Piąta fala. Bezkresne morze

Patronat LC
Rick Yancey Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Piąta fala (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
The Infinite Sea

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Zagłada ludzkości zostaje przełożona

31 Link do recenzji

1909 ocen

Jestem mile zaskoczony, chyba nawet lepsza od pierwszej części, polecam

cała seria jest tak zawiła i zaskakująca że nie sposób przewidziec dalszego ciągu. Milion razy była pewna że juz wszystko rozumiem, po to tylko żeby autor po chwili po raz kolejny wyprowadził mnie z błędu :D Polecam,nawet tym którzy nei lubią fantasy (jak ja)

Podobała mi się ta część jako dalsze przygody bohaterów pierwszej części. Aczkolwiek pierwsza część była moim zdaniem lepsza.Tak jak w poprzedniczce, męczące jest to, kiedy czytamy nowy rozdział z perspektywy innego bohatera, a dopiero pod koniec rozdziału orientujemy się o kim mowa.

Książka nie wciągneła mnie. Myślałam że będzie więcej akcji jak na dalsze losy bohaterów ale jednak się zawiodłam. Mało porywająca, mogło być lepiej.

Książka dosyć słaba. Mimo to dobrze i szybko mi się ją czytało. Oczko wyżej z powodu imienia Ringer. Muszę wspierać swoja imienniczkę! Kolejna część zapewne przeczytam, ponieważ chce się dowiedzieć jak się kończy seria.

Akcja zaczyna się niemal dokładnie w momencie, w jakim zakończył się poprzedni tom. Książka skupia się na próbach przeżycia przez bohaterów-uciekinierów, a wątek inwazji obcych na ziemię, jej przyczyn i postępów, schodzi na dalszy plan. Tempo znacznie zwalnia i pomimo kilku scen akcji i licznych wybuchów fabuła posuwa się do przodu jedynie symbolicznie. Zamiast tego książka...

Na półkach: , , , ,

"Piąta fala. Bezkresne morze" była dla mnie sporym zaskoczeniem. Po pierwszym tomie przyzwyczaiłam się do tego, że historia była głównie przedstawiana z perspektywy Cassie i Zombiego. Każdy z nich miał swój styl i byłam świecie przekonana, że w drugim tomie będę mogła znów patrzeć na akcję ich oczyma. Jednakże okazało się zupełnie inaczej.

Tym razem mamy możliwość spojrzeć...

Miałam naprawdę duże oczekiwania co do tej pozycji. Pomijając fakt, że pierwszy tom przeczytałam i był znośny. Niestety w przypadku tej książki chyba nie mogę powiedzieć nic dobrego. Chyba nie będę kontynuować tej trylogii, a szkoda, bo sam zamysł fabuły jest bardzo ciekawy.

Super,świetna.Akcja jak torpeda.
Dobra była ta bójka.

Przyjemna książka, ale ciut gorsza od poprzedniej części. Nadal jesteśmy karmieni przez pana Ricka Yancey'a wartką akcją, nadal nie wiemy, komu tak naprawdę możemy ufać. Niektóre wydarzenia są jednak przewidywalne, a bohaterowie niezniszczalni - wiecie, o co chodzi - nieważne, ile razy wybuchnie komuś nad głową bomba, nieważne, ile razy oberwie z karabinu, w jak złym będzie...

Dyskusje

2 451