Badacz potworów

Rick Yancey Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Monstrumolog (tom 1) literatura młodzieżowa
The Monstrumologist
Monstrumolog (tom 1)
literatura młodzieżowa
Stanisław Kroszczyński
Potwory

Badacza potworów” zacząłem czytać w zeszłym roku, ale że cała akcja straciła na tajemniczości po kilkudziesięciu stronach, zaniechałem dalszej lektury. To była szósta książka zeszłego roku, której nie doczytałem, więc w przerwie od „Windy” Tomasza Sablika, wziąłem ją ponownie w swoje ręce. Jeszcze raz przemieliłem wymagania wobec niej

Historię poznajemy z relacji Willa...

Ależ mam kaca po tej książce! Moim zdaniem, jest to absolutnie warta uwagi historia. Postaci dopracowane, fabuła ciekawa, bez żadnej zapchajdziury ani „rysy na szkle”. Dzięki Bogu, że ma kilka tomów!

Nie miałem jakichś wygórowanych oczekiwań , a książka okazała się bardzo dobra. Absolutnie nie zakwalifikował bym jej do literatury młodzieżowej.

Moja ulubiona książka. Bardzo przyjemna w czytaniu. Barwne opisy i dobrze napisane postacie. Na pewno sięgnę po kolejną część.

Fabuła cały czas gna do przodu, książka napisana bardzo ciekawym językiem, szybko się czyta. Bohaterowie są bardzo dobrze nakreśleni i interesujący.
Ciekawa i wciągająca, choć uważam, że opisy niektórych wydarzeń nie są zbyt odpowiednie dla młodszych czytelników wbrew temu do jakiej kategorii wiekowej została przypisana.

Znalazłam tę książkę w namiocie z tanią literaturą w małej, nadmorskiej miejscowości, nie spodziewałam się że będzie dobra. Tymczasem okazała się cudowna.
Już sama postać doktora jest wspaniale zbudowana. Jego działania i postawy w niektórych sprawach nie pozwalają nam nazwać go w stu procentach dobrym ani złym. Również relacja, jaka łączy go z Willem może być...

Lubisz potwory? Straszne historie, które przypominają się, kiedy gasisz światło albo wyruszasz na samotne wędrówki po lesie? Po tej książce zastanowisz się nad tym dwa razy. Gwarantuję.
Rick Yancey niebanalnie operuje słowami, przenosi nas do ponurej mieściny, w której osierocony chłopiec na co dzień styka się ze zjawiskami, które oglądamy w horrorach. Musze przyznać, że...

Czytając to cały czas przypominał mi się utwór Toma Waitsa - What's he building, po prostu ścieżka dźwiękowa do tej książki.

Zakupiłem tę książkę razem z jej kontynuacją na krótko po przeczytaniu Trzynastu Czaszek tego samego autora i przez długi czas nie potrafiłem się do nich zabrać. Miałem lęk, że nie znajdę tego czegoś, co odnajdywałem w przygodach Alfreda Kroppa, ale po ukończeniu moje wątpliwości znikły.
Książka ta opowiada o Willu Henrym i jego wielkim mistrzu Doktorze Warthrop'ie, ich...

Mocne sześć.

Książka niewątpliwie warta swojej ceny (zapłaciłem 7,99 zł) - lekko się czyta, narracja prowadzona jest sprawnie, a główni bohaterowie bardzo dobrze zarysowani. Na okładce widnieje informacja, jakoby była to historia zawieszona gdzieś pomiędzy twórczością Stephena Kinga a Mary Shelley, choć dla mnie oczywistym skojarzeniem są nawiązania do twórczości H.P....

Dyskusje

• Fantastyka