Słodki smak marzeń

Okładka książki Słodki smak marzeń
Aneta Krasińska Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Smak marzeń (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Smak marzeń (tom 1)
Jaguar
2021-04-14
2021-04-14
kobieta miłość praca powieść polska powieść obyczajowa

Świetna książka, wciągająca fabuła, szybko się czyta. Autorka opisała historię Laury młodej dziewczyny mieszkającej w Warszawie i pracującej w korporacji. Ciężka, trudna praca, często po godzinach sprawia, że życie biegnie z dnia na dzień. Dopiero gdy dziewczyny poznaje Igora, zastanawia się nad sensem życia. Czy zdecyduje się porwać miłości, czy zmieni swoje życie i postawi na siebie? Zakończenie mocno zaskakuje, czekam na kolejny tom. Polecam

1920

„Czasem to, co małe, staje się nieosiągalne, ale to tylko od nas zależy, czy jesteśmy w stanie przywrócić naturalny bieg rzeczy.”

Laura Kosińska to pełna wewnętrznej energii i ciepła młoda kobieta. Opuściła, wbrew rodzicom rodzinną wioskę i wzięła życie we własne ręce. Ukończyła studia, zajmuje kierownicze stanowisko w agencji reklamowej. Jej szefowa to bardzo apodyktyczna i wymagająca osoba – nazywana Harpią. Jej współpracownicy to młodzi, przyjaźni ludzie. Szybko między nimi nawiązuje się szczera nić przyjaźni. Wolny czas, którego mają zresztą bardzo mało, spędzają na zakrapianych wypadach. W ten sposób próbują odreagować i uporać się ze stresem. Na drodze Laury pojawia się Igor, mężczyzna jest ratownikiem górskim. Pokazuje dziewczynie świat zupełnie z innej strony, to co do tej pory wydawało się ważne, nabiera zupełnie innego znaczenia. Niestety pewne wydarzenia powodują, że Laura traci sens życia.

Czuć szczerość i realizm opowiedzianej historii. Ciekawie ukazani bohaterowie, to ludzie jakich mijamy w naszej codzienności, paleta ludzkich osobowości. Laurę polubiłam od razu, to ambitna, pracowita, samodzielna, spokojna, serdeczna osoba. Nie jest jej łatwo, czasami czuje się samotna, za wszelką cenę chce żyć inaczej niż jej bliscy, mieszkający na wsi. Podejmuje trudną decyzję, czas pokaże czy słuszną. Igor, intrygujący mężczyzna, ma swoje tajemnice, z jednej strony sympatyczny, troskliwy facet, a z drugiej otaczający go dziwny mrok i niepokój. Kim tak naprawdę jest? Czy mają szansę stworzyć dobry, szczęśliwy związek?

Laura wciągnięta w wir pracy, robi wszystko, aby sprostać postawionym jej zadaniom, zresztą bardzo lubi swoją pracę. Wisi nad nią niespłacony kredyt za mieszkanie. Pogoń za sukcesem, pieniędzmi, zaczyna zasłaniać wszystko inne. Zapominamy, że jesteśmy tu tylko na chwilę i od nas samych zależy, jak przeżyjemy nasze życie, które nieustannie ucieka nam przez palce. Czy pieniądze, sukces, określona pozycja dają szczęście? Przychodzi jednak taki czas, że Laura zaczyna dostrzegać, że praca to nie wszystko, gdzieś w tym pędzie pogubiła się trochę.

Praca w korporacji, jej prawdziwe, trudne oblicze. Wyrzeczenie i wyzwania jakie muszą podejmować ludzie tam pracujący.

Wciągająca, życiowa, słodko – gorzka, zmuszająca do refleksji opowieść o życiu młodych ludzi. O tym jaką cenę muszą płacić, aby osiągnąć sukces. Daje do myślenia, ukazuje co tak naprawdę jest w życiu ważne. Powieść przeczytała się jakby sama i to zakończenie, uch… Ogromnie się cieszę, że mam drugi tom. Serdecznie polecam.

Budujemy i urządzamy swój świat z wytrwałością i zaangażowaniem. Rozwijamy się, zdobywany kolejne umiejętności i kompetencje. W pewnym momencie czujemy spełnienie... Jednak gdy pojawia się miłość w jednej chwili jesteśmy w stanie zrezygnować ze stabilności i ruszyć w nieznane, niesione uczuciem.
To właśnie historia o kobiecie, która zawierza miłości. Przemeblowuje swój świat by dać szansę rodzącemu się uczuciu. Czy postąpiła słusznie? Dowiemy się w drugiej części 🙂

To właśnie historia o kobiecie, która zawierza miłości. Przemeblowuje swój...

Ot, takie sobie czytadło. Ani nie zachwyca, ani nie odrzuca. Ale o jednym muszę wspomnieć - główna bohaterka niby mądra i inteligentna, samowystarczalna, a nie umiała się domyślić, że Wolf jest synem szefowej. Normalnie w taką głupotę nie uwierzę i odejmuję jedną gwiazdkę.

Bardzo przeciętna obyczajówka. Na początku nie mogłam się zaangażować w czytanie tej powieści i wciągnąć w historię bohaterów. Później było już trochę lepiej, ale nie mogę powiedzieć, że ta powieść szczególnie mnie porwała.
Do tej pory nie znałam twórczości autorki i sądząc po opisie spodziewałam się ciekawszej fabuły. Akcja niestety za bardzo się ślimaczy i pomimo, że autorka wplata tu tajemnice z przeszłości to robi to w mało interesujący sposób. Bohaterowie są słabo wykreowani i nijacy. Nie poczułam z nimi żadnej więzi.

Dzięki uprzejmości wydawnictwu Jaguar miałam możliwość zapoznania się z książką Anety Krasinskiej, która swoją premierę miała w kwietniu. Jeszcze raz bardzo dziękuję 🥰. Teraz koniecznie muszę nadrobić kolejny tom ♥️. Oto parę słów o SŁODKIM SMAKU MARZEŃ:

Laura to zapracowana singielka, która uwielbia swoją pracę. Jest kierownikiem w agencji reklamowej i ma pod sobą zgrany zespół. Zespół składający się z dwójki oddanych przyjaciół, którzy dzielą razem troski i sukcesy. Czego chcieć więcej? Gdy na jej drodze staje Igor, ratownik górski, Laura dostrzega, że jednak praca to nie wszystko… Czy będzie potrafiła znaleźć swoją drogę do szczęścia?

SŁODKI SMAK MARZEŃ to niewymagająca powieść, która mimo to skłoni nas do refleksji, do zastanowienia się co jest dla nas ważne.
Przyjemny styl pisarki bardzo przypadł mi do gustu, nawet nie zorientowałam się kiedy przeczytałam ostatnią stronę powieści. Po prostu ta książka czytała się sama. Może nie była wymagająca, ale to miła odskocznia, po ciężkim dniu w pracy.
Autorka stworzyła ciekawych bohaterów, takich z krwi i kości z dość prozaicznymi problemami. Bo dla Laury liczy się kariera, dla której poświęciła wiele. Czy będzie potrafiła przeorganizować swój świat?
Natomiast Igora zjadały wyrzuty sumienia za podjęte kiedyś decyzje. Jakie? Tego dowiecie się czytając tę pozycję! 🤓
Losy bohaterów, umiejscowione trochę w stolicy, trochę w górach bardzo mnie zainteresowały i urzekły przyrodą. Kocham góry 🗻♥️. Jestem też ogromnie ciekawa czym mnie zaskoczy autorka w kolejnym tomie, bo ta powieść skończył się bardzo niespodziewanie!

"Ludzie, choć młodzi i czasem zwariowani, rozumieją, że życie jest zbyt krótkie, aby poświęcać je wyłącznie obowiązkom."

Zdecydowanie tak! W życiu trzeba mieć również czas na przyjemności! Czytanie książek, długie spacery i oglądanie gwiazd. Prawda?

Moje pierwsze i udane spotkanie z Autorką.
"Słodki smak marzeń" to pierwsza część serii "Smak marzeń"
Główną bohaterka jest Laura, która przyjeżdża do Warszawy z małej miejscowości i zaczyna pracę w agencji reklamowej. Chociaż szefowa to tyran, wraz z innymi pracownikami firmy znajduje czas na poznanie stolicy z bardziej rozwywkowej strony. Wyjazd w góry, chociaż bardzo intensywny pod względem wymagań szefowej ma swoje plusy. Laura po małym niefortunnym wypadku ma chwilę, by odpocząć i poznaje mężczyznę, który zawróci Jej w głowie. Laura podejmie wiele ważnych decyzji, by zdobyć szczęście, które po drodze zatraciła. Ale czy bajka może trwać wiecznie?
Odpowiedzi szukacie na kartkach powieści :)

Moje pierwsze i udane spotkanie z Autorką.
"Słodki smak marzeń" to pierwsza część serii "Smak marzeń"
Główną bohaterka...

Czy w codziennej gonitwie można znaleźć chwilę wytchnienia i dać sobie szansę na szczęście? To trudne, ale nie niemożliwe, wystarczy jedynie korzystać z szans, które daje nam los w najmniej oczekiwanych momentach. To książka o życiu zwykłej, samotnej kobiety, która ma swoje wzloty i upadki. Funkcjonowanie w Warszawie czasem daje jej w kość, a z drugiej strony pozwala na udowodnienie sobie, że jej się uda. Autorka idealnie zobrazowała jak wygląda rzeczywistość człowieka w wielkim mieście. Pięknie zróżnicowała obraz życia w stolicy oraz na wsi, pokazując, jak odmiennie potrafi płynąć czas dla ludzi, w zależności od tego, gdzie mieszkają. Zabiera nas w urokliwie górskie zakątki, daje szczyptę wytchnienia nad morzem, bez upiększeń ukazuje codzienność na wsi i w mieście. A przy tym rysuje nam historię Laury, głównej bohaterki, która może wydawać się zwyczajną, jednak niesie ze sobą o wiele więcej.
Laura spełniła swoje marzenie i ciężko pracuje na to, by przetrwać w Warszawie. Wymagająca, stresująca praca, ciążący na niej kredyt na mieszkanie i brak czasu oraz sił na barwne życie prywatne stały się jej codziennością. Najbliżsi są jej znajomi z pracy, rodzina ma jej odrobinę za złe to jej zamiłowanie do miasta i ambicje, które ją tam wygnały, nie rozumiejąc, że życie w mieście rządzi się swoimi prawami. W postaci Laury może odnaleźć się każda czytelniczka. Miła, spokojna, szlachetna, z ambicjami, oddana pracy i często zapominająca o podstawowych rzeczach, chociażby jak pełna lodówka. Jej sensem życia jest praca, a rozrywką chwila dla siebie na kanapie, ewentualnie wyjście na drinka. Czy to życie czy egzystencja? W codzienności Laura nawet nie dostrzega różnicy.
Autorka stworzyła z pozoru prozaiczną opowieść o życiu kobiety po trzydziestce. Jednak między wierszami, wskazuje czytelnikowi, że czasem warto się zatrzymać i zastanowić, czy warto tak gonić, czy jest za czym, czy nie zatracamy przy tym sensu i siebie. Przypadkowe spotkanie sprawia, że Laura dostaje taką możliwość. I tym sposobem widzimy, że w życiu niczego nie można zaplanować, bo przyszłości nigdy nie można brać za pewnik. Każde plany, nawet najlepsze, los może zweryfikować w ciągu kilku chwil. Dostajemy tutaj bohaterów poturbowanych, którzy są świadomi wagi wypowiedzenia wiążących słów, a z drugiej strony w głębi duszy tęskniących za ustatkowaniem się. Jest życiowo, realnie, dobrze i źle i niemal się nie spostrzeżemy, a już docieramy do końca. Książkę naprawdę przyjemnie się czyta, styl Autorki jest lekki i przyjemny dla czytelnika, choć nie ma ona dla nas litości. Zdecydowanie jest to dobra pozycja jeśli lubicie historie bez mafii, dużych pieniędzy i ogromnej ilości zbliżeń.

Laura mieszka w Warszawie i pracuje w agencji reklamowej.
Ma wymagającą szefową i przyjaznych współpracowników. Laura na swojej drodze spotyka pewnego mężczyznę, który próbuje zmienić jej podejście do życia i pracy. Czy mu się to uda? Jak potoczą się losy Laury?

To pierwsza książka autorki jaką było mi dane przeczytać i bardzo mi się podobała. Napisana jest przyjemnym w odbiorze językiem. Fabuła książki jest naprawdę wciągająca, a główną bohaterkę - Laurę polubiłam od samego początku. Ta bohaterka jest po prostu do cna prawdziwa.
To taka osoba, którą z całą pewnością każdy z nas mógłby spotkać w życiu, bądź odnaleźć w niej namiastkę siebie.
Autorka skupiła się tutaj między innymi na wątku pracy w korporacji, pokazała jak ta praca wygląda od środka i z czym muszą zmagać się takie osoby jak Laura i jej przyjaciele.
Życie Laury zmienia się kiedy poznaje Igora, wtedy kobieta zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem, pragnieniami i marzeniami.
To z pewnością nie jest słodka historia, to ta z kategorii tych słodko - gorzkich, które
skłaniają czytelnika do refleksji i pozostawiają z emocjonalnym kacem.
Autorka serwuje nam takie zakończenie, że po prostu nie mogę się doczekać kiedy drugi tom wpadnie w moje ręce!

Laura mieszka w Warszawie i pracuje w agencji reklamowej.

Całkiem przyjemna, choć spodziewałam się czegoś więcej po tej książce.

Całkiem przyjemna, choć spodziewałam się czegoś więcej po tej książce.

Dodaj cytat z książki Słodki smak marzeń