Dziewczyna z Summit Lake

Okładka książki Dziewczyna z Summit Lake Charlie Donlea
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Dziewczyna z Summit Lake
Charlie Donlea Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Mroczna strona
Summit Lake
Filia
2016-09-14
2016-09-14
Anna Rogulska
jezioro śledztwo morderstwo dziennikarka niebezpieczeństwo poszukiwanie prawdy śledztwo zabójstwo

Kto zabił Beccę Eckersley?

Odkrywanie kartka za kartką historii Beeki to sama przyjemność. Czasem jej współczułam, czasem nie lubiłam, czasem uważałam, że zwyczajnie postępuje źle. Te wszystkie emocje wzięły się z tego, że była prawdziwa. Idealnie zbudowana postać, dopracowana w najmniejszym szczególe. Podobnie zresztą jak Kelsey, która odkrywała prawdę o sobie stopniowo, tak jak stopniowo dochodziła do ładu z sobą, swoimi problemami jak i powierzoną jej sprawą. Porządna książka.

Ciekawa opowieść o tym jak niektóre nasze decyzje wpływają na całe dalsze życie. Podobala mi się.

Jak każda z dotąd przeze mnie przeczytanych książek tego autora - bardzo dobra. Odpowiada mi ten styl narracji i po raz kolejny "nie zgadłam", kto był winny :)

Miałam do tej książki bardzo mieszane uczucia, ale jak ona mnie zaskoczyła!
Przede wszystkim nie spodziewałam się, że tak mnie wciągnie choć początek był bardzo ciężki dla mnie dużo opisów, ale ostatnie 200 stron nie mogłam się oderwać. Historia Becci bardzo ciekawa. Motyw obsesji Brada bardzo ciekawie przedstawiony. Zakończenie zaskoczyło. Jestem pod wrażeniem tej książki a to zdanie bardzo mi utkwiło w pamięci:

"Do tych, którzy po mnie przyjdą; poznajcie moje piekło,a nigdy nie uciekniecie stąd ani od tego, co tu na was czeka."

Bardzo polecam, książka warta uwagi.

Miałam do tej książki bardzo mieszane uczucia, ale jak ona mnie zaskoczyła!

To pierwsza książka autora, która niewątpliwie zachęca do sięgnięcia po kolejne. Fabuła prowadzona dwutorowo - z jednej strony poznajemy wcześniejsze losy bohaterki, która zamordowana została na początku powieści, z drugiej mamy do czynienia z "dochodzeniem" prowadzonym przez nieustępliwą dziennikarkę. Zabieg jak najbardziej udany, urozmaicający akcję książki i pozwalający dawkować napięcie. Pozycja godna polecenia.

Rewelacja

Rewelacja

Książka skupia się na morderstwie bogatej nastolatki(Becca) , która zginęła w swoim domu , gdy uczyła się do egzaminu prawniczego. A sprawca również ją zgwałcił. Ogólnie książka jest podzielona na dwie ramy czasowe. W jednej śledzimy dziennikarkę(Kelsey),która bada sprawę morderstwa nastolatki , a w drugiej śledzimy losy dziewczyny zanim została zamordowana. I ostatecznie dziennikarka odkrywa , że mordercą jest przyjaciel ofiary , który ją kochał i miał obsesję na jej punkcie , ale Ona była w związku z jego przyjacielem. A zaraz po odkryciu prawdy znajduję jego ciało(powiesił się) Powiem szczerze , że zaczynając czytać książkę nie miałem żadnych oczekiwań , a mimo tego super się czytało i wciągnęła mnie od samego początku. Ogólnie książka jest też przewidywalna , bo już w pierwszym rozdziale , gdy dziewczyna jest mordowana można się domyślić , że jest w ciąży. A jeśli chodzi o sprawcę to ten wątek również jest przewidywalny , bo również od prawie samego początku czułem , że to ten przyjaciel. Choć w pewnym momencie dałem się oszukać , że to nie On , bo mamy opisane , że chłopak powiesił się kilka miesięcy przed morderstwem dziewczyny więc pomyślałem , że skoro nie żyję to nie mógł zabić i zacząłem podejrzewać innych , ale koniec końców okazało się , że go odratowali i jednak On zabił. Najbardziej chyba mnie zaskoczyło , że ukochany ofiary umarł tego samego dnia co Ona , bo zginął w katastrofie lotniczej , gdy leciał ją odwiedzić. I w sumie w zakończeniu zabrakło mi większej ilości informacji o dziecku ofiary. Niby na koniec jest sugestia , że dziecko przeżyło , bo Kelsey przekazuję rodzicom ofiary list , który ta napisała przed śmiercią do swojego nienarodzonego dziecka , ale tak naprawdę nikt nie potwierdza , że dziecko żyję i zostały tylko spekulację

Bardzo lubię autora - ale to chyba najsłabsza książka. Zakończenia można się domyśleć już w połowie książki. Do tego zabrakło mi tej cudownej otoczki z poprzednich powieści - tego tła obyczajowego, tutaj było tego dużo mniej ;)
Można przeczytać, ale bardziej rekomenduję inne tytuły autora.

Można przeczytać, ale bardziej rekomenduję inne tytuły autora.

W turystycznym kurorcie położonym w malowniczej miejscowości Summit Lake z widokiem na góry i błękitne jezioro dochodzi do brutalnej napaści na Becce. To tajemnicze morderstwo przyjeżdża wyjaśnić Kelsey dziennikarka śledcza, która została skrzywdzona zaledwie kilka tygodni temu i jej celem w Summit Lake jest przywrócenie nieco godności niewinnej dziewczynie. Historie Beki poznajemy na dwóch płaszczyznach, czytamy o aktualnych zdarzeniach z punktu widzenia dziennikarki Kelsey oraz o losach dziewczyny sprzed 14 miesięcy do dnia jej śmierci. Z każdą stroną odkrywane są karty przeszłości, a sama postać mordercy jest sporym zaskoczeniem. Polecam.

Lekki kryminał o dziennikarce, która przyjeżdża do małego miasteczka, aby napisać reportaż o zabójstwie dziewczyny z wyższych sfer. Jeśli od kryminału nie oczekujesz zwrotów akcji, rozlewu krwi ani niczego innego, tylko czegoś lekkiego, ta książka jest dla ciebie.

• 2017
  • 2016