Uprowadzona

Charlie Donlea kryminał, sensacja, thriller 500 str.
The Girl Who Was Taken
Filia
kryminał, sensacja, thriller

The Girl Who Was Taken
Filia
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Książka opowiada historię w dwóch płaszczyznach czasowych. Pierwsza linia to przeszłość czyli rok 2016, w którym podczas imprezy na plaży zostają porwane dwie dziewczyny. Przepadają bez śladu. Jednak po jakimś czasie Megan udaje się uciec z bunkra w lesie. Tymczasem o Nicole wszelki słuch zaginął. Druga linia czasowa to teraźniejszość, w tym wypadku rok 2017. Ocalała...

Rewelacyjna, nie można się oderwać. Zagadka porwania pogmatwana, ale nie przesadzona. Oprócz układanki, którą próbuje poskładać główna bohaterka, dochodzą smaczki medyczne związane z zawodem patologia. Sprawy nie rozwiązuje policjant czy detektyw, nie ma też pobocznych wątków dotyczących traumy z przeszłości rzutującej na życie bohatera. Kryminał idealny :-)
Jest jednak...

Książka bardzo mi się podobała, pomimo tego że udało mi się odkryć kto jest zabójcą dużo wcześniej niż zostało to napisane wprost.

Megan McDonald wybiegła z lasu wprost na autostradę, rozpaczliwie zatrzymała pierwszy nadjeżdżający samochód, gdy kierowca ją rozpoznał i wykręcił 911 wiedziała, że jest uratowana.

Podczas jednej z imprez na plaży zostają porwane dwie dziewczyny, Megan McDonald odnalazła się po dwóch tygodniach, lecz druga z nich - Nicole Cutty, zniknęła bez śladu.
Teraz, rok po...

Bardzo wciągająca, szybko się czyta ;)

Polecam bardzo, do końca trzyma w napięciu. Nie mogłam się oderwać od niej.

Bardzo dobrze czyta się tę książkę. Przekonała mnie i fabuła, i główna bohaterka. Napisana jest prostym językiem, w poprawnym stylu i została dobrze przetłumaczona. Chętnie sięgnę po kolejną pozycję tego autora.

Książka mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła, okazała się ciekawa i intrygująca. Polecam

Świetnie napisana książka. Aby zrozumieć co się stało, musimy cofnąć się w czasie, poznać życie i charakter zaginionych dziewczyn. Ale, im więcej się dowiadujemy, tym więcej mamy pytań. To nie jest książka akcji a mimo to trzyma w napięciu do samego końca. No i zakończenie jest zaskakujące.

Kilkakrotnie wracałam do książki przerywając ją w różnych momentach. Myślałam wpierw, że to może brak koncentracji. Potem doszłam do wniosku, że książka mi po prostu nie "leży". Nie mówię, że fabuła kiepska, bo ona jest akurat bardzo ciekawa. Chodzi o wielość wątków, które niepotrzebnie zakłócają narrację. Zakończenie w zamyśle pewnie bardzo zaskakujące, ale w praktyce nie...

Dyskusje

• 2019