Terapia

2008-04-19
2010-04-22
literatura niemiecka

1940 ocen

Ta książka zabierze Cię w mroczną podróż do głębin ludzkiej psychiki. Zapraszam na wideo recenzje książki

Nie mogłem oderwać się od papieru - książkę przeczytałem na jednym posiedzeniu.

Nie mogłem oderwać się od papieru - książkę przeczytałem na jednym posiedzeniu.

Czytałam jakiś czas temu ale do dziś doskonale pamiętam pod jak dużym byłam wrażeniem. Niesamowity thiller-jeden z lepszych jakie czytałam. Przeciekawy i zaskakujący. Polecam oczywiście:)

To była wyprawa w głąb umysłu, podczas czytania układałam różne scenariusze i do samego końca nie domyśliłam się zakończenia. Dla mnie zakończenie było zaskakujące. Momentami czułam się tak jak bym sama potrzebowała tytułowej "terepi" 😁
Polecam

Polecam

Dawno nie czytałam tak dobrego thrillera ..... WOW!!!
Polecam!!!

Dawno nie czytałam tak dobrego thrillera ..... WOW!!!
Polecam!!!

Książka dla mnie mocno męcząca, może po prostu styl autora mi nie podszedł. Nie mniej jednak nie mogłam doczekać się końca książki, lecz nie dlatego, że tak pochłonęła mnie historia, a po prostu chciałam ją już skończyć. Zawsze kończę książkę, nawet jeśli mnie nie porywa. Tutaj wiele faktów zdradza zakończenie, jej przebiegu można domyślić się niemal od samego początku. Słyszałam wiele pozytywnych opinii o autorze, ale póki co druga jego książka do mnie nie trafia.

Bardzo ciekawa i wciągająca historia. Jednak dla mnie od początku pewne szczegóły były oczywiste co do zakończenia. Mimo to czytałam z zainteresowaniem, żeby upewnić się, że miałam rację i ani trochę mnie to nie nudziło. To moja pierwsza książka tego autora, ale na pewno nie jedyna.

Motyw lekko wyświechtany, a zakończenie dość łatwe do przewidzenia - mniej więcej od połowy książki podejrzewałam o co chodzi. Niemniej jednak totalnie mi to nie przeszkadza. Są motywy, które niczym odgrzewany kotlet psują smak, a są takie co można powielać, powielać i powielać, a nigdy się nie nudzą. Tutaj główną zasługę trzeba przypisać stylowi autora. Książka jest napisana w tak wciągający sposób, że aż trudno się oderwać. Rozdziały są krótkie, praktycznie każdy zakończony jest suspensem. Czułam się trochę jakbym czytała Dana Browna. Pomijając wartką fabułę w tej książce, to po prostu wszystko trzyma się tutaj kupy. Dzieją się dziwne rzeczy ale nie za dziwne. Czytelnik jest wprowadzany w błąd ale nie do przesady. Myślę, że jest tutaj odpowiednia dawka wszystkiego co w połączeniu daje nam solidną, dobrze napisaną i ciekawą historię.

Z tą przewidywalnością to trochę kłamałam bo o ile na rozwiązanie głównej zagadki wpadłam dość szybko to w tej pozycji jest jeszcze jedna, która mi umykała aż do samego końca. Także nawet w przewidywalności można znaleźć zaskoczenie.

Josephine, dwunastoletnia dziewczynka, córka słynnego psychiatry Victora Larenza cierpi na tajemniczą chorobę. Podczas jednej z kontroli, znika bez śladu z gabinetu lekarskiego. Po czterech latach bezskutecznych poszukiwań Victor postanawia zaszyć się na samotnej wyspie. Tam odwiedza go nieznajoma pisarka – Anna Spiegel, która cierpi na rzadką odmianę schizofrenii: tworzone przez nią postaci w napisanych powieściach stają się dla niej rzeczywiste. A tak się składa, że w jej ostatniej książce pojawia się dziewczynka, która cierpi na tajemniczą chorobę i znika. Czy to przypadek?
Ostatnio zaniedbałam twórczość Fitzka. Postanowiłam to zmienić, sięgając po Terapię ze względu na ekranizację książki, którą można oglądać na Amazon, by móc się w przyszłości przekonać co bardziej mnie do siebie przekonało. Książkę Fitzka przeczytałam w 3 godziny. Jest to nie tylko tegoroczny rekord, myślę, że trzeba wybiegnąć w przeszłość co najmniej o 2 -3 lata, bo nie pamiętam kiedy ostatnio tak szybko pochłonęłam książkę, której nie odsłuchiwałam w audio. Dałam się porwać fabule od samego początku, ciekawa dalszych wydarzeń, które miały mnie zaprowadzić do końca. Zakończenie usatysfakcjonowało mnie połowicznie. Nie wiem, chyba liczyłam na inny rozwój sytuacji. Mimo mojego niedosytu nikt nie odbierze autorowi tak dobrego prowadzenia fabuły, które powoduje, że czytelnik zatraca się w historii. Ode mnie 7/10
PS. Ciekawa jestem, jak akcenty rozłożą się w serialu i czy jest to wierna adaptacja książki.

Niezbyt rozumiem tak wysoką ocenę. Książka przewidywalna, nie mogłam się doczekać końca, które również było niepotrzebne.