Jak cię wykraść, Phoenix?

Tłumaczenie: Julia Chimiak
Cykl: Saga o braciach Benedictach (tom 2)
Wydawnictwo: Akapit Press
Stealing Phoenix
Emila

Jak cię wykraść, Phoenix? to elektryzująca i wybuchowa powieść o braciach Benedictach. Phoenix należy do gangu złodziei o paranormalnych zdolnościach. Zadaniem Phoenix jest okraść Yvesa Benedicta, zdolnego studenta ze Stanów, który przyjechał na konferencję młodych naukowców do Londynu. Niespodziewanie okazuje się, że Yvesa i Phoenix łączy coś znacznie więcej. Przeszłość Phoenix należy do gangu...

Czy Phoenix ocali ukochanego chłopca... oraz siebie samą?

Jak cię wykraść, Phoenix? to elektryzująca i wybuchowa kontynuacja sagi o braciach Benedictach. Rozpoczęła ją Kim jesteś, Sky? Wypatrujcie niebawem Jak cię znaleźć, Crystal? UWIELBIAM tę książkę! Czytając ją, będziecie siedzieć na brzegu fotela i gryźć paznokcie, martwiąc się, czy ten emocjonujący romans dobrze się zakończy. Jeśli lubicie romanse paranormalne, musicie przeczytać tę książkę: jest w niej wartka akcja, wspaniałe pokazy mocy, ogień i pocałunki zapierające dech w piersiach.

susankmann.com

Zawrotne tempo nie ustaje – trudno odłożyć tę książkę. Stawki są wysokie, czarne charaktery naprawdę czarne, a bohaterowie po prostu wspaniali.

thebookbag.co.uk

źródło opisu: AkapitPress

źródło okładki: www.ksiegarniarubikon.pl

WampirkaJustynka | 2013-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2013

Cudowna książka. Z początku wahałam się jak to będzie, ale okazała się rewelacyjna. Ives jest taki słodki (choć przyznaję, że bardziej wolę Zeda). Z niecierpliwością czekam na kolejną część przygód sawantów z rodziny Benedictów. Gorąco polecam.

Kolejna książka z cyklu o braciach Benedictach. Tym razem bohaterami są Yves i jego wybranka Phoenix. Tytuł mówi dosłownie, co będzie się działo, gdyż Yves naprawdę będzie się starał "wykraść" Phee - wykraść gangowi złodziei-sawantów.

Fabuła wydaje się być nieco ciekawsza niż w pierwszym tomie, ale i tak wolałam Zeda i Sky. ;P

No i kolejna piękna okładka, z Feniksem. ;)

Zakładka | 2016-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2016

Pierwsze, na co zwraca się uwagę, patrząc na tę książkę, to okładka. Jest utrzymana w podobnym stylu jak okładka pierwszego tomu. Nie jest przepiękna, ale nie jest też paskudna. Za to idealnie pasuje do treści, jaką skrywa w sobie „Jak cię wykraść, Phoenix?”
Ta część sagi opowiada o kolejnym bracie z rodu Benedictów. Bardzo podoba mi się ten pomysł, iż każda z części przedstawia historię jednego z chłopaków. W dodatku w każdej występują wszyscy przedstawiciele tego rodu. Wracając jednak do tej konkretnej części, wydaje mi się, że była odrobinę bardziej interesująca, jeśli chodzi o fabułę w porównaniu z pierwszym tomem. Historia, jaka tu została przedstawiona, o wiele bardziej mnie wciągnęła i przede wszystkim przeczytałam ją o wiele szybciej. Bardzo ciekawy okazał się wątek gangu, który znacznie przyspieszał całą akcję. I choć jest to ten typ książki, w której po pierwszych dwóch rozdziałach możemy znać już zakończenie, to jest napisana tak, iż samo poprowadzenie historii bardzo...

Ssylwia | 2017-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejna książka z serii o braciach Benedictach, która mnie urzekła. Tym razem to Yves - jeden z młodszych braci, poznaje tajemniczą Phoenix. Od tej pory zaczynają się kłopoty, z których jak zwykle Benedictowie wychodzą w pięknym stylu. Więź łącząca tych dwoje jest bardzo silna, dlatego oboje zdolni są do ogromnych poświęceń, aby uratować swoją połówkę. Te książki pokazują, czym jest prawdziwa miłość, poświęcenie i zaangażowanie, za co jestem Joss Stirling bardzo wdzięczna. Naprawdę warto przeczytać. Ta książka, jak i treść są ponadczasowe i uniwersalne.

"Zostałam zaprogramowana, żeby skrzywdzić twoją rodzinę i wrócić - jestem bronią, której używają przeciw tobie."

Druga część z cyklu o braciach Benedictach, pt. "Jak cię wykraść, Phoenix?", ale czy równie ciekawa jak jej poprzedniczka?

Phoenix, czyli po prostu Phee, ma ciekawe zajęcie w swoim życiu. Razem ze swoimi znajomymi z gangu okrada bogatych zwiedzających Londyn. Dziewczyna jest sierotą, a za swoją rodzinę uznaje współtowarzyszy, którzy wraz z nią mieszkają we Wspólnocie. Jednak są oni tylko pionkami, ponieważ rozkazy wychodzą od Widzącego, który terroryzuje wszystkich wokół. Dlatego, kiedy Phee dostaje rozkaz obrabowania turysty z Ameryki, przyjmuje zadanie i obserwuje swój cel. Niestety, kiedy ucieka z łupami, torba wybucha i dziewczyna wraca z niczym.

Jak się później okazuje, celem Phee był nie kto inny, jak poznany w pierwszej części, czyli "Kim jesteś, Sky?" Yves Benedict. Jest on sawantem, tak samo jak Phee, więc oboje posiadają niezwykłe moce, a przy tym są sobie...

książek: 2038
saya1502 | 2015-03-06
Przeczytana: 06 marca 2015

Nie spodziewałam się..ale naprawdę bardzo mi się podobała ta książka. Nie mogłam się od niej oderwać :) Na pewno sięgnę jeszcze po 1 część.

Beata | 2014-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

"Jak cię wykraść, Phoenix?" to druga część serii o braciach Benedictach. Tym razem mamy okazję zapoznać się z historią innej dziewczyny, która jest przeznaczona innemu bratu. Nawiasem mówiąc, bardzo się cieszę, że w tytule jest "Phoenix", a nie "Feniks". Jeśli tylko "Dragon" i "Unicorn" nie zamienili by się w "Smoka" i "Jednorożca" byłoby boska. Jestem ogromną zwolenniczką nie tłumaczenia nazw własnych, szczególnie imion i nazwisk.
Phoenix należy do gangu złodziei, obdarzonych niezwykłymi mocami. Dostaje zlecenie, by okraść bogatego studenta - Yvesa. Pojawiają się pewne komplikacje, co pozwala dziewczynie na bliższe poznanie chłopaka. Okazuje się, że tych dwoje łączy coś znacznie więc, niż typowych nieznajomych...
Okładka jest genialna. Uwielbiam ją. Bardziej podoba mi się ta ostateczna, nie ta, która widnieje na lubimyczytać. Ogólnie książka jest wydana świetnie, bardzo przyjemnie się ją trzyma, nie niszczy się.
Styl autorki nadal jest cudowny. W pierwszej części przypadł mi do...

Karolina | 2014-05-16
Przeczytana: 10 maja 2014

Jejku, naprawdę uwielbiam.
Już kolejna, tj. druga część i po raz kolejny mnie zaskoczyła.
Bardzo polubiłam rodzinę Benedict, a gdy dołożyć do niej historię Phoenix otrzymamy geniusz.

Phee wychowuje się w "totalitarnym środowisku". Musi kraść by nie zostać ukaraną. A co najdziwniejsze - lubi to, bo tylko w tym jest dobra. A zadanie ma ułatwione, bo jako sawant - ma dar zamrażania ludzkich umysłów.
Tym razem ma za zadanie ukraść gadgety pewnego chłopaka. Yves, bo tak ma na imię - jest taki sam jak Phoenix - jest sawantem. I ma władzę nad ogniem.
Czy zbytnią ironią losu będzie, jeśli okaże się, że są swoimi Przeznaczonymi? Możliwe. Ale los wie co robi. Bo oboje mogą się od siebie czegoś nauczyć.

Gorąco polecam.

tylko jeden dotyk wystarczy, tylko jedno tchnienie by wiedzieć że nic jej nie zrobi, że nie musi się go obawiać bo są sobie przeznaczeni. Bo są zapisani w gwiazdach. Ona jest złodziejką on informatykiem. Oboje są jeszcze młodzi lecz niezaprzeczalnie nie zwykli. Mają dary o których inni mogą tylko marzyć. Ich drogi połączył a i tak chciał ich rozdzielić. Tam gdzie jeden kradnie drugi wyznaje uczucia.

patulka1237 | 2014-05-04
Przeczytana: 03 maja 2014

Książka rewelacyjna, okładka nie przypadła mi do gustu, ale jak to jest w przysłowiu: "nie ocenia się książki po okładce". Autorka niezwykle wzbogaciła swój tekst o elementy fantastyczne. Stworzyła taki świat, jakby istniał on w rzeczywistości, naprawdę. A wątek miłości głównych bohaterów dopełnił wszystko. Wspaniała, najlepsza książka! Warto ją przeczytać.