Prawniczka

Okładka książki Prawniczka Anna Falatyn
Okładka książki Prawniczka
Anna Falatyn Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Prawniczka Camorry (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Prawniczka Camorry (tom 2)
NieZwykłe
2021-09-01
2021-09-01
Mafia Camorra Skorpion Prawniczka Camorry romans prawnicy literatura obyczajowa

Nie urzekła mnie. Już pierwsza część szła mi topornie, ale z ciekawości sięgnęłam po drugi. Trzeci już jednak sobie odpuszczę. Męczyła mnie ta nie logiczna akcja. Ta rozchwiana i po prostu głupia główna bohaterka. Ani to ciekawe, ani przyjemne do czytania. Nie mam pojęcia skąd takie wysokie oceny...

W II części cyklu dostajemy od autorki sporo informacji, pomagających zrozumieć w jaki sposób ukształtowała się psychika głównego bohatera.
Historia nabiera odrobiny tempa, coraz więcej wątków zaczyna się nam rozjaśniać. W dalszym ciągu dostajemy niezłą porcję intryg i mrocznych tajemnic, co skutkuje chęcią sięgnięcia po kolejny tom. Główna bohaterka odrobinę irytująca, ale da się przez to przebrnąć. Sięgam po kolejny tom ponieważ jeszcze wiele wątków trzeba wyjaśnić 😉

Ojj ... dobra. Nic więcej nic mniej. 6/10
Nie rozumiem zachwytu nad tą seria i jej wysokich ocen. Mnie 1 i 2 tom strasznie wymęczył. Głową bohaterkę trzepałabym tak aby faktycznie zasłużyła sobie na inteligencje potrzebna dla prawnika. Miałam wrażenie że pustak niesamowity. Później się rozwinęło ale nie za wiele.
Faktem jest jednak, że książka dopracowana w najdrobniejszych szczegółach.

Ojj ... dobra. Nic więcej nic mniej. 6/10
Faktem jest jednak, że książka dopracowana w...

⚖️"Życie to cięż­ka do roz­gry­zie­nia gra. Nigdy nie wiesz, kto jest twoim prze­ciw­ni­kiem ani jaki wy­ko­na ruch".
Osadzona w brutalnej, niebezpiecznej, mafijnej rzeczywistości, nasączona mnóstwem tajemnic oraz fenomenalnie poprowadzonymi intrygami. Snuta dynamicznie, wciągająca, trzymająca w napięciu do ostatniej strony, obfitująca w nieprzewidywalne zwroty akcji. Przyprawiająca o szybsze bicie serca, doskonale przemyślana, elektryzująca, unikatowa, uzależniająca. Wypełniona inteligentnymi, błyskotliwymi, zadziornymi dialogami, fascynującymi tajemnicami, ale również intrygującymi zagadkami powieść zwracająca uwagę na to, jak mocno przeszłość oddziałuję na naszą teraźniejszość. Naszpikowana złożoną mozaiką wrażeń, naznaczona bólem, cierpieniem, radością, nienawiścią, kłamstwami i żądzą zemsty lektura o walce ze swoimi lękami oraz słabościami. Ubarwiona malowniczymi opisami Neapolu historia pokazująca, jak długo budowane zaufanie względem drugiej osoby można stracić zaledwie w ułamku sekundy.
“Prawniczka” to moim zdaniem rewelacyjna kontynuacja losów Elisabeth oraz Jamesa. Anna Falatyn po raz kolejny zwodziła i manipulowała mną od dosłownie samego początku lektury. Nie ukrywam, że zazdroszczę autorce zarówno rozległej wiedzy na temat mafijnego świat, jak i jej niezwykłego pisarskiego talentu. W drugiej części cyklu “Prawniczka Camorry” nic nie działo się bez przyczyny. Każdy aspekt tej historii został odpowiednio dopieszczony, dopracowany, doszlifowany niczym diament, a każdy jej rozdział, akapit, zdanie naładowano potężnym ładunkiem emocjonalnym. Przeżywałam to dzieło całą sobą, a jedyny minus jakiego się tutaj dopatrzyłam to ta nieszczęsna narracja trzecioosobowa, która niezmiennie od lat kompletnie mi nie leży. “Prawniczka” podobnie zresztą jak “Skorpion” to tekst wymagający skupienia oraz całkowitej koncentracji. Zdradzę Wam, iż podczas jego śledzenia robiłam sobie dokładne notatki, aby żaden jego element mi nie umknął. W pierwszej części pisarka wprowadziła nas do rzeczywistości Camorry, skupiła się w głównej mierze właśnie na mafijnym światku, natomiast tutaj pierwsze skrzypce niewątpliwie zagrali wybuchowi, wyraziści, charyzmatyczni, jedyni w swoim rodzaju główni bohaterowie.
Elisabeth Davis i James Moretti zostali wykreowani w mistrzowski, autentyczny, realistyczny sposób. Ona była odważna, uparta, zadziorna, inteligentna, pewna siebie. Charakteryzował ją cięty język, a także wytrwałe dążenie do obranego przez siebie celu. Szybko potrafiła przejść od bezbronnej, wystraszonej niewiasty do twardej, bezkompromisowej pani mecenas. On natomiast jawił mi się jako wyrachowany, zimny, ale też dowcipny facet o złożonej psychologicznie osobowości. W ogóle James to taka ciekawa, uzależniająca, unikatowa, rzadko spotykana w literaturze postać. Mężczyzna z pozoru posiadał wszystko, o czym inni mogli tylko pomarzyć, a jednak wewnętrznie cierpiał z powodu odrzucenia, uzależnień, niestabilnych relacji, które zresztą sam inicjował, przerażały go również jego niekontrolowane napady agresji. Nikt nie dostrzegał, że w morzu alkoholu i kobiet topił swoje demony uparcie wypływające na powierzchnię. Nikt nie widział, iż samotnie kroczył w blasku wprost nad stromą przepaść, z której nie było odwrotu. W tej części poznajemy lepiej jego przeszłość, ciekawostki z dzieciństwa oraz szczegóły dotyczące jego kontaktów z rodzicami czy rówieśnikami.
Anna Falatyn wzorowo zbudowała napięcie pomiędzy protagonistami. Ich uczucie rozwijało się powoli. Niespiesznie zbliżali się do siebie, wspólnie przesuwali kolejne granice, małymi kroczkami poznawali nie tylko swoje ciała, ale także dusze, aczkolwiek nie dało się ukryć, że budowali swoją relację na kłamstwie. Wzajemnie wykorzystywali się do swoich własnych celów, nie byli wobec siebie szczerzy. On manipulował panną Davis, podgrzewał w niej żądzę zemsty, natomiast ona zamierzała go zniszczyć, pogrążyć zdobywając obciążające go dowody. Chciała go sprzedać, ale on też zrobił z niej swoją zabawkę. Jednakże każdy dzień, każda chwila wspólnie spędzona utwierdzała ich tylko w przekonaniu, że ich relacja to coś znacznie bardziej głębszego, trwalszego niż początkowo im się wydawało. Pomiędzy panną Davis, a Morettim nie brakowało pasji, silnej fascynacji, elektryzującej chemii, magnetycznego przyciągania, ale również ognistej namiętności. “Byli jak wodór i powietrze, których połączenie prowadzi do eksplozji”. Ich relacja była skomplikowana, pokręcona, intensywna, nietypowa, nieszablonowa oraz niebezpiecznie uzależniająca. Moretti w ostatnim czasie wywoływał u Lisy raczej uśmiech niż przerażenie czy niechęć. “James Arturo Moretti – rzeźbiony dłutem w skale skurwysyn, który w ciągu paru sekund potrafił przeistoczyć się z socjopatycznego narcyza w najlepszego przyjaciela i obrońcę. Wirtuoz nieprzewidywalności, operator emocjonalnej kolejki górskiej. Jednym zdaniem mógł wynieść pod niebiosa, a za chwilę boleśnie wbić w ziemię”. Mężczyzna plądrował jej wnętrze, wzbudzał w niej tak wiele nieznanych dotąd uczuć. Nosił w sobie jakąś uzależniającą substancję, która powoli tłoczyła się do jej krwiobiegu. “James skutecznie wypierał nieprzyjemne wydarzenia. Jego obecność i dotyk koiły. Odbudowywał ufność Lisy do relacji damsko-męskich oraz kontaktów cielesnych. Łączyła ich niewidzialna nić porozumienia, jakby znali się od urodzenia i spędzali ze sobą każdą chwilę. Jak dwie pokrewne dusze, które zagubiły się dawno temu i odnalazły po latach poszukiwań”. Dwudziestodziewięciolatka uczyła się go bardzo powoli, czytała go strona po stronie. Dostrzegła w nim coś więcej niż tylko rozrywkowego, beztroskiego playboya, z uwagi na to zapragnęła ochronić go przed światem, zaryzykować dla niego życie swoje, a także bliskich.
“Relacja z człowiekiem, którego od samego początku nienawidziła, przerodziła się w coś, czego nie była w stanie racjonalnie wytłumaczyć. Znała jego najciemniejsze strony, wiedziała o nim praktycznie wszystko, a mimo to nie była w stanie tak po prostu odejść i o nim zapomnieć. Akceptowała go z całym jego bagażem życiowym, z każdą wadą i szaleństwem, którego się dopuścił. Chciała mu pomóc, być przy nim i za żadne skarby nie pozwolić, żeby ktoś go skrzywdził. Nawet, jeżeli miałaby pójść na wojnę z całym światem”.
Za to James stawał się przy Lisie bezbronny, nagi, odarty z kamiennej powłoki. Tylko ona potrafiła jednym, drobnym, z pozoru nic nie znaczącym gestem lub słowem rozsadzić go na kawałki. Protagonista zaczął gubić się w swojej własnej grze: już kompletnie nie wiedział, czy chodziło mu o spędzanie czasu z Lisą czy raczej o powolne przejmowanie kontroli nad każdym aspektem jej życia. Ta kobieta stawała się jego kolejnym uzależnieniem, z którego tak bardzo nie chciałby się leczyć. Prawniczka pokazała mu jak powinno wyglądać życie – bez niej czuł się niczym wrak człowieka. To ona dawała mu siłę, była jego nadzieją, wsparciem, powietrzem. Jego sterem i żaglem. Dzięki niej jego skostniałe serce zaczęło pompować krew do mózgu. Lisa potrafiła go zrozumieć, stopniowo przebijała się przez jego pancerz, zaoferowała mu wsparcie. To właśnie za jej sprawą rozpoczął walkę ze swoimi lękami, demonami, słabościami. Acz w głębi duszy uważał, że nie zasługiwał na tą inną, lepszą rzeczywistość, której zasmakował dzięki niej.
“Prawniczka” to wyjątkowa powieść łącząca w sobie elementy romansu oraz kryminału, która na długo pozostanie w mojej pamięci. Anna Falatyn oddała w ręce czytelników pozbawioną schematów historię mafijną poprowadzoną w przemyślany, skomplikowany, co istotne fenomenalny sposób. Tutaj akcja nie zwalnia tempa nawet na chwilkę, a błyskotliwe, zadziorne dialogi pomiędzy bohaterami wywołują na twarzy szeroki uśmiech. “Prawniczka” to niewątpliwie tytuł, wobec którego nie można przejść obojętnie!

Ciąg dalszy intryg, tajemnic i rosnącego pożądania. Lisa i James zdają sobie sprawę, że wzajemne zaufanie ma bardzo słabe fundamenty, podszyte kolejnymi tajemnicami, strachem i mimo, że obydwoje czując wobec siebie coraz więcej, co rusz wychodzą z nich skrywane sekrety. Okazuje się, że wielki i okrutny mafiozo, ma w sercu jeszcze trochę uczuć, które odkrywa przy Lisie, a z pozoru zwykła prawniczka, wiele siły i odwagi, by wkraczać w ten okrutny świat. Kolejna część mrocznej historii, od której nie da się oderwać, rzuca się wszystko by tylko wiedzieć co będzie dalej.

II część wciągającej opowieści o włoskiej mafii , która trzęsie Neapolem. Po dramatycznych wydarzeniach ostatnich tygodni Lisa próbuje odzyskać spokój i odnaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących ją pytań. Niestety analizy dziennika ojca nie przynoszą rezultatów. Na horyzoncie pojawia się jednak kolejny, zdecydowanie poważniejszy problem.
Bliskość i trudne do ignorowania przyciąganie, jakie zaczynają rodzić się pomiędzy nią a Jamesem, z jednej strony niepokoją Lisę, z drugiej dają więcej narzędzi, za pomocą których będzie mogła wypełnić swoją piekielną misję – udowodnić, że Moretti nie jest nietykalny.
Jednak sprawy mocno się komplikują i nic nie wydaje się proste. Tym razem na szali zostaje postawione życie brata Lisy. Wybór między Lucą a Jamesem tylko na pozór jest oczywisty. Kobieta ma wrażenie, że utknęła w próżni dwóch równoległych światów. I co najgorsze, do żadnego z nich nie należy...

Bliskość i trudne do ignorowania...

Polecam całą serie

Polecam całą serie

Niby mafia, romans a jednak inaczej niż zazwyczaj. Naprawdę polecam :) całą serię. Jednak to EGZEKUTOR skradł moje serce.

Miałam już o mafii nie czytać ale ta seria zdecydowanie najlepsza ze wszystkich co czytałam.
I jestem ciekawa co dalej...
Polecam.

I jestem ciekawa co dalej...
Polecam.

Cykl: Prawniczka Camorry (tom 2)

Rewelacyjna kontynuacja! Tym razem przed czytelnikami zostają otwarte wrota do ich przeszłości oraz wiszących nad nimi demonów.

Cykl: Prawniczka Camorry (tom 2)