Niebezpieczny facet

Okładka książki Niebezpieczny facet Kristen Ashley
Okładka książki Niebezpieczny facet
Kristen Ashley Wydawnictwo: Akurat Cykl: Rock Chick (tom 6) literatura obyczajowa, romans
Rock Chick (tom 6)
Rock Chick Reckoning
Akurat
2021-08-25
2021-08-25
2013-04-17

"Jestem królową wyjątkowo parszywego szczęścia. Całe moje życie miałam pecha. I to nie po prostu pecha, ale wyjątkowego pecha. A w tej chwili już nie. Teraz jest dobrze. Zawsze jest dobrze, gdy jesteś przy mnie. Zaczynam myśleć, że jesteś moim talizmanem."

Muzyka i zespół w którym Stella była liderem, był dla niej wszystkim, a członkowie The Blue Moon rodziną, którą zawsze chciała mieć. Pięć miesięcy temu miała również faceta, któremu oddała swoje serce. Ten niestety z nią zrywa nie podając żadnego konkretnego powodu. Pewnego dnia ma miejsce pewien incydent, gdy Stella pojawia się na miejscu nie przypuszcza, że spotka tam Mace'a, mężczyznę który złamał jej serce. Gdy okazuje się, że Stelli grozi poważne niebezpieczeństwo, a owy wypadek jest ostrzeżeniem, Mace nie zamierza stać bezczynnie i zamierza pomóc byłej ukochanej, która nie przestała być mu obojętna.

Miłość, sensacja, humor oraz przystojniacy z biura detektywistycznego Nightingale Investigations, a pierwsze skrzypce w tym tomie grać będzie Mace. Oczywiście nie zabraknie reszty chłopaków oraz rockowych lasek, które również odegrają tu swoje role. Przed Stellą i Mace 'm mnóstwo wyzwań i niebezpieczeństw, a przede wszystkim odkrycie swoich własnych demonów, które w nich drzemią. Sprostanie im będzie trudne, bolesne, lecz czy w efekcie końcowym będzie ono, oczyszczające? Sprawdźcie sami, ja gorąco polecam ♥️.

Chyba najbardziej wzruszająca cześć "Rock Chick" jaką do tej pory czytałam. Niesamowita, pełna emocji książka, o "mrożących krew w żyłach" scenach.

W całej serii mówiono o rock and roll, jednak tu można było naprawdę "poczuć" jego "magię". A wszystko za sprawą głównej bohaterki, która za pomocą muzyki przekazywała swoje uczucia nie tylko względem osób dla niej ważnych, ale i w stosunku do własnego życia.

Jednak to nie muzyka urzekła mnie najbardziej tylko historia głównych bohaterów, a najbardziej to jego. To co on przeszedł w życiu to jest nie do opisania, aż ciarki mam gdy o tym pomyślę. Jego przemiana i późniejsze wydarzenia są pełne emocji oraz wzruszeń.
Cała opowieść pokazuje, że warto mieć kogoś przy sobie by "pokonać swoje demony".

Wspomina się też, że historia Indy i Lee jest piękną historią miłosną, jednak dla mnie to właśnie opowieść o Stelli i Maca zasługuje na to "miano".

Książka fantastyczna. Dużo się działo i mega akcje. Bardzo polecam.

Książka fantastyczna. Dużo się działo i mega akcje. Bardzo polecam.

Absolutnie kocham tę serię, jest miłość, wybuchy i dużo komedii. Chyba nic więcej nie muszę pisać, ta część jeszcze bardziej podbija jakość, do tego fajnie, że autorka zaczyna podrzucać perspektywy poprzednich bohaterów.

Początek mnie wciągnął, bo trochę stęskniłam się i za rockowymi laskami i za głosem lektorki, który mi idealnie pasuje do tej serii, ale w trakcie coś zaczęło się psuć i ta radość się ulotniła. Obecnie to jest raczej taka seria na przeczekanie dla mnie, powrót na stare śmieci, ale coraz bardziej brakuje mi klimatu, jaki znalazłam w pierwszych trzech tomach i tej radochy, jaką dawały mi te książki. Jest przyjemnie, ale w sumie nic poza tym.

Książka bardzo mi się podobała ...... ale mam duże zastrzeżenia do tłumaczenia, i dlatego zaniżam gwiazdki gdyż się męczyłam😑. Ile razy można używać "Ja pitolę"😠🙈🙈???? Można inaczej było to przetłumaczyć, użyć nawet zamiast tego jakieś przekleństwo (których nie brakowało przecież w książce)😜! I nie tylko to wyrażenie działało mi na nerwy ... niestety!

Wymęczyła mnie. Długo nie sięgnę po następny tom.

Wymęczyła mnie. Długo nie sięgnę po następny tom.

"... jeśli trafiasz na wspaniałą kobietę, rany pozostają otwarte, a ty wracasz do życia. Ból nie mija, ale twoje życie przekierowuje się na inny tor. Lepszy"

Stella i Mace spotykali się przez kilka miesięcy, jednak chłopak porzucił dziewczynę, łamiąc jej przy okazji serce. Teraz ktoś morduje jej przyjaciółkę, a jej grozi poważne niebezpieczeństwo. Mace z pomocą swoich przyjaciół z Nightingale Investigation i ich rockowych dziewczyn, wciągają Stellę w swój świat, dbając o jej bezpieczeństwo, ale też udowadniając jak wiele znaczy dla nich wszystkich, także dla Mace'a

Książki z serii "Rock Chick" należą do tych, w których mimo, iż z góry wiem jakie będzie zakończenie, mimo, ze wydają mi się trochę przerysowane i mało rzeczywiste, zawsze czytam z przyjemnością. Kristen Ashley ponownie zastosowała znany już z poprzednich część schemat, tworząc upartą, niepewną i trochę naiwną bohaterkę i gorącego, zawziętego, wszystkowiedzącego najlepiej detektywa udowadniającego jej swoje racje. Nie brakowało tu świetnie podanej sensacji, połączonej z humorem, romantycznością, namiętnością i burzą emocji. Akcja ani na chwilę nie zatrzymuje się w miejscu. Autorka świetnie operuje słowem, stosuje naprzemienną narrację z perspektywy różnych bohaterów, dając jeszcze szerszy obraz sytuacji i pozwalając dobrze poznać swoje postacie. Przyznaję, że po poprzednich pięciu tomach ich mnogość zaczyna mnie już trochę męczyć, niektórzy bohaterowie mylą mi się ze sobą, ale to tylko mały minus całości. Książka bowiem czyta się lekko, przyjemnie i doskonale spełnia się jako czasoumilacz. Autorka na przykładzie głównych bohaterów pokazała jak trudno jest uwierzyć w siebie, wyzbyć się poczucia winy, dać sobie szansę na szczęście, zaryzykować i otworzyć się przed drugą osobą. Dla mnie to kolejny fajny tom tej serii, który mimo iż podobny do poprzednich, różni się też na tyle, bym czytała go z zaangażowaniem i chciała Wam go polecić

Polecam całą serię #rockchick, ja ją uwielbiam 💜

Stella jest wokalistką i gitarzystką zespołu rockowego. Jest też dziewczyną Maca, a raczej była nią zanim ją zostawił. Jednak teraz Stelli grozi niebezpieczeństwo, a nawet utrata życia, więc Mace znów się pojawia, by ją ochronić. Prywatny detektyw nadal uważa, że kobieta należy do niego, niestety jego wrogowie również tak myślą. Co mężczyzna jest w stanie zrobić dla ukochanej osoby? Wiele, i Mace to udowodni.

Polecam całą serię #rockchick, ja ją uwielbiam 💜

Stella tworzy z grupą przyjaciół zespół „The Blue Moon Grypsies”. Ich sława nie wykracza poza granice Denver, ponieważ kobieta uważa, że rozgłos nie jest im potrzebny.
Prywatnie jest dziewczyną nieziemsko przystojnego Maca, lub raczej była nią, ponieważ mężczyzna porzucił ją po pięciu miesiącach znajomosci.

Kiedy Stelli grozi poważne niebezpieczeństwo to Mace ze swoją ekipą przyjaciół postanawia ochronić kobietę. Zwłaszcza, że poniekąd jej niebezpieczeństwo ma związek z nim samym. Dopadając Stellę oprawcy chcą zemścić się na Mace. Nie mają jednak pojęcia, że mężczyzna nie pozwoli skrzywdzić kobiety, która wciąż jest dla niego bardzo ważna.

„Niebezpieczny facet” to szósty tom serii Rock Chick. Osobiście miałam okazje przeczytać tylko pierwszy tom serii i niestety podtrzymuje swoje wcześniejsze zdanie, że ta seria mnie nie zachwyciła. Niestety główna bohaterka przez większą część książki grała mi strasznie na nerwach. Jej niezdecydowanie i rozmowy z wewnętrznym „JA” doprowadzały mnie do szału. Oczywiście wiem, że za jej zachowaniem stały konkretne sytuacje jednak sam fakt, że chciała jedno, a robiła zupełnie coś innego zdyskredytowały ją w moich oczach. Mace z kolei bardzo mi się podobał, tajemnica jaką skrywał przez lata bardzo mną wstrząsnęła. Podobało mi się to, że bohaterowie mogli liczyć na grono przyjaciół, którzy stali za sobą murem.
Czy wrócę do wcześniejszych części i kolejnych, które już zostały wydane?
Na ten moment nie wiem, ale jedno wiem napewno, każdy ma prawo do swojej opinii dlatego Wy wyróbcie ją sobie sami po lekturze.

Kiedy Stelli grozi poważne niebezpieczeństwo to Mace ze swoją...