Stealing Phoenix

Okładka książki Stealing Phoenix Julia Golding
Okładka książki Stealing Phoenix
Julia Golding Wydawnictwo: Oxford University Press Cykl: Saga o braciach Benedictach (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Saga o braciach Benedictach (tom 2)
Oxford University Press
2012-06-07
2012-06-07
9780192756602

Zaczynając od plusów to tak jak w poprzedniej części przyjemnie się czytało a wszystko opisane było prostym językiem. Jednak przechodząc do minusów - bohaterka czyli Pheonix była bardziej śmiała i przebojowa niż Sky, ale nie potrafiła przyjąć pomocy. Denerwowało mnie, że to chłopak, w tym przypadku Yves, gra rolę wybawiciela i bohatera. Miało to być romantyczne, ale gdy bohaterka nie chce przyjąć pomocy, aby uciec ludziom, którzy psychicznie i fizycznie ją ranią, przestaje to być fajne. Pheonix zaczyna być traktowana przez braci Bennedictów jak przedmiot (oczywiście w dobrej wierze) który trzeba uratować, dlatego że jest Przeznaczoną. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze tajemnice i mroczne sekrety rodzinne, dotyczące ojca Pheonix. To już nie był dla mnie przyjemny romans z elementami grozy, lecz powieść o damie w opałach ratowanej przez księcia na białym koniu.

Bardzo dobra kontynuacja pierwszej części.
Fabuła była o wiele ciekawsza. Samo to, że bohaterowie byli na początku po przeciwnych stronach sprawiało, że pojawiało się wiele nowych wątków. Było niebezpiecznie i romantycznie. O wiele bardziej polubiłam Phoenox niż Sky, ale Yves miejscami zachowywał się denerwująco. Aczkolwiek polubiłam go. Przyznam też, że zakonczenie mnie zaskoczyło.
Z chęcią przeczytam kolejne części o przygodach następnych sawantów i ich przeznaczonych.

Bardzo dobra kontynuacja pierwszej części.

Ta część podobała mi się trochę mniej, jest więcej akcji i zbyt szybkie tempo, ale tak czy siak dobra książka.

lekko nudnawa

lekko nudnawa

Po pierwsze: wkręciłam się jeszcze bardziej w świat braci Benedict.
Po drugie: ta część podobała mi się bardziej od poprzedniej.
Po trzecie: konsekwencje punktu drugiego, to to, że Yves bardziej mi się podobał :D
Po czwarte: znowu się POSTARAM milczeć jak grób z fabułą.
Podkreślę to samo, co mówiłam przy poprzednim tomie: książka nie jest z najwyższych półek, ale nie oznacza, że nie jest dobra, więcej jest między dobra, a bardzo dobra. Autorka potrafi zaskoczyć, chociaż przyznam, że tu nie byłam tak bardzo zaskakiwana jak w poprzednim tomie. Jednak ten tom, jego fabuła, główni bohaterowie na pewno bardziej mi przypadli do gustu. Złodzieje z niezwykłymi mocami - biorę w ciemno. Pyskata, sarkastyczna, waleczna bohaterka - to jak najbardziej lubię. Miły, mądry, zabawny bohater, który jak chce to potrafi być samcem alfa - nie wiem, co tu trzeba więcej dodawać. Fabuła naprawdę jest dobra. Ciągle coś się dzieje, naprawdę ciągle. Przez zaledwie kilka dni wszystko zmienia się o 180°, i to kilkakrotnie, ale spokojnie, można nadążyć za wszystkimi bez migreny ;) Przemyślenia Phee, jak i Pana Mądrego :D są naprawdę w punkt i nawet w naszych szarych życiach mogą być na temat ;) Jeśli poszukujecie czegoś z humorem, miłością, akcją, ale nie przytłaczającego - jesteście na naprawdę dobrej drodze.
Ps. Jeszcze jedno! Postrzeganie świata przez Phee, tak samo jak u Sky, bardzo mi się spodobało. Potrafiła zobrazować wszystko.

Po pierwsze: wkręciłam się jeszcze bardziej w świat braci Benedict.
Po drugie: ta część podobała mi się bardziej od poprzedniej.
Po czwarte: znowu się POSTARAM milczeć jak grób z fabułą.

Historia Yvesa i Phoenix porwała mnie najbardziej. Dosyć dawno czytałam tę książkę ale na tyle zakorzenila mi się w pamięci, że przywodzi mi na myśl same miłe wspomnienia. Niniejsza seria młodzieżowa, w tym "Jak Cię wykrasc Phoenix?" należała do jednej z moich ulubionych, dlatego też nie sposób o niej nie wspomnieć.

Być może ówczesnej młodzieży także przypadnie do gustu. Polecam.

Być może ówczesnej młodzieży także przypadnie do gustu....

W drugiej części sagi mamy przyjemność poznać historię szóstego z braci - Yvesa oraz jego przeznaczoną - Phoenix. Książka zaczyna się dość niespodziewanie i od razu zaciekawia czytelnika. Mamy tutaj idealny przykład, że przeciwieństwa się przyciągają. Yves jest cichym chłopakiem, który uwielbia się uczyć i ma ogromny szacunek do kobiet. Phoenix okazuje się.. złodziejką. Jest bardzo pozytywną i pełną życia dziewczyną, której nie da się nie lubić.
Autorka kolejny raz mnie nie zawiodła, a wręcz jeszcze bardziej zaciekawiła. Książka przenosi czytelnika w świat sawantów, który wciąga do takiego stopnia, że chce się go jeszcze bardziej poznać.

Czy zaryzykuję wiele, jeśli powiem, że "Saga o braciach Benedictach" to jeden z najlepszych cykli paranormal romance jaki znam?

Oczywiście, nie jest to seria wyjątkowa. Było tak w pierwszym tomie, który czytałam rok temu i jest tak w kolejnej odsłonie. Fabuła przebiega zgodnie ze schematem znanym z wielu powieści fantastycznych dla młodzieży. Podobieństw do "Zmierzchu" czy "Pamiętników Wampirów" jest mnóstwo, jednak Stirling zrezygnowała z trójkąta miłosnego. "Jak cię wykraść, Phoenix?" jest dokładnie tym, czego spodziewa się czytelnik sięgając po powieść brytyjskiej pisarki - lekka, prosta opowieść o wielkim uczuciu, dwoje zakochanych młodych ludzi, którzy zrobią wszystko, aby być razem oraz trochę magicznych zdolności.

Więcej: morderczynimarzen.blogspot.com/2020/03/jak-cie-wykrasc-phoenix-joss-stirling.html

Świetna kontynuacja "Kim jesteś, Sky?", choć główną bohaterką jest teraz Phoenix, złodziejka z Londynu, która okazuje się być Przeznaczoną Yves'a.

Druga część serii o braciach Benedictach. Drugi w kolejce do swojej przeznaczonej jest Yves. Jednak jest jeden problem, osoba mu przeznaczona jest złodziejką.
Ich pierwsze spotkanie jest dosyć nietypowe, bo Phoenix dostaje zlecenie na Yvesa. Ma go okraść. Jednak to nie będzie proste do wykonania. Czy jej się to uda ?
Życie Phoenix nie przypomina w żaden sposób zwyczajnego egzystowania typowej siedemnastolatki. Jej codziennym zadaniem nie jest uczęszczanie do szkoły, spotkania z przyjaciółmi czy wypady do kina. Jej codzienność to kradzieże i znoszenie łupów dla swojego przywódcy, który włada światem przestępczym.
Akcja od początku jest dynamiczna i nie ma czasu na nudę. Wcześniejsza część, chwyciła mnie za serce, a sama postać Zeda była super wykreowana, ze względu na to, że był sarkastycznym, zadziornym mężczyzną. Yves jest całkowitym jego przeciwieństwem, jest słodkim, opiekuńczym mężczyzną, który jest w stanie zrobić wszystko dla swojej ukochanej.
Typowa seria dla nastolatek, która pokazuje miłość idealną i walkę o nią z nutką paranormalnych elementów. Uważam, że jest to książka idealna na jeden wieczór, szczególnie teraz na wakacyjny romans.

Życie Phoenix nie przypomina w żaden sposób zwyczajnego...