Męskie sprawy. Życie, seks i cała reszta

nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2016-05-18
męskość kobiecość gender dżender seksualność dorastanie mężczyzna chłopiec związek kryzys wieku średniego dzieci

Zachęcona bardzo pozytywnymi opiniami ochoczo zabrałam się za czytanie "Męskich spraw". Jednak muszę przyznać, że z czasem mój entuzjazm coraz bardziej malał, a ostatnie 100 stron po prostu domęczyłam. Nużył mnie język, który owszem - naturalny, ale miał mnóstwo powtórzeń - miałam wrażenie, że niektóre sformułowania (początkowo zabawne) pojawiały się kilkukrotnie w każdym...

Pozycja dająca dużo do myślenia na temat współcześnie pojmowanej męskości, akceptacji, tolerancji, współpracy pomiędzy partnerami życiowymi, problemów, z jakimi dzisiaj borykają się mężczyźni.
Lektura zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, wprowadzająca szersze spojrzenie na wzajemne stosunki obu płci, namawiająca do czegoś, co wydawałoby się, jest najprostsze na świecie w...

Ciekawa pozycja dla pań żeby zrozumieć panów. Jak również dla samych panów. Polecam

Książka kupiona przypadkowo na wyprzedaży, nie spodziewałam się za wiele, a jednak jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Forma wywiadu sprawia, że czyta się szybko i lekko. Wiedza naukowa podparta indywidualnym doświadczeniem. Pozwala na nowo spojrzeć na mężczyznę jako człowieka z krwi, kości i duszy ;)

Wspaniała, ciepła i mądra książka, w której Michał Pozdał udowadnia, że wcale nie mamy do czynienia z kryzysem męskości, a jedynie ze swego rodzaju rewolucją, w której mężczyźni na nowo definiują siebie. Można stąd bardzo dużo dowiedzieć się o ojcostwie, seksie, relacjach partnerskich, samoakceptacji i nie tylko... Naprawdę, wybitna pozycja.

Irytuje li tylko Agata...

Nie jest to pozycja rewolucyjna czy wywrotowa. Trzeba jednak przyznać, że Michał Pozdał z dużą empatią wyjaśnia definicje i obala stereotypy dotyczące współczesnej męskości. Seksuolog na miarę naszych czasów i warto przeczytać co ma do powiedzenia, bo mówi przystępnie i mądrze.

Krążąc bez celu po hipermarkecie natrafiłem na tę książkę była przeceniona z 34,99 na 9,99 myślę sobie wezmę co mi tam, przy kasie okazało się że kosztuje nie 9,99 a 7 zł, uważam że zrobiłem świetny interes kupując ją , czyta się lekko szybko i przyjemnie, polecam !

Książka warta uwagi, porusza wiele kwestii damsko-męskich, punkt widzenia facetów. Otwiera oczy na pewne sprawy ;-)

Bardzo dobra rozmowa dotycząca męskiej psychiki, oraz różnych etapach w życiu mężczyzny, od narodzi aż do śmierci. Początkowo irytowała mnie narracja prowadzącej rozmowę Pani Redaktor, jednak po jakimś czasie nawet spodobała mi się ta kąśliwa narracja, konfrontacja kobiecego punktu widzenia z męskim. Lektura wyjątkowo wciągająca.

Wypowiedzi męskiej strony dialogu rzeczowe, podparte argumentami i wieloma przykładami. Natomiast pani prowadząca ten wywiad momentami sprawia wrażenie niespełna rozumu... Teorie wyrwane z kontekstu, próby wykłócania racji. Druga połowa książki momentami zaczynała przypominać kłótnię.

• 2018
  • Chcę w prezencie
  • Psychologia
  • Seksuologia
  • 2019
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Męskie sprawy. Życie, seks i cała reszta