Zabójcza Wigilia i inne mroczne historie

Przyzwoite opowiadanie kryminalne o śledztwie w sprawie zabójstwa. Osadzone w PRL. Ciekawy materiał na sztukę.

Bardzo dobre, mroczne, gęste i krótkie opowiadanie.

Bardzo dobre, mroczne, gęste i krótkie opowiadanie.

Michał Larek przenosi nas do wydarzeń z przełomu lat 70 i 80 ubiegłego wieku. Opisuje pracę ówczesnych funkcjonariuszy, życie obywateli w tamtych latach, ich mentalność i patologie.
Książkę polecam miłośnikom kryminałów, szczególnie w krótszej formie oraz osadzonych w czasach komuny. No i Borewicza 😆

Poznajemy trzy historie, trzech różnych przestępstw. Są one opisane w sposób interesujący, z humorem trochę, realistycznie oraz momentami bardzo mocno. Fabuła spójna z ciekawymi bohaterami....

ZABÓJCZE OPOWIEŚCI
@michal_larek
@wydawnictwo_oficynka

🎄#zabójczeopowieści to opowieść o walce dobra ze złem.
Zagadkowe zabójstwa, brutalne włamanie, wstrząsające morderstwo dziewczynki. Dochodzenie prowadzą oficerowie milicji Adam Kruger (fan kapitana Żbika) i Dagmara Madej. Wciągające dochodzenia z trzech różnych miejsc zbrodni.
Książke czyta sie szybko i przyjemnie. Nie przewidywalne zakończenia dochodzeń, które czasami rozwiązane są za pomocą szczęśliwego trafu.
Polecam szczególnie wszystkim fanom kryminałów. Pierwsza zagadka rozpoczyna się w Wigilię, a jak potoczy się Twoja wigilia?
🎄Mam nadzieję, ze w zdrowiu, szczęściu i radości, Tego Wam z całego serca życzę.

ZABÓJCZE OPOWIEŚCI
@michal_larek
@wydawnictwo_oficynka

🎄#zabójczeopowieści to opowieść o walce dobra ze złem.
Książke czyta sie szybko i przyjemnie....

Ostatnie opowiadania okazały się nieco nieporozumieniem, natomiast dziś przychodzę z Zabójczą Wigilią autorstwa Michała Larka.
Zabójcza Wigilia to dość krótkie, bo ma nieco ponad 80 stron, opowiadanie, które osadzone jest w Polsce, w latach 70.

Na początku warto zaznaczyć, że historia została oparta na faktach, podobna zbrodnia miała miejsce w czasach PRLu.

Nie znajdziemy tutaj morza krwi, ani zbrodni, które musi rozwiązać Sherlock Holmes. Ale znajdziemy tutaj, moim zdaniem, świetne oddane realia pracy milicji, ciekawe napisane postacie i doskonały humor. A zagadka mimo że może nie była jakaś skomplikowana, to z ciekawością czytałam następne strony.

Jak wspomniałam, podobała mi się oddana praca milicji. Śledczy musiał od domu do domu chodzić i przepytywać świadków, odmierzając czas do kolacji wigilinej.

Wiem, że są następne części i na pewno przeczytam! I wam też polecam, jeśli znajdziecie maksymalnie dwie godzinki na lekturę w czasie świąt. 🎄(i po świętach także ;))

Nie znajdziemy...

Co ma wspólnego Wigilia z morderstwem? Tego dowiecie się, czytając lub słuchając książki "Zabójcza Wigilia i inne mroczne historie". Michał Larek stworzył bardzo realistyczne dzieło. Słuchając jego opowiadania, miałam wrażenie, że cofnęłam się w czasie. Dlaczego? W książce pojawia się milicja. Zagadkowe makabryczne morderstwo przyciąga uwagę. Czy oficerowie milicji odnajdą prawdziwego sprawcę tego haniebnego czynu?
Opowiadanie "Zabójcza Wigilia i inne mroczne historie" słuchałam jako audiobook. Bardzo dobrze się słuchało. Wciągnęło mnie od pierwszej chwili. Chciałam poznać zakończenie całej tej sprawy. Przeżyłam szok, słuchając kilku słów od autora. Swoje dzieło stworzył na podstawie prawdziwego wydarzenia, które miało miejsce w latach 70-tych. Oczywiście umiejętnie ubarwił całą historię. Mimo wszystko to bardzo przerażające opowiadanie. Szkoda, że doszło do tego morderstwa.
Jeżeli lubicie krótkie, klimatyczne i kryminalne opowiadania to dobrze trafiliście.
Ciekawa jestem, czy odkryjecie prawdziwego sprawcę.
Polecam, mommy_and_books.

Autora ma bardzo lekkie pióro, opowiadania klimatyczne, ciekawe, z fajnymi, autentycznymi dialogami i humorem. I chociaż już od dawna nie po drodze mi z kryminałami, to te historie przeczytałam w dzikimi pędzie dwóch dni 😎✌️

Lata 70, wiejski bar i herbata...z kubka?! Serio? W tamtych czasach to raczej była szklanka z koszyczkiem. Milicjant na służbie życzący obywatelowi Wesołych Świąt? W 78 roku? Autor ewidentnie "nie umie w PRL".

Bardzo dobre, realistyczne opowiadanie kryminalne. Odsłuchałam w formie audiobooka.
Zagadkowe, brutalne morderstwo rozwiązywane w bardzo szczególnym czasie, Wigilii.
Kruger, milicjant, jest ciekawą postacią, mam nadzieję, że kolejne opowiadania będą równie wciągające.

Dopiero gdy otworzyłam książkę zorientowałam się, że to będą opowiadania, że nie poznamy jednej historii na 300 stronach, ale aż trzy.

Trzy opowiadania, trzy różne sprawy.
"Zabójcza Wigilia i inne mroczne historie" to pierwsza część cyklu opowiadań Michała Larka, znajdziemy tutaj Zabójczą Wigilię, Siostrzyczki oraz Fetyszyste.
Po każdym opowiadaniu autor nam daje znać, że każda historia jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

To co najbardziej mi się tutaj podobało to to, że autor w idealny sposób opisał pracę policji w tamtych czasach, w czasach gdzie znaliśmy milicję zamiast policji. W czasach PRL. Michał Larek pokazał nam genialny realizm. Nie znajdziemy tutaj wylewającej się krwi z każdej jednej strony, autor postawił na ukazaniu nam dobrych śledztw.

Każda sprawa jest inną historią, poznajemy innych podejrzanych, jednak w każdej staramy się dojść razem z porucznikiem Adamem Krugerem oraz jego towarzyszką Dagmarą Madej do tego kto i dlaczego. Fabuła każdego opowiadania była konkretna i nie przeszkadzało mi to, że jedno opowiadanie ma 100 stron, nawet na stu stronach nam pozwalano zagłębić się w każdą sprawę tak, że żyliśmy razem z naszymi głównymi bohaterami.
Wydawało mi się, że opowiadania mi nie podejdą, bo gdy już coś się rozkręci to zaraz się skończy, owszem tak było, ale tutaj wszystko było tak konkretne, tak dopracowane, że odczuwałam gdybym była z nimi o wiele dłużej niż naprawdę.

Dla mnie najlepszym opowiadaniem okazał się Fetyszysta, który nie tylko ma dobrą fabułę ale także idealnie ukazany motyw. Każde jedno opowiadanie miało swój motyw, nie jest to tylko gonitwa za złym człowiekiem, dowiemy się z nich dlaczego ten człowiek postanowił być zły.

Jestem bardzo na tak jeśli chodzi o książkę, o opowiadania, o naszego porucznika oraz jego towarzyszkę. Z chęcią przeczytałabym jeszcze więcej i mam nadzieję, że już niedługo będę miała taką okazję.

Trzy opowiadania, trzy różne sprawy.
Po każdym opowiadaniu autor nam daje znać, że...

• Audiobooki