Zło kryje się w mroku

Okładka książki Zło kryje się w mroku Charlie Donlea
Okładka książki Zło kryje się w mroku
Charlie Donlea Wydawnictwo: Filia Cykl: Rory Moore/Lane Phillips (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Rory Moore/Lane Phillips (tom 1)
Some Choose Darkness
Filia
2021-04-21
2021-04-21
9788381954532
Adrian Napieralski

Bardzo szybko się czyta, bo wciąga. Mimo, że wiemy kto jest winien, to końcówka zaskakuje.

Wciągająca. Polecam osobom, które już przekopały się przez większość kryminałów i poszukują czegoś, co jeszcze może je zainteresować, a może zaskoczyć.

Rory Moore jest rekonstruktorka sądowa, to ona rzuca światło na nierozwiązane sprawy zabójstw sprzed lat, poprzez łączenie szczegółów z miejsca zbrodni jak układankę z puzzli. Jednak sprawa, która nagle otrzymuje po śmierci ojca jest inna. Sprawca o pseudonimie Złodziej nie pozostawiał po sobie ciał ani żadnych wskazówek, a teraz po 40 latach ma opuścić więzienie, a jego opiekunką zostaje Rory. Dziewczyna ciekawa tego dlaczego ojciec prowadził tą sprawę przez tyle lat zaczyna szukać wskazówek. Dociera do powodu skazania "swojego" klienta i natyka się na Angelę, która doprowadziła policję do zabójcy a potem nagle zniknęła. Wskazówki łączą się w nowe łamigłówki, które stają się obsesją Rory, która chce odkryć prawdę. Jednak okazuje się, że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje na pierwszy rzut oka. Nawet Rory nie jest na nią przygotowana...

Ciekawa historia, która z początku może nudzić by później zabrać na przejażdżkę kolejką górska. Wydarzenia przedstawione w dwóch czasoprzestrzeniach, pokazuje jak biegły wydarzenia 40 lat temu i jak Rory dochodzi do tego co się wtedy wydarzyło. Ta książka miała tak wiele plot twistów, że w pewnym momencie sama już nie wiedziałam kto jest mordercą i o co tu chodzi. Ciekawe postaci, lekko mroczna atmosfera i skrytka pełna tajemnic. I chociaż dosyć wcześnie domyśliłam się jak się to wszystko skończy to spędziłam z tą pozycją świetny czas. Jednak nie zachwyciła mnie na tyle by sięgnąć po kolejne części.

Niech Was nie zmyli tytuł i okładka. Świetny kryminał, w którym jedną z głównych bohaterek jest rekonstruktorką sądową.

Książka jak dla mnie poziomem na równi z trylogią J.D Barker'a, ("czwarta małpa", "piąta ofiara", "szóste dziecko")
akcja idzie niezwykle sprawnie czyta się ją niezwykle szybko pomimo 400 str. (podobnie jak "za zamkniętymi drzwiami")
zwroty akcji świetne, uwielbiam również jak w książkach są retrospekcje, których w tym tytule nie brakuje :)

zwroty akcji świetne, uwielbiam również jak w książkach są retrospekcje, których w tym tytule nie brakuje...

Książkę czyta się niesamowitą szybko. Postać Rory na tyle mnie zaciekawiła, że być może sięgnę po kolejną część

Bardzo spodobała mi się Rory i dzięki temu książka raczej przypadła mi do gustu. Nie była powalająca, w wielu przypadkach dla mnie oczywista, ale czytało się fajnie na tyle, że chętnie przeczytam drugi tom. Trochę się obawiam, że w pierwszej części zostały wykorzystane wszystkie ważne elementy, związane z życiem prywatnym, pracą i hobby Rory, no ale zobaczymy.

Wciąga niemal od pierwszej strony.

Wciąga niemal od pierwszej strony.

Bardzo dobry kryminał, świetna główna bohaterka. Przeczytałem jednym tchem. Polecam

O rany, jakie to było dobre!
Tak dawno nie czytałam tak świetnego kryminału. Ta książka czyta się sama, wciąga po same uszy, do granic możliwości i sprawia, że masz ciarki na całym ciele w momentach kiedy coś odkrywasz lub kiedy coś odkrywa się samo. No kurcze, rewelacja! Skończyłam czytać przed sekundą i jestem pod wrażeniem. I tak się mega cieszę, że po nią sięgnęłam. To była emocjonująca lektura, jazda bez trzymanki, zagadka, którą próbowałam rozwikłać razem z główną bohaterką, a nawet z nimi dwiema (w dwóch przedziałach czasowych). Świetnie napisana książka, świetna intryga, śledztwo, bohaterki, z którymi od razu czuje się więź i którym chce się pomóc w swojej głowie podczas czytania.
To było świetne! Takie kryminały przypominają mi jak bardzo uwielbiam ten gatunek.
Polecam!

O rany, jakie to było dobre!

• Kryminały

Charlie Donlea Zło kryje się w mroku Zobacz więcej