Słodki smak marzeń

Okładka książki Słodki smak marzeń Aneta Krasińska
Okładka książki Słodki smak marzeń
Aneta Krasińska Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Smak marzeń (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Smak marzeń (tom 1)
Jaguar
2021-04-14
2021-04-14
kobieta miłość praca powieść polska powieść obyczajowa

Ksiązka ta jest pierwszą częścią historii Laury i Igora. Czyta się ją bardzo szybko, napsiana jest tak,że nie sposób sie od nie oderwać. Jest pełna życia,relacji między młodymi ludżmi i pogonią za marzeniami. Laura to młoda kobieta ,która za swoimi marzeniami przyjechała do Warszawy gdzie skończyła studia i rozpoczęła pracę w korporacji. Lubi swoją pracę choć ma wymagającą szefową i często ma dość. Ma zgrany zespół i łączy ich nie tylko praca. Igor jest młodym mężczyzną, który ma za soba tragedię i żeby życ i odreagować zaszywa się w górach i pracuje jako ratownik medyczny. Pierwsze ich spotaknie ma miesjce podczas wypadku Laury w górach . Kolejne już jest niespodzianką i znajomość zaczyna się rozwijać. Czy Laura da sobie szansę na miłość ? Jak zachowa się Igor? Jakie decyzje podejmą? Polecam .

Dziwi mnie wysoka ocena tej książki. Postacie płaskie, bez charakteru i wyrazu. Historia bez polotu, brak w niej tego "czegoś". Bohaterka prowadzi nudne życie, ma nudną pracę i zwykłych, niczym nie wyróżniających się znajomych. Kiedy w końcu poznaje "tego jedynego" między nimi nie ma chemii, namiętności, nie ma nic... Wynudziłam się strasznie! Plus, że w miarę szybko się czyta, chociaż akcja w ogóle się nie rozwija. Niestety nie sięgnę po kolejną część, bo wcale mnie nie ciekawi.

Całkiem przyjemna, choć spodziewałam się czegoś więcej po tej książce.

Całkiem przyjemna, choć spodziewałam się czegoś więcej po tej książce.

„Czasem to, co małe, staje się nieosiągalne, ale to tylko od nas zależy, czy jesteśmy w stanie przywrócić naturalny bieg rzeczy.”

Laura Kosińska to pełna wewnętrznej energii i ciepła młoda kobieta. Opuściła, wbrew rodzicom rodzinną wioskę i wzięła życie we własne ręce. Ukończyła studia, zajmuje kierownicze stanowisko w agencji reklamowej. Jej szefowa to bardzo apodyktyczna i wymagająca osoba – nazywana Harpią. Jej współpracownicy to młodzi, przyjaźni ludzie. Szybko między nimi nawiązuje się szczera nić przyjaźni. Wolny czas, którego mają zresztą bardzo mało, spędzają na zakrapianych wypadach. W ten sposób próbują odreagować i uporać się ze stresem. Na drodze Laury pojawia się Igor, mężczyzna jest ratownikiem górskim. Pokazuje dziewczynie świat zupełnie z innej strony, to co do tej pory wydawało się ważne, nabiera zupełnie innego znaczenia. Niestety pewne wydarzenia powodują, że Laura traci sens życia.

Czuć szczerość i realizm opowiedzianej historii. Ciekawie ukazani bohaterowie, to ludzie jakich mijamy w naszej codzienności, paleta ludzkich osobowości. Laurę polubiłam od razu, to ambitna, pracowita, samodzielna, spokojna, serdeczna osoba. Nie jest jej łatwo, czasami czuje się samotna, za wszelką cenę chce żyć inaczej niż jej bliscy, mieszkający na wsi. Podejmuje trudną decyzję, czas pokaże czy słuszną. Igor, intrygujący mężczyzna, ma swoje tajemnice, z jednej strony sympatyczny, troskliwy facet, a z drugiej otaczający go dziwny mrok i niepokój. Kim tak naprawdę jest? Czy mają szansę stworzyć dobry, szczęśliwy związek?

Laura wciągnięta w wir pracy, robi wszystko, aby sprostać postawionym jej zadaniom, zresztą bardzo lubi swoją pracę. Wisi nad nią niespłacony kredyt za mieszkanie. Pogoń za sukcesem, pieniędzmi, zaczyna zasłaniać wszystko inne. Zapominamy, że jesteśmy tu tylko na chwilę i od nas samych zależy, jak przeżyjemy nasze życie, które nieustannie ucieka nam przez palce. Czy pieniądze, sukces, określona pozycja dają szczęście? Przychodzi jednak taki czas, że Laura zaczyna dostrzegać, że praca to nie wszystko, gdzieś w tym pędzie pogubiła się trochę.

Praca w korporacji, jej prawdziwe, trudne oblicze. Wyrzeczenie i wyzwania jakie muszą podejmować ludzie tam pracujący.

Wciągająca, życiowa, słodko – gorzka, zmuszająca do refleksji opowieść o życiu młodych ludzi. O tym jaką cenę muszą płacić, aby osiągnąć sukces. Daje do myślenia, ukazuje co tak naprawdę jest w życiu ważne. Powieść przeczytała się jakby sama i to zakończenie, uch… Ogromnie się cieszę, że mam drugi tom. Serdecznie polecam.

Ot, takie sobie czytadło. Ani nie zachwyca, ani nie odrzuca. Ale o jednym muszę wspomnieć - główna bohaterka niby mądra i inteligentna, samowystarczalna, a nie umiała się domyślić, że Wolf jest synem szefowej. Normalnie w taką głupotę nie uwierzę i odejmuję jedną gwiazdkę.

Budujemy i urządzamy swój świat z wytrwałością i zaangażowaniem. Rozwijamy się, zdobywany kolejne umiejętności i kompetencje. W pewnym momencie czujemy spełnienie... Jednak gdy pojawia się miłość w jednej chwili jesteśmy w stanie zrezygnować ze stabilności i ruszyć w nieznane, niesione uczuciem.
To właśnie historia o kobiecie, która zawierza miłości. Przemeblowuje swój świat by dać szansę rodzącemu się uczuciu. Czy postąpiła słusznie? Dowiemy się w drugiej części 🙂

To właśnie historia o kobiecie, która zawierza miłości. Przemeblowuje swój...

Świetna książka, wciągająca fabuła, szybko się czyta. Autorka opisała historię Laury młodej dziewczyny mieszkającej w Warszawie i pracującej w korporacji. Ciężka, trudna praca, często po godzinach sprawia, że życie biegnie z dnia na dzień. Dopiero gdy dziewczyny poznaje Igora, zastanawia się nad sensem życia. Czy zdecyduje się porwać miłości, czy zmieni swoje życie i postawi na siebie? Zakończenie mocno zaskakuje, czekam na kolejny tom. Polecam

przeczytać tą książkę i wymienić się wrażeniami.
Słodki smak marzeń to idealna pozycja na jeden wieczór, otwierasz książkę, pijesz herbatę, jest klimat a co najważniejsze bohaterowie, którzy umilają Twój czas. Poznajesz ich coraz bardziej i wiesz, że z chęcią usiadłabyś z nimi i wypiła filiżankę kawy, napiła się wina i po prostu oddała się przyjemności z przebywania wśród nich.
Mimo, że jest ciut przewidywalna to spędziłam z nią fajny czas, dzięki czemu parę razy dałam się zaskoczyć. Idealna książka na jesienne wieczory.

przeczytać tą książkę i wymienić się wrażeniami.

"Słodki smak marzeń" to pełna ciepła i wzruszeń powieść.
Laura, jak wiele innych młodych osób, jest pochłonięta pracą. Jej życie w sumie składa się z pracy i weekendowych wypadków z przyjaciółmi.
Uciekła z rodzinnej wsi, ciężko pracowała by utrzymać się w stolicy. Chciała stworzyć swój własny świat, w którym tylko ona dyktuje warunki. Nie jest zachwycona faktem iż aby zarobić na kredyt i utrzymanie musi pracować ponad normę. Jednak przywykła do tego. Wszystko zmienia się gdy poznaje Igora. To on pokazuje jej, że życie może wyglądać zupełnie inaczej.
Pokazuje jej drogi, których sama by nie odkryła...
Pokazuje jej jak wygląda szczęście, wolność i miłość.
Laura zaczyna dostrzegać jak wiele traciła. Zaczyna żyć inaczej. Żyje pełnią życia.
Jednak los bywa okrutny. Z zaskoczenia uderza w nasze plany i marzenia.
Czy Laura ma szansę na szczęście? Czy jej życie skończy się zanim tak na prawdę się zacznie?
"Słodki smak marzeń" czyta się błyskawicznie. To idealna lektura na oderwanie myśli. Na wyczyszczenie głowy. Pochłonisz pierwszą część i z niecierpliwością sięgniesz po drugą. Ciekawość nie pozwoli Ci zasnąć.
Autorka pięknie pisze o emocjach. O uczuciach, nowych szansach i stratach.
Polecam!

"Słodki smak marzeń" to pełna ciepła i wzruszeń powieść.

WSKRZESZONE NADZIEJE

„Słodki smak marzeń” to jedna z tych książek obyczajowych, które urzekają okładką. Gdy widzi się tak wydaną książkę, czytelnik od razu wie, że tu będzie czuć smaki, zapachy i uczucia. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Jaguar, a jej autorką jest Aneta Krasińska.

Laura przyjechała na studia do Warszawy z niewielkiej wsi. Dla dziewczyny wychowanej w małej społeczności pierwsze spotkanie ze stolicą, jej gwarem i pośpiechem, było szokiem. Jednak zdecydowała się zostać. Teraz pracuje w agencji reklamowej, pod rządami trudnej i apodyktycznej szefowej, spłaca kredyt mieszkaniowy, a w weekendy szaleje w klubach, by odreagować stres całego tygodnia. Jej życie toczy się pewnym ustalonym trybem, aż do dnia, gdy na jej drodze staje pewien mężczyzna. Czy Laura da sobie szansę na szczęście? Czy będzie potrafiła przewartościować swoje życie? I czy marzenia zawsze mają słodki smak?

Aneta Krasińska opowiada historię zwyczajnej kobiety. Takiej jakich setki mijamy każdego dnia. Młodej, ambitnej, nastawionej na sukces. Typowo korporacyjny tryb pracy sprawia, że Laura jest przemęczona, powoli traci radość życia, a przede wszystkim, żyje w swoistej bańce. Czy kariera i pieniądze są wyznacznikiem szczęścia? Czy w kolejnych zawodowych obowiązkach i weekendowym pijaństwie da się zamknąć ból przeszłości? Czy miłość może być katalizatorem zmian? „Słodki smak marzeń” to tylko z pozoru prosta historyjka. Autorka przemyca wiele wartościowych treści w swojej książce, a co ważne robi to w bardzo ciekawy sposób. Od samego początku możemy zidentyfikować się z Laurą, a jej rozterki często przypominają nasze własne. Wszystkie strachy, marzenia i lęki zamknięte w czterech ścianach umysłu, które staramy się chować możliwie głęboko przed światem. I samymi sobą.

Zawsze zwracam bardzo dużą uwagę na język i warstwę narracyjną powieści i tutaj należy się Krasińskiej duże wyróżnienie. Książka napisana jest ładną polszczyzną i widać, że autorka na język kładzie bardzo duży nacisk. To delikatna jak puch dmuchawca opowieść. O uczuciach, marzeniach i kompromisach. O dawnych krzywdach, które nie dają o sobie zapomnieć. Lekko opowiedziana, słowami pełnymi słońca. Piękna. Ogromny urok ma ta książka. Zupełnie naturalne postaci. Z całą gamą zalet i przywar. Zwyczajne sytuacje, które przydarzyć mogą się każdemu. Pełna głębi i napisana z dużą klasą. To jedna z tych powieści obyczajowych, które są świetną odskocznią od codzienności, ale nie są puste i zarysowują się gdzieś w środku naszych czytelniczych serc. Aneta Krasińska zgrabnie, w niewymuszony sposób snuje opowieść typowo ludzką. Naznaczoną i dobrem i złem. Miłą, subtelną, ale i gorzką. Nie boi się pisać o uczuciach bez nadęcia, sprawnie, elegancko. Autorka jawi mi się jako literacka łasica : zwinna, pełna gracji, ale także sprytu : wie jak chwycić za gardło. Udało jej się napisać bardzo piękną, chwytliwą historię bazującą na prostych motywach. I tchnąć w nią serce i duszę. Przepiękne to jest. Proste i zachwycające.

Ujmująca w tej opowieści jest zarówno lekkość narracji jak i dar dogłębnego prezentowania uczuciowości. Czasami potrzebujemy w życiu zmian. Bodźca, który wyzwoli nasze prawdziwe ja. I siły oraz motywacji, by zmienić priorytety. A takim katalizatorem bardzo często jest po prostu drugi człowiek. Krasińska wyśmienicie ukazuje miłość, przyjaźń, ale i zależności np. służbowe. Te relacje między bohaterami są takie życiowe, prawdziwe, że po prostu wierzymy w tę historię. To rzadkie tak pisać. I to jest naprawdę duża rzecz.

Bardzo polecam „Słodki smak marzeń”, ponieważ to jedna z tych historii, które dużo czytelnikowi dają. Nie jest to tylko rozrywka na wieczór lub dwa. To poruszająca i głęboka historia, która daje możliwość zastanowienia się także nad własnym życiem. Celami, dążeniami i autentycznymi potrzebami. Diabeł piekielnie poleca.

WSKRZESZONE NADZIEJE

• Przeczytane 2021
  • Patronat medialny

Dodaj cytat z książki Słodki smak marzeń