Zemsta i Inne Mroczne Historie

Okładka książki Zemsta i Inne Mroczne Historie Michał Larek
Okładka książki Zemsta i Inne Mroczne Historie
Michał Larek Wydawnictwo: Oficynka Cykl: Zabójcze Opowieści (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Zabójcze Opowieści (tom 2)
Oficynka
2023-05-31
2023-05-31
9788367204934
literatura polska kryminalne historie true crime zbrodnia zabójstwo ofiara śledztwo

"Zabójcze opowieści" to zbiór trzech opowiadań. Autor przedstawia trzy różne historie dotyczące morderstw, prowadzone przez tych samych śledczych.

🔪"Zabójcza obsesja"
"Każda uraza ma rodzić nienawiść?
Kiedy we "wsi niedaleko Nowego Tomyśla znaleziono w lesie ludzką rękę", śledczy doszukują się związku z poszukiwanym nekrofilem. Czy ten istnieje?

🔪"Ostatnia randka"
"W naszej kryminalnej branży bardzo często wynikiem równania miłość plus szaleństwo jest tragedia. Krwawa tragedia”.
Zadaniem śledczych jest odkrycie kto zamordował młodą kobietę, która pracowała w szkole podstawowej. Czy im się uda?

🔪"Zemsta"
Ktoś zaszlachtował mężczyznę. "Albo to dzieło wariata, albo… (...) Albo to zemsta za grzechy, o których nic nie wiemy". Dlatego muszą pogrzebać w jego życiorysie. Co odkryją?

"Kiedy wsłuchuję się w opowieści starych szkiełów, edytuję je na potrzeby podcastu, czasami moja wyobraźnia zrywa się z łańcucha i pisze własną opowieść. Owszem, paliwem są prawdziwe historie, ale treścią soczysta fikcja. Tak właśnie było w tym wypadku".

Trzy opowiadania inspirowane prawdziwymi zdarzeniami zabierają czytelnika w mroczny świat zbrodni. Przedzierając się przez gąszcz fałszywych tropów, razem ze śledczymi odkrywa on kryminalne tajemnice i motywy działania sprawców. Autor świetnie buduje napięcie, nie szczędzi zwrotów akcji, by finalnie zaskoczyć zakończeniem.

Motywem przewodnim jest zemsta, która podobno najlepiej smakuje na zimno. Warto się przekonać, jak do tematu podszedł Larek.

🔪"Zabójcza obsesja"
"Każda uraza ma rodzić nienawiść?

🔪"Ostatnia randka"
"W...

Choć "Zemsta i inne mroczne historie" Michała Larka to drugi tom z serii Zabójcze Opowieści, śmiało możecie po niego sięgać nawet, jeśli nie przeczytaliście tomu pierwszego, gdyż opowiadania, które składają się na ten zbiór, a jest ich w tym tomie trzy, stanowią w zasadzie własną, spójną całość. Ich wspólnym mianownikiem są postacie śledczych, którzy tropić będą zbrodnie ujęte na kartach książki, miejsce ich popełnienia – czyli Poznań i jego okolice, oraz fakt, że jak to u Michała Larka bywa, serwują one czytelnikom niezwykłą podróż w mroczny świat kryminalnych tajemnic i makabrycznych wydarzeń inspirowanych prawdziwymi przypadkami, tu osadzonych w czasach śledczego PRLu.
Już od pierwszych stron Autor wciąga czytelnika w ponure historie zbrodni, ukazując różne aspekty ludzkiej natury, jednocześnie zgłębiając motywy działania ich sprawców i skupiając się na psychologii działania sprawców. Tych, którzy wątpią, że zbiór składający się zaledwie z trzech historii może nie usatysfakcjonować czytelnika, zapewniam, że z pewnością tak nie jest. Każde bowiem z opowiadań zawiera wyjątkową opowieść, o spektakularnej treści.
Pierwsza z historii, dotycząca makabrycznego znaleziska w lesie, wplątuje czytelnika w gęstą sieć intryg i tajemnic. Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, do kogo należy odkopana w lesie, ręka stanowić będzie jedynie czubek góry lodowej do poznania, co kryje się za przyczynami poćwiartowania damskiego ciała, a dalej płytkiego jego ukrycia. Autor sprawnie budował będzie napięcie i atmosferę grozy, pozwalając czytelnikowi odkrywać kolejne szczegóły tej zagadki. Śledztwo stanie się zatem nie tylko próbą rozwiązania zbrodni, ale także zgłębieniem mrocznych obszarów ludzkiej psychiki.
Kolejne opowiadanie koncentrowało się będzie na równie makabrycznym odkryciu. Tym razem jednak ofiara – młoda kobieta, a raczej jej zwłoki odkryte zostają w jej własnym domu, za to miejsce zdarzenia sugeruje, że popełnienie tej zbrodni związane było z silnymi emocjami po stronie jego sprawcy. Również i tym przypadku Autor podąża śladem śledczych, eksplorując nie tylko same fakty zbrodni, ale również wprowadzając czytelnika w poszukiwanie modus operandi jej sprawcy. Opowieść ta ukazuje, że zbrodnia może kryć się w najmniej oczekiwanych miejscach i w najbliższym otoczeniu, co czyni ją jeszcze bardziej przerażającą. To opowiadanie skupia się na emocjach, jakie towarzyszą rozwiązywaniu zbrodni, a także na dylematach moralnych, przed którymi staje zespół śledczy. Jest to z pewnością opowiadanie, które daje do myślenia i prowokuje do refleksji nad naturą zła i sprawiedliwości.
Trzecie opowiadanie, które opisuje krwawą rzeźnię na miejscu zamordowania pewnego mężczyzny, to prawdziwy rollercoaster emocji. Autor wplątuje czytelnika w labirynt fałszywych tropów i zaskakujących zwrotów akcji. To opowiadanie ukazuje, że czasem prawda jest bardziej przerażająca niż fikcja, a rzeczywistość potrafi być nieubłagana w swojej okrutności.
Wszystkie trzy opowiadania, choć różnią się tematyką i charakterem zbrodni, łączy doskonałe zrozumienie psychologii postaci i starannie wykreowane napięcie. Michał Larek pokazuje, że nie tylko same fakty zbrodni są istotne, ale również to, co dzieje się w głowach ludzi zaangażowanych w śledztwo. "Zemsta i inne mroczne historie" to zbiór, który nie tylko wciąga czytelnika w mroczny świat kryminalnych tajemnic, ale także stawia pytania o naturę ludzką i granice moralności. Jedno jest pewne – ta książka pozostawi czytelnika z przyspieszonym pulsem i głębokimi refleksjami nad naturą ludzką.

Książkę czyta się bardzo szybko, jeżeli ktoś uwielbia kryminały to te zabójcze opowieści są właśnie dla tej osoby.
Trzy historie,  trzy morderstwa, ci sami śledczy.
Ogrom ciekawych konwersacji, morderstwa, rozczłonkowane ciała, krew, makabryczne znaleziska, alkohol, znajomości, ogromne umiejętności śledczych, rozpusty, tematy zakazane, cięte riposty i czarny humor ( Oj ile ciekawych nazrwnictw różnych rzeczy ze strony śledczych poznałam) – wszystko czego chcesz i oczekujesz w kryminale w tej książce właśnie jest♥️♥️♥️

Co najważniejsze historie nie są przewidywalne, zaskakują, multum tajemnic, intryg, a co najważniejsze każda historia od początku do końca trzyma w napięciu i pewnej niepewności, a zakończenie oczywiście zaskakuje.

Wiem, jest to pierwsza część cyklu którą czytałam i już wiem że muszę przeczytać wszystkie pozostałe które się pojawiły, bo sięgnę na pewno po to co już wyszło i po kolejne które wyjdą

Trzy historie,  trzy morderstwa, ci sami śledczy.

Wczoraj skończyłam czytać .
Łapałam się na tym że czytając głośno pytałam ,że jaaaak ? O cholera !
Opisy zbrodni , czułam złość Dagmary i ta frustrację . Zaczęłam się zastanawiać Co dzieje się z człowiekiem ,że zemsta przeradza się w krwawą chorą egzekucję , i ilu ludzi którzy stracili swoich bliskich przez morderców miało by ochotę takiej zemsty dokonać ....Ilu to zrobiło .....
No brawo napisałeś ja rewelacyjnie ♥️

Wczoraj skończyłam czytać .
Łapałam się na tym że czytając głośno pytałam ,że jaaaak ? O cholera !

Drugi tom Zabójczych opowieści po prostu wchłonięty. Trzy krawawe historie i całkowicie zaskakujące motywy sprawców. Zemsta - odzywa się nawet po wielu latach i przynosi fatalne skutki 📖📚 ta część pokazuje jak skomplikowane są relacje między ludźmi oraz że miłość ma przeróżne oblicza. @michal_larek nie zawodzi!

Zemsta i inne mroczne historie. Michał Larek

Bardzo lubię podcasty Michała Larka ale chyba jeszcze bardziej jego powieści kryminalne
Długo czekałam na kolejną część Zabójczych opowieści ale w końcu się doczekałam i mogę śmiało powiedzieć, że warto było czekać!
Duża dawka emocji, okraszona nietuzinkowym czarnym humorem oraz mnóstwo dialogów sprawia, że książkę czyta się szybko i przyjemnie. Główni bohaterowie porucznik Dagmara Madej i Adam Kruger to ludzie z krwi kości, których nie da się nie lubić. Na plus jeszcze to, że akcja tych 3 opowiadań dzieje się w Wielkopolsce oraz w samym Poznaniu gdzie od dawna już mieszkam, więc dla mnie tym bardziej rewelacja.
Gorąco i szczerze polecam tą książkę wielbicielom makabrycznych historii i z niecierpliwością czekam na kolejną część!!!
Dziękuję!

Zemsta i inne mroczne historie. Michał Larek

Lubicie mroczne, wręcz zabójcze historie?

Jeśli tak to książka w sam raz dla was. Tutaj znajdziecie aż trzy takie opowieści – Zabójcza Obsesja, Ostatnia Randka i Zemsta.

Wszystkie je łączy jedno są to kryminalne opowieści o makabrycznych zabójstwach, przestępstwach. Przy okazji autor zastanawia się tutaj nad ludzka natura i złem.

Makabryczne zbrodnie w lesie, zwolni kobiety. Tezy trudne śledztwa, tezy dzieje motywy. Emocje. Jeśli lubicie się bać, iść po tropach do celu i szukać sprawcy to lektura przy której nie będziecie się nudzić
Bardzo interesująca, trzymająca w napięciu

Lubicie mroczne, wręcz zabójcze historie?

Makabryczne zbrodnie w lesie, zwolni...

„Nienawistna siła wciąż popycha ku złu”. A tam, gdzie nienawiść, zemsta czuje się zaproszona do duetu, na miejsce miłości, przyjaźni, porozumienia. Ślepa furia wymierza „sprawiedliwość”, dąży do zatarcia poczucia krzywdy, odrzucenia. Czy przelana krew może wyrównać porachunki, uspokoić potargane uczucia, zaspokoić chore żądze? Czy wygrany na pewno jest zwycięzcą?

„Któż nie chce zabić, czego nienawidzi?” W. Szekspir, „Kupiec wenecki”.

Trzy mroczne historie zaserwowane przez Michała Larka mają wspólny mianownik – tytułową zemstę. Krwawą, brutalną, pierwotną. Bardziej wybrzmiewającą w wyobraźni, nakreśloną plastycznie, lecz nie wyolbrzymioną na kartach książki, więc wrażliwi na takie sceny nie muszą się szczególnie obawiać, a posiadający kryminalną wyobraźnię sami sobie te obrazy zwizualizują. Najważniejsze w opowiadaniach są motywy, co działo się w relacji sprawca – ofiara, jak doszło do kulminacyjnego momentu, w którym nastąpił nieodwracalny w skutkach wybuch emocji.

Tropem zbrodni podążają znani nam już bohaterowie – Adam Kruger i Dagmara Madej. Milicjanci dociekliwi, idący po śladach, poszlakach, od świadka do podejrzanego, łącząc okruchy informacji w interesujące tezy, które muszą oprzeć na faktach. Bez dowodów nawet najlepsze teorie niewiele znaczą. Prócz otwartego umysłu potrzebować będą cierpliwości do przesłuchiwanych postaci i intuicji, by wyczuć, kiedy ktoś próbuje wodzić ich za nos.

#Miłość #pożądanie #nienawiść #obsesja #zbrodnia… i #kara. Szekspir nieprzypadkowo został przywołany – każdy rozdział zaczyna się cytatem celującym w motyw zbrodni. Kurtyna opadła, ciemna strona człowieka została odsłonięta.

Sięgajcie po „Zemstę” w formie papierowej i ebooka, polecam!

„Któż nie...

• Audiobooki