Nick and Norah's Infinite Playlist
karol zd

„Wiem, że to dziwne pytanie, ale czy miałabyś coś przeciwko udawaniu mojej dziewczyny przez następnych pięć minut?" Nick jest bywalcem nowojorskiej sceny rockowej – muzyką próbuje uleczyć złamane serce. Norah także przeżyła zawód miłosny. Pozornie tych dwoje nie łączy nic poza gustem muzycznym, jednak ich przypadkowe spotkanie kończy się szaloną pierwszą randką, która ma szansę zmienić życie...

Nick jest bywalcem nowojorskiej sceny rockowej – muzyką próbuje uleczyć złamane serce. Norah także przeżyła zawód miłosny. Pozornie tych dwoje nie łączy nic poza gustem muzycznym, jednak ich przypadkowe spotkanie kończy się szaloną pierwszą randką, która ma szansę zmienić życie obojga...

Nick i Norah to rozpisany na dwa młode głosy rockandrollowy romans. Seksowna, zabawna, ale i wzruszająca opowieść, której bohaterowie próbują zapomnieć o swoich miłosnych zawodach, chcą dowiedzieć się, kim właściwie są, ale przede wszystkim… chcą trafić na występ ukochanego zespołu. Dokąd zaprowadzi ich ta pełna przygód i dobrej muzyki noc?

źródło opisu: http://bukowylas.pl

źródło okładki: http://bukowylas.pl

Arlet | 2016-05-28
Przeczytana: 28 maja 2016

Cóż zrobić? Jestem rozczarowana tą książką. Spodziewałam się czegoś innego. Lubię Levithana za "Każdego dnia", jednak tutaj w duecie z panią Cohn, jego styl ledwo się przebijał.
Dla mnie ta powieść to takie małe dziwadło. Akcja rozgrywa się w przeciągu jednej nocy, niby dzieje się sporo, a tak naprawdę nic, co byłoby godne zapamiętania. Autorzy wrzucili do "blendera": parę przemądrzałych nastolatków, dwójkę ich wrednych bylych, sporą liczbę homoseksualistów, którzy co chwila wyskakują jak króliki z kapelusza, przyjaciółkę pijaczkę i zawilgotniale ciasteczka Oreo. Zmiksowali wszystko, po czym wylali to jak pomyje na podloge i hojnie okrasili muzyką.
Rozdziały sa przedstawione naprzemiennie, raz z perspektywy Nory, a raz Nicka. Nie polubilam tej pary, a czytanie o nich to była męka. Ich "głębokie" przemyślenia przeplatane godnym pożałowania zachowaniem doprowadzaly mnie do rozstroju nerwowego.
Do polowy szło mi jak po grudzie, potem cos ruszyło. Jednak nie polecam tej książki i...

To jedno z moich największych rozczarowań. Spodziewałam się czegoś magicznego i urokliwego, a dostałam nudną, przegadaną historyjkę, w której nie zauroczyło mnie zupełnie nic.

Owszem, jest tu coś, co lubię w książkach - zupełnie niespodziewana miłość. To niestety jedyna zaleta. Cała historia została opisana w sposób drażniący, chaotyczny i tak naprawdę jest płytka jak kałuża... Irytujący bohaterowie i ich męczące, nudne rozmowy. Ani śladu czaru, ani śladu wzruszeń. Banał. Dawno nie byłam tak zawiedziona.

WampirkaJustynka | 2016-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2016

To nie moja bajka. Ta książka jest totalnie hopeless. Może i polubiłam Nicka ale ogólnie jestem zniesmaczona całością. W tym przypadku żałuję, że niepotrzebnie wydałam kasę. Nie polecam.

Świetna książka!
Zabawna, wesoła, namiętna, pełna burz emocji, prawdziwa. W pewnym sensie też dająca sobie kilka powodów do przemyśleń.
Bardzo mi się podobała. Do tego czytało się bardzo szybko.
Nie potrafiłam się od niej oderwać.
Gorąco polecam! :D

Ostatnimi czasy mój książkowy świat ogranicza się tylko do lektur szkolnych, a jedyną odskocznią są książki Schmitta. Gorycz się we mnie zbierała i zbierała, aż w końcu miarka się przebrała. Potrzebowałam wytchnienia, potrzebowałam lekkiej książki, która wynagrodzi mi cały ostatni stres.
Mój wybór padł na książkę młodzieżową (dawno już takiej nie czytałam) pt. "Nick i Norah". Tytułowi bohaterzy to zagubieni nastolatkowie. Oboje zostali skrzywdzeni przez miłość, a raczej jej wyobrażenie. Oboje także nie potrafią zapomnieć o przeszłości. Mają za zadanie uleczyć siebie nawzajem....

Według mnie książka jest typową książką dla młodzieży.
Szybko i przyjemnie się ją czyta... ale czy zostanie w pamięci na dłużej?

"Życie każdego człowieka to osobna opowieść."

Zakładka | 2016-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2016

Dwoje tych autorów poznałam już przy okazji książek „Beta” jak i „Każdego dnia”, które bardzo mi się podobały. Byłam, zatem bardzo ciekawa tego , jak wypadnie ten duet w moich oczach przy książce „Nick i Norah” Niestety zawiodłam się. Może moje oczekiwania były zbyt wygórowane, ale liczyłam na coś bardziej poruszającego i zapadającego w pamięci.

Historia sama w sobie jest ciekawa. Dwoje nastolatków, zagubionych w swoich przeżyciach, mających różne cele i aspiracje, staje sobie na drodze. I mimo że ten schemat jest bardzo popularny, to uważam, iż poprowadzenie go w konkretnym kierunku mogłoby dać naprawdę interesującą książkę. Autorzy, niestety poszli po najmniejszej linii oporu. Stworzona przez ich historia nie jest specjalnie rozbudowana, a mogłaby być. Przez to, całość wypadła dość nudnawo. Oczywiście dało się być zainteresowanym głównym wątkiem, gdyż występowało tu sporo zwrotów akcji czy elementów humorystycznych, lecz to było za mało. Może młodsi czytelnicy byliby bardziej...

Marika | 2016-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2016

Po duecie Levithan & Cohn spodziewałam się czegoś o wiele lepszego, patrząc na to, jak świetnie wyszło im napisanie razem "Księgi wyzwań Dasha i Lily". Jednak tutaj trochę się rozczarowałam, bo choć historia jest krótka, do przeczytania w kilka godzin, to jednak było to bez szału i niezapadające w pamięć.
Film całkiem fajny, choć dość luźno opiera się na książce, dużo faktów pozmienianych. I Nicka z książki inaczej sobie wyobrażałam, nie tak... ciapowato, jak go przedstawili w filmie.

KobieceRecenzje365 | 2016-03-13

Nick jest młodym muzykiem, który po rozstaniu z dziewczyną próbuje uleczyć swoje złamane serce. Gdy na jednym ze swoich występów dostrzega w tłumie swoją ukochaną, wtuloną w innego chłopaka, nie wiem co zrobić. Widząc samotną dziewczynę wpada mu do głowy dziwny pomysł i składa jej nietypową propozycję.

"Wiem, że to dziwne pytanie, ale czy miałabyś coś przeciwko udawaniu mojej dziewczyny przez następnych pięć minut?"

Norah ma zamiar odpowiedzieć nie, lecz gdy widzi zbliżającą się dziewczynę, która okazuje się być jej znajomą ze szkoły zgadza się na tą dziwną propozycję.

I tak zaczyna się cała historia. Co z niej wyniknie? Tego musicie dowiedzieć się sami.

Akcja całej książki toczy się podczas jednej nocy. Poznajemy dwójkę osiemnastolatków, którzy dopiero wkraczają w dorosłe życie. Mogłoby się wydawać, że kilka godzin z życia, to nie jest materiał na książkę, a jednak... W tym przypadku powstała naprawdę fajna historia dwójki młodych ludzi.

Norah -to dziewczyna trzymająca...

Nick jest bywalcem nowojorskiej sceny rockowej – muzyką próbuje uleczyć złamane serce. Ale czy można wyleczyć się z toksycznej, jednostronnej miłości? Norah także przeżyła zawód miłosny.Pozornie tych dwoje nie łączy nic poza gustem muzycznym, jednak ich przypadkowe spotkanie kończy się szaloną pierwszą randką, która ma szansę zmienić życie obojga...

"Może nie musimy składać fragmentów świata w całość. Może to my nimi jesteśmy."

Szczerze Wam powiem, że trochę bałam się tej książki. Oczywiście, strasznie chciałam po nią sięgnąć, ale skutecznie odstraszały mnie te wszystkie negatywne opinie. Naprawdę, spotkałam się chyba tylko z jedną pozytywną recenzją. Dziwne, prawda? Przecież to znany David Levithan. Jak wiemy, negatywne opinie dużo bardziej przyciągają niż pozytywne, dlatego postanowiłam sięgnąć po tę pozycję i sama się przekonać o co tyle hałasu... Więc......

Agata | 2016-03-06
Przeczytana: 06 marca 2016

www.apteka-literacka.blogspot.com

Norah wraz ze swoją przyjaciółką Caroline często bywa na koncertach, chociaż występuje głównie w roli opiekunki swojej przyjaciółki, która lubi się zabawić, nie stroni od alkoholu i kontaktów ze świeżo poznanymi gwiazdami nowojorskiej sceny rockowej. Nick gra w querrockowej kapeli. Przypadkiem(?), a może zrządzeniem losu tego wieczora Nick i Norah znajdują się w tym samym miejscu. Wiem, że to dziwne pytanie, ale czy miałabyś coś przeciwko udawaniu mojej dziewczyny przez następnych pięć minut? Gdy to pytanie pada z ust Nicka, Norah w pierwszej chwili chce odpowiedzieć, że chyba zwariował. Ale robi coś zupełnie innego. Pozwólmy przygodzie się zacząć!

Akcja powieści rozgrywa się w ciągu jednego dnia, a właściwie nocy, dwunastu godzin. Jak w tak krótkim czasie można poznać bohaterów, ich przeszłość, a do tego stworzyć nową, wspólną historię dwójki ludzi? Nick i Norah są bardzo dobrze wykreowani, już od pierwszych stron poznajemy ich charaktery,...