Peruwiańska żona została zdradzona

Okładka książki Peruwiańska żona została zdradzona Mia Słowik
Okładka książki Peruwiańska żona została zdradzona
Mia Słowik Wydawnictwo: Annapurna Seria: Peruwiańska żona rozrywka
rozrywka
Peruwiańska żona
Peruwiańska żona została zdradzona
Annapurna
2021-05-17
2021-02-11
9788361968474
komedia rozrywka biografia autobiografia związki międzykulturowe Latynosi Ameryka Południowa romans zdrada małżeństwo żona miłość literatura faktu ebook Peru

Autorka nie odkryła nic nowego w tematyce miłości, namiętności, zdrady...to wszystko już było.
Historia trochę egzotycznej pary , międzykulturowego związku z lekkim poczuciem humoru i dystansem. Mimo niełatwego tematu czyta się lekko i przyjemnie. Warto przeczytać.

„Peruwiańska żona została zdradzona” opisuje dalsze losy bohaterki „Jak zostałam peruwiańską żoną”. Jest to druga część opowieści autorki o swoich relacjach z peruwiańskim artystą. Najlepiej rozpocząć czytanie od pierwszej części, ale jeżeli są trudności z dotarciem do „Jak zostałam peruwiańską żoną” można przeczytać tylko tą. W trakcie czytania można się co nieco dowiedzieć o wcześniejszych perypetiach bohaterki i okoliczności w których poznała tego Peruwiańczyka. Ja wcześniej przeczytałam poprzednią nim sięgnęłam po tą. Autorką , narratorką i bohaterką obu części jest Mia Słowik. Jest to powieść autobiograficzna o jej związku z dużo starszym artystą z Peru. Fabuła jest ciekawa, ukazane zostały różnice kulturowe i zupełnie inne spojrzenie na wiele spraw. Już tytuł zdradza treść. Jest to historia pełna napięć i emocji, mimo trudnego tematu zdrady małżeńskiej jest opisana z dużą dozą sarkazmu i humoru. Trudno w niektórych momentach nie uśmiechnąć się czy wprost nie roześmiać. Styl autorki jest lekki, czyta się szybko, wystarczy jeden dłuższy wieczór. Warto przeczytać i poznać zwyczaje osób z odległego kraju i poznać jakie trudności można napotkać będąc w związku z osobą o zupełnie innym podejściu do życia. Tym bardziej, że Arti jest dość specyficzny, ma rozbudzone ego. Potrafi doskonale manipulować innymi osobami, oszukiwać i wykorzystywać ich dla swoich celów. Ciągle narzeka na swój los, trudności z nauczeniem się jężyka polskiego i podjęciem normalnej pracy. Bohaterka trochę denerwująca i mało stabilna, ciągle zmienia swój stosunek do męża po odkryciu jego zdrady. Trudno mi ją osądzać, ale aż trudno uwierzyć, że mogła tak szybko mu przebaczyć, mówić mu, że go kocha i nadal uprawiać z nim seks.Ciekawa jestem jak potoczyły się dalsze losy tej rodziny, czekam na ciąg dalszy.
Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. od wydawnictw Annapurna

Postanowiłam napisać kilka słów o książce, która była dla mnie wyjątkowo trudna w odbiorze. Biografia Mii Słowik to historia niezwykła, a zarazem bardzo pospolita. Kobieta wyruszyła na wyprawę po Ameryce Południowej, gdzie spotkała swojego przyszłego męża – ta historia została opisana w książce „Jak zostałam peruwiańską żoną”. Małżeństwo to trudno nazwać udanym, a tego jak się ono ułożyło dowiemy się właśnie z publikacji o wiele zdradzającym tytule „Peruwiańska żona została zdradzona”.

Zacznę od tego, dlaczego była ona dla mnie taka ciężka. Nie chodzi to o styl, bo przyznać muszę, że czyta się ją sprawnie. Chodzi o Pana Męża. Trudno mi obcować z osobnikiem, który sam niczego nie zbudował, a na każdym kroku wymaga i stroi fochy. Szumnie nazywa się artystą, a ja nie wyczuwam u niego ani grama artystycznej wrażliwości – umówmy się to, że ktoś potrafi rysować nie czyni z niego Matejki. Jest to człowiek, u którego nie dostrzegam nawet cienia honoru, za to dźwiga garb prymitywnych kłamstw. A najgorsze jest to, że nie można tych irytujący cech skryć pod pretekstem literackiej kreacji, bo jest to postać prawdziwa.

Już pisząc recenzję książki „Jak zostałam peruwiańską żoną” sygnalizowałam, że jest to opowieść smutna, a dla mnie wręcz przygnębiająca. Podobnie jest w przypadku dalszej części losów Mii Słowik. Muszę przyznać, że jest to opowieść bardzo prawdziwa. Myślę, że wiele kobiet, które są nieszczęśliwe w związkach zobaczy w niej siebie. Hollwoodzkie produkcje kreują obraz kobiety, która przygotowuje zabawną, inteligentną intrygę, żeby zemścić się na partnerze. Zastanawiam się, ile z nas byłoby do tego zdolnych. Czy nie jest tak, że większość pań miota się między tymi lepszymi i gorszymi dniami, walczy z dylematami co będzie lepsze dla dzieci, albo boi się rozstać z obawy przed samotnością?

Ponieważ wspomniałam, że Mia Słowik napisała dwie książki, pewnie część z was zastanawia się, w jakiej kolejności je czytać. Teoretycznie jest to obojętne. Każda z nich ma inny charakter. Jedna jest połączeniem powieści podróżniczo obyczajowej i opisuje perypetie autorki w podrózy i różnice kulturowe, druga jest książką typowo obyczajową, prezentującą portret zdradzanej kobiety. Ja jednak rekomenduję zacząć od „Jak zostałam peruwiańską żoną”. Pozwoli to czytelnikowi poznać tę historię w całości. W „Peruwiańska żona została zdradzona” tło jest przedstawione bardzo oszczędnie – właściwie autorka ogranicza się do wspomnienia, że była w Peru i znalazła tam męża. Czytelnikom może się wydawać, że za mało zagłębili się w relację bohaterów, które zostały szczegółowo opisane w pierwszej części.

Zauważyłam, że to co przeżyła Mia Słowik dało jej siłę. Widzę inną kobietę niż ta, która jechała do Ameryki Południowej szukać szczęścia. Być może nie przygotowała specjalnie błyskotliwej intrygi, żeby pogrążyć męża, ale zdobyła się na kroki, których tamta kobieta by nie wykonała. Przypuszczam, że napisanie tych książek było jednym z nich. A jak oceniam to, co wyszło spod pióra autorki? Smutne, ale prawdziwe. W szczególności polecam kobietom, które szukają bratniej duszy, koleżanki bo czują się samotne i nieszczęśliwe w związku.

Powiem szczerze, że nie byłam przekonana do sięgnięcia po tę lekturę. Odstraszała mnie okładka- ale jak się okazało, to jedyna najsłabsza strona tej książki.

Książka zaczyna się dość specyficznie. Od razu trafiamy w centrum wydarzeń, o których nie mamy zielonego pojęcia, jeśli nie czytaliśmy pierwszej części serii. Nie stanowi to jednak problemu, gdyż strona za stroną poznajemy wcześniejsze perypetie tej międzynarodowej pary. Mia poznała Artiego podczas podróży po Ameryce Południowej. Jego sposób życia nie rokował najlepiej. Nie był dobrym materiałem ani na męża, ani na ojca. Jako artysta uliczny nie był w stanie zapewnić jej stabilizacji i bezpieczeństwa finansowego. A jednak... Wbrew zdrowemu rozsądkowi, znacznej różnicy wieku i braku jakichkolwiek uczuć do Peruwiańczyka, wdała się w niezobowiązujący romans, czego efektem była nieplanowana ciąża.
Po powrocie do Polski mieszkali u jej rodziców. To ona utrzymywała rodzinę i znosiła zachowanie męża- jego ciągłe wymówki, artystyczny tryb życia i żerowanie na niej. Jednego się nie przewidziała. Nie spodziewała się, że pokocha tego człowieka, który wcale na jej miłość nie zasługiwał. Uświadomiła to sobie w obliczu faktu, przed którym nikt z nas nie chciałby stanąć. Nicholas Sparks napisał w jednej ze swoich powieści, że "Kobieta wie, kiedy mężczyzna patrzy jej w oczy i widzi kogoś innego." Mia również wiedziała. Czuła, że mąż ją zdradza...
Więcej na blogu: https://niewybredne-recenzje.blogspot.com/2021/06/41-peruwianska-zona-zostaa-zdradzona.html

Muszę Wam powiedzieć, że książkę czyta się zupełnie inaczej niż pierwszą część i słyszałam, że nie wymagana jest znajomość pierwszej, by czytać drugą i się nie pogubić. Nie zgadzam się z tym zupełnie. Książkę należy przeczytać jako drugą w kolejności. Inaczej nie będzie Was tak ciekawić, jak ciekawiła mnie, ponieważ znam początek tej historii. Druga sprawa, to moje zaskoczenie odnośnie wyglądu książki. Pierwsza część ma skrzydełka, wydana jest na białym papierze, ma zdjęcia wydrukowane na papierze fotograficznym, a przede wszystkim jest rodzajem przewodnika, połączonego z historią życia autorki i głównej bohaterki książki. W przypadku tej książki mamy szary papier, okładkę w innym stylu, choć ta kukła jest idealnie przedstawiona i ma znaczenie symboliczne, ale o tym dowiecie się z książki. Nie zdradzę jednak co symbolizuje.

Ta książka opowiada przede wszystkim o miłości ( choć to takie dziwne słowo w przypadku Mi i Artiego) wielokulturowej. I tym, że biała kobieta z cywilizowanego kraju umie odnaleźć się w trudnych warunkach, jakie panują w podróży po Ameryce Południowej. Ale mężczyzna, który mieszkał tam całe życie, prowadził dość frywolny i luźny styl życia, zderza się nagle z Polską rzeczywistością i wierzcie mi, że to zderzenie jest bardzo bolesne. Najgorsze jest to, że Arti nie chce się zmienić. Knuje, oszukuje i wydaje mu się, że wszyscy do około nie widzą tego. A co najgorsze, żyje w przeświadczeniu, że każdy jego występek ujdzie mu na sucho.

Nie rozumiem takich kobiet jak Mia i nigdy nie zrozumiem. Denerwuje mnie to, że pozwala sobie na takie traktowanie. Ten chłop to nierób i jawnie ją wykorzystuje. To nie tak, że ma dwie lewe ręce, nie umie nauczyć się języka, czy normalnie pracować. Jemu się nie chce. Bo po co się starać, kiedy można żyć swoim życiem, bawić się swoją pasją, a żona da jeść, zajmie się dzieckiem, na głowę nie pada i biedy się nie klepie.

Książka napisana jest z ogromną dawką humoru, ale i czasami nóż się w kieszeni otwiera. Wiele razy miałam ochotę walnąć Mię w głowę, by oprzytomniała, a Artiego wywalić na zbity pysk. Jak widać na załączonym obrazku, miłość bywa ślepa, a w tym przypadku ślepota jest nieuleczalna. Chociaż cały czas mam wątpliwości, czy miłość, to nie za duże słowo, na to co połączyło tych dwoje.

Jeśli jesteście ciekawi, czy Mia oprzytomniała, a Arti się ogarnął, to koniecznie przeczytajcie drugą część " Peruwiańskiej żony". Gwarantuję Wam, że nie będziecie się nudzić. Ale dramatów tam również nie zabraknie i musicie się z tym liczyć. Ale z drugiej strony, czy ktoś z Was widział związek idealny?

Mia Słowik popełniła drugą, autobiograficzną książkę, w której tym razem opisała życiowe zawirowania z latynoskim mężem w roli głównej jako powodem wszelkich kłopotów i niepowodzeń.
Peruwiańska żona została zdradzona (Warszawa 2021) jest doskonałą antyreklamą związków międzykulturowych, szczególnie z niedojrzałym emocjonalnie starszym mężczyzną , cierpiącym na przerost własnego Ego, notorycznie oszukującym żonę, zdradzającym ją na każdym kroku i w każdy możliwy sposób. Różnice światopoglądowe, wynikające nie tylko z różnicy wieku czy odmiennych oczekiwań Mii i Artiego wobec związku, siebie nawzajem, ale także poglądów związanych z dzieleniem się obowiązkami domowymi czy finansowymi stanowią poważną barierę dla obojga.
Sfrustrowana Mia próbuje utrzymać związek ze względu na synka, natomiast Arti wykazuje się egoizmem, bezczelnością, skąpstwem i wyjątkowym brakiem odpowiedzialności za rodzinę, którą zdecydował się stworzyć w Polsce z Mią. Liczne zdrady, których Latynos nawet nie próbuje ukrywać, tylko utwierdzają Mię w przekonaniu, że popełniła życiowy błąd.

Opowieść Mii jest doskonałą przestrogą dla kobiet, które poszukują wrażeń i egzotycznych, romantycznych kochanków. Z jednej strony wyraża wiele negatywnych emocji, wyzwala je także w czytelniku, z drugiej natomiast pokazuje pewien dystans Mii do samej siebie, samoświadomość, że przecież to ona dokonała wyboru partnera, a rozwód czy separacja to droga zbyt prosta i nie koniecznie zgodna z przekonaniami kobiety.
Książkę czyta się szybko, choć nie polecam jej jako przyjemnej lektury do poduszki.

Dziękuję Wydawnictwu Annapurna za egzemplarz i Dominice Smoleń za współpracę.

,,Peruwiańska żona została zdradzona" Mia Słowik
⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10⭐
71/2021
Jak zdradzają Latynosi? Po sześciu latach związku Mii wreszcie udało zakochać się w mężu, dwadzieścia lat od niej starszym peruwiańskim ulicznym artyście, z którym do tej pory, jak sądziła była jedynie z poczucia obowiązku i miłości do dziecka. Jak to zwykle w życiu Mii, i tym razem los nie oszczędził jej ironii, a nowo odkryte uczucie wcale nie uczyniło kwestii jej związku łatwiejszym ani szczęśliwszym. Budzi się ono bowiem w momencie ohydnej zdrady partnera z dziewiętnastoletnią modelką. Niestety po pierwszym szoku i załamaniu wychodzi na jaw, że niewierność partnera to nie tylko incydentalny przypadek czy pojedynczy romans. Chorobliwie zazdrosny mąż, który do tej pory próbował trzymać ją pod kluczem, okazuje się uzależnionym od przygód na boku kobieciarzem i bezgranicznym kłamcą. Czy tym razem ich międzykulturowy międzypokoleniowy związek po przejściach ma przyszłość? Jak na ironię największą powiernicą trosk Mii paradoksalnie jest jej przyjaciółka, która notorycznie sypia z cudzymi mężami.
Peruwiańska żona została zdradzona to druga po podróżniczo-obyczajowej Jak zostałam peruwiańską żoną książka z humorystycznej serii o peruwiańskiej żonie Mii Słowik. Tym razem akcja całkowicie toczy się na terenie Polski, choć przedstawia wiele międzykulturowych aspektów, dotyczących zwłaszcza spraw damsko-męskich. Mętlik sprzecznych emocji zdradzonej kobiety opisany w wyjątkowo zabawny sposób.
Mia wraca ze swoim mężem do Polski. Po sześciu latach Mia zaczyna czuć, a raczej zauważać, że po tak długim czasie jej miłość do męża zaczyna się ujawniać i przestaje żyć ze świadomością bycia z mężem z obowiązku i dla dobra dziecka. I chodź, każdy pomyśli, że to wspaniała wiadomość to niestety, ale nie dla głównej bohaterki, bo każde nowe decyzje już nie będą mogły być podjęte bez angażowania uczuć. Pewnego dnia Mia przyłapuje na zdradzie męża Latynosa z młodą modelką, a co gorsza okazuje się, że nie jest to jednorazowy wybryk. Artysta uliczny zdradza ją notorycznie...
Książka jest drugą częścią autobiografii, lecz można czytać ją bez znajomości poprzedniej części. Lekkość pióra, humorystyczne wstawki i ogromna otwartość są głównym atutem książki. Czytając ją, miałam wrażenie, że czytam list, w którym dobra koleżanka opowiada mi historię swojego życia, to jak się czuła i przeżywałam to wszystko z nią. To, z jakim dystansem podchodzi do wszystkiego autorka, jest nie standardowe, inne i ,,Świerze" ponieważ pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Bardzo szczera, osobista autobiografia, która jest świetna jako lekka lektura. Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką i na pewno nie ostatnie!

,,Peruwiańska żona została zdradzona" Mia Słowik
⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10⭐
71/2021

🌷Recenzja🌷
Tytuł: Peruwiańska żona została zdradzona
Autor: @mia_slowik
Wydawnictwo: Annapurna
Peruwiańska żona została zdradzona to książka oparta na faktach i własnych doświadczeniach, jest kontynuacją Peruwiańskiej żony. Opowiada historię Mii, która jest w związku małżeńskim z Artim- dwudziestoletnim starszym peruwiańskim artyście. Mają razem dziecko- Antka, dla którego właśnie kobieta zgodziła się na małżeństwo. Po 6 latach kobieta odkrywa, że zaczyna czuć coś więcej niż tylko poczucie obowiązku wobec męża. Jednak los bywa przewrotny, właśnie wtedy wychodzą na jaw tajemnice i mroczne sekrety Artiego. Czy ten związek ma szanse?
Lektura Peruwiańskiej żony bardzo mnie wciągnęła, styl autorki jest przyjemny i bardzo emocjonalny, w końcu opisuje ona własne życie oraz traumatyczne, wręcz doświadczenia. Temat poruszany w lekturze nie jest łatwy, bo dotyczy zdrady. Jednak wiele kobiet może się z Mią utożsamiać, bo według mnie to nie tylko kwestia pochodzenia Artiego. Tylko fakt jego charakteru, a jest wiele mężczyzn podobnych do niego, którzy manipulują i okłamują swoje kobiety, myśląc, że ujdzie im to na sucho i będą mogli prowadzić podwójne życie. Podczas czytania czułam emocje bohaterki, było mi jej szkoda, to co musiała przeżywać, było naprawdę okropne. Pewnie wiele osób powiedziałoby, czemu go nie pogoniła? Taki nierób, toksyczny wyzyskiwacz, w dodatku zdradza swoją żonę i manipuluje oraz ciągle kłamie. Jednak ja w pewnym stopniu rozumiem rozterkę dziewczyny; z jednej strony toksyczny mężczyzna, z drugiej dziecko, które musi mieć ojca...  Kobieta chciała dobrze, matce zależy na dobru dziecka, myślała o tym, że brak ojca mógł się na Antku odbić w przyszłości, Jednak Mia jest silną i mądrą kobietą, znalazła sposób, aby uknuć intrygę, która pozostawi nas z uśmiechem i uczuciem zadowolenia. Podziwiam ją za to. Książka to opis doświadczeń i przeżyć Mii Słowik, jednak autorka podchodzi do życia i opisywanego tekstu z nutką humoru, ogromnym dystansem i wielką lekkością, przez co nie będziecie chcieli oderwać się od tej lektury. Polecam książkę, bo jest naprawdę warta uwagi, na pewno nie  pożałujecie.❤

🌷Recenzja🌷
Tytuł: Peruwiańska żona została zdradzona
Autor: @mia_slowik
Wydawnictwo: Annapurna

"...to, iż czegoś nie widzimy, nie sprawia, że tego nie ma."
Zapraszam na moją opinię

"...to, iż czegoś nie widzimy, nie sprawia, że tego nie ma."
Zapraszam na moją opinię

• Wygrane w konkursie/recenzenckie
  • Chcę kupić
  • Współpraca recenzencka
  • Tablica Mendelejewa ;)
  • Na faktach

Dodaj cytat z książki Peruwiańska żona została zdradzona