Piąta fala. Bezkresne morze

Okładka książki Piąta fala. Bezkresne morze Rick Yancey Patronat LC
Okładka książki Piąta fala. Bezkresne morze
Rick Yancey Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Piąta fala (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction

Zagłada ludzkości zostaje przełożona

Link do recenzji

683 109 48

2031 ocen

Cudowna kontynuacja, przegenialni bohaterowie i akcja tak szybka, że aż czyta się z zapartym tchem. Inwazja nie zwalnia na chwilę, ludzkość to szczury a kim tak naprawdę są uciszacze? Wszystko jest możliwe, a zakochanie się w bohaterach i ich perspektywach to coś pewnego. Czysta bajka, zapomniałam że niektóre serie mogą być aż tak przerażające i porywające.

Bardzo monotonna część, przyznam, że oczekiwałam czegoś więcej. Ostatnie strony były dość zaskakujące, zamysł autora mnie pozytywnie zaskoczył.

Dobra książka, nie ma jednak tej siły co pierwszy tom. Mimo to czyta się świetnie.

Sporo słabszy od pierwszego tomu. Zmarnowany potencjał...

Gdyby nie główna bohaterka, ta seria byłaby naprawdę dobra. Jaka ta Cassie była irytująca! Jej myśli, jej zachowanie, jej sposób bycia, wszystko mnie w niej denerwowało.

Spodobał mi się za to świat wykreowany przez Ricka Yanceya. Jak na młodzieżówkę było całkiem nieźle. Cała osadzona w tym świecie akcja była wciągająca i w sumie gdyby nie to, na pewno nie dokończyłabym...

Na półkach: , , , , ,

Miałam mały problem z tą książką. Przede wsyztskim znów mamy tutaj zmieniającą się narrację. Autor przeskakiwał z jednego bohatera do drugiego, przez co czasem nie wiedziałam, czyją historię poznajemy. Ogólnie książka jest całkiem niezła. Historia Ringer chyba podobała mi się bardziej, może dlatego, że część z Cassie była zbyt chaotyczna. Chociaż chyba cała książka była...

Od przeczytania pierwszego tomu cyklu minęło już trochę czasu, ale nie tak dawno ponownie widziałam ekranizację, więc nawet nie gubiłam się w fabule. Lubię taką tematykę. Książka naprawdę trzyma w napięciu i ciężko się od niej oderwać. Jestem ciekawa co będzie dalej i nie mogę się doczekać, kiedy uda mi się przeczytać następny tom.

Jestem mile zaskoczony, chyba nawet lepsza od pierwszej części, polecam

cała seria jest tak zawiła i zaskakująca że nie sposób przewidziec dalszego ciągu. Milion razy była pewna że juz wszystko rozumiem, po to tylko żeby autor po chwili po raz kolejny wyprowadził mnie z błędu :D Polecam,nawet tym którzy nei lubią fantasy (jak ja)

Podobała mi się ta część jako dalsze przygody bohaterów pierwszej części. Aczkolwiek pierwsza część była moim zdaniem lepsza.Tak jak w poprzedniczce, męczące jest to, kiedy czytamy nowy rozdział z perspektywy innego bohatera, a dopiero pod koniec rozdziału orientujemy się o kim mowa.

2 609
    2 019