Niewiarygodne przygody Alfreda Kroppa

Tłumaczenie: Andrzej Sawicki
Cykl: Alfred Kropp (tom 1)
Wydawnictwo: Rebis
The extraordinary adventures of Alfred Kropp
Yancey, Kropp
szati

Wielki, brzydki i niezbyt lotny piętnastolatek. Cały Alfred Kropp. Sztandarowy symbol ociężałości dla wszystkich, którzy go znają. Tymczasem to właśnie Alfred Kropp zdobywa Excalibura, najsłynniejszy miecz w historii. A potem rusza prawdziwa lawina wydarzeń: rycerz starożytnego zakonu w ferrari, przestępcy na supermotocyklach i w helikopterach, pojedynek w Stonehenge i batalia o uratowanie ludzkości. Los świata spoczywa w niezdarnych rękach Alfreda Kroppa...

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

philips98 | 2014-10-20

"Niewiarygodne przygody Alfreda Kroppa" to typowy przedstawiciel perełek literatury niszowej. Tak na prawdę niewielu o nim słyszało i usłyszy, gdyż - nie oszukujmy się - arydziełem nie jest, co wcale nie oznacza, że nie można przeczytać tej książki z przyjemnością. Oto kilka rzeczy, które spodobały mi się tu spodobały:
-Książka jest wypełniona po brzegi akcją, wszystko dzieje się szybko, nie tracąc przy tym na zrozumiałości treści
-Zawiera ciekawe połączenie elementów zaczerpniętych z legend arturiańskich i literatury współczesnej
-Posiada potężną dawkę humoru (być może nie jakiegoś zbyt wysublimowanego, dodaje on jednak tej książce charakteru
Reasumując, "Niewiarygodne przygody Alfreda Kroppa" to typowa powieść na nudny weekend, czy wyjazd. Nie należy oczekiwać od niej zbyt wiele, dzięki czemu nie rozczarujemy się i przeczytamy ją z przyjemnością. Polecam każdemu kto chce odpocząć od ciężkich i wymagających tomów a także każdemu młodemu człowiekowi, który lubi czytać...

Liliolka | 2015-07-04

Bardzo fajna młodzieżowa książka! Bohaterem jest Alfred Kropp - chłopak niezbyt urodziwy, ale mimo to przeżywa mnóstwo przygód, które z godnie z tytułem są niewiarygodne. Bowiem któż nie marzył o samochodzie marki ferrari [albo chociaż o przejażdżce]. Ponadto Alfred staje się posiadaczem legendarnego miecza samego króla Artura - Excalibura, który sprawił niemało problemów :) Polecam!

molandia | 2013-03-18
Przeczytana: lipiec 2012

Dostałam tę książkę na urodziny i wzięłam ją na wakacje. Czyta się ją łatwo i przyjemnie. Wciąga. Alfred Kropp jest naładowany jakąś pozytywną energią i od razu nabrałam do niego sympatii. Historia ciekawa, w tej chwili zamierzam przeczytać ją drugi raz

Polaris | 2010-08-08

Książka średnia. Główny bohater wcale nie przypadł mi do gustu, a co za tym idzie, zniechęciłem się do całej książki.

Maria | 2012-03-20

Bardzo ciekawa książka dla każdego.

Andronicus | 2016-10-24
NPol41 | 2016-08-18