Reaper's Property

Okładka książki Reaper's Property Joanna Wylde
Okładka książki Reaper's Property
Joanna Wylde Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Reapers MC (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Reapers MC (tom 1)
Reaper's Property
NieZwykłe
2020-04-15
2020-04-15
2013-01-09
Aleksandra Załęcka
motocykliści

"Reaper's Peoperty" Joanny Wylde zaintrygowało mnie przez motyw gangu motocyklowego, który znajduje się w fabule. Czy przypadł mi do gustu?

Marie niedawno rozstała się z agresywnym mężem, a schronienia poszukuje u swojego brata. Gdy wszystko zaczyna się układać do jej życia wkracza Horse, szef gangu motocyklowego. Jej brat zajmuje się kreatywną księgowością klubu. Jednak gdy wychodzi na jaw, że trochę pieniędzy z interesów spłynęło do jego kieszeni robi się gorąco i wtedy Marie postanawia się poświęcić, by ocalić życie brata. Horse od tej chwili może robić z nią co chce i kiedy chce. A to niestety nie daje gwarancji, że jej brat przeżyje..

Nie lubię pisać negatywnych opinii. Jednak ta książka nie pozostawiła mi wyboru. Gang motocyklowy niczym się tak naprawdę nie różni od motywu mafijnego. Mamy tutaj szefa o przerośniętym ego i oczywiście o imponującym przyrodzeniu, który samym spojrzeniem doprowadza upatrzoną kobietę do orgazmu czy ona tego chce czy nie. Uprzedmiotowienie kobiet jest na porządku dziennym, ona niby się broni, ale w końcu się zakochuje, a on się dla niej zmienia. Klasyka. Wszystko okraszone scenami seksu, które są podniecające jak drzewo w lesie. Ta książka posiadała wszystkie cechy, których nie cierpię. Strasznie się męczyłam przy słuchaniu. Na półce mam jeszcze drugi tom i naprawdę nie wiem jak ja przetrwam lekturę takiego kolejnego dzieła.

Nieznane obszary motocyklowej kultury ganków w wersji bezpretensjonalnej przemocy i seksu. Tu story o kobiecie, co to ją można zakupić.

Uwielbiam książki o motocyklistach. Ta seria jest naprawdę niezła, ale czegoś mi w niej zabrakło. Mężczyźni opisani bardzo fajnie, ale kobiety już mniej. To tego korekta tekstu nie do końca poprawna, bo wiele jest błędów stylistycznych. Mimo wszystko polecam.

7,25/10

Jak dobrze, że mam Empik Go i nie musiałam kupować tej książki! Jako audiobook był do zniesienia, gdyż umilał mi czas pracy, ale gdybym miała to czytać w wersji papierowej, to ocena byłaby dużo niższa.

O czym to w ogóle jest? Już mówię. Sfrustrowana seksualnie kobieta uwalnia się z jednego toksycznego związku z despotą, po to tylko, by wprowadzić się do przyczepy brata i tam poznać gościa - jeszcze większego despotę od jej byłego, na którego obecność reaguje wodospadem w majtkach i od razu rozłożyć przed nim nogi, a potem uwikłać się z nim w kolejny związek. Do tego w tle jakieś tam motocykle, zastraszania i porwania - ale to w romansach chyba już taki standard.

I to tyle z fabuły. Tak naprawdę gatunek "romans MC" nie oddaje treści ani kategorii książki. To po prostu zwykły pornos z elementami fabuły, przerywany rozmowami i - częściej - kłótniami. Dowód?
A) Jej punkt G znajduje SAMYM SPOJRZENIEM, a bohaterka dochodzi na sam widok jego oczu. ŻENADA.
B) Ksywka "Horse" i jej bardzo pretensjonalne tłumaczenie, którego od razu można się domyślić... Oczywiście, okazuje się to prawdą, bo czemu nie? Przy nim to żyrafa (a raczej żyraf) może się schować, bo nie dorasta mu do pięt.
C) Marie chodzi wiecznie mokra i gotowa na Horse'a. A on znów cały czas chodzi twardy. Serio? Taa, już to widzę...
D) Spełnienie goni spełnienie. Zaczynamy w okolicach TRZECIEGO rozdziału, a tempo spełnień i uniesień wcale NIE ZWALNIA aż do samego końca. Był taki moment, że Horse obiecał jej DZIESIĘĆ spełnień raz po raz. Yyy... Bez komentarza.

Czy to koniec irytujących rzeczy? Nie. Idąc dalej:
1) BRAK TŁUMACZENIA NAZW KLUBOWYCH. To szczerze doprowadzało mnie do szewskiej pasji. Nadmienię, iż to druga seria MC z Wydawnictwa Niezwykłego i druga, w której nazwy NIE SĄ TŁUMACZONE. Czy to tak ciężko przetłumaczyć słowo "Member" na "członek" a nie jakiś "membr"... Chyba że tłumaczka stwierdziła, że jest tu za dużo członków i czytelnicy by się mylili o którego chodzi? Albo "Prospect" na "kandydat", a nie zostawić po angielsku. Z jednej strony i tak wiem, kto tu jest kim, bo to nie jest moje pierwsze MC, ale gdyby było, to byłabym bardzo zawiedziona.
2) "Dziewczyńskie części ciała". Bohaterka powtarza tak przez CALUTKI CZAS. Miałam gwałtowne skoki ciśnienia, gdy padał ten zwrot.

Sama akcja rozkręca się dopiero na ostatnie 4 rozdziały. Bo tak to mamy albo retrospekcje (gdzie głównie króluje seks),albo seks (w czasie rzeczywistym). Nadmienię, iż mamy tu również kilka rozdziałów z perspektywy Horse'a, ale nie wprowadzają one wiele do czegokolwiek. Są, bo są. Koniec balu.

Zakończenie oczywiście w stylu "i żyli długo, i szczęśliwie". Przecież książka nie może się skończyć inaczej, choćby nie wiem co.

Ja naprawdę pogodziłam się z tym, że romans i fabułę w stylu MC potrafi połączyć tylko Tillie Cole, ale naprawdę zaczynam mieć dość trafiania na powieści o motocyklistach, którzy są nimi dlatego, bo mają motory i tatuaże. Poza tym gdyby ktoś napisał taką dobrą serię jak Tillie Cole napisała "Katów Hadesa", to i tak zaraz bym tą serię z nią porównywała i patrzyła, ile tamta autorka/autor zerżnęli od Tillie.

Ale tu nawet nie o to chodzi. Chciałabym, by ktoś W KOŃCU zrównoważył elementy romansu i elementy fabuły. U Tillie nie jest to pornos, mimo że scen jest sporo. Nie jest to jednakże tematem przewodnim. Tam mamy portrety psychologiczne bohaterów, mamy jakieś akcje ratownicze, które muszą zaplanować i wykonać, mamy zyski i straty... Brak mi tego w romansach.

Ogólnie AUDIOBOOKA oceniam na 7,25, gdyż dobrze się go słuchało. Samej powieści papierowej... Cóż, nie polecam i nie odradzam. Musicie się zdać na własny gust :)

7,25/10

Marie po nieudanym małżeństwie, wraca na stare śmieci, próbuje zacząć wszystko od nowa. Niestety jej brat zaczyna obracać się w niebezpiecznym towarzystwie. Zwłaszcza Horse przeraża ją i pociąga, jednak ona nie jest jeszcze gotowa na nowy związek. Tymczasem Horse chce ją mieć. A gdy jej brat okrada klub, tylko w jeden sposób Marie może go ocalić... Powoli poznaje i wsiąka w realia życia gangu motocyklowego. Wciąż ma pewne wątpliwości i obawy, a do tego jej brat jeszcze bardziej wszystko komplikuje...
Gang motocyklistów, przemoc, rodzina, miłość, seks, wartości moralne...

Zaczęłam, ale nie byłam w stanie przebrnąć przez tę książkę. Bohaterka niesamowicie irytująca, a czym dalej to tym bardziej. Z resztą bohaterów wcale nie jest lepiej.
Do tego rażące błędy językowe! Zbrodnia! Czasem, aż bolało jak czytało się niektóre sformułowania.
Nie zamierzam wracać.

Nie zamierzam wracać.

Takie książki to ja lubię. Zadziorne, podniecające, z nutką brutalności i strachu... Wszystkiego po trochę i Ci Bracia... ten klimat trzeba lubić :)

Matko... co to za koszmarek... I nie wiem czy bardziej mnie wkurzyła idiotka-bohaterka, czy tłumaczenie (marne),a może korekta (żenada). Odmiana słów nie przetłumaczonych doprowadzała mnie do rozpaczy - "membrzy" zamiast po prostu członkowie... Nie wiem po co na siłę używano słów w oryginale (member, chapter itp.),jeśli są polskie odpowiedniki. No i błąd wszech czasów: "ubierac" coś. Do cholery: ubrać to można się w coś, a nie ubrać na siebie. Błąd rażący i niestety powielany w wielu tego typu książkach. Oszczędzanie na korektorach jest notoryczne, ale boli mnie za każdym razem.
Generalnie: nie polecam...

Jedna z moich ulubionych książek. Często do niej wracam, do konkretnych dialogów i sytuacji. Osoby które lubią książki hate-love, a do tego motyw harleyowców będą zadowolone. Bardzo ciekawe główne postacie.

Beznadzieja, szkoda czasu.

Beznadzieja, szkoda czasu.