Osada

Tłumaczenie: Agnieszka Klonowska
Cykl: Podwodny Świat (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rip Tide
AnnaJudd

Tay od dawna wie, że ocean to niebezpieczne miejsce. Wypływając poza granice rodzinnej farmy, musi być gotowy na zmierzenie się z najróżniejszymi stworzeniami — rekinami, kałamarnicami, orkami. Tymczasem nieoczekiwanie trafia na zatopioną osadę. Jej mieszkańców skazano na śmierć w oceanicznym grobowcu. Wszystko wskazuje, że to pierwszy krok do odkrycia tajemnicy zaginięcia setek ludzi. A wśród...

orkami. Tymczasem nieoczekiwanie trafia na zatopioną osadę. Jej mieszkańców
odkrycia tajemnicy zaginięcia setek ludzi. A wśród zaginionych znajdują się dwie osoby
szczególnie bliskie sercu Taya i Gemmy…
Tocząc rozpaczliwą walkę z czasem, Tay i Gemma muszą stawić czoła banitom, straży
przybrzeżnej i nieprzewidywalnym, uzbrojonym w trójzęby degeneratom, a także rozmaitym
morderczym stworom.
Kat Falls przedstawia niesamowity świat niebezpiecznej głębi, w której walka o przetrwanie
wymaga nadludzkiej siły.

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2012

źródło okładki: http://www.nk.com.pl/podwodny-swiat-2-osada/1498/ksiazka.html

| 2015-01-19

,,Fajnie jest wiedzieć, czego się chce."

Książka pt. ,,Osada" pióra Kat Falls dostałam na wigilię klasową od tajemniczego świętego Mikołaja. Początkowo byłam sceptycznie nastawiona na tą książkę. Okładka nie powalała na kolana, a opinie czytelników na jej temat, też nie były pochlebne. Jednakże po przeczytaniu streszczenia stwierdziłam, że może nie być zła. Miałam racje. Fabuła była ciekawa, tym bardziej dla mnie - osoby, która nigdy nie czytała książki o podwodnym świecie. Bohaterowie nie byli denerwujący, a dialogi zrozumiałe. Jedynie do czego mogę się przyczepić to akcja powieści, która była bardzo szybka. Gdy nie byłam w pełni skupiona pomijałam bardzo ważne fragmenty.
Jeśli macie ochotę przeczytać bardzo ciekawą książkę o podwodnym świecie, zabierzcie się za ,,Osadę". Będziecie zadowoleni, a czasem nawet zaskoczeni odkrytymi przez Gemmę i Taya tajemnicami.
Idealna opowieść dla moli zmęczonych wilkołakami, wampirami itp.

xtouchthesky | 2015-10-06
Przeczytana: 06 października 2015

Długo zbierałam się do tej książki, chodź spodobała mi się jej pierwsza część. Po pierwszy raz spotkałam się z podwodnym światem w pierwszej części tej serii i bardzo mi się spodobała wizualizacja autorki. Głownie poznajemy tylko narratora powieści i jego wybrankę serca. Reszta bohaterów jest mało opisywana, a niektórzy bohaterowie z pierwszej części w tej już nie wystąpili. Kilku mi brakowało. Akcja była ciekawa, czasami do przewidzenia. Nawet mam pewien niedosyt. Chętnie dowiedziałam bym się co stało się z bohaterami, o których autorka zapomniała na końcu powieści. Książka mi się spodobała. Taka przyjemna młodzieżówka.

Paulinkowa | 2014-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Dalsza część książki "Mroczny Dar"
Tay i Gemma mają przed sobą przygodę.
Zarazem niebezpieczna a zarazem szczęśliwa.
Odkrywają nowe sekery.
Zdobywają przyjaciół i wrogów.
Razem rozwikłują zagadkę.
Czy Tay i Gemma będą razem ?
Hmm..
Trzeba się domyślić albo przeczytać książkę.
Bardzo fajna :) ~Paulina

Larysa | 2013-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2013

Niestety - jedne książki są z tomu na tom lepsze, inne odwrotnie. Nie powiem, jestem trochę rozczarowana "Osadą". Pierwsza część zachwyciła mnie swoją oryginalnością i pomysłowością, a tutaj...a tutaj nie ma nic co mogłoby się przyczynić o podwyższenie poprzeczni. Mogłabym nawet powiedzieć, lekko ją obniża. A szkoda, szkoda...

Z pierwszej części znamy już Tay'a - chłopaka który przez całe swoje życie mieszkał pod wodą. Po starciu o swoją kolonię bohater wraz ze swoją przyjaciółka które również pomagał - Gammie chce zaznać trochę spokoju. Jednak może o tym pomarzyć. Podczas jednej z wypraw trafia na zaginioną osadę. Jakby tego było mało jego rodzice zostają uprowadzeni. Niewiele myśląc Tay rusza w podróż by odnaleźć swoich bliskich i nie cofnie się przed niczym by dojść do celu. Czy mu się uda? Tego dowiecie się czytając.

"Osada" to przysłowiowy odmóżdżacz. Nie trzeba się wiele wysilać by zrozumieć przesłanie i treść tej książki. Akcja ciągnie się jak flaki z olejem, dialogi są...

Akame | 2014-09-03
Na półkach: Przeczytane, Książki
Przeczytana: 2012 rok

Kolejna część niezwykłych, podwodnych przygód Tay'a i Gemmy. Tym razem muszą stawić czoło nowym niebezpieczeństwom.

Kat Falls w obu książkach pokazuje nam nowe dla niektórych lepsze życie pod wodą. Jednak jest ono pełne niezwykłych przygód i niebezpieczeństwa, np. z strony z banitów, zwierząt czy straży przybrzeżnej. W życiu nie można ufać nikomu nawet tym ,których znasz.

Osobiście uważam, że książka jest bardzo dobrą kontynuacją podwodnego świata. Zachęcam do przeczytania.

| 2013-01-20

Szczerze? Po przeczytaniu pierwszej części nie spodziewałam się niczego rewelacyjnego. Miałam rację. Akcja (o ile takowa tu występuje) ciągnie się w nieskończoność. Jedna z naprawdę nielicznych niedoczytanych przeze mnie książek. Osobiście nie polecam, ale może komuś się spodoba...

Rosemine | 2014-06-07

Uwielbiam.