Devil's Game

Okładka książki Devil's Game Joanna Wylde
Okładka książki Devil's Game
Joanna Wylde Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Reapers MC (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Reapers MC (tom 3)
Devil`s Game
NieZwykłe
2021-10-13
2021-10-13
2014-06-03
klub motocyklowy klub MC erotyk

Zły chłopiec i motocyklowa księżniczka. Oraz tatuś prezes. I kartel. Zamieszane.

Według mnie, to chyba najlepsza część z całej trylogii. Można pochłonąć ją dosłownie w jedno popołudnie. Jak w poprzednich częściach, czegoś mi brakowało, ale myślę że to już kwestia moich osobistych oczekiwań. Trafią się takie osoby, które z pewnością dadzą jej dyszkę. Nie chcę spojlerować, dlatego nie będę opisywał szczegółów. Na koniec dodam tylko, że to książka na raz. Nie uważam żebym kiedys do niej wróciła.

Historia Liama i Emmy nie była łatwa. Była skomplikowana, pełna intryg, kłamstw, wzajemnych niesnasek które bardziej dotyczyły ich rodzin niż ich samych. Ona lojalna swojej rodzinie. On lojalny swojej. Niczym nowoczesna historia Romea i Julii. Dwie zwaśnione rodziny będą potrafiły się dogadać? I czy zakochanych czeka ten sam los co słynnych kochanków? Polecam trzeci tom super serii MC.

„Devil’s game” to już trzeci tom jednej z najbardziej znanych zagranicznych serii motocyklowych, autorstwa Joanny Wilde. I wiecie co? Straciłam głowę… dla Liama. :P

Nie wiem co to imię ma w sobie, ale praktycznie wszędzie gdzie pojawia się bohater o tym imieniu, ja przepadam. Tym razem to już całkowicie. Gdybym wiedziała, że ta książka jest taka dobra, to zabrałabym się za nią już duuuużo wcześniej!

Emma Hayes to córka Prezydenta Reapersów - Picnica. Dziewczyna za wszelką cenę chce w końcu stracić dziewictwo i chce to zrobić z Painterem, jednym z członków klubu. Jednakże on zachowuje się jak pies ogrodnika, „sam nie weźmie, a drugiemu też nie da”. Em jest z tego powodu załamana, tym bardziej, że podczas jednej z imprez nakrywa swego wybrańca w łazience z inną, zaraz po tym gdy proponowała mu … siebie, a on tylko ją zbył. Ramię do wypłakania oferuje jej Liam - mężczyzna, z którym utrzymuje już jakiś czas kontakt internetowy. Dziewczyna zgadza się na spotkanie face to face, jednakże to co ją czeka.. no cóż - jak to mówią, może to być dobrą przestrogą przed umawianiem się z nieznajomymi z internetu :P Liam nie do końca był szczery wobec niej i to właśnie dzięki jej łatwowierności, będzie mógł pokrzyżować plany Reapersom…

Lubię historię z gorącymi motocyklistami, którzy używają życia jak tylko mogą, tym bardziej, że pod ich nogami wiecznie pałętają się kobiety, chętne na szybki numerek. „Devil’s game” to zdecydowanie coś więcej, samo to jak autorka poprowadziła fabułę i to w jaki sposób budowała relację między bohaterami, ogromnie mi się podobało. Masa emocji i to pożądanie między nimi, nieraz wywoływało ciarki na moich plecach. A ich rozmowy przez telefon, były hot AF :D Mocno kibicowałam tej dwójce, dlatego przy każdych „przeszkodach” irytowałam się podwójnie :P a niektóre dialogi między nimi mnie rozbrajały! :P

Duży plus za ukazanie życia klubowego Reapersów i Devilów, oraz samych relacji między nimi i tego jak bardzo mężczyźni (bracia) są wobec siebie lojalni. Samo to, że Liam spotykał się z Em, która jest dla niego „owocem zakazanym”, wzbudza ogromne zainteresowanie i choć wiadomo, że ta droga nie będzie usłana różami i niejedna osoba będzie chciała pokrzyżować im plany, ich wciąż będzie do siebie ciągnąć. Mam wrażenie, że ta część jest nieco lżejsza od swoich poprzedniczek, bowiem stosunek Liama do Em, jest delikatniejszy. On nie traktuje jej z wyższością, szanuje jej zdanie, stara się i jest po porostu przekochany - pomimo wszystkich świństw, których dopuścił się na początku książki, im dalej tym zyskał w moich oczach o wiele więcej. Do momentu, aż sama straciłam dla niego głowę! Żeby nie było tak kolorowo, autorka nieraz wprowadziła do swojej historii coś, co przyspieszyło bicie mojego serca! Tak więc, nie ma lekko ;) teraz przede mną ”Reaper’s stand” i już nie mogę doczekać się historii Picnica, Prezydenta Reapersów :D a „Devil’s gamę” oczywiście polecam!

Cieszę się, że Liam zachowywał się w stosunku do Em zdecydowanie lepiej niż panowie w poprzednich częściach, czy ogólnie bikerzy w innych książkach. Gdyby był dla niej chamski i miał problem z wiernością (czy ogólnie kręciłyby się przy nim inne laski) to biorąc pod uwagę ich trudne położenie, tego byłoby zbyt wiele jak na jedną historię. Dzięki temu nie jesteśmy przeładowani problemami jakie napotykają i książkę czyta się miło i przyjemnie.
Cieszę się również z tego, że zanim sięgnęłam po 3 część zrobiłam sobie przerwę, ponieważ w innym wypadku byłabym zirytowana ile treści powiela się z historią Rugera i Sophie, zwłaszcza na początku.
Jestem naprawdę miło zaskoczona tym jak został przedstawiony Liam 😃 to było tak niepodobne do innych książek o MC 😃

Historie motocyklowe mają mocny, brutalny i niezwykle elektryzujący klimat. Jedne są oryginalne, inne zlewają się w dość podobnych schematach. Seria Reapers MC od Joanny Wylde jest ogółem dobrze wypośrodkowana. Znajdziecie tutaj zawsze jeden bądź dwa wątki, które wyróżniają daną opowieść, ale pozostałe elementy będą dla Was mniej-więcej znane. Dzięki temu otrzymujemy coś świeżego, co jednocześnie staje się przepisem na dobrą książkę, jeżeli po prostu lubicie takie klimaty!

EMMY jest córką prezydenta klubu Reapersów, przez co zdecydowanie nie ma lekko. Od małego otoczona jest opieką wielu mężczyzn, którzy oddaliby za nią życie. Tkwi w tym jeden problem: dziewczyna nie może żyć jak prawdziwa nastolatka. Despotyczny ojciec zabrania się do niej zbliżać, a wszelkich śmiałków skutecznie odstrasza. Dziewczyna zaczyna się buntować, pragnąć zaznać choć trochę miłości. Rozpoczyna flirt z troskliwym i niesamowicie przystojnym mężczyzną poznanym w sieci. Jej naiwność prowadzi ją prosto w paszczę wroga. LIAM został uratowany przez motocyklistę, który od lat prowadzi wojnę z Reapersami. Dostając zadanie zbliżenia się do niewinnej Emmy nie sprzeciwia się, gdyż sukces ich klubu stoi na pierwszym miejscu. Z czasem poznaje prawdziwe oblicze dziewczyny i zaczyna mieć wątpliwości. Dodatkową komplikacją dla mężczyzny staje się fakt, iż ktoś trzeci próbuje celowo skłócić te dwa kluby. Liam musi podjąć kilka trudnych decyzji, które zagrażają jego życiu, a także pozycji w klubie.

"Devil's game" zdecydowanie kupiło mnie swoją fabułą. Wizja mężczyzny, który należąc do przeciwnego klubu musi stawić czoło prezydentowi wroga, by walczyć o miłość, była naprawdę świetna. W tej części poznaliśmy śmietankę tego, czym w klubach motocyklowych są zasady i lojalność. Liam oraz Picnic (prezydent Reapers MC) to mężczyźni z krwi i kości, którzy wywołują ciarki na skórze czytelniczek tej serii. Totalnie pokochałam tego faceta, jego zawziętość, upór, honor i dążenie do celu. Bardzo ciekawie śledziło się losy międzyklubowe, które ścierały się ze sobą jak biały z czarnym. W międzyczasie okazało się, iż świat ludzi żyjących na pograniczu z prawem ma również wiele odcieni szarości. Akcja tego tomu ma wiele wątków pobocznych, które uszlachetniają całość historii i wprowadzają mocno zaskakujące elementy.

Autorka w podsumowaniu podkreśla, iż jest to powieść nieco inna, niż poprzednie. Emmy i Liam to stosunkowo młodzi bohaterowie (szczególnie dziewczyna),więc całość ujęta jest w klimacie New Adult. Postaci te mimo swojego wieku, nie były w życiu zbyt rozpieszczane. Ich perypetie są tak samo brutalne i krwawe, jak pozostałe części serii. "Devil's game" to dobrze rozbudowana książka, w której znajdziecie szerokie przedstawienie psychologii tych postaci. Emmy ze zbuntowanej nastolatki powoli staje się kobietą, a Liam odkrywa część swojego życia całkowicie na nowo. Jedynym minusem, który mi przeszkadzał, było powtórzenie sceny porwania Emmy i Sophie, którą już poznaliśmy w drugim tomie. Tym razem zmienia się perspektywa, ale całość sprawia wrażenie mocnego deja vu. Swojego zdania jednak nie zmieniam, Joanna Wylde zdecydowanie zasługuje na uwagę w przestrzeni historii z motocyklistami! Kto jeszcze nie czytał serii Reapers MC, niech szybko nadrabia!

Kolejna część serii opowiadająca historię Emmy i Liama jest jeszcze ciekawsza niż poprzednie. Jednak nadal podtrzymuje swoje zdanie dotyczące fabuły. Jest ona dość ogólnikowa i rozmyta. Mamy skrupulatnie przedstawioną relację między głównymi bohaterami, ale nie koniecznie tło całej historii między klubami. Oczywiście to napięcie między Emmą i Liamem jest dobre, ale jednak czytelnik potrzebuje czegoś więcej jakieś spójnej fabuły łączącej wszystkie części serii i czegoś co podniesie trochę ciśnienie i przytrzyma nas na dłużej przy książce.

Na półkach: , , , , , , , , , , , , ,

Devil’s game - to już trzeci tom z serii Reapers MC, który jest wydany w Polsce…i każdy kolejny jest ciut lepszy od poprzedniego…świetna kreacja głównych bohaterów, którzy są wielowarstwowi, barwni i niejednostajni…każdy ( nawet postacie drugoplanowe ) z nich ewoluuje w czasie fabuły…odkrywają w sobie siłę, swoje potrzeby i oczekiwania…poświęcają swoje ambicje, marzenia i dożą do tego co wydawać by się mogło nierealnym…bo jak można odnaleźć miłość, szczęście w świecie dwóch, rywalizujących ze sobą klubach motocyklowych, gdy brak zaufania?…dylematy bohaterów kontra namiętność i czucia…co wygra - miłość czy lojalność?…fabuła książki jest dynamiczna, trzymająca w podwyższonym napięciu…są chwile zwątpienia, niepewności i walki o sobie samego…świetnie czuć chemię między Hunterem a Emmą…książka posiada wszystko co sprawia, że świetnie spędzimy z nią czas…pióro autorki jest lekkie i przyjemne dla czytelnika…muszę przyznać że kocham tą serię, uwielbiam kreatywność, nieszabloność i warsztat Pani Wylde…

Czy gra z diabłem się opłaci?

Myślałam, że wydawnictwo Niezwykłe zapomniało już o Joannie Wylde. Długo musieliśmy czekać na trzeci tom serii „Reapers MC”, ale w końcu jest! Historia Huntera i Emmy to „Romeo i Julia” w motocyklowej, drapieżnej wersji.

Liam Blake pała nienawiścią do Reapersów i zrobi wszystko, aby zadać odwiecznym wrogom decydujący cios, który poczują w samym sercu. Wtedy Liam, zwany też Hunterem spotyka Emmę Hayes, córkę Prezydenta Reapersów i wie, że nie nadarzy się lepsza możliwość pokrzyżowania planów wrogiemu klubowi. Liam postanawia poznać Emmę bliżej, tym bardziej, że jego zainteresowanie nie jest jednostronne.
Emma będąc córką Preza żyje w złotej klatce. Ojciec nie pozwala jej randkować, mężczyźni z Klubu trzymają się od niej z daleka, więc kiedy przystojny nieznajomy okazuje ciekawość jej osobą, Emma nie zamierza mu przeszkadzać. Ba! Ułatwia mu nawet całe zdanie.
Wydaje się, że w końcu spotkała faceta, który nie boi się jej ojca i za nic ma zagrożenie śmiercią.
A może to wszystko to tylko gra?

Zapewne podczas czytania tego tomu odnieśliście wrażenie, że gdzieś to już widzieliście. Owszem. A konkretnie w drugim tomie. Teraz jednak, mamy okazję prześledzić historię Emmy i Hunter z ich punktu widzenia.

„Devil's Game” to, tak jak pisałam na początku książka, która jest swoistym odpowiednikiem historii o „Romeo i Julii”. Każdy z bohaterów pochodzi z zupełnie innego świata, dwa wrogie kluby motocyklowe, utrzymywana w złotej klatce córka i buntownik, który chce osiągnąć cel, obojętnie jak wysoki byłby jego koszt.

Liam z jednej strony jest buntownikiem, z drugiej jednak wcale nie takim zbójem, jakim go malują. Tutaj na scenę wchodzi Emma, która zmienia go w każdym momencie, kiedy jest obok niego. Mimo że Liam chce ją odtrącić, zakończyć uczucie, jakie ich połączyło zwyczajnie nie jest w stanie, a każda próba spełza na niczym.

Lubię tę parę. Ich historia, choć jest mocno oklepana to i tak przyjemnie się ja czyta. Zarówno Emma, jak i Liam są postaciami, których da się lubić, szczególnie że autorka nie zrobiła z Emmy księżniczki na ziarnku grochu. Dziewczyna potrafi o siebie zadbać, co będziecie mieli okazję zobaczyć podczas lektury „Devil's Game”.

Jak skończyła się gra? Czy Liam wygrał? A może Emma osiągnęła swój cel? Sięgnijcie po „Devil's Game” i przekonajcie się sami.

Czy gra z diabłem się opłaci?

Liam Blake pała nienawiścią do...

Najbardziej mi sie podobala, jakby nowy wiatr zawial w klubie - kobieta nie kiwa tylko glowa padajac na kolana.

• Przeczytane 2021

Dodaj cytat z książki Devil's Game