Zło kryje się w mroku

Okładka książki Zło kryje się w mroku
Charlie Donlea Wydawnictwo: Filia Cykl: Rory Moore/Lane Phillips (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Rory Moore/Lane Phillips (tom 1)
Some Choose Darkness
Filia
2021-04-21
2021-04-21
9788381954532
Adrian Napieralski

Mam mieszane uczucia...Wyobrażałam sobie główną bohaterkę jako energiczną, charyzmatyczną kobietę, brnącą przez niewyjaśnione śledztwo, zakurzone raporty, gotową np. przejechać pół stanu, żeby pogadać z emerytowanym gliniarzem...Dostaję dziwną, zamkniętą w sobie istotę, która przez 2/3 książki opisuje swój niesamowity umysł i bawi się lalkami...
Z drugiej strony mamy mordercę, zaginięcie i zagadkę z przeszłości, co sprawia, że historia mimo wszystko wciąga...

Z drugiej strony mamy...

To była bez wątpienia mroczna książka. Wydaje mi się, że nieprzewidywalna chociaż można kilku rzeczy się domyślić. Lubię motywy z seryjnym mordercą i zazwyczaj jest jego poszukiwanie a tutaj spędził on już 40 lat za kratkami ale został skazany za inne przestępstwo. Początkowo autor nie zdradza imienia skazanego przez co czytelnik nie może zorientować się kim on jest. Akcja toczy się dwutorowo - poznajemy wydarzenia z lat 1979-1982 oraz rok 2019 kiedy Rory przejmuje sprawę skazanego po zmarłym ojcu. „Złodziej” (tak został nazwany morderca) z przyjemnością mordował niewinne kobiety i w doskonały sposób ukrywał ich ciała niestety pewnego dnia tematem zainteresowała się Angela, która go zdemaskuje. Co tak naprawdę się z nią stało? Czy Złodziej zabił ja jak swoje poprzednie ofiary? To i wiele innych rzeczy będzie musiała odkryć Rory. Bohaterowie są bardzo wyraziści co sprawia, że książka robi się z każdą stroną ciekawsza. 9/10⭐️

Doskonale napisany thriller z ciekawie zarysowanymi kobiecymi postaciami, intrygującą zagadką z przeszłości i bezwzględnym seryjnym mordercą w tle. Lektura jak najbardziej do polecenia.

* charakterystyczna, wyrazista postać - jest! i to nie jedna !
* wciągająca fabuła - JEST!
* dreszczyk emocji - jest
* rozwiązanie, którego można domyśleć się dopiero pod koniec - jest!

Jak dla mnie strzał w dziesiątkę!
Polecam

* charakterystyczna, wyrazista postać - jest! i to nie jedna !
* wciągająca fabuła - JEST!
* dreszczyk emocji - jest
* rozwiązanie, którego można domyśleć się dopiero pod koniec - jest!

Jak dla mnie strzał w dziesiątkę!
Polecam

Porywająca akcją, ciekawe wyraziste postacie, niespodziewane zwroty akcji. Wszystko to co miłośnicy thrillerów kochają najbardziej.

Jakaż to była okrutna  przeprawa pozostawiająca za sobą ślady zbrodni, morderstwa i w tym ciał niewinnych kobiet.
Od pierwszych stron książka bardzo wciąga, fabuła jest taka jaką lubię - wartka, trzymająca w napięciu, pozostawiająca masę pytań. Jest morderca znany z psudonimu ,,Złodziej",  ekscytujący się zbrodniami jakie popełnia, robiąc przy tym swoje chore aluzje wieszając ofiary i przy tym samego siebie, by pod wpływem ekstazy zaznac ulgę, to wszystko jak nazwał ten Zwyrol nazywa się ,,Uderzeniem". Na samą myśl i wyobrażenie sobie tego, robiło mi się niedobrze. Co trzeba mieć w głowie by zabijać niewinne osoby, kobiety, by tylko zaznać ulgi? Ale trzeba przyznać, że morderca był bardzo sprytny,  dobrze kamuflował ofiary oraz ich rzeczy, które mogły nakierowac policję na trop. Nawet jego żona nie była niczego świadoma, lecz do czasu. Angela, bo tak nazywała się żona Tomasa Mitchell'a, seryjnego mordercy, chorowała na przypadłość zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, miała obsesję na punkcie zaginionych ofiar Złodzieja i rozdrapywała każde zdarzenia, przypadki co się mogło z nimi stać, i dzięki jej chorobie natrafiła na szokujący trop, który sprawił, że coś złego jej się przytrafiło. Poznajemy również rekonstruktorke sądową - Rory Moore, która rozwiązuje sprawy zabójstw sprzed lat, łączy szczegóły z miejsca zbrodni, które inni śledczy przeoczyli. Po krotce dostaje zawiadomienie w sprawie ofiary Camilie Byrd, w której jej ojciec prosi, by Rory dowiedziała się kto zabił jego córkę. Jak się okazuje nie tylko to było dla kobiety zadaniem. Minęły 40 lat po odsiadce znanego mordercy i mija dzień w którym będzie wypuszczony na wolność. Rory zostaję jego przełożoną i bierze udział w sprawie jego zwolnienia, lecz przed tym próbuje złożyć każdy element sprawy Złodzieja w całość, łączy sprawę jego i roztrząsa sprawę jego żony. Czy rozkopując to wszystko dowie się prawdy i pozna dręczące ją sprawy przeszłości?
Jest to jeden z lepszych thrillerów jakie dotąd przeczytałam i szczerze polecam każdemu zagłębić się w tej lekturze 👌🔥
@coffeeandbooksofmylife

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dzięki @wydawnictwofilia miałam okazję przeczytać thriller Charlie Donlea przyznam uczciwie, że wcześniej nie trafiłam na tego autora dlatego chętnie zaczęłam czytać. Uwielbiam thrillery psychologiczne, które są pełne napięcia i niespodzianek. A jeśli dodac do tego nierozwiązana zagadkę z 1979 r ,która wciąga główna bohaterkę Rory -rekonstruktorkę sądową w serię niebezpiecznych zdarzeń-jej życie staje się zagrożone, bo odkryła prawdziwą tożsamość Złodzieja.. to mam wszystko co uwielbiam .Powiem tylko tyle, że "Zło kryje się w mroku" to solidna,zagmatwana historia zawierająca wątki kryminalne, sensacyjneoraz thrillera, bardzo zaskakująca. Szczerze polecam

Generalnie książka dobra, ale tylko tyle. Mało emocji, momentami nawet nudna, nie powiem żeby niesamowicie mnie wciągnęła. Co trzeba przyznać to dobrze nakreślone postacie, szczególnie kobiece. Dobrze się czytało, historia płynęła ale bez ''fajerwerków''.

Bardzo dobrze napisana książka. Poznajemy losy głównych bohaterów dzięki czemu historia drugiego tomu nabiera sensu ( wydawnictwo wydało najpierw druga część). Wciągający wątek kryminalny. Zakończenie zaskakuje.

Charlie Donlea wie jak napisać kawał dobrej książki i jeszcze mnie nie zawiódł! Uprowadzona była absolutnie fantastyczna, a Zło kryje się w mroku okazało się równie wciągającą historią kryminalną.

Rory zawodowo zajmuje się rekonstrukcją zbrodni. Specjalizuje się w rozwiązywaniu spraw zabójstw, które pozostają nierozwiązane przez wiele lat.
Możecie więc sobie tylko wyobrazić, co się dzieje, kiedy sprawa Złodzieja, mordercy z lat 70., który nie pozostawił po sobie żadnych ciał ani wskazówek, pojawia się na jej horyzoncie. Minęło 40 lat, odkąd został skazany, a o zabitych kobietach i jego zaginionej żonie, dzięki której znajduje się w więzieniu, nadal nic nie wiadomo. Łącząc przeszłość z teraźniejszością, Rory odkrywa prawdę...

Fabuła podąża za historią Złodzieja, która okazuje się wyjątkowo zawiła i mroczna. Czy należy spodziewać się zwrotów akcji? Tak. Czy czytanie grozi zarwaniem nocy z przyjemnością? Oczywiście.
"Niektórzy wybierają mrok, po innych ciemność sięga sama"

Możecie więc sobie tylko...

Charlie Donlea Zło kryje się w mroku Zobacz więcej