
Wciągająca ale też zmuszająca do refleksji nad sobą, swoim życiem, wychowaniem i relacjami z bliskimi nam osobami. W kilku miejscach musiałem się zatrzymać i "przetrawić" to co czytam.
Na długo zostanie ze mną i na pewno będę do niej wracał jak do samego przepytywanego - Michała Pozdała.

Musiałam kupić używamy egzemplarz bo nie sposób dostać nowego wydania. A szkoda! Książka jest naprawdę dobra. Autorzy obalają wiele stereotypów i nawet taka stara baba jak ja czegoś się dowiedziała!

Lekka, wciągająca i szokująca. Autor obala mity i błędne postrzeganie męskości oraz mężczyzn. Uważam, że to bardzo dobra pozycja dla kobiet, które chcą lepiej poznać i zrozumieć męski świat.

Po prostu trzeba przeczytać.
A fragment o graniu na konsoli vs... zapadł mi w pamięci ;) i bywa poważnym argumentem w dyskusji w której czasem ich brak.

Po prostu trzeba przeczytać.

Zachęcona bardzo pozytywnymi opiniami ochoczo zabrałam się za czytanie "Męskich spraw". Jednak muszę przyznać, że z czasem mój entuzjazm coraz bardziej malał, a ostatnie 100 stron po prostu domęczyłam. Nużył mnie język, który owszem - naturalny, ale miał mnóstwo powtórzeń - miałam wrażenie, że niektóre sformułowania (początkowo zabawne) pojawiały się kilkukrotnie w każdym rozdziale. I jeszcze poprawność polityczna, którą na początku się zachwycałam, a potem na poziomie języka zaczęła męczyć. Miałam też wrażenie, że przywoływane przykłady pacjentów często były extremum nie zawsze dobrze obrazującym dany problem - trochę brakowało mi statystycznego Kowalskiego.
Natomiast co na plus - z pewnością można się czegoś dowiedzieć z tej książki niezależnie od wieku i stanu cywilnego. Zwłaszcza, jeśli ktoś postrzega świat bardzo stereotypowo.
Mimo to nie sądzę, abym poleciła znajomym "Męskie sprawy".

Pozycja dająca dużo do myślenia na temat współcześnie pojmowanej męskości, akceptacji, tolerancji, współpracy pomiędzy partnerami życiowymi, problemów, z jakimi dzisiaj borykają się mężczyźni.
Lektura zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, wprowadzająca szersze spojrzenie na wzajemne stosunki obu płci, namawiająca do czegoś, co wydawałoby się, jest najprostsze na świecie w wykonaniu - do zrozumienia i szacunku dla drugiej strony.
Dla mnie jako partnerki, kiedyś matki i żony, to książka pouczająca - może nie jest to światowe arcydzieło, ale na pewno fundament do dalszych przemyśleń na temat roli stereotypów w naszym społeczeństwie i bodziec do zauważenia i modyfikacji pewnych zachowań, które mogą pojawić się w przyszłości. "Męskie sprawy" od dzisiaj będą stać na półce z innymi wartościowymi światopoglądowo książkami.

Ciekawa pozycja dla pań żeby zrozumieć panów. Jak również dla samych panów. Polecam

Książka kupiona przypadkowo na wyprzedaży, nie spodziewałam się za wiele, a jednak jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Forma wywiadu sprawia, że czyta się szybko i lekko. Wiedza naukowa podparta indywidualnym doświadczeniem. Pozwala na nowo spojrzeć na mężczyznę jako człowieka z krwi, kości i duszy ;)

Wspaniała, ciepła i mądra książka, w której Michał Pozdał udowadnia, że wcale nie mamy do czynienia z kryzysem męskości, a jedynie ze swego rodzaju rewolucją, w której mężczyźni na nowo definiują siebie. Można stąd bardzo dużo dowiedzieć się o ojcostwie, seksie, relacjach partnerskich, samoakceptacji i nie tylko... Naprawdę, wybitna pozycja.

Irytuje li tylko Agata Jankowska, prowadząca rozmowę z Pozdałem - książka ma bowiem formę wywiadu. Dziennikarka próbuje być niby oczytana, niby trochę znająca się na rzeczy, bo w międzyczasie pisała jakieś luźno związane z tematyką poszczególnych rozdziałów reportaże (nawet wcieleniowe); w rzeczywistości jest jednak mocno irytująca, infantylna. Właściwie czytelnik utożsamia się z przepytywanym i myśli sobie: "Chłopie, aleś jej powiedział!"

Tym niemniej - pozycja wartościowa, bardzo, bardzo wciągająca; zdecydowanie polecam!

Irytuje li tylko Agata...

Dodaj cytat z książki Męskie sprawy. Życie, seks i cała reszta