Devil

Okładka książki Devil Julia Brylewska
Okładka książki Devil
Julia Brylewska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Inferno (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Inferno (tom 1)
NieZwykłe
2021-07-28
2021-07-28
#devil Romans Hate-Love literatura polska

Który z książkowych mężczyzn napisany przez Julię Brylewską jest waszym ulubionym?
Wracając do Filadelfii, Hailey ma prosty plan. Zamierza spędzić czas z bliskimi, znaleźć pracę i wynająć mieszkanie w centrum. Los oferuje jej jednak całkiem inny scenariusz. Okazuje się, że brat Hailey – zadłużył firmę na pół miliona dolarów. Zdesperowany zwraca się o pomoc do Victora Sharmana, jednak mężczyzna stawia warunek. Spłaci jego dług, jeżeli Hailey zgodzi się z nim zamieszkać .Aby uratować rodzinny biznes, dziewczyna będzie zmuszona stanąć twarzą w twarz z człowiekiem, który w Filadelfii nosi miano samego Diabła.
Do przeczytania Devil długo namawiały mnie przyjaciółki i w końcu im się udało. Po ich opiniach wiedziałam, czego mogę się spodziewać, ale na nic się nie nastawiałam, bo chciałam zacząć tę książkę z czystą kartą, bez wcześniej wyrobionej opinii. I niestety dla mnie nie była to najlepsza historia. Od samego początku ta historia była mi całkowicie obojętna i nie wzbudziła we mnie nawet namiastki jakichkolwiek emocji i dokończyłam ją tylko, dlatego że dobrze mi się ją czytało i się nie męczyłam, bo gdyby było inaczej, to pewnie porzuciłabym ją w trakcie. Główny bohater był dla mnie całkowicie nijaki, bez żadnego charakteru i totalnie go nie czułam, a jedyne, co w nim doceniałam to wszystkie jego „małe” gesty, które wykonywał w stosunku do Hailey. A już, jeśli chodzią o tę dwójkę razem, to jak dla mnie, między nimi nie było absolutnie żadnej chemii, z obcych dla siebie ludzi stali się kimś bliższymi, bez żadnych „fajerwerków”, bez żadnego przyciąganie, totalnie bez niczego. I przez to wszystko dziś już wiem, że na pewno dalej nie będę kontynuować tej trylogii, i chociaż rzadko mi się to zdarza, bo najczęściej wszystkie trylogie/serie ciągnę do końca to tym razem przerywam czytanie na pierwszym tomie. To nie była książka, która chociaż w małym stopniu by mnie zadowoliła i na ten moment jest jedną z najgorszych, jakie przeczytałam w tym roku.

Ile rzeczy można poświęcić dla miłości i jak daleko można brnąć w kłamstwach.

Ile rzeczy można poświęcić dla miłości i jak daleko można brnąć w kłamstwach.

Nic dodać nic ująć KOCHAM TĄ KSIĄŻKĘ, KOCHAM VICTORA SHARMANA!!!

Nic dodać nic ująć KOCHAM TĄ KSIĄŻKĘ, KOCHAM VICTORA SHARMANA!!!

Hailey po 5 latach nieobecności wraca do rodzinnego miasta, aby nadrobić stracony czas z rodziną. Nie spodziewa się jednak tego, że podczas jej pobytu w Nowym Jorku, jej brat sprowadził rodzinną firmę na skraj bankructwa.
Okazuje się, że jedyną osobą, która może wszystko naprawić jest ona sama, a sposób w jaki to zrobi również istnieje tylko jeden. Musi zamieszkać pod jednym dachem z Diabłem. Tylko dlaczego właśnie ona?

Recenzja:
Na samym początku miałam ogromny problem, aby wczuć się w tą historię, a wszystko przez moim zdaniem dziwnie napisaną trzecioosobową narrację. Czytanie szło mi opornie, a momentami gubiłam się i zastanawiałam kto się np. uśmiechnął. Dodanie imienia czy wskazanie płci dużo by ułatwiło czytelnikowi, gdy w rozmowie bierze kilka osób.

Na szczęście po ok. 50 stronach udało mi się wyczuć sposób pisania Julii i naprawdę świetnie bawiłam się na tej książce. Mimo słabego początku zadziwiająco szybko mi się ją czytało, gdy już się wczułam.
Podobał mi się kontrast niechlujnej Hailey i idealnego Victora, choć czasami miałam już przesyt zakładanych przez Hailey skarpetek nie do pary i ciągłego noszenia tej samej dżinsowej spódnicy.

Uwielbiam motyw aranżowanego małżeństwa, więc ta fabuła była dla mnie strzałem w dziesiątkę. Mieszkanie pod jednym dachem z piekielnie przystojnym, niebezpiecznym i zaborczym mężczyzną to dla Hailey nie lada wyzwanie.
A Victor skrywa sekrety których kompletnie się nie spodziewałam! Plot twisty zwalają z nóg!

Było kilka momentów, w których wywołała u mnie śmiech i wiele takich, które roztapiały moje serce.
Wielokrotnie powtarzałam, że książki, w których mamy motyw zakochanego po uszy i oddanego mężczyzny to jedne z moich ulubionych.

Victor jest w stanie zrobić dla Hailey naprawdę wiele i jeśli jesteście ciekawi JAK WIELE, sięgajcie po tę pozycję. Poznajcie „idealne” życie Victora Sharmana i roztrzepaną Hailey z wielkim sercem.

Nie jest najgorsze sceny erotyczne okej fabuła całkiem fajna jak na tandetny romans

Zawiodłam się. Skusił mnie opis i mnóstwo pozytywnych opinii, jednak oczekiwałam czegoś lepszego. Ksiazka jest na prawde bardzo monotonna, mam wrazenie ze ciagle i ciagle walkowane jest to samo - autorka jedzie do pracy, wraca, kloci sie z Victorem, idzie spac i tak w kolko. Bardzo mętna i monotonna, nawet nie dalam rady dobrnąć do końca.

Zaintrygowała mnie, więc sięgnęłam po kolejne tomy. Jednak we wszystkich tych książkach non stop pada śnieg lub deszcz i jest beznadziejna pogoda gdzie bohaterowie cały czas osłaniają się płaszczem lub marzną..
A rezydencja jest jak z horroru i aż dziw że bogaty człowiek nie ma centralnego ogrzewania lub zimą, bo tylko ta pogoda dominuje w książkach Julii B. Zawsze otwierają okna.
Mimo to Viktor jest fajny, Hailie trochę mnie drażniła.
Polecam

Sięgając po debiut Julii bałam się, że będzie to kolejna oklepana historia o nieziemsko pięknym i bogatym mężczyźnie, i o kobiecie, która miała to szczęście (lub pecha),by znaleźć się na jego celowniku. Książka jednak kompletnie mnie zaskoczyła, bo autorka w naprawdę ciekawy i oryginalny sposób wyjaśniła powody, przez które Victor wybrał właśnie Hailey, a nie cokolwiek lub kogokolwiek innego. Za całą tą sprawą kryje się mnóstwo emocji, które wpływają także na czytelnika. Czuć ból i smutek, odrobinę urazy do Victora, ale jednocześnie i zrozumienie, złość, bezsilność. Czuć też szczęście, zauroczenie i radość.

Bohaterowie wykreowani są w ciekawy sposób, ale mam swoje obiekcje. Hailey to uosobienie dobra, ciepła i chęci pomocy, jednak momentami odrobinę irytuje, zadając dużo pytań. Victor to z kolei mężczyzna, którego niejedna z nas pragnęłaby znaleźć u swojego boku. Szarmancki, kochający, zdobywający się na różne zaskakujące gesty, istny rycerz na białym koniu, ratujący damę z opresji. Po prostu idealny. Jednak pozory mylą i nie bez powodu nazywany jest on samym Diabłem... Ale jeśli mam być szczera, myślałam, że za tym określeniem wiąże się coś znacznie gorszego, niż przedstawia autorka, i że Victor bardziej pokaże swoje pazurki. Liczyłam na kogoś bardziej przerażającego, tymczasem ten Diabeł przez większość czasu jest potulny jak baranek.

Książka jest intrygująca, pełna uroku i czułości. Można znaleźć w niej subtelnie kiełkujące uczucie miłości i porozczulać się trochę nad relacją głównych bohaterów. Ale miłość może być też bolesna i należy pamiętać, że każde skrywane kłamstwo prędzej czy później wyjdzie na jaw i wszystko posypie się niczym domek z kart. Bo ideały nie istnieją, a to, co zasłonięte fasadą nieskazitelności, może być czymś potwornie bolesnym. Pojawiają się również delikatne sceny erotyczne, jednak mam wrażenie, że wszystkie opisane są w niemal identyczny sposób, co lekko mnie zawiodło.

Książka jest dobra i ciekawi mnie, jak w kolejnych częściach potoczą się losy Hailey i Victora.

Przebrnęłam.

Przebrnęłam.

Nie idzie się odciągnąć, dużo gorących i romantycznych scen, ale również smutnych historii. Kocham❤️

• Romans