Magda M. Słoneczna Strona

Okładka książki Magda M. Słoneczna Strona Radosław Figura
Okładka książki Magda M. Słoneczna Strona
Radosław Figura Wydawnictwo: Znak Koncept Cykl: Magda M. (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Magda M. (tom 2)
Znak Koncept
2021-06-07
2021-06-07
Magda M.

"Słoneczna Strona" doskonale dopełnia fabułę po "mroczniejszej" poprzedniej części losów Magdy M. Jako fance serialu pozycja bardzo przypadła do gustu. Podobało mi się, że książka została podzielona na części (Magda, Karolina, Mariola itd.),a co za tym idzie rozbudowane zostały wątki pozostałych bohaterów. Fajnie było zajrzeć do życia przyjaciół Magdy (brakowało mi tego w poprzedniej części, gdzie fabuła skupiła się praktycznie w całości na głównej bohaterce). Według mnie autorowi udało się utrzymać klimat telewizyjnej odsłony serialu, podobał mi się nagły zwrot akcji pod koniec. Pozycja obowiązkowa dla fana serialu :)

Serial Magda M.to moje quilty pleasure 😉 oczywiście przeczytałam poprzednią część, przerabiając żałobę wraz z główną bohaterką. Zastanawiałam się, czy sięgnąć po kolejną część. Nie żałuję. Po mrokach poprzedniej książki tym razem autor pokazał bardziej "słoneczną stronę" życia. Co nie oznacza, że nie obejdzie się bez "małych tornad", choć bardziej w życiu przyjaciół niż samej Magdy.
Jedyne, co mi trochę przeszkadzało, to "krótkie noty biograficzne" każdego z bohaterem. Ja rozumiem, że one były dla niewtajemniczonych, ale dla tych co śledzili losy bohaterów mogły być nieco "nużące ". Dodatkowo, znalazłam błąd we wspomnieniach odnaszacych się fo serialu i przyczyn strajku u Waligórów.

Ale tak poza tym, książkę czyta się dobrze. Jest trochę wzruszeń, trochę zaskoczeń. Są też odniesienia do aktualnej sytuacji politycznej, religijnej i społecznej.

Byłam i jestem ogromną fanką serialu "Magda M.". Super było ponownie poczuć klimat tego serialu na kartach książki. Duży plus za to, że autor dokładnie oddał charakter dobrze znanych mi bohaterów. Czytając wypowiedzi Pani Żywieckiej, widziałam przed oczami Beatę Tyszkiewicz z papierosem. W zdaniach Seby czuć troskę o Magdę, a w sentencjach Karoliny - życiową mądrość doświadczonej żony i matki.

Co do samej fabuły mam wrażenie, że pewne wątki (głównie te kryminalne) są na siłę. Poza tym ta książka jest na maksa polityczna! Chwilami miałam już dość wszystkich wtrąceń o dobrej zmianie i kościele. Wydaje mi się, że na co dzień jestem już tak przesiąknięta tymi informacjami, że nie potrzebuję ponownie przerabiać ich w fabule (z założenia lekkiej) książki. Wiem, że Radosław Figura chciał tym nakreślić rzeczywistość, w jakiej obecnie żyją bohaterowie. Mimo wszystko, jak dla mnie, autor za mocno manifestuje swoje poglądy (z którymi akurat się zgadzam, ale nie uważam, że trzeba im poświęcać aż tyle miejsca w książce).

Chwilami trochę przeszkadzał mi styl autora. Wszystko mamy podane na tacy. "Magda otworzyła jedno oko, drugie oko, położyła stopy na podłodze i spojrzała przez okno" - odrobinę przerysowuję, ale uważam, że autor ma dość talentu, aby nakreślać sytuację bez opisu wszystkich czynności wykonywanych przez bohatera (i to jedna po drugiej).

Podsumowując, 5/10. Mamy happy end, więc myślę, że nie ma już sensu kontynuować tej historii. Choć pewnie jeśli pojawi się trzecia część, to po nią sięgnę. Z sentymentu i tęsknoty za wspaniałym światem Magdy M., stworzonym przez twórców serialu.

„Magda M.” to nadal jeden z moich ulubionych seriali. Poznałam także dalsze losy bohaterów w pierwszej części powieści „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił”. Fakt faktem, że nie do końca pasowała mi nowa odsłona tak lubianych przeze mnie bohaterów, jednak postanowiłam poznać ich dalsze losy.

Magda, której życie wywróciło się do góry nogami, ma wątpliwości co do zamążpójścia. Agata stara się odnaleźć w roli matki, jednocześnie walcząc ze złośliwościami teściowej i odczuwaniem braku wsparcia ze strony męża. Karolina wiedzie, wydawałoby się, idealne życie żony i matki, ale jednak coraz częściej sięga po kieliszek czerwonego wina. Mariola stara się poukładać wszystko od nowa w obliczu zbliżającego się rozwodu. Czy przyjaźń pomoże im rozwiązać wszelkie problemy?

Z chęcią sięgnęłam po tę powieść, aby ponownie spotkać się z moimi ulubionymi serialowymi postaciami. Jak odnaleźli się w nowych życiowych rolach, co się u nich wydarzyło, z czym przyszło im się zmierzyć? Tym razem wraz z bohaterkami przeżywamy trudy macierzyństwa, wchodzenie dzieci w dorosłość, nieporozumienia, kompromisy. Tak naprawdę każdy znajdzie tutaj osobę, z którą może się utożsamić i wspólnie próbować rozwiązać dręczący problem. Ta powieść jest jak, no właśnie, codzienny serial, gdzie widz obserwuje życie bohaterów, które do złudzenia przypomina to w rzeczywistości. Podobne sytuacje, podobne dylematy, wybory, trudności. Warto czasami sięgnąć po taką lekturę. Być może czytelnik odnajdzie w niej wskazówkę dla siebie.

Oprócz sytuacji z życia wziętych nie zabrakło tutaj zwrotów akcji. Zwłaszcza wątek Agaty był bardzo ciekawy. To przerażające, jak bardzo można się zawieść na drugim człowieku, który wydawałby się wart zaufania jak nikt inny. Poza tym nie zabrakło problemu równości, ukrywania swojej orientacji przed rodziną, dysonansu pomiędzy zasadami niektórych przedstawicieli kościoła, a miłością jednego człowieka do drugiego bez względu na płeć.

„Magda M. Słoneczna strona” to powieść o potędze przyjaźni i miłości, które są niezastąpionym elementem życia w walce z przeciwnościami losu. Pozwala utożsamić się z bohaterami i przeżywać z nimi troski codzienności. To również idealna czytelnicza rozrywka zarówno dla miłośników serialu „Magda M.”, jak i tych, którzy lubią sięgnąć po powieści obyczajowe. Polecam.

Nie mogę uwierzyć, że w końcu doczekałam się kontynuacji historii Magdy Miłowicz autorstwa Radosława Figury w książce pod tytułem "Magda M. Słoneczna strona". Po raz kolejny czytelnik ma możliwość poznania dalszej historii adwokat Magdaleny Miłowicz. Pod koniec poprzedniej książki okazuje się, że główna bohaterka po tragicznej śmierci Piotra Korzeckiego zachodzi w ciążę, ze swoim dawnym klientem. Niestety okazuje się, że Magda ma wątpliwości czy wziąć ślub kościelny czy cywilny. Co oczywiście wiąże się z tym, że główną przyczyną wahania się jest fakt, że świadkiem mecenas ma być nie kto inny jak jej brat z wyboru- Sebastian, który jest gejem. Drugą historią są dzieje Karoliny Waligóry. Okazuje się, że Waligórwa ma problem z alkoholem. Niestety to nie jest jedyny problem Karoliny. Trzódka jak nazwała swoje dzieci dorosła. Jej adoptowana córka- Julka postanawia odszukać swoją biologiczną matkę. Agata zaś po urodzeniu córeczki nie może znieść swojej teściowej. Pani Żywiecka ciągle wypominała synowej, że przez jej upór o mały włos Jagódka by urodziła się martwa. Niestety przez zachowanie teściowej Agata zaczyna spotykać się z mężczyzną poznanym w parku. Niestety te spacery nie wyszły Agacie na dobre. Mariola i Wojtek po śmierci Piotra wyjechali do Strasburga. Niestety zmiana zamieszkania nie wyszła im na dobre. Mariola po jakimś czasie postanawia wrócić do Polski. Założyła firmę, ze zdrowym jedzeniem. Sebastian natomiast spotkał mężczyznę swojego życia- Rusłana. Jest on z pochodzenia Ormianinem. Po wyjeździe na święta do rodziny ukochanego Sebastian zaczął podejrzewać, że coś złego się dzieje. Niestety nie spodziewał się jaką odkryje prawdę. Czy Magda zgodzi się na ślub kościelny? Czy Karolina poradzi sobie ze swoim uzależnieniem? Czy gdy Julka odnajdzie swoją biologiczną matkę to jej wybaczy, że oddała ją do domu dziecka? Do czego doprowadzą spotkania Agaty z Tytusem? Czy Sebastian pogodzi się z tym co robi Rusłan? Czy Mariola pogodzi się z Wojtkiem? Do jakich wniosków doszedł Wojtek będąc sam w Strasburgu? Jaki związek ma w tym wszystkim Piotr? Tego możecie dowiedzieć się czytając książkę.
Powieść tą czytało mi się w miarę szybko. Jest napisana bardzo ciekawym językiem. A co najważniejsze gdy zaczniesz ją czytać nie możesz oderwać się od niej. Gdy skończyłam czytać pierwszą książkę autorstwa Radosława Figury byłam bardzo ciekawa co wydarzyło się dalej z bohaterami. I dzięki tej książce miałam możliwość poznania dalszych losów przyjaciół Magdy M, jak i jej samej. Polecam przeczytać książkę każdemu fanowi serialu Magda M bo naprawdę warto.

Dziś książka od @wydawnictwoznakpl " Magda M Słoneczna Strona, która sprawiła mi ogromną przyjemność kiedy ją dostałam, bo kto z nas nie oglądał w młodości Magde M ? Kto nie kochał sie w mecenasie Korzeckim?
No wlasnie, tym chetniej przeniosłam się w czasie.
Już na samym poczatku chciałam ją przerwać bo jak można uśmiercić Piotra i połączyć Magde z innym kolesiem? 😭😫😫😫Umówmy się, to on dodawał serialowi sens( przynajmniej dla mnie).
Po pierwszym szoku jednak postanowilam czytać dalej i powiem Wam, że pomimo tego faktu książka mi sie podobała, oddała moim zdaniem klimat serialu chociaż trochę. Jednak nie obejrzałabym serialowej wersji bo po prostu to nie byłoby to samo.

No wlasnie, tym chetniej przeniosłam się w czasie.

Uwielbiałam serial. Cieszę się z wielką przyjemnością przeczytałam książkę o dalszych losach bohaterów. Co prawda nie ma już Piotra. Ale cała reszta jest
Klimat i humor zachowany jak z serialu. Polecam dla miłośniczek serialu i nie tylko

Zdecydowanie książka dla fanek i fanów Magdy M. Miły powrót do bohaterów z tego serialu i losów Magdy.

Bez szału

Bez szału