Niesamowity przewodnik po wszystkim

Okładka książki Niesamowity przewodnik po wszystkim Terry Denton
Okładka książki Niesamowity przewodnik po wszystkim
Terry Denton Wydawnictwo: Zysk i S-ka popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Terry Denton's Really Truly Amazing Guide To Everything
Zysk i S-ka
2021-05-25
2021-05-25
9788382022216
Robert Filipowski

Okładka książki Bzdurki i badziewie z domku na drzewie. Najgłupsze łamigłówki Terry Denton, Andy Griffiths, Jill Griffiths
Bzdurki i badz... Terry Denton, Andy ...
Okładka książki Domek na drzewie: najgłupsze historyjki Terry Denton, Andy Griffiths
Domek na drzew... Terry Denton, Andy ...
Okładka książki 143-piętrowy domek na drzewie Terry Denton, Andy Griffiths
143-piętrowy d... Terry Denton, Andy ...
Okładka książki 130-piętrowy domek na drzewie Terry Denton, Andy Griffiths
130-piętrowy d... Terry Denton, Andy ...

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej

Literatura popularnonaukowa - brzmi to dość poważnie i nie każdego może interesować, ale gwarantuje Wam, że @zysk_wydawnictwo doskonale wie jak zaciekawić czytelników nawet poważną tematyką. "Niesamowity przewodnik po wszystkim" autorstwa Terry Dentona okazał się być wciągającą i przyjemną dla oka lekturą.

Ta książka to nic innego jak spora garść informacji na temat otaczającego nas świata. Autor zaskoczył mnie umieszczając tak dużo wiedzy w stosunkowo niewielkiej formie.Co znajdujemy w środku - informacje od początków Wszechświata, życia na ziemi po znane nam otoczenie, w którym mierzymy się z rozkapryszona pogodą, zaskakującą przyrodą - czasami delikatną, a czasami brutalną, w której jesteśmy otoczeni masą zwierząt i roślin, bakterii i wirusów, z którymi radzimy sobie raz lepiej, a raz gorzej. Ponadto dowiadujemy się jak działa nasze ciało i dlaczego czasem nas zawodzi, a także jak bardzo kreatywni jesteśmy wymyślając różne, niesamowite rzeczy. Autor pokusił się również o szczyptę ciekawostek dotyczących czasu czy pór roku.

Całość opatrzona czarno-białymi ilustracjami, z odrobiną humoru, zamknięta w twardej oprawie, bardzo przyjemna dla oka. A co najważniejsze jest tu mnóstwo informacji i ciekawostek ale przekazane w takiej formie, że absolutnie nie można się nudzić czy być przytłoczonym nadniarem wiedzy. Myślę, że książka świetnie sprawdzi się już dla 8-10 latków ciekawych świata. Dla mnie to była ciekawa garść informacji odświeżająca wiedzę ale także dowiedziałam się kilku nowosci. Polecam!

Ta książka to nic innego jak spora garść informacji na temat...

Jeśli nie jest Wam obca seria „Domek na drzewie” wydawana przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia to też na pewno kojarzycie nazwisko Terry Denton. Współautor (razem z Andym Griffithsem) tych niezwykle popularnych, zabawnych, przepełnionych rysunkami książek bazuje na humorze i zabawie. Każdy czytelnik z tych opowieści wyciąga tyle, ile sam jest też w nie wnieść. Jeśli zna systemy filozoficzne oraz teorie naukowe to niepozorne lektury dla młodzieży będą dla niego prawdziwą ucztą. Jeśli nie to będzie porwany w wir absurdalnych i zabawnych przygód bohaterów i dzięki temu czytanie będzie milsze.
W takiej zabawowej konwencji jest też solidnie oprawiony „Niesamowity przewodnik po wszystkim”. Nie znajdziecie tu topornych, nudnych definicji. Nauka to zabawa, eksperymentowanie, zadawanie pytań, szukanie odpowiedzi, ale też poznawanie podstaw, od których można wyjść. Autor wprowadza młodych czytelników (a powinni sięgnąć po tę lekturę nie tylko dzieci i nastolatki) w podstawowe zagadnienia, które każdy powinien znać po skończeniu szkoły podstawowej. Do tego zaprezentowana wiedza to taka, którą będzie można wykorzystać w praktyce. I to niekoniecznie na sprawdzianach oceniających poziom przyswojonej wiedzy. Publikacja zawiera wiedzę o Ziemi i kosmosie, ewolucji, budowie ciała, jego funkcjonowaniu oraz znaczeniu przyswajanych pokarmów, otaczającego nas świata (tworzenia energii, powstawaniu materiałów, reakcji zachodzącymi między różnymi związkami, ale też znaczenia idei i sposobu funkcjonowania społeczeństwa). Autor zachęca do zadawania pytań, dociekliwości, uważniejszego przyglądania się światu.
Musze przyznać, że przepadłyśmy w tej lekturze na kilka popołudni (jak na moją córkę to i tak dużo, bo zwykle po jednym czytaniu każe sięgać po kolejną książkę) i z zainteresowaniem czytałyśmy ciekawostki, które bardzo dobrze opracowano oraz rozmieszczono w taki sposób, aby wyjść od dużej rzeczy i przejść do małej. Na początku właśnie poznajemy wszechświat i dowiadujemy się o swoim miejscu w nim. Później dzięki wędrówce po swojej planecie zobaczymy różnorodne materiały, z których się składa. Bardzo prosto i obrazowo wyjaśniono wpływ Księżyca na Ziemię. Tu też nie zabraknie tematu grawitacji, soczewek, problemów z zanieczyszczeniem powietrza, sposobów oczyszczania go. Przy okazji omawiania pogody poruszono też temat elektryczności. Autor przez całą publikację pokazuje jak wszystko w świecie łączy się ze sobą i przeplata, uzupełnia.
Jestem miło zaskoczona, że w tak niewielkiej formie jest tak wiele wiedzy: od początków Wszechświata, życia po znane nam otoczenie, w którym pogoda bywa kapryśna, przyroda czasami delikatna, a czasami brutalna, a my jesteśmy otoczeni nie tylko całą masą zwierząt i roślin, ale przede wszystkim bakterii i wirusów, z którymi radzimy sobie lepiej lub gorzej. Najbardziej jednak podoba mi się rozdział 7, który jest kwintesencją podejścia autora do
„Niesamowity przewodnik po wszystkim” ma całe mnóstwo ilustracji, na których możecie rozpoznać bohaterów z serii „Domek na drzewie”. W pewien sposób jest wypełnieniem luki w dostarczaniu wiedzy czytelnikowi przez tamte książki. Tu jeden z bohaterów wciela się w Profesora od Niemal Wszystkiego. W życiu nierealne, ale kto zabroni fantazjować i w ten sposób rozwijać dziecięcy oraz młodzieżowy pęd do wiedzy?

Nauka przez zabawę? Tak, poproszę! 📚

"Niesamowity przewodnik po wszystkim" to nic innego jak wiele ciekawostek z naszego świata. Gdzie życie miało swój początek, dlaczego mózg rządzi, dlaczego jesteśmy tym co jemy, dlaczego czas leci albo czym jest ewolucja, to tylko minimalna cząstka z tego co tutaj możemy znaleźć. 🌌

Fajne ciekawe ilustracje, śmieszne obrazki, możliwość dodania czegoś od siebie jeszcze bardziej nakręca najmłodszych aby weszli w fantastyczną przygodę z Terrym Dentonem.
Pięknie wydana książka, w twardej oprawie.

Książka zawitała do nas już jakiś czas temu, a my dalej wynosimy codziennie z niej coś nowego i ciekawego. Książka uczy przez zabawę, przez świetną formę, przez łatwy i zrozumiały język.
Moja 6 latka z racji tego, że czytanie po polsku idzie jej o wiele gorzej niż czytanie po angielsku, nie jest w stanie przejść przez tą niesamowitą przygodę sama, więc ja przychodzę jej z pomocą, z czego jestem okropnie zadowolona bo tyle ile rzeczy się dowiedziałam z tej książki, to przechodzi ludzkie pojęcie.

Jestem zdania, że książka jest dla każdego, nie tylko dla najmłodszych. Ja bawię się tak samo dobrze jak moje dziecko i myślę, że Wy także się tutaj odnajdziecie.

Polecamy! Przeczytaj ten przewodnik, a również zostaniesz znawcą (niemal) wszystkiego. 🌎

Nauka przez zabawę? Tak, poproszę! 📚

Fajne ciekawe ilustracje, śmieszne obrazki, możliwość...

"Niesamowity przewodnik po wszystkim" to zbiór ciekawostek, opatrzony pomysłowymi ilustracjami.

Książka jest napisana w prosty i przystępny sposób. Jest idealna dla młodszych czytelników, którzy mogą się uczyć poprzez świetną zabawę.

Zawiera interesujące zagadnienia i ciekawostki dotyczące naszej planety, wszechświata, przyrody. Znajdziemy w niej odpowiedzi na temat tego jak powstało życie i czym jest ewolucja. Autor opowie nam również o niesamowitych wynalazkach wymyślonych przez ludzi i wytłumaczy czym jest czas.

Myślę, że tę książkę powinien przeczytać każdy. Nie tylko młodszy czytelnik.

Dla ciekawych świata.

Lubię wszelkiej maści książki, które odpowiadają na dziwne pytania, albo poruszają tematy omijane w pozycjach naukowych. Kiedy wydawnictwo Zysk i ska zapowiedziało „Niesamowity przewodnik po wszystkim” autorstwa Terryego Dentona, musiałam po tę pozycję sięgnąć i sprawdzić, czy rzeczywiście jest to wycieczka po wszystkim.

Kim jesteśmy we Wszechświecie? Jak duży on jest? Z czego zbudowane są atomy? Co kryje się w oceanach? Dlaczego bakterie są tak ważne w naszym świecie? Ile potrafi nasze ciało?
Na te i wiele innych dziwnych pytań, które kłębią się w naszych umysłach odpowiada Denton w „Niesamowitym przewodniku po wszystkim”.

Pięknie wydana pozycja, w twardej oprawie, posiadająca na każdej stronie wiele rysunków dotyczących informacji przekazywanych w tekście oraz żartobliwych sytuacji w mini komiksach. Wszystko to sprawia, że książka Terryego Dentona jest nie tylko świetnym pomysłem na prezent, ale też wartościowym zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Książka uczy przez zabawę, a w swoim wnętrzu porusza bardzo wiele ważnych kwestii życia codziennego oraz cofa nas wstecz, abyśmy poznali przeszłość naszego gatunku, planety, czy losy zwierząt, których nie mamy okazji już spotkać na Ziemi.

Jeżeli mam być szczera, to wiele bym dała, aby właśnie w podobny sposób wyglądały podręczniki szkolne. Szczególnie te z geografii, biologii, fizyki czy chemii, gdzie ważna jest wyobraźnia, która ułatwia uzmysłowienie sobie poruszanego zagadnienia. Gdyby w szkołach nie było sztywnych faktów, które każdy z nas uczy się tylko po to, aby je po zdanym sprawdzianie zapomnieć, więcej informacji byśmy przyswajali na dłuższy czas.

„Niesamowity przewodnik po wszystkim” to książką, którą polecam każdemu dociekliwemu czytelnikowi, który chce powtórzyć informacje ogólne, a także dowiedzieć się czegoś zupełnie nowego. Ja, przy tej pozycji bawiłam się świetnie, myślę, że Wy też będziecie.

Dla ciekawych świata.

"NIESAMOWITY PRZEWODNIK PO WSZYSTKIM" posiada cudowne i bardzo rozbudowane wnętrze. Znajdziecie w nim bardzo wiele interesujących zagadnień oraz sporą dawkę ciekawostek. Książka napisana została w bardzo przystępny sposób. Praktycznie każda strona zawiera zabawne wstawki i cudowne ilustracje. Muszę przyznać, że to wydanie jest genialne, a wydawnictwo @zysk_wydawnictwo chyba nie przestanie mnie zaskakiwać świetnie dopracowanymi książkami. Znajdziecie tam informacje na temat Wszechświata, planet, dowiecie się, jak powstało życie i kto przewidział istnienie czarnych dziur... Książka mówi o tym, co oznacza skażenie powietrza oraz na czym polega obieg węgla w przyrodzie. Pozycja nie tylko dla młodszego czytelnika, ponieważ ja sama świetnie się przy niej bawiłam. Zdecydowanie to nauka przez zabawę. Dzięki wydawnictwu w bardzo genialny i przystępny sposób możecie zaciekawić swoje dzieci nauką. Znajdziecie tam wzmianki dotyczące między innymi Karola Darwina i Alberta Einsteina. Książka mówi również o dinozaurach, pasożytach, bakteriach oraz zwierzętach. Muszę przyznać, że naprawdę posiada wzmianki na temat wszystkich najważniejszych tematów. Bardzo mądra pozycja, którą szczerze Wam polecam. Dodam jeszcze, że zawiera również informacje na temat naszych zmysłów, skóry, stworzonych przez człowieka wynalazków, informację na temat historii pieniądza oraz wiele, wiele więcej. Koniecznie sami musicie się przekonać.

Uwielbiam takie ksiażki!
Ten Niesamowity Przewodnik po wszystkim - jest naprawdę niesamowity i rewelacyjnie się go czytana.
Idealny dla każdego dziecka, które jest żądne wiedzy, ale z przyjemnością przeczyta go również osoba dorosła, która na pewno dowie się kilku ciekawych rzeczy.
Ogromną zaletą przewodnika jest to, że jest naprawdę ciekawy. Zawiera bardzo dużo informacji i faktów, ale podane są czytelnikowi w interesujący i bardzo przyjemny sposób. Do tego strony poradnika opatrzone są rewelacyjnymi ilustracjami, które dodają całości wesołego wykończenia i jeszcze lepszej zabawy w czytaniu.
W poradniku znajdziemy prawie wszystko, dowiemy się tu kilku ciekawostek o wszechświecie, naszym świecie , ziemi oraz człowieku. Autor jak sam się określa - wie COŚ o niemal WSZYSTKIM, zebrał dla nas swoją wiedzę, abyśmy i my mogli zostać znawcami prawie wszystkiego :)
Dzięki takiemu połączeniu - zabawnych sformułowań i wesołych obrazków - informacja, która została nam przekazana w tekście zostaje zapamiętana. Co jest genialnym pomysłem na naukę i zachowanie tej wiedzy na dłużnej. Każdy w książce znajdzie coś dla siebie, temat, który nas zainteresuje, zaciekawi i poszerzy nasze horyzonty. W końcu warto się uczyć przez całe życie.
Książka w pięknej grubej oprawie, będzie ozdobną każdej biblioteki.
Gwarantuje, że książka się spodoba i nie będzie nieudanym prezentem.
Ja już wiem, że będą po nią sięgać często.

Uwielbiam takie ksiażki!

Książka uczy, po drodze bawiąc słowem oraz ilustracjami, dzięki czemu, jest szansa, że Wasze oczy zareagują, a mózg zakoduję większą ilość informacji, które są naprawdę obszerne! Wewnątrz znajdziecie poszczególne rozdziały (jest ich siedem)z których min dowiecie się czegoś o Wszechświecie, Naszej Planecie, życiu które nas otacza czy tym co żyję w nas samych.

Terry Denton, łamie konwenanse klasycznej topornej nauki, ucząc tego co każdy z nas powinien wiedzieć, mając na uwadze, wiedzę, którą będzie można wykorzystać w życiu dorosłym. W zabawny, interesujący sposób, możemy przypomnieć sobie wiedzę, która być może od czasów szkoły, zakurzyła się w jednej z naszych szuflad pamięci, zwracając się przy tym do nas bezpośrednio. Przewodnik przetestowałam przy okazji na moich dzieciach, które mają kolejne 3 i 5 lat – powiem Wam, że zadziałało. Synek, jak na 3 lata uwielbia wszystko co dotyczy kosmosu oraz planety Ziemia ( dwa pierwsza rozdziały były zdecydowanie jego),córcia zaciekawiła się wszystkim, po trochu zadający przy tym pytania min z ewolucji, budowy ciała czy tego co nas otacza jak np. tworzenie energii czy materiałów. Widzę, po nich, że książka otworzyła im umysły na nowe doświadczenia, bodźce, wiadomo czym skorupka za młodu, poza tym dzieciaki chłoną jak gąbka naukę . Im młodsze, tym lepiej.

Dziękuje wydawnictwu Zysk i S-ka za kolejną przepiękną przygodę i zachęcam Ciebie i Ciebie o Ciebie też młodszy czytelniku, udaj się w podróż z Terrym Dentonem.

źródło: http://www.jejspojrzeniem.com.pl/2021/06/niesamowity-przewodnik-po-wszystkim.html

Terry...

Nauka na wesoło

Chyba zgodzicie się ze mną, że nie ma lepszego połączenia niż nauka i zabawa. To poprzez zabawę uczymy się najwięcej. Dlatego polecam Wam z całego serca, Wam wszystkim, nie tylko Waszym pociechom, ten "Niesamowity przewodnik po wszystkim" Terry'ego Dentona. Bo to doskonały przykład połączenia nauki na wesoło, nauki i zabawy.

Przewodnik ten to siedem tematycznych działów, pełnych przezabawnych i uroczych ilustracji, przez zawartość których przeprowadza nas autor tego przewodnika, zwracając się bezpośrednio do czytelników. Jego wędrówce przez tajniki i sekrety Wszechświata towarzyszy ekipa zabawnych zwierzaków, a mianowicie koń i ptak, a także małpki i pająk gigant.

Działy omawiają dane zagadnienia, m.in. autor w przystępny i humorystyczny sposób przybliża powstanie Wszechświata, omawia naszą planetę Ziemię, jak zaczęło się życie, jak wygląda życie wokół nas, świat stworzony przez ludzi, zatrzyma się na parę chwil także nad zagadnieniem czasu i jego upływie. A wszystko to podane w towarzystwie czarno-białych ilustracji, które są wyraźne i czytelne. Dzięki temu tekst i zawarte w nim wiadomości są przez nas przyswajane jeszcze szybciej.

Przewodnik ten to doskonały prezent dla dzieci, ale i starsi czytelnicy doskonale się w nim odnajdą, być może dowiedzą się czegoś nowego albo utrwalą sobie informacje, które znają ze swoich lat szkolnych. Świetna, przyjemna rozrywka dla małych i dużych, bawi i uczy, przyciąga uwagę i zachęca do wspólnej zabawy i nauki. Ja jestem zachwycona i bawiłam się przy jego lekturze wyśmienicie ! Polecam jak najbardziej !

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Zysk i S-ka.

Nauka na wesoło

Przewodnik ten to siedem...

Dzieci – szczególnie te mniejsze, są rządne wiedzy. Wszystko, co je otacza jest dla nich nowe i czasem nie są w stanie wszystkiego zrozumieć czy po swojemu wytłumaczyć. Wtedy niezbędna jest pomoc rodziców, którzy są przecież najlepszym źródłem wiarygodnej i rzetelnej wiedzy. Na całe szczęście istnieją „wspomagacze” ułatwiające wyjaśnienie milusińskim wszystkich zawiłości tego świata, a jednym z nich jest Niesamowity przewodnik po wszystkim autorstwa Terry’ego Dantona.

Książka ta jest prawdziwym kompendium wiedzy, która przedstawiona jest w sposób prosty, łatwy i niesamowicie przyjemny. Jej narratorami oprócz Profesora są również Ptak i Koń przeżywający najróżniejsze przygody w drodze do wiedzy. Podzielona na siedem rozdziałów – o wszechświecie, planecie Ziemi, początkach życia i tego jak toczy się ono wokół każdego człowieka, o nas samych (naszym ciele, zmysłach, ewolucji, nawet o chorobach),cudownościach, które potrafimy wytworzyć oraz szeroko pojętym czasie. Na końcu każdy śmiałek może sprawdzić swoją wiedzę w teście przygotowanym przez autora.

Co ją wyróżnia spośród innych pozycji na rynku wydawniczym? Przede wszystkim wydanie. Przewodnik posiada twardą okładkę przedstawiającą to, na co na pewno czytelnicy natkną się w środku. Na każdej stronie można natknąć się na rewelacyjne ilustracje obrazujące zagadnienia poruszane przez Profesora. Nie sposób się nie roześmiać widząc władcę planety Babeczka czy sposób w jaki ukazano NIC. Humorystyczne wstawki sprawiają, że z większą ochotą chłonie się zawartą w przewodniku wiedzę. A czego mogą dowiedzieć się najmłodsi z tej książki? Autor odpowiada na pytania dlaczego wszechświat jest wielki, czym są czarne dziury, jak powstawała planeta Ziemia, co ma ze sobą wspólnego woda i księżyc, czym jest ewolucja, w jaki sposób scharakteryzować ludzkie emocje i wiele, wiele innych. Ktoś powie „no dobrze, ale tego wszystkiego można dowiedzieć się z internetu..” Owszem można, jednak nic tak nie uwrażliwi dziecka na pewne kwestie, jak dobrze napisana książka.

Warto też zwrócić uwagę na ciekawostki zawarte na poszczególnych stronach. Są to dodatkowe informacje, które pozwolą z jeszcze większym zainteresowaniem śledzić informacje zawarte w przewodniku. Dzięki nim młodsi czytelnicy zaszczepią się chęcią pogłębiania wiedzy, a starsi będą mogli zabłysnąć w szkole.

Bardzo żałuję, że za moich młodzieńczych czasów nie było książek wydanych w taki właśnie sposób – opisujących rzeczy trudne językiem potocznym i przystępnym, dzięki którym zapamiętywanie np. różnicy między stalaktytami a stalagmitami byłoby zdecydowanie znośniejsze. Gorąco polecam tą prawdziwą kopalnię wiedzy!

• K. Literatura dziecięca, młodzieżowa
  • Dziecięce
  • Nie ma w bibliotece
  • Samodzielne
  • K. Popularnonaukowe
  • Egzemplarze recenzenckie
  • Do biblioteki

Dodaj cytat z książki Niesamowity przewodnik po wszystkim