Blizny przeszłości

Okładka książki Blizny przeszłości Krystyna Mirek
Okładka książki Blizny przeszłości
Krystyna Mirek Wydawnictwo: Filia Cykl: Blizny przeszłości (tom 1) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Blizny przeszłości (tom 1)
Mroczna strona
Filia
2021-06-30
2021-06-30
9788381955348
literatura polska

Mroczna przeszłość

Ciekawa, odrazu trzeba sięgać po następna część :)

Ciekawa, odrazu trzeba sięgać po następna część :)

Dobra intryga. Mnie mocno wciągnęła. Wszystkie tomy polecam.

Dobra intryga. Mnie mocno wciągnęła. Wszystkie tomy polecam.

Wciągająca. Ciekawa intryga i życiowe sytuacje. Jest moc. Polecam.

Wciągająca. Ciekawa intryga i życiowe sytuacje. Jest moc. Polecam.

Rany się goją, ale blizny pozostają...

Pierwszy tom serii kryminalnej Krystyny Mirek , znanej mi dotąd z książek obyczajowych, przeczytałam szybko i z zainteresowaniem.
Niewielka podkrakowska miejscowość Borki skrywa wiele tajemnic. Mieszkańcy doskonale się znają i pamiętają Majkę, która będąc dzieckiem była świadkiem zbrodni . Czy dziewczyna, obecnie policjantka, przypomni sobie wydarzenia sprzed lat? Kto ma powód by jej przeszkadzać w prowadzeniu dochodzenia?
Autorka pozostawia bez odpowiedzi wiele pytań Jestem bardzo ciekawa czy Majka odkryje ( na pewno tak) tajemnicę śmierci swojego ojca policjanta?
Dwa tomy przede mną :)

Rany się goją, ale blizny pozostają...

"Blizny przeszłości" Krystyny Mirek to pierwszy tom cyklu z wątkiem kryminalnym. Dostałam tę powieść w prezencie od wydawnictwa już jakiś czas temu i w styczniu przesłuchałam ją w audiobooku.

Dawno temu w miejscowości Borki zamordowano komendanta policji, Aleksandra Sokołowskiego. Szybko znaleziono sprawcę, który już po rozprawie popełnił samobójstwo. Piętnaście lat później do miasteczka wraca córka komendanta, Maja. Tylko ona była świadkiem wydarzeń, podczas których zabito jej ojca. Na miasteczko spada strach i niektóre z mieszkających tam osób już nie czuje się bezpiecznie.

Dla mnie ta książka jest przede wszystkim powieścią obyczajową z małym wątkiem kryminalnym. Brakuje napięcia w fabule i co idzie za tym, tej ciekawości co zdarzy się dalej. Mamy tutaj tajemnicę, autorka odkrywa niby jakieś karty, ale dzieje się to zbyt wolno. Mamy za to dużo rozmyślań głównej bohaterki co sprawia, że historia robi się nużąca. Niczego się w tej pierwszej części nie dowiadujemy. Co pewnie ma nas zachęcić do przeczytania dalszych tomów. Mnie niestety nie zachęciło, wręcz przeciwnie, porzucam ten cykl bez sentymentu.

W mojej ocenie słaba książka...przegadana...nie wciągająca...nie rozumiem zachwytów

Niezła, byłam pozytywnie zaskoczona tym tytułem, bo pani Krysia Mirek kojarzy mi się z zupełnie innymi klimatami,

To moje pierwsze spotkanie z twórczością K. Mirek o uważam je za udane, choć bez efektu wow! Historia ciekawa, pełna wątków, trochę drażnił mnie fakt, że wszyscy wszystko wiedzą ale to tajemnica więc czytelnik się nie dowie. Czyta się szybko, przyjemnie, sięgnęłam już po drugą część. Powiedziałabym raczej, że to obyczaj z elementami kryminału, ponieważ wątki obyczajowe wiodą tu prym, ale są ciekawe, na pewno sięgnę po inne książki autorki. Polecam na zimowe wieczory.

Ciekawa historia pelna tajemnic, Dobrze wykreowani glowni bohaterowie. Dobrze się słuchało, ale jakiegoś łal nie bylo. Całość na tyle dobra, że na pewno sięgnę po cz2.

Krystyna Mirek, z tego co zdążyłam się zorientować, pisze raczej książki obyczajowe. Ja nie czytałam żadnej z nich, jednak w moje ręce jakiś czas temu wpadła seria Blizny przeszłości i totalnie się w niej zakochałam! Te thrillery przeczytałam praktycznie jednym tchem i są to jedne z lepszych książek jakie czytałam.

Bardzo lubię historie rozgrywające się w miastach, które znam i potrafię skojarzyć miejsca, w których rozgrywa się akcja. Jednak historie osadzone w małych miasteczkach mają dla mnie jeszcze większy urok. Ten duszny, mroczny klimat, zmowy milczenia, które mocno utrudniają rozwikłanie tajemnic...
Właśnie w takiej małej miejscowości autorka umiejscowiła swoją trylogię. Do Borek, po kilkunastu latach wraca Majka Sokołowska. Jako dziecko była świadkiem zabójstwa swojego ojca, o które została oskarżona jej matka. Jednak ona wie, że było inaczej. Wie, ale nie potrafi sobie przypomnieć tego koszmarnego wieczoru... Teraz, jako dorosła kobieta i w dodatku policjantka, próbuje rozwikłać tę zagadkę. Nie jest to jednak na rękę miejscowym oficjelom. Co ukrywa śmietanka takich małych miasteczek - burmistrz, komendant policji i proboszcz?

Seria Blizny przeszłości to totalny sztos. Przeczytałam ją nadzwyczaj szybko, bo historia pochłonęła mnie już od pierwszej strony. Mrok, zagadka, nieoczywiste zachowania bohaterów, zmiany jakie w nich następują... Autorka fenomenalnie prowadziła mnie przez śledztwo, a wszystkie poboczne wątki dodawały fabule jeszcze większego smaku. Jeśli lubicie thrillery psychologiczne z nutą kryminału te książki są zdecydowanie dla Was. Gorąco polecam.

Bardzo lubię historie rozgrywające się w miastach, które...

• Przeczytane 2021
  • Audiobooki