Droga do marzeń

Wydawnictwo Lekkie
2023-08-23
2013-10-09
literatura polska

Książka która niespodziewania dała wiele radości podczas czytania, dostarczyła mnóstwa optymizmu oraz nadziei na spełnianie najskrytszych marzeń i szukaniu swojej drogi.

„Droga do marzeń” Krystyna Mirek.

Konstancja to 23 letnia dziewczyna, która wychowywała się w bogatej rodzinie. Jedynaczka, zawsze ma to, czego chce. Życie jak z bajki a do tego majętny narzeczony i grono przyjaciół.

W jednej chwili cały świat ulega zmianie. Nagła akcja policji blokuje dostęp do majątku ojca. On sam zostaje osadzony w więzieniu a mama niespodziewanie… ucieka bez słowa.

Konstancja zostaje bez domu i pieniędzy. W trudnej i zupełnie nowej sytuacji pomaga jej się odnaleźć bezdomny Rafał, który jako jedyny wyciągnął do niej rękę.

Jak dziewczyna poradzi sobie w nowych warunkach życia ?
Czy znajomość z Rafałem to szansą na coś nowego ?
Jak wyboista bywa nasza droga do marzeń ?

Kolejna książka autorki, którą przeczytałam w kilka dni. Wciągająca historia, opisana już wielokrotnie potrafi ująć i zachwycić. Dużo różnych wątków, które przeplatają się ze sobą tworząc nić powiązań.

Bohaterowie to osoby z krwi i kości, muszą zmierzyć się z ekstremalnymi sytuacjami. Pokazują nam jak ważne jest nigdy się nie poddawać ale i czasem dać szansę czemuś zupełnie abstrakcyjnemu.

Mamy romans, mamy delikatny aspekt kryminalny. Mamy rodzinne tajemnice i dużo codzienności, która uczy nas, że to co dla jednych jest sufitem dla innych może być podłogą.

Dużo lekcji życia i intrygujące wyzwania. Walka o jutro i oddanie dla sprawy. Polecam serdecznie.

„Droga do marzeń” Krystyna Mirek.

Kolejna książka pani Mirek, którą pokochałam!

Kolejna książka pani Mirek, którą pokochałam!

Czy znajdą się tutaj fani twórczości Krystyny Mirek ?

Ja uwielbiam!

"Droga do marzeń" to wznowienie książki. Premiera 23.08.2023. Natomiast pierwsze wydanie książki było z 2013 roku. Przyznaję, że dopiero teraz poznałam tę niezwykle poruszającą powieść. Autorka kolejny raz skradła moje czytelnicze serce.

Poznajemy 23-letnią Konstancję Dobrowolską. Dziewczyna jest jedynaczką z bogatego domu, która prowadzi luksusowe życie, korzysta z rozrywek i ma nieograniczony dostęp do konta swojego ojca biznesmena. Pewnego dnia dziewczyna traci wszystko. Ojciec Konstancji został aresztowany, matka Konstancji znika bez śladu, konta bankowe jej ojca zostały zablokowane i wszyscy odwracają się od niej. Narzeczony i jej przyjaciele nie mają ochoty pomóc jej w trudnej sytuacji. Konstancja zostaje bez pieniędzy i dachu nad głową. Przerażona dziewczyna musi radzić sobie sama i zmierzyć się z brutalną rzeczywistością. Wkrótce odkrywa, że całe życie żyła w kłamstwie.
Jak Konstancja poradzi sobie w dramatycznej sytuacji?
Jakie tajemnice rodzinne odkryje?
I jaką rolę odegra w jej życiu poznany na dworcu bezdomny Rafał?

"Droga do marzeń" to historia bardzo życiowa i pokazująca, że los jest przewrotny. Bardzo wciągająca fabuła, od której nie mogłam oderwać się ani przez chwilę. Przewracałam kartkę za kartką, by przekonać się jak poradzi sobie rozpuszczona dziewczyna. Podobała mi się jej przemiana i determinacja w podejmowaniu trudnych decyzji, aby spełnić swoje marzenia. Dziewczyna zakasała rękawy i ciężką pracą pokazała, że aby coś mieć trzeba brnąć do przodu, bo siedzenie na czterech literach i czekanie na cud nic nie da. Trzeba wykonać pierwszy krok, by zrealizować swoje marzenia. To także historia o rodzinie , która była budowana na kłamstwie, sekretach z przeszłości, relacjach rodzinnych, oszustwie sprzed lat. Autorka tą historią pokazuje nam, że nigdy nie zbudujemy swojego szczęścia na cudzej krzywdzie. Prędzej, czy później kłamstwo wyjdzie na jaw, a my poniesiemy konsekwencje swoich czynów.

Jeśli lubicie rozwiązywać tajemnice z przeszłości i odkrywać sekrety rodzinne to koniecznie tę książkę.

Czeka na Was mnóstwo emocji, wzruszeń i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Książka zmusza do refleksji i motywuje do działania. Nie będziecie nudzić się.
Jestem zachwycona i w pełni usatysfakcjonowana tą lekturą.
Autorka ma lekkie pióro i przyjemny styl.
Książkę przeczytałam jednym tchem. Z niecierpliwością czekam na kolejne powieści autorki.

Gorąco polecam!

Czy znajdą się tutaj fani twórczości Krystyny Mirek ?

Ja uwielbiam!

Poznajemy 23-letnią Konstancję Dobrowolską. Dziewczyna jest...

"Droga do marzeń" Krystyny Mirek to historia Konstancji. Bogatej dziewczyny z dobrego domu, której jedynymi obowiązkami była rozrywka i korzystanie ze złotej karty tatusia. Gdy jednego dnia traci wszystko i spędza noc na dworcu wszystko się zmienia. Jest sama, bez pieniędzy,planów i przyszłości.
Początkowo Konstancja budziła moją niechęć. Nie lubię osób, których jedynym planem na życie jest wydawanie pieniędzy tatusia. Jednak później, gdy została sama, a wszyscy się od niej odwrócili jej zachowanie zaczęło się zmieniać. Z pustej paniusi staję się kobietą.  Ale czy to wystarczy by przetrwać samemu w wielkim mieście? Czy uda jej się odbić od dna ?

"Droga do marzeń" to pouczająca historia o życiu. O marzeniach, które dodają w życiu sens. O prawdziwiej przyjaźni i miłości. O ciągłej walce i pracowitości. Ciężką pracą i wytrwałością można osiągnąć wiele. Świetnie się czyta, a dodatkowa tajemnica sprzed lat dodaje tej historii tego czegoś.

Początkowo Konstancja budziła moją niechęć. Nie lubię osób, których jedynym...

Podobają mi się takie żółte energetyczne okładki 💛 a w połączeniu z treścią, która podnosi na duchu to już zupełnie 🙂

Ja mogę takie historie jeść łyżkami:

🟡 rodzinne tajemnice

🟡 upadek na dno

🟡 przewartościowanie swojego życia

🟡 słuszność powiedzenia, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie

🟡 odrobinę romantyzmu

🟡 dobrą kuchnię

🟡 spełnienie marzeń

Wydawnictwo Lekkie robi dobrą robotę dając kolejne życie powieścią pani Krystyny. Bo to są historie cały czas aktualne. Życiowe. Gdzie słodkie miesza się z gorzkim, gdzie łzy szczęścia zastępują te wylane z żalu i bezsilności.

Konstancja w jednej chwili traci wszystko, pieniądze, dom, rodzinę i ląduje na dworcu. Gdyby nie pomoc Rafała, który od roku próbuje żyć w Warszawie mogło się to skończyć dla dziewczyny nieciekawie. Zamiana kawioru na pasztet i bułkę była bolesna. Ale jeśli życie chce nas czegoś nauczyć zawsze zastosuje najbardziej bolesną metodę.

Nie napiszę Wam nic odkrywczego, przez książki pani Krystyny po prostu się płynie. Czytasz i nie możesz się oderwać, wchodzisz cała w tę historię.

Brawo za zakończenie, które osłodziło całość które wyprostowało wszystkie zawiłości. I wzbudziło szeroki uśmiech. Może autorka pokusiłby się o jakąś komedie obyczajową myślę, że to byłby hit!

Gorąco polecam!

🟡 słuszność powiedzenia, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie

🟡 odrobinę romantyzmu

🟡 dobrą kuchnię

🟡 spełnienie...

Konstancja nie ma problemów, pieniądze płyną wartkim nurtem wprost z konta tatusia, pracy mieć nie musi jej równie zamożni znajomi zapewniają rozrywkę a przystojny narzeczony spełnia warunki wyznaczone przez najwyższe standardy. Życie bywa jednak przewrotne, z dnia na dzień bogata dziewczyna zostaje bez niczego, nie ma domu, pieniędzy ani "przyjaciół", który zmyli się równie szybko jak pojawiły się kłopoty. Jak rozpuszczona księżniczka przetrwa w wielkim mieście i kto jej pomoże?

Czy opowieści Krystyny Mirek są mało realne ? Być może. Czy je lubię? Oczywiście!

Naprawdę rzadko kiedy książki napełniają mnie taką dobrą energią jak te autorki. Ma coś w piórze Krystyna Mirek, że chociaż doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że jej powieściom bliżej do bajki niż reportażu (😁) to czuje te lektury całym sercem i tak mi poprawiają humor, że trudno na to znaleźć metaforę. Czy połykam te książki na raz? A i owszem! Czy doskonale się bawię podczas lektury? Tak!
Nie każda książka musi odmienić życie, nie każda nawet powinna. Książki Krystyny Mirek napełniają tak dobrą, fajną energią, że moglibyśmy je łykać jak witaminy. Kojarzycie ten moment kiedy wystawiacie twarz do słońca i czujecie to ciepełko? Takie są te książki. Lekkie i przyjemne.

"Szczę­ście sprzy­ja przy­go­to­wa­nym. Mu­sisz sama stwo­rzyć mu wa­run­ki do roz­woju."
Zapadający zmierzch delikatnie otula zziębniętą i przerażoną dziewczynę. Konstancja, spoglądając na mijających ją przechodniów, czuje się niewidzialna. Jeszcze wczoraj miała wszystko, o czym tylko mogła zamarzyć. Bogactwo ojca chroniło ją przed bezwzględnością świata. Teraz pozostawiona bez środków do życia, poznaje smak przeciwności losu i trudności dnia codziennego. Czy znajdzie w sobie siłę, by rozpocząć nowy rozdział?
Życie niejednokrotnie potrafi nas zaskoczyć. W ciągu jednej godziny, czasem nawet w krótkiej niepozornej chwili, może się wiele wydarzyć. Nawet gdy jesteśmy spokojni, bo przecież wydaje nam się, że mamy wszystko pod kontrolą. Często zapominamy, że to czego doświadczamy ma swoją wartość, a przede wszystkim przyczynę.
Za każdym razem, gdy sięgam po powieści Autorki, wiem, że mogę spodziewać się całej gamy emocji. Z niebywałą lekkością tworzy historie życiowe i pełne ciepła, gdzie uśmiech przeplata się ze łzami, a szczęście jest ulotne niczym pyłki dmuchawca. Każda historia, która wychodzi spod jej pióra daje nam cenne lekcje, z których możemy czerpać pełnymi garściami. Wlewa w nas nadzieję w ludzi oraz, daje wiarę, że nie ma sytuacji bez wyjścia.
To wspaniała i poruszająca opowieść o poszukiwaniu siebie i własnej ścieżki. Uczy nas, by doceniać to, co mamy, bo często nie zwracamy uwagi, że to co naprawdę ważne, znajduje się na wyciągnięcie ręki. Porusza także wiele ważnych tematów i skłania do refleksji.
Kolejny raz poruszyła najwrażliwsze struny mojej duszy. 10/10

Kolejna książka #krystynamirek już za mną. Naprawdę polubiłam autorkę. Jest słodko i to bardzo ale też romantycznie. U autorki wszystko jest możliwie. Zawsze spotkasz swojego księcia a każdy problem rozwiążesz bardzo szybko. Wystarczy chcieć.

Muszę przyznać, że było bajkowo, a ja uroniłam w pewnym momencie łezkę. Nie spodziewałam się po takiej książce. Z drugiej strony były momenty trzymające w napięciu, wręcz smutne.

Konstancja, pochodząca z bogatego domu, niedoświadczona życiowo a wręcz nieporadna, wychowana do życia w spokoju, a w sumie po to żeby leżeć i pachnieć. Pewnego dnia zostaje z niczym. Bez dachu nad głową, pieniędzy, kart, samochodu. Dostaje od życia to co najgorsze, a w konsekwencji chyba to co najlepsze. 🤣
Losy Konstancji są smutne, zagmatwane a zarazem wciągające. Historia jak z bajki 😘

Książka idealna na słabsze dni na pochmurne popołudnia i zimne wieczory.

Trzeba pamiętać, że każdy z nas ma swoją drogę do marzeń. Wystarczy nią podążać.

Polecam 💪💪💪

Ładna i ciepła opowieść