Zaduszki. Zemsta zza grobu

Okładka książki Zaduszki. Zemsta zza grobu Michał Larek, Maciej Szymczak
Okładka książki Zaduszki. Zemsta zza grobu
Michał LarekMaciej Szymczak Wydawnictwo: Nine Realms Cykl: Święta z trupami (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
37 str. 37 min.
Święta z trupami (tom 1)
Nine Realms
2023-02-08
2023-02-08
37 min.

Świetne, klimatyczne opowiadanie osnute na motywie Opowieści wigilijnej Dickensa. Bohater w Dzień Zaduszny na cmentarzu spotyka duchy ze swej mrocznej przeszłości.

Krótkie, mroczne rozliczenie się z przeszłością. Bardzo dobre słuchowisko!

Krótkie, mroczne rozliczenie się z przeszłością. Bardzo dobre słuchowisko!

Wiecie już, że na Storytel wleciał coś genialnego? Rzecz wyprodukowana przez wydawnictwo Nine Realms, treść wyszła z głów Macieja Szymczaka i Michała Larka, całości zaś dopełnia głos Jakuba Kamieńskiego. No wnioski o jakości słuchowiska nasuwają się same.

I faktycznie, odpowiedzialni za treść wykonali kawał świetnej roboty. To opowieść mroczna, pełna niepokoju i czającej się na każdym kroku niepewności. Ale nie jakaś taka pusta, aby tylko słuchacza przestraszyć, to treść poruszająca tematy trudne jak alkoholizm czy przemoc domowa.

Główny bohater, były policjant, po przebudzenie się na cmentarzu spotyka duchy morderców, z którymi kiedyś miał do czynienia. Tym sposobem spotykamy chociażby cieszącego się złą sławą Kolanowskiego.

Treść pełna emocji, które potęguje lektor. Lektor, który pięknie wczuwa się w treść, a całości dopełnia podkład dźwiękowy w tle. Tu czuć mrowienie w karku przy niemal każdym dźwięku!

Tak sobie myślę, że Nine Realms ma jakąś taką wyjątkową smykałkę do dobierania głosu do treści. Zawsze pasuje do historii.

To rzecz krótka, trwająca jedynie 37 minut włącznie z przedstawieniem się lektora i odczytaniem tytułu, jednak to w zupełności wystarczyło by upchać tony cudownego mroku w porywającą treść.

Polecam!

To taka mroczniejsza wersja Wigilijnej opowieści". Bardzo krótka, ale ciekawa.

To taka mroczniejsza wersja Wigilijnej opowieści". Bardzo krótka, ale ciekawa.

• Przesłuchane
  • Horror i fantastyka które chcę przeczytać
  • 2E- Książki z ciekawym wątkiem Fantasy dziejącym się w czasach współczesnych o Nawiązaniu MITOLOGICZNO-RELIGIJNYM
  • Przeczytane w 2023 roku
  • Horror i Fantastyka polska