Top modelka

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Cykl: Top modelka (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Airhead
Moda, modelki, wybieg

Siedemnastoletnia Emerson uwielbia gry komputerowe i seriale na Discovery, za to nie zależy jej na wyglądzie ani powodzeniu. I nagle staje się zupełnie inną dziewczyną: po dziwnym wypadku budzi się w ciele sławnej supermodelki. Ale w nowym życiu „celebrytki” czeka ją na nią nie tylko flirt, blask fleszy i seksowne kreacje…

TINA1912 | 2015-03-01
Przeczytana: 01 marca 2015

Z twórczością pani Cabot zetknęłam się już wcześniej, mianowicie w książce pt.,,Porzuceni". Tamta opowieść nie zbyt przypadła mi do gustu, więc po ,,Top modelkę" sięgnęłam z uprzedzeniem. Jak się okazało zupełnie niepotrzebnie. Świetna książka opowiadająca o zwykłej dziewczynie, której na skutek wypadku przeszczepiają mózg do ciała supermodelki. Teraz Em musi się odnaleźć w świecie paparazzi, sesji zdjęciowych i rzeszy fanów.
Bardzo dobra książka, język łatwy i przyjemny i zakończenie, które powoduje natychmiastową chęć sięgnięcia po kolejne części. Polecam zwłaszcza tym, którzy chcą odpocząć od wampirów, wilkołaków, elfów innych jednorożców :)

Grafitowa_ | 2010-07-07
Na półkach: Przeczytane, 2010

Potrzebowałam odpoczynku od tych wszystkich „ambitnych” książek i sięgnęłam po „Top Modelkę”. Meg Cabot jest zdecydowanie jedną z lepszych autorek, która pisze dla nastolatek.
I na tej książce się nie zawiodłam.

Może było dziwny ten przeszczep, który zrobiono głównej bohaterce. Jednak w książkach wszystko się dzieje więc przymknęłam na to oko.
Emerson w swoim prawdziwym ciele była jak ja. Taka, która gra i nie zwraca zbyt szczególnej uwagi na swoje ciało.

Dopiero się zaczęło dziać jak się obudził w szpitalu w innym ciele. Na jej miejscu byłabym w szoku ale tak jak i ona znalazłabym dobre i złe aspekty życia gwiazdy.

Książka jest zdecydowanie na czasie. Każdą nastolatkę interesuje moda, sława, miłość. Tak w „Top Modelce” to znajdziemy.

Jeżeli chodzi o język to Meg w sposób zrozumiały przemawia do czytelników. Nie jest wielkie dzieło, ale miło się czyta.

W najbliższym czasie planuję przeczytać kolejną część i dowiedzieć się jak potoczą się dalsze losy Emerson.

Polecam...

Martha Oakiss | 2011-06-12
Na półkach: Sprzedam, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 12 czerwca 2011

"Czasami wydaje mi się, że szkoła średnia została wymyślona po to, by wystawiać nastolatki na coś w rodzaju testu sprawdzającego, czy mają dość odporności, żeby przetrwać w prawdziwym świecie,
I jestem całkiem pewna, że ja ten test oblewam."

Meg Cabot to nazwisko, które zna chyba każda dziewczyna w wieku młodzieżowym lub przynajmniej czytająca i interesująca się kiedyś taką literaturą. Wybiła ją przede wszystkim seria Pośredniczka i Pamiętnik Księżniczki, którą uwielbiałam. Jej mniej znana powieść Top Modelka doczekała się trzech części. Choć nie jest to nowość wydawnicza, to dopiero teraz miałam okazję się z nią zaznajomić. Jak wyglądało to spotkanie?
Już pierwszy rzut oka na okładkę wystarcza, by domyślić się, o czym będziemy czytać parę stron dalej. Modelka: piękna (co kto lubi), zgrabna (jak wyżej) na wybiegu, w świetle reflektorów - i wszystko jasne.
Początkowo niedbająca o urodę 17-letnia Emerson (to, to męskie imię) była zwyczajną nastolatką,...

| 2012-06-04
Przeczytana: maj 2012

Uwielbiam wszystkie książki Meg Cabot. A zaczęło się to na "Pamiętniku Księżniczki" :) bardzo podoba mi się jej styl pisania, wszystkie książki są ciekawe i łatwo się je czyta. Tak samo jest z tą książką. Jest bardzo wciągająca, trudno się od niej oderwać. Na razie przeczytałam tylko pierwszą część i mam zamiar przeczytać pozostałe. Jestem bardzo ciekawa, jak potoczą się jej dalsze losy. :)

Fleur | 2014-12-28
Na półkach: E-book, Przeczytane
Przeczytana: 27 grudnia 2014

Och, Meg Cabot...
Książki mojego dzieciństwa...
Co tylko nowa pozycja pojawiała się księgarni pędziłam po nią biegiem wydając tym samym całe miesięczne kieszonkowe.
Całą półkę na regale mam teraz zastawioną przygodami Mii, Jess, Suze i paru innych bohaterek.
Historia Emerson jednak jakoś mi umknęła. Postanowiłam więc w wolnej chwili nadrobić zaległości.

O Top Modelce można śmiało powiedzieć, że jest całkowicie w stylu Meg Cabot.
Mamy więc bohaterkę, która jest zakompleksiona, niepewna siebie, ale w głębi ducha odważna, zawzięta i gotowa walczyć o swoje przekonania nawet wbrew całemu światu. Zazwyczaj dręczy ją szkolna elita (tzw. popularni ludzie), którymi ona gardzi i z którymi nigdy w życiu nie chce mieć nic wspólnego (bo to puste i nic nie warte osoby). Nasza bohaterka zostaje całkowicie przypadkowo wplątana w wir zupełnie niezależnych od niej zdarzeń i sytuacji, które odmieniają całe jej życie, sprawiają, że staje się przebojową i pewną siebie osobą, a przy okazji odnajduje...

Irmina | 2014-07-06

Zdecydowanie najlepsza seria autorstwa Meg Cabot! :) Emerson jest znakomitą bohaterką, ale Christopher... przebija ją w każdym aspekcie!

Mara K | 2015-08-16
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane

Podobała mi się cała seria. Chyba najlepsze książki Meg Cabot jakie czytałam.

anymore | 2014-01-27
Przeczytana: 12 czerwca 2012

Super książka. Meg Cabot jest genialną pisarką, jej wszystkie książki sa genialne. Top Modelka to oryginalna historia dziewczyny, której mózg został przeszczepiony do ciała modelki. Emerson była zwyczajną dziewczyną, chłopczycą, ale pewnego dnia poszła z siostrą na otwarcie nowego centrum. Niestety jeden telebim w centrum był źle zamontowany. Obluzował się tuż na głowa siostry Em. Lecz ona postanowiła ją uratowac i odciągnąć. Niestety zleciało na nią. Aby uratowac jej życie przeszczepiono jej mózg do ciała modelki, która zmarła [lecz nikt o tym jeszcze nie wiedział]. Później musi ona funkcjonowac jako modelka Nikki.

SeaGoddess | 2012-12-24
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 24 grudnia 2012

Jak każda powieść Meg Cabot tak i ta wciągnęła mnie od początku, kolejne rozdziały czytało się szybko i przyjemnie, a humorystyczny styl był dla mnie wręcz wybawieniem po kilku dniach ponurej pogody za oknem. Przyjemnie było się rozerwać przy fantastycznych bohaterach, wykreowanych przez panią Cabot oraz niebanalnej fabule.
Em polubiłam od początku, z zapartym tchem śledziłam jej życiowe perypetie, które zmieniły się z dnia na dzień, kiedy podczas otwarcia Stark Megastore uległa strasznemu wpadkowi.
Powieść gorąco polecam każdemu, kto chciałby oderwać się od szarej rzeczywistości!

Kasia1101998 | 2016-02-18

Które dziewczyna nie chciałaby zostać sławną, piękną supermodelką? Emerson. Jednak życie potrafi zaskakiwać i Emerson przez dość nietypowy wypadek staje się modelką i to nie byle jaką. Książka naprawdę fajna i przyjemna, dzięki temu można porównać aspekty życia innych osób. Również okazuje się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Miło i szybko się czyta. Gdy będę miała czas na pewno zabiorę się za kolejne części:)