Top modelka

2008-01-01
Edyta Jaczewska
Moda modelki wybieg

Okładka książki Słodko-gorzka szesnastka Carrie Karasyov, Jill Kargman
Słodko-gorzka ... Carrie Karasyov, Ji...
Okładka książki Bale maturalne z piekła Meg Cabot, Kim Harrison, Michele Jaffe, Stephenie Meyer, Lauren Myracle
Bale maturalne... Meg Cabot, Kim Harr...
Okładka książki Reality Show Nicola Kraus, Emma McLaughlin
Reality Show Nicola Kraus, Emma ...

Nie pamiętam jak trafiłem na tę książkę, ani tym bardziej dlaczego zdecydowałem się ją przeczytać. Kiedy zapoznałem się z opisem, stwierdziłem, że będzie to jakiś badziewny odmóżczacz. Jednak okazało się, że książka jest całkiem zabawna, lekka i sama się czyta ;-)

Nie twierdzę, że jest to literatura wysokich lotów, ale w mojej ocenie wcale nie jest badziewna. Może lekko odmóżdża, ale w pozytywnym znaczeniu (jeśli można tak powiedzieć) - odpręża. Jest całkiem nieźle napisana. Język, choć prosty, jest na wyższym poziomnie niż w niejednej powieści YA/NA, które są wyżej oceniane w tym serwisie.

Pomysł na fabułę jest tak szalony i nieprawdopodobny, że aż zabawny. Zabawne są też dialogi i przemyślenia głównej bohaterki (choć tych ostatnich mogłoby być mniej). W moje ocenie Lulu jest tu najzabawniejszą postacią. Jej teksty w stylu: "Wielkiej mocy towarzyszy wielka odpowiedzialność! My kobiety nie możemy ot tak chodzić sobie po świecie i nie uważać na to, że faceci na każdym kroku się w nas zakochują" albo: "Nie wolno grać na uczuciach chłopców, bo niezależnie od tego, co się twierdzi, to mężczyźni są słabszą płcią" - po prostu mnie rozwaliły ;-)

Reasumując książka jest lekka i przyjemnie się czyta. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Zdecydowanie polecam jako lekturę dla odprężenia.

lekka, łatwa i przyjemna

lekka, łatwa i przyjemna

<3 jeju uwielbiam <3

<3 jeju uwielbiam <3

Główna bohaterka- Emerson Watts jest mózgowcem, która nie dba o wygląd i gardzi modelkami. Jednak kiedy na bohaterkę upada wielki, plazmowy telewizor jej życie całkowicie się zmienia.
Emerson budzi się w innym ciele. Okazało się, że przeszła transplantację mózgu. Co to znaczy? Nikki Howard- supermodelka umiera w tym samym czasie. Miała tętniaka, o którym sama nie wiedziała. Sprawny mózg Emerson zostaje umieszczony w ciele modelki. O operacji wie tylko parę osób,a wszyscy inni mają myśleć, że bohaterka nie żyje.

Emerson Watts do końca swojego życia będzie musiała żyć w ciele supermodelki, robić wszystko co robiła Nikki, żyć jej życiem. Chodzenie po wybiegach w bieliźnie Victoria's secret, reklamowanie różnych produktów, pozowanie do zdjęć. Z pozoru prosta rzecz, ale jak tego dokonać gdy jest się w ciele osoby, której się tak nienawidziło.

Książka jest krótka i przyjemna. Warto po nią sięgnąć szczególnie jeśli interesujemy się modą.

Które dziewczyna nie chciałaby zostać sławną, piękną supermodelką? Emerson. Jednak życie potrafi zaskakiwać i Emerson przez dość nietypowy wypadek staje się modelką i to nie byle jaką. Książka naprawdę fajna i przyjemna, dzięki temu można porównać aspekty życia innych osób. Również okazuje się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Miło i szybko się czyta. Gdy będę miała czas na pewno zabiorę się za kolejne części:)

Dość ciekawa fabuła ♥♥
Nie chciałabym być na miejscu głównej bohaterki ale i tak ciekawie się czytało ♥♥

Dość ciekawa fabuła ♥♥

Em - przeciętna nastolatka z kompleksami uczęszcza do liceum, ma zwyczajną rodzinę, wrogów oraz przyjaciół. Jest zakochana w jednym z nich (Christopherze) ale nie daje po sobie tego tego poznać.
Pewnego dnia ulega tragicznemu wypadkowi. Po kilku miesiącach budzi się w ciele super modelki - Nikki Howard, która miała wypadek w tym samym czasie. O przeszczepie mózgu wie tylko najbliższa rodzina. Dla reszty Em po prostu "umarła". Dziewczyna musi wykonywać ciężka pracę dla ogromniej korporacji "Stark Enterprises", ponieważ w przeciwnym razie jej rodziców czeka więzienie. Dziewczyna robi to, co uznaje za słuszne i pomału przyzwyczaja się do luksusowego życia. Wyprowadza się z domu, gdyż nie może zbytnio zbliżać się do rodziny i starych znajomych. Nowa Nikki wkracza w nieznany świat. Tymczasem jej wszyscy znani przyjaciele zostają poinformowani, że dziewczyna miała wypadek, co skutkowało utratą pamięci. Nic jednak nie wiedzą o przeszczepie. Em szybko się uczy jednak najbliżsi przyjaciele modelki coś podejrzewają. Samej nie jest jej łatwo przezwyciężyć stare nawyki a do tego jeszcze spadają jej na głowę problemy Nikki.

Prosta aczkolwiek wesoła, w sam raz na poprawę nastroju :)

Prosta aczkolwiek wesoła, w sam raz na poprawę nastroju :)

Od czasu do czasu sięgam po jakieś książki typowo dla nastolatek. Zaskoczyła mnie ta książka i wciągnęła. Zamiana ciał i mózgów... raczej nie czytałam wcześniej podobnej historii. Książka pisana przyjemnym językiem, momentami śmieszna, miło się ją czyta.

Oryginalna i wciągająca. Polecam

Oryginalna i wciągająca. Polecam

• Młodzieżowe
  • Meg Cabot
  • 2011

Dodaj cytat z książki Top modelka