Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow

Okładka książki Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow Jessica Townsend
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2021
Okładka książki Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow
Jessica Townsend
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2021
Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Nevermoor (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Nevermoor (tom 3)
Hollowpox. The Hunt for Morrigan Crow
Media Rodzina
2021-04-14
2021-04-14
2020-02-04
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Inne

Wyróżniona opinia i

Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow

przeczytanych książek 903 napisanych opinii 828

Troszkę słabsza od poprzedniego tomu ale dalej jest to świetna seria i nie mogę się doczekać kontynuacji.

Główny pomysł na faluje i jej oś rewelacja! Nowi bohaterowie też na plus (Sofia mówię tu o tobie 🫶🏻) a samo zakończenie mnie usatysfakcjonowało. I choć dalej kocham Morysie z całego serca to było dosłownie kilka momentów gdy jej postępowanie było lekko irytujące, ale można to uzasadnić fabułą, więc nie uważam tego za dużo wadę.

W tym tomie brakowało mi większej ilości interakcji z Morysi z jej przyjaciółmi. Ten tom głównie opierał się na śledzeniu poczynań Morysi a przez to w jaką stronę potoczyła się fabuła nie było w niej miejsca na więcej scen z innymi bohaterami, czego bardzo żałuje....

Kocham tę serię Miłością ogromną. Polecam wszystkim.

Kocham tę serię Miłością ogromną. Polecam wszystkim.

Tom drugi póki co najlepszy, ale każda część trzyma poziom i czekam niecierpliwie na kolejną pozycję.

Niesamowite jak w ciągu tych 3 tomów Morrigan się rozwinęła. Zarówno jako dziewczynka, jak i pod względem swoich umiejętności. Jestem zakochana w tej serii, wiem, że ma powstać kolejny tom za granicą, więc mam nadzieję, że wyjdzie on też w Polsce. Bawiłam się przy tym tomie znakomicie, to taka książka na rozluźnienie, która w wielu sytuacjach, pomimo czasem poważnego tonu, wywołuje na twarzy czytelnika uśmiech, a czasem również śmiech.

W pierwszym tomie poznajemy Morrigan dziewczynkę, która miała umrzeć a została ocalona. Zaczyna ona nowe całkiem inne życie z dala od rodziny i ludzi, którzy obwiniali ją o całe otaczające ich zło.

Muszę przyznać, że pierwsza część nie wciągnęła mnie od pierwszych stron ,tylko gdzieś już za połową zaangażowała mnie w pełni.

Podoba mi się kreacja głównej bohaterki, zmiana jaka w niej zachodzi na przestrzeni wszystkich części jest przyjemna do obserwowania. Bardzo intrygował mnie sposób w jaki postrzegała ona samą siebie.

Do trzeciej części wróciłam po przerwie i chociaż na początku uważałam ją za dobrą ale nic nadzwyczajnego, to później w bardzo ciekawy sposób się rozkręciła.

Bardzo liczę, że w kolejnej części bohaterka wkroczy na bardziej wątpliwą moralnie drogę bo bardzo bym chciała aby w tą stronę potoczyła się fabuła.

Autorka ma bardzo przyjemny styl a sposób w jaki kreuje postacie jest fantastyczny.

Jeśli lubicie motyw rodziny z wyboru i nauki magii to będzie pozycja idealna dla was. Fani Harry'ego Pottera, Percy'ego Jacksona i Zaginionych miast to jest seria dla was.

A ja po tym zakończeniu już się nie mogę doczekać aż wyjdzie kolejna część.

Podoba mi się kreacja głównej bohaterki, zmiana...

Bardzo przygodowa, bezpieczna dla starszych dzieci seria. Z kolejną dziewczęcą, charyzmatyczną bohaterką, co bardzo pochwalam. Ogromna wyobraźnia autorki, świetna rozrywka również dla dorosłego czytelnika.
Mam wrażenie, że ostatnio zewsząd napierają na mnie książki od pierwszych stron wrzeszczące, że 'człowiek to nie jest piękne zwierzę'. Obozy, pogromy, getta, psychopaci, jątrzące się od pokoleń toksyczne, rodowe rany. Chyba dotarłam do granic własnych możliwości absorbowania bólu świata. 'A kto umarł, ten nie żyje' powiedział klasyk, a tu kolejni pisarze żyły na struny wyszarpują i krzyczą: za mało! za mało! Jeszcze rachunki krzywd nie zostały pospłacane. A ja czuję, że już za dużo, za dużo... Ożeż ty! Jak mi się Broniewskim ni z tego, ni z owego odbiło! I właśnie na ten wszechogarniający świata ból, tak cudownie odkryła mi się fantastyka dziecięco-młodzieżowa. Fantastyka, fikcja, historia. Ale tak do XVIIIw., bo dalej mi się nie chce. Najlepiej o królowych, dworach, strojach i kochankach kolejnych Ludwików. Bez stosów, gilotyn i miejsc kaźni. Chociaż gdzieś na półce, jak żagiel się bieli, książka o Jakubie Szeli...

Jakaż ogromna to była przyjemność towarzyszyć Morrigan oraz innym bohaterom we wszystkich przygodach. Jak cudownie było poznawać wraz z nimi tajemnice tego bajkowego świata.
Bardzo przyjemnie spędziłam czas z książką. Pełna akcji historia nie pozwalała mi nawet na chwilę przestać myśleć o losach bohaterów, a oni sami byli tak fantastyczni, że nie dało się ich nie pokochać. Uwielbiam klimat tej książki, uwielbiam w niej absolutnie wszystko. Czytając bawiłam się świetnie. Jest to seria, która na pewno pozostanie w głowie na dłużej.
Autorka po raz kolejny dała z siebie naprawdę dużo i ponownie nie zawiodła.
Jedyne co pozostaje mi powiedzieć to to, że chcę więcej. Nie mam jeszcze ochoty opuszczać tego wspaniałego, magicznego świata, a jednak chwilowo nie pozostaje mi nic innego, gdyż kolejne tomy nie zostały jeszcze wydane.
Czekam z niecierpliwością na cześć czwartą i mam nadzieję, że pojawi się naprawdę wkrótce.

Seria trzyma poziom! Przygoda trwa, wyzwania się mnożą, wyobraźni autorce nie brakuje. Miło się tu wraca.

Morrigan Crow i tajemnicza choroba...

Morrigan jest w trakcie kolejnego roku nauki w Katowie, gdy w Nevermoorze pojawiają się przypadki tajemniczej choroby. Dotknięci nią wpadają w szał, nie obywa się bez ofiar… Co jest jej przyczyną? Czy uda się wyleczyć chorych? I co wspólnego z tym wszystkim ma Ezra Squall, wróg nr 1 Nevermooru?

W serii o Morrigan uwielbiam dosłownie wszystko! Jestem nią oczarowana, tak bardzo jak lata temu po raz pierwszy oczarował mnie Harry Potter. Autorka zaskakuje nie tylko rozmachem kreowanego świata, który w wydźwięku wydaje się być całkowicie realistyczny, pomimo magii nim rządzącej, ale również wspaniałymi pomysłami fabularnymi oraz kreacją bohaterów. Seria ta posiada całą plejadę barwnych postaci! Począwszy od Morrigan, której towarzyszymy od początku serii w każdym momencie życia, przez jej szalonego mentora Jupitera, gadającą, z ‘typowym’ kocim charakterem, magnifikocicę Fenię, po odjechaną artystkę Madame Czandę czy uroczego karła wampirzego…

I relacje. Autorka w cudowny sposób ukazuje przyjaźń między dziećmi. Szczególnie Morrigan, Hawthornem oraz Cadence, którzy trzymają się razem, pomagając sobie w trudnych chwilach, stają za sobą murem i martwią się o siebie nawzajem. Ich relacja jest cudowna!

Do tego dochodzi niezwykle lekki styl autorki ze wspaniałymi dialogami i naturalnym humorem.

Pomimo, że docelowo jest to fantastyka dziecięco-młodo młodzieżowa to jest ona na tyle uniwersalna (jak seria HP),że do gustu przypadnie również dorosłym czytelnikom. Niezwykły świat, barwne postacie i delikatny humor. Ja jestem zachwycona!

Morrigan Crow i tajemnicza choroba...

W serii o Morrigan uwielbiam dosłownie...

W miasteczku Nevermoor pojawia się dziwna i tajemnicza choroba, która zamienia wunderzęta w bezmyślne i agresywne zoorzęta. Co to za choroba, Jak znaleźć na nią lekarstwo, skąd się wzięła? Morrigan Crow próbuje znaleźć odpowiedź na te pytania. Jednocześnie dziewczynka opanuje tajemnicze sztuki niegodziwe podczas nauki w elitarnym Towarzystwie Wunderowym.

To już trzeci tom, jak bardzo mi żal, że nie ma jeszcze u nas wydanych kolejnych tomów, bo wiem, że to jeszcze nie koniec. Z niecierpliwością czekam na więcej, ponieważ chciałabym zostać trochę dłużej w tym świecie, w tym magicznym miasteczku, razem z Morrigan i jej przyjaciółmi. Wspaniała historia, rewelacyjne postacie, (uwielbiam magnifikota!),piękny, magiczny świat. Polecam każdemu, mimo, że jest to literatura dziecięca. Jestem zachwycona tą serią i pragnę więcej.

To już trzeci...