#sexedpl. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie

poradniki
W.A.B.
2018-09-19
2018-09-19
#sexedpl edukacja seksualna seks dojrzewanie dorastanie LGBT

Okładka książki #sexedpl. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców Barbara Baran, Alicja Długołęcka, Małgorzata Iwanek, Iza Jąderek, Michał Pozdał, Anja Rubik, Agnieszka Stein
Ocena 8,1
#sexedpl. Dora... Barbara Baran, Alic...
Okładka książki Ginekologia dziecięca i dziewczęca Białka Agnieszka, Romuald Dębski, Alicja Długołęcka
Ocena 0,0
Ginekologia dz... Białka Agnieszka, R...
Okładka książki Seks na wysokich obcasach 2 Alicja Długołęcka, Paulina Reiter
Ocena 7,2
Seks na wysoki... Alicja Długołęcka,&...

Super książka, elementarz dla nastolatków. Czytając zastanawiałam się na tym dlaczego z takim opóźnieniem została przygotowana….
Wyjaśnia w prosty zrozumiały sposób rzeczy związane z dojrzewaniem.

Pozycja must be dla nastolatków, rodziców i nie tylko.

Olbrzymi szacunek dla Anji Rubik!

Wyjaśnia w prosty zrozumiały sposób rzeczy związane z dojrzewaniem.

Pozycja must be dla nastolatków, rodziców i nie tylko.

Olbrzymi szacunek dla Anji Rubik!

Jest to dobrze napisany podręcznik (w oparciu o naukę), szczególnie dla młodzieży. Wizualnie prezentuje się bardzo dobrze, jest wiele fotografii, styl graficzny jest krzykliwy i robi wrażenie. Niestety, forma wywiadu nie jest moim ulubionym sposobem przenoszenia tekstu na papier. Kolejny raz już czyta mi się taką formę wyrazu po prostu miło, ale bez szału.

Książka jest na rynku już od 4 lat, więc na pewno większość ją zna, ale ja ze swej strony jeszcze jej nie wychwałam - a zdecydowanie na to zasługuje!
🍑
@anja_rubik zrobiła świetną robotę i ogromne podziękowania dla niej za to ❤️
Ta książka jest bardzo potrzebna w naszym kraju, gdzie edukacja seksualna praktycznie nie istnieje.
Chciałabym, by każdy nastolatek mógł ją przeczytać, żeby znalazła się w każdej szkolnej bibliotece!
Gdyby takie książki były w moich czasach, pewnie byłabym innym człowiekiem...

🍑
@anja_rubik zrobiła świetną robotę i ogromne podziękowania dla niej za to ❤️
Chciałabym, by każdy nastolatek mógł ją...

moim zdaniem każdy nastolatek powinien ją przeczytać. 10 gwiazdek za idealnie dobrane i wyważone treści, o których dzisiejsze społeczeństwo boi się rozmawiać, a przecież są tak normalne jak oddychanie.

Daję maksymalną ocenę tej książce z kilku powodów, niektórych dosyć osobistych. Żałuję, że nie otrzymałam możliwości przeczytania tych treści wcześniej, kiedy byłam na etapie dojrzewania, czy 'pierwszych miłości'. I choć ten żal bywa dokuczliwy, to na koniec cieszę się, że to się zmieniło, a dzisiejsi nastolatkowie mają dostęp do tego typu informacji. Są one ważne, bardzo. To wspaniałe, że Anja Rubik, razem z ekspertami, podjęli taką inicjatywę i udowadniają, że tematy tak długo pomijane są tak naprawdę podstawą w życiu każdego z nas. Jestem za to naprawdę wdzięczna. Książka absolutnie dla każdego, bez względu na wiek i świadomość.

Jestem bardzo rozczarowana. Kupiłam krótko przed 30 tka żeby wiedzieć czy mogę polecić młodszym, ale mam wątpliwości. Ważne natomiast jest, że chociaż książka jest sprzed wyroku TK, już mówi się o lekarzach odmawiających aborcji nawet w dozwolonych przypadkach. Więc nie można wszystkiego zwalać na TK

Zczytane, książka w założenia dobra, chociaż moim zdaniem ma kilka tendencyjnych "przechyleń" popularnych w naszych czasach, no ale nie można mieć wszystkiego. Ogólnie po którą warto sięgnąć

Dużo ważnych treści podanych w przystępny sposób. Uważam, że powinna być to lektura obowiązkowa dla nastolatków, a z moich obserwacji wynika, że niejeden dorosły również powinien ją przeczytać i się trochę dokształcić. Świetna robota!

Żałuję że książka powstała po moim okresie dojrzewania, jednak mimo to chętnie ją przeczytałam. Rzeczowa, jednocześnie subtelna, pełna akceptacji, bez tematów tabu.

Uważam, że to świetne, że taka książka powstała. Powinna być obecna w każdym domu, w którym wychowują się dzieci. Na samym wierzchu.
Szkoda tylko, że obywatele sami muszą tworzyć tego typu podręczniki. Książka powinna być obecna w każdej szkole, na lekcji biologii i WDŻWR.

Alicja Długołęcka #sexedpl. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie Zobacz więcej
Anja Rubik #sexedpl. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie Zobacz więcej