Sezon na truskawki

Marta Dzido Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Relacja literatura piękna
Grupa Wydawnicza Relacja
2021-05-19
2021-05-19
cielesność erotyka literatura piękna literatura polska namiętność poszukiwanie szczęścia poszukiwanie własnej tożsamości pożądanie uczucie współczesna kobieta

Wyróżniona opinia i

Sezon na truskawki

przeczytanych książek 433 napisanych opinii 432

Myślałam, że będą to historie kobiet, matek, córek. Historie emanujące kobiecością. Zderzyłam się ze ścianą. Połowa opowieści jest o zdradzie w małżeństwach, co uważam za obrzydliwe. "Laleczki" i "Luna" sprawiły, że poczułam ogromną frustrację. Nie rozumiem, jak można kochać się z chlopakiem, który podoba się mojej przyjaciółce i nie porozmawiać z nią na ten temat, a co dopiero wybaczyć takie zachowanie. Książka ta jest tragiczna, autorka pokazała, że nie da się być wyzwoloną, szczęśliwą bez zdrady. Miała być zmysłowość, sensualność i namiętność, a zamiast tego było zwykłe zezwierzęcenie i uleganie potrzebom. Chujnia straszna.

Cudowny i różnorodny zbiór opowieści o różnych aspektach kobiecości i miłości. Fantastycznie było się tam odnaleźć na różnych etapach i w podróżach życia. Bardzo sensualnie, ciepło i zmysłowo napisana. Chętnie będę wracać i polecać każdej kobiecie, a może i mężczyznom też bo to piękny portret pochwalny kobiecego ciała i umysłu.

Są książki, których nie chce oddawać do biblioteki i żałuję, że nie zostają na mojej półce. Z tą tak miałam.

Sezon na truskawki to osiem historii. Nie wszytskie mnie poruszyły, niektóre były nawet trochę nudne, czułam się dziwnie gdy je czytałam. Inne jednak wspaniałe, poruszające i mimo że krótkie to byłam w wdzięczna że mogę przeżyć te emocje razem z bohaterami.

Polecam :)

Polecam :)

Opowiadania o rozterkach związanych z seksualnością i emocjami na różnych etapach życia. Na dodatek (prawie) wszystkie obsadzone w klimacie lat 90. Trochę nie rozumiem niektórych opinii, na temat wulgarności i zawartej erotyce - o tym właśnie miała być ta książka. O cielesności wprost.

Chciałam polubić tę książkę. Chyba przez wiele zachwytów nad nią spodziewałam się po prostu czegoś innego i nie byłam gotowa na mniej przyjemne treści (np. o molestowaniu). Nie podobały mi się wątki erotyczne z udziałem osób nieletnich. Z jednej strony myślę, że może i jest to potrzebne, bo seksualność młodych kobiet jest marginalizowana (i moim zdaniem w opowiadaniach została dobrze oddana),z drugiej czułam po prostu jakiś niesmak.

Poziom Bravo Girl. Lubiłem Bravo, więc daję 5/10.

Poziom Bravo Girl. Lubiłem Bravo, więc daję 5/10.

Trafiłam na tą książkę przez przypadek i zaczęłam czytać ją bez wstępnej wiedzy, o czym będzie. Nie dotrwałam do końca. Początek zapowiadał się ciekawie, niestety potem zaczęły się wątki erotyczne. Ogólnie nie mam nic przeciwko literaturze erotycznej jako takiej, ale czytając akurat ten zbiór czułam zażenowanie.

Tak bardzo polubiłam tę książkę, chyba całą porysowałam ołówkiem, napisałam milion komentarzy. Autorka trafiła do mojego serca, odnalazłam w książce siebie, będę do niej wracała. Polecam na słodkie gorące lipcowe wieczory 🍓🍓

Świetny zbiór opowiadań, ja tam znalazłam samą siebie, myśle, ze każdy może się utożsamić z jedna z bohaterek.

Słyszałam pozytywne opinie o tej książce,dlatego została przeze mnie zakupiona... Niestety nie trafiła do mnie,w pewnym momentach czułam się zażenowana opowiadanymi historiami.

• Przeczytane 2021